на головну

ГУ МВС України в Київській області запрошує на службу в органи внутрішніх справ жителів Києва та області, які пройшли службу в Збройних Силах України або військову підготовку в учбових закладах, не мають судимості, для роботи в міськрайвідділах Київської області. Пропонуються посади рядового та молодшого начальницького складу із заробітною платнею від 800 грн.

Звертатися за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 15 тел. 272-23-23, 272-34-22, 272-22-09, 272-10-22, чи до місцевого МРВ.




ПОСТРІЛ У ПОЛІ

Убивства зараз, як це не сумно, трапляються досить часто. Їхні причини різноманітні, але найбільша кількість смертельних наслідків припадає на убивства "після пляшки".

В один із січневих вихідних днів троє братів С., у тому числі і наймолодший 22-річний Андрій, відпочивали в клубі одного із сіл Поліського району Київської області. Дискотека для хлопців як почалася з алкогольних напоїв, так і продовжувалася. Одночасно з братами в клубі відпочивав місцевий підприємець, 32-річний Василь П. Чи то серйозна сварка трапилася між Андрієм і Василем, чи то просто словесна перепалка - пізніше ніхто точно згадати не зміг, як, до речі, і її причин. Опівночі дискотека закінчилася, клуб закрився. Брати С. жили в сусідньому селі, розташованому в декількох кілометрах. Їхня дорога додому проходила полем між селами. Підтримуючи один одного, добряче підпилі хлопці повільно рушили додому. Через кілька сотень метрів один із братів - Петро - ліг на дорогу полежати й отямитися. Виявляється, була в них така сімейна "традиція". Андрій з другим братом, Сергієм, продовжували йти, аж раптом почули звук пострілу. Сергій навіть побачив спалах, тому запитав в Андрія, як він себе почуває і чи не влучило в нього що-небудь . Той сказав, що начебто б усе нормально, тільки він трохи стомився, тому ляже на землю відпочити. Через якийсь час до них наблизився "візаві" Андрія по сварці в клубі - Василь. Щось буркнувши, він раптом повернувся і пішов убік свого села. Сергій же пішов додому і попросив старшого брата, Володимира, забрати решту братів. Володя пішов у вказаному братом напрямку і через кілька сотень метрів знайшов Андрія - молодший брат був ще живий. Володимир вирішив повернутися додому по візок і забрати відразу обох братів. Поклавши на візок Петра й Андрія, старший брат привіз їх додому. Там Андрія роздягнули для того, щоб його розтерти й обігріти. Перевернувши молодшого брата на живіт, Владимир побачив вогнепальну рану в області лівої лопатки. Викликані медики госпіталізували хлопця і повідомили про те, що трапилося, у міліцію. У лікарні Андрій помер від втрати крові.
Правоохоронцям не важко було відновити послідовність подій того вечора і коло їхніх учасників. Постукали оперативники й у двері будинку, в якому з бабусею проживав Василь П. Спочатку молодик категорично заперечував свою причетність до пострілу в полі, однак під тиском незаперечних доказів зізнався у вчиненому. Розповів, що після повернення додому вирішив позбутися рушниці. Для цього виніс її в поле з протилежного від свого будинку боку, де і викинув. Але розповісти, через що стріляв в Андрія, Василь так і не зміг. Усе повторював, що його "начебто перемкнуло", він нічого не пам'ятає...
На даний момент Василь П. затриманий, у відношенні нього Іванківською міжрайонною прокуратурою порушена кримінальна справа за статтею 119 КК України "Убивство з необережності".

Микола Гулевич
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області





КРИМІНАЛЬНА ХРОНІКА

Відділення судово-медичних експертиз Ірпінського міськ відділу міліції з'ясувало причини смерті жителя селища Ворзель непрацюючого 60-річного Віктора, тіло якого було виявлено у власному будинку. За висновком проведеної експертизи встановлено, що помер чоловік в наслідок проникаючого поранення голови з пошкодженням головного мозку.
Слідчо-оперативна група встановила, що вказані ушкодження потерпілому, під час сварки, яка виникла після розпиття спиртних напоїв, заподіяла співмешканка, 49-річна Тетяна, яка у вчиненні злочину зізналася та дала правдиві свідчення.
Подібна сталася і в селі Тхорівка Сквирського району.
Провідати свого приятеля-односельчанина, молодшого від нього на п'ять років, 45-річний Олексій прийшов як завжди з пляшкою. Випили по чарчині, по другій, а коли вже добряче сп'яніли, вчини безглузду сварку, під час якої розгніваний господар й накинувся на гостя. Злість пройшла лише тоді, коли Олексій від отриманої черепно-мозкової травми втратив свідомість, та так і не приходячи до тями й помер на чужому подвір'ї.
Сварка, яка виникла під час розпиття спиртних напоїв у господі 67-річного пенсіонера з селища Клавдієво Бородянського району також закінчилося трагічно. Тут сп'янілий господар не стримав своїх емоцій й накинувся на свого товариша по чаркуванні з сокирою. В результаті отриманої рубленої рани голови 45-річний Григорій помер на місці пригоди.
Про вчинене затриманий чолов'яга жалкує, та вдіяти вже нічого не можливо, й людського життя не повернути.
Не обійшлося й без крадіжок та грабежів.
В місті Біла Церква четверо 18-річних молодиків на вулиці Курбасові шляхом зламу ставень проникли до приватного кіоску й викрали продукти харчування та тютюнові вироби.
В селі Козаровичі Вишгородського району 25-річний Сергій у своєї землячки відібрав сумку, в якій знаходились 800 гривен.
Двоє п'ятнадцятирічних учнів з села Микуличі Бородянського району також стали на шлях грабежу. У 42-річної Лідії вони відібрали сумку, в якій знаходилися особисті речі, продукти харчування та сто гривен.
А 17-річний Віталій вечором проник до будинку 26-річного Олега з села Новосілки Макарівського району й застосувавши фізичну силу, насильно заволодів сучасним DVD-програвачем.
А проти двох 23-річних молодиків з міста Біла Церква порушено кримінальну справу за ознаками частини 3 ст. 187 (розбій) Кримінального кодексу України стосовно двох. Ці двоє нероб близько першої години ночі в селі Пилипча увірвалися до будинку робітника "Київ-водоканал" й побивши господаря заволоділи грошима в сумі... 30 гривен.
Досить неприємні хвилини довелося пережити й сім'ї з Бориспіля.
Близько четвертої години ранку в їх будинок, розбивши віконне скло, проникло троє невідомих у масках із трикотажних шапок. Погрожуючи наляканим сонним господарям предметом схожим на пістолет та фізичним насильством, непрохані гості зв'язали чоловіка й дружину, після чого заволоділи 75 тисячами американських доларів.
Правоохоронці встановили, що злочин скоїли громадяни Грузії, які тимчасово проживають у Києві. Всі троє жителі сонячного краю 37, 32 та 22 чоловіки арештовані, також вилучені докази злочину.
Мали місце й незаконне заволодіння автотранспорту.
В селі Руда Сквирського району до гаражу робітника відкритого акціонерного товариства "Шамраївський цукровий завод", шляхом зламу замка, проникли невідомі й викрали автомобіль "Жигулі". Правоохоронці встановили, що злочин скоїв 27-річний житель Черкаської області.
Пізньої ночі в гаражі, жителя міста Обухів, невідомі зламали замок й Прошки до будови викрали автомобіль ВАЗ-2103.
Правоохоронці встановили й затримали зловмисників, ним виявилися двоє учнів 16-річних учнів, яким заманулося весело провести час за кермом. Що ж, тепер підліткам доведеться зустрітися з працівниками відділу кримінальної міліції в справах неповнолітніх й витримати досить неприємні хвилини батьківського виховання. А автомобіль у справному стані повернуто щасливому власнику.

Галина Присяжна
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області





ВЗАЄМОДІЮ З ВЛАДОЮ - НА ЯКІСНИЙ РІВЕНЬ

Налагодження координації зусиль органів влади та місцевого самоврядування і міліції у питаннях боротьби з організованою злочинністю та охорони громадського порядку важко переоцінити. На Київщині стало традицією проведення спільних робочих заходів за участю представників місцевої влади, керівництва Головного управління та місцевої міліції.

Днями в приміщенні клубу с. Фурси Білоцерківського району відбулася робоча зустріч за участю голови Білоцерківської райдержадміністрації Романа Плугатора, голів сільських та селищних рад Білоцерківського району, помічника Міністра внутрішніх справ України Михайла Терпеливця, керівництва та дільничних інспекторів Білоцерківського райвідділу внутрішніх справ. Ця зустріч, з ініціативи обласної міліції, була покликана виявити всі спірні моменти в діяльності як правоохоронців, так і місцевої влади, та сприяти їх подальшому вирішенню.
Розпочинаючи роботу зборів, голова Білоцерківської РДА Р. Плугатор повідомив присутніх, що завдяки налагодженню взаємодії між міліцією і населенням за минулий рік на території району вдалося досягти стабілізації криміногенної обстановки, а по деяких її складових - суттєвого зниження. Проте не слід забувати і про проблеми самих правоохоронців. Для їх стабільної роботи на Білоцерківщині розроблена комплексна програма боротьби зі злочинністю та забезпечення правопорядку, передбачені асигнування на щоденні потреби міліції. Це, в свою чергу, знайшло відображення у зменшенні скарг населення на бездіяльність правоохоронців. На даному етапі необхідно зосередити зусилля міліції та органів місцевої влади на виявленні порушень земельного законодавства, корупційних проявів. Одночасно з цим Роман Іванович вказав на необхідність збільшення кількості зустрічей правоохоронців з населенням: в населених пунктах, у трудових колективах, школах. Причому чи не найбільшу увагу слід звернути на профілактичну роботу з молоддю, адже підростаюче покоління - це завтрашній день України.
Помічник Міністра внутрішніх справ у Головному управлінні МВС України в Київській області Михайло Терпеливець ознайомив присутніх з пріоритетами правоохоронної діяльності міліції Київщини. За його словами, основними напрямками роботи залишається завоювання довіри населення до міліції, профілактика загально-кримінальної злочинності та робота з раніше засудженими особами, які повернулися з місць позбавлення волі. Адже людина, яка не змогла адаптуватися до вимог сьогодення, піде на повторне скоєння злочину. Не забув Михайло Терпеливець і про самих правоохоронців, звернувшись до керівництва району з проханням надавати можливу допомогу міліції у виконанні нею своїх обов'язків.
В ході роботи наради кожен голова сільської ради міг поставити запитання, які в нього виникали, як дільничному інспектору міліції, що обслуговує той чи інший населений пункт, так і безпосередньо помічникові Міністра внутрішніх справ. Жителі села Фурси також не залишилися осторонь від обговорення роботи міліції. Їх запитання стосувалися щоденної діяльності дільничного інспектора і не завжди були приємними. Основні претензії викликало несвоєчасне реагування міліції на виклики. Причинами цього були названі відсутність службового автотранспорту та неукомплектованість служби дільничних. Так при нормативному навантаженні у 2,2 тисячі жителів на дільниці на одного дільничного фактичне навантаження на 1 ДІМ у Білоцерківському районі складає 4 - 4,5 тисяч, тобто у 2 рази більше за "норму"! Як вихід з цієї ситуації була названа необхідність укомплектування посад громадських помічників дільничного інспектора міліції. Добровільні помічники шляхом спільного несення служби повинні допомогти міліції ефективно охороняти громадський порядок та боротися з правопорушеннями.
Насамкінець було висловлене побажання міліції і надалі залишитися ближче до народу, регулярно організовувати такі зустрічі. Думка мешканців Київщини і надалі залишається основним орієнтиром для правоохоронців столичного регіону, а 2006 рік начальником Головного управління МВС України в Київській області генерал-майором міліції Віталієм Яловенком оголошений роком якості.




Україна - транзит до кращого життя.

Проблема незаконної міграції в державі набирає своїх обертів. На сьогодні Україна так і залишається транзитом до кращого життя - Західної Європи. Лише в столичній області протягом минулого року структурними підрозділами органів внутрішніх справ спільно із службою безпеки України було затримано 332 нелегальних мігранта. Одинадцять груп представників Китайської народної республіки, Індії, В'єтнаму, Бангладеш, Афганістану та інших держав перетинали або ж проживали на території Київської області незаконно.
Частіше за все на Київщину вони потрапляють через недемарковані кордони з Російською Федерацією. Як правило у наших сусідів за допомогою працівників туристичних фірм закордонні гості перебувають на законних підставах, а по території України найчастіше пересуваються як нелегали, не маючи при собі необхідних документів, що посвідчували б особу та надавали право на перебування в нашій державі.
За грубі порушення чинного законодавства про правовий статус іноземців у столичній області минулого року прийнято близько 290 рішень про видворення іноземців з України, з них майже 140 у примусовому порядку через аеропорт "Бориспіль".
Нещодавно на Батьківщину - до Китайської народної республіки - була відправлена остання група затриманих азіатів в грудні минулого року на автошляху Київ-Суми. У чотирнадцяти чоловіків віком від 25 до 40 років документів при собі не було. Їх перевозили двома автомобілями. За кермом "Опеля" та "Фольксвагена" перебували столичні таксисти: скільки коштів і яких хвороб вони за це отримали залишається невідомим.
За фактами незаконного перевезення груп нелегальних мігрантів територією нашої держави, службою безпеки України порушено чотири кримінальні справи. Загалом за надання послуг іноземцям та особам без громадянства в порушення чинного законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто майже 370 осіб.
Проблемним питанням для столичної області залишається утримання нелегалів до прийняття адміністративним судом рішення про депортацію. Головне - це відсутність пункту збору незаконних мігрантів: затриманих іноземців змушені привозити до відділів міліції. Там за власні кошти правоохоронці Київщини забезпечують порушників речами першої необхідності. Так, наприклад, харчування, охорона, комунальні послуги для утримання одного нелегала за добу обходиться майже в 20 гривень. На видворення іноземців в примусовому порядку через аеропорт "Бориспіль" минулого року витрачено більше 70 тисяч бюджетних та майже 200 тисяч позабюджетних коштів. Цього року для депортації китайців знадобилося 128 тисяч гривень. Звичайно, коштів для таких цілей державний бюджет не передбачає. Значну фінансову допомогу для видворення непроханих гостей надають посольства та міжнародні організації.

Юлія Зинуткіна
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області





Повернутись на головну
Замовити VPS-хостинг
Зареєструвати домен / register domain ua
Free FTP for IP-camera