на головну
СТРАУСИНА ПОЗИЦІЯ МЕРА

13.08.2004 року

Майже цілий день 11 серпня члени громадської організації "Братство", а також місцеві пенсіонери, усього числом близько 30 чоловік, пікетували будинок Вишгородської мерії, що в столичному передмісті. Одягнені у фірмові футболки "братчики" викрикували в гучномовці гасла вельми ультимативної форми, суть яких зводилася до того, що мера міста треба "відправити в Освенцим, а людям нарешті віддати землю". Співробітникам міліції, через досить рішуче налаштування тих, що зібрався, довелося організувати охорону адміністрації, улаштувавши пропускний режим й "фейс-контроль" щоб не дай боже хтось з обуреної юрби не прорвався до міського голови й не накоїв дурниць...

…Один з учасників акції, що назвався Вадимом й помітно втомився вистукувати наповненою каменями порожньою пластиковою пляшкою, погодився пояснити: чому під стінами адміністрації настільки велелюдна як для райцентру демонстрація. - Весь тутешній сир-бор, - каже Вадим, - почався через, м'яко говорячи, негарну позицію, яку зайняв наш міський голова Олександр Кирмач стосовно жителів Вишгорода, які мають приватні будинки й земельні ділянки. Він фактично перешкоджає їм реалізовувати своє законне право на приватизацію цих ділянок. І робить це, як усі ми тут думаємо, в інтересах відомої в Києві будівельної компанії, що розгорнула тут зведення житла. Причому діється це неподобство на рівні постанов міськради, - нам удалося довідатися, що прийнято рішення про передачу 23 га міської території цій компанії. Земля тут дешевша, ніж у столиці, а ціни на квартири майже ті ж. От і ринулися сюди добродії з цього концерну. Так, добре, нехай би будували на радість людям. Але ж вони змушують, чи умовляють тих же бабусь віддавати їм свої ділянки практично задарма. Пенсіонерку, яка не одержала в мерії дозволу на приватизацію змушують погодитися на обмін - інвестор їй квартиру, вона йому - ділянку. Хоча після приватизації хазяїн цієї ж ділянки міг би жадати від потенційного інвестора-забудовника компенсації за сараї, інші нежилі будівлі, дерева й навіть плоти. Потім він міг би призначити ціну за ділянку, наприклад у сумі 50 чи 75 тисяч доларів, що значно ближче до істини, ніж пропонована в обмін квартира. Але подібний варіант віджахнув би компанію, що вкладає гроші у вишгородську землю, й, напевно, у чиюсь чиновницьку кишеню...

До речі, дії мера прокуратура опротестовувала й суд першої інстанції з цим погодився, але днями Апеляційний суд столичної області розставив крапки над "і", прийнявши рішення, що нічого протизаконного в тім немає…
…Ситуацію у Вишгороді в правовому плані я попросив прокоментувати безпосереднього учасника подій поблизу мерії першого заступника начальника ГУ МВС України в Київській області полковника міліції Івана Прошковського. - Завдяки виявленим чудесам дипломатії й толерантності, витримки співробітникам міліції вдалося уникнути великих провокацій і інцидентів, а потім й розрядити ситуацію, - говорить Іван Іванович. - Шкода, що правоохоронцям довелося вести переговори замість мера, якого народ обрав, але до якого порозумітися той так і не спромігся вийти, він виявив себе справжнім боягузом.
Коли вже ми торкнулися теми вишгородських подій, скажу, що вона для нас болюча ще й от чому. Районна влада на чолі з Василем Мельником допомагає відділу міліції чим може. І паливом, й фінансами, й кращих співробітників преміюють. Тільки за останній місяць район надав допомоги правоохоронцям на суму майже 40000 гривень. Чесно кажучи, якби не це порозуміння й співробітництво, не знаю, вистачило б міліцейським УАЗикам бензину навіть на те, щоб проїхати півкілометра та стати до охорони міськадміністрації, чи ні, не говорячи про виїзд на розкриття тяжкого злочину в село за 30 кілометрів від Вишгорода. Акцентую вашу увагу на цьому прикладі тому, що за увесь час правління Кирмач жодного разу не був у райвідділі, не зустрічався з його співробітниками, нічим не допоміг і допомагати, судячи з подій поблизу мерії, не збирається. Як же він зможе гарантувати своїм землякам спокій і порядок не знаючи проблем відділу міліції? Звичайно, міліція не буде сидіти склавши руки, наскільки це фізично можливо мої колеги виконають професійний й громадянський обов'язок. Але, вибачите за прямоту, усьому є межа - і людським ресурсам, і можливостям тієї ж райадміністрації, за рахунок якої фактично, підтримується правопорядок у самому Вишгороді. Про що можна далі вести мову, коли у свій час сесія міськради приймала рішення про... зняття з посади начальника райвідділу міліції?!

Геннадій Карпюк
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області



Повернутись на головну
Замовити VPS-хостинг
Зареєструвати домен / register domain ua
Free FTP for IP-camera