на головну

Ох, і гаряче ловити "щипача"!

(06.10.2003р.)

У Білоцерківському міськвідділі міліції Київської області донедавна дуже плідно працювало оперативно-пошукове відділення карного розшуку, однією з основних спеціалізацій якого було викриття кишенькових злодіїв. Очолював його капітан міліції Олег Ржепецький - усіма визнаний ас по пійманню "щипачів". Його команда мала успіх, припиняючи ще у зародку поривання лиходійників; місце затримання мало бентежило оперів, - підходили і тролейбуси, і зупинки громадського транспорту, і ринки, настільки чітко усе було відпрацьовано. "Щипачий" народ стогнав й проклинав сумлінних міліціонерів. Але на якийсь час зловмисникам удалося взяти реванш...…Згаданий сумний факт злодійського ренесансу був підсумком як випадкових подій, так і об'єктивних причин. По-перше, Олег Борисович у квітні цього року вийшов на пенсію. Майже одразу сталася страшна ДТП і колишній професіонал-розшуківець, до якого ще довго ходили б за порадами його колеги з відділу, загинув. По-друге, піднялись духом "щипачі", які одержали інформацію про трагедію з Ржепецьким. Товариші по службі майже відразу відчули ціну втрати. На 7 місцевих ринках і 22 маршрутах громадського транспорту більш як двохсоттисячного міста, відмітився сплеск активності кишенькових злодіїв. Останні три місяці виявилися особливо важкими. Благо, керівництву міліції Білої Церкви удалося вчасно організуватися і поставити підопічних "фігурантів" на місце, - тобто на незатишні нари слідчого ізолятора.

Але для цього потрібно було "вирахувати" найнахабнішого і зухвалого серед них. По оперативних каналах, у реорганізовану групу по боротьбі з кишеньковими злодіями, де самим досвідченим був соратник Ржепецького прапорщик Семенюк, почали надходити відомості про реальне існування в місті крадія-щипача екстракласу. Той діяв майже ідеально: він був "невидимим" і його мало хто міг описати - потерпілим було важко пригадати, де саме їх позбавили гаманців і інших цінностей. Зрештою, перед правоохоронцями став вимальовуватися портрет лиходія "кавказької зовнішності", який особливо ретельно відпрацьовував міські ринки...

- Тоді ми відчули, що настав час розробляти план спецоперації, адже потерпілі явно вказували на одну й ту ж людину, - розповідає перший заступник начальника Білоцерківського МВВС майор міліції Сергій Смирнов. - У всіх місцях можливої появи підозрюваного ми установили стаціонарні пости спостереження, а за особами, які дивним чином валандалися навколо ринків і підходили під складений опис, встановили стеження. Багато "кандидатів" відпадали відразу, поведінка деякого змушувала оперів погано про них думати. Але в підсумку ми все-таки засікли запеклого "щипача", залишалося "завести" його на підхід до чергової жертви й затримати на "гарячому". Роль "жертви" бездоганно зіграв озброєний напоказ "пухким" гаманцем-лялькою молодий співробітник карного розшуку. Цей момент був суперважливим, адже цілком довести провину кишенькового злодія в суді без "твердих" доказів вельми складно, та й саме затримання кишенькового злодія такого рангу вважається великим успіхом.

…Затриманим виявився деякий Е., 36-літній азербайджанець, уродженець м. Уджар Азербайджану, наркоман з чотирирічним стажем, раніше неодноразово судимий за хуліганство, незаконні операції з наркотиками і нещодавно звільнений з місць позбавлення волі. Але в якості "щипача" він ніде і ніколи не світився. По 6 епізодах "кишенькових" крадіжок, інкримінованих останньому, порушена кримінальна справа. Той спритно міг вирізати гаманець з сумки чи пакета, поцупити у неуважного перехожого барсетку чи непомітно витягнути все з кишені, - тобто був майстром кримінальної імпровізації. При обшуку по місцю проживання останнього слідча група вилучила незліченні свідчення рукотворних подвигів невловимого досі зловмисника. Цікаво, що працював той у гордій самітності, хоча звичайно люди такого ремесла, як і "кидали", мають кілька людей підтримки. До речі, азербайджанська діаспора в місті не сприйняла зловмисника як свого, не бажаючи зв'язуватися зі злодієм.

- Утім, - як відзначив Сергій Володимирович, - не виключено, що значна частина потерпілих просто не зверталася в міліцію, чи поки не зверталася. Також ніхто не виключає, що гість із сонячного Азербайджану встиг наслідити в іншому місті, у т.ч. і в Києві. Тепер же в деяких з'явився шанс повернути свої речі. Тому, до таких людей міліція звертається з проханням уважно вдивитися у фото підозрюваного. Можливо, це ваш кривдник. Якщо ви в цьому не сумніваєтеся, дзвоните по телефонах у Б.Церкви: тел. 5-33-53, 5-95-35, 5-32-06 чи "02".

ЦОС ГУ МВС України
в Київській області
Геннадій Карпюк
Фото: Дмитра МурашкаАвтозаправочный "Виктим"

(06.10.2003р.)

Около часа ночи на одной из автозаправок столичного пригорода, находящейся по Житомирской трассе на территории Киево-Святошинского района Киевщины недавно весьма наглым образом была совершена крупная кража. Виновников криминального прецедента сотрудники местной милиции вскоре задержали по "горячим" следам. Ими оказались двое жителей соседних сел.

Прискорбным фактом, который, благодаря правоохранителям, стал известен хозяевам заправки, стало обоюдное признание двух работников этой фирмы с солидным именем в беспробудной пьянке в тот вечер и игнорировании выполнения своих обязанностей. Оператор и его помощник в эту смену доблестно обслуживали клиентов и следили за порядком, но для поддержки "боевого духа" периодически заходили в действующее здесь же питейное заведение.

С наступлением вечера алкоголь крепко помутил рассудок работников станции. Доходило до того, что бензин наливался сверх возможной вместимости бака и образовывал радужные лужицы на асфальте. Естественно, водители, несказанно обрадованные нежданными "бонусами" от лихих заправщиков, молча и довольно удалялись. Единственное, что их смущало, так это весьма реальная возможность взлететь на воздух вместе со своими благодетелями. В конце концов, борьба работников горюче-смазочной отрасли с зеленым змием закончилась безоговорочной победой последнего. Об этом окрестности возвестил громкий и недвусмысленный храп "бойцов", раздающийся из открытых дверей модного офиса.

Тем временем, на АЗС уже побывала группа неких коллег по возлияниям. "Москвич" доставил сюда развеселую компанию, которой для продолжения банкета нужно было подзаправить свое авто. Клиенты эти высоко оценили мужество окутанных перегаром оператора и его помощника. Но устоять перед соблазном обчистить "виктимно" дремлющих мужиков не смогли. Отметим, что автозаправка оборудована и средствами сигнализации, но, сами понимаете, нажать кнопку было некому.

Незваные визитеры разжились неплохо, - с собой они увезли телевизор, коробки с различными маслами и присадками, разбив стоящий на улице стеклянный шкаф-витрину, присвоили его содержимое. Но самым главным трофеем злодеев оказался специально разработанный для АЗС кассовый аппарат, стоимость которого более 20000 гривен. Внутренности аппарата хранили почти 140 гривен выручки, со временем они перекочевали в карман воров. Тащить кассовый аппарат те не стали - с ним (а это штука номерная) они бы быстро засветились, посему удовлетворились потрошением "шкатулки".

Следственно-оперативной группе Киево-Святошинского РОВД пришлось немало попотеть, чтобы установить подозреваемых в преступлении. Как только милиционеры вышли на свидетелей, поделившихся с оперативниками сомнениями относительно кружащего подле заправки "Москвича" с областными номерами, те поняли, что негодников нужно искать в своем районе. И не ошиблись…

…По составленному описанию машины розыскники из райотдела занялись отработкой версий причастности к ограблению тех или иных лиц. Оказывается, ранее, еще до событий на заправке, эти же сотрудники угро, пребывая в одном из сел по раскрытию совершенно иной кражи, заприметили одиноко стоящий "Москвич". Легковушка скатилась с обочины и не подавала признаков чьей-либо недавней в ней жизни. По весьма полезной милицейской привычке офицеры записали ее номера, - мало ли, может она значится в угоне. Не ускользнули от цепкого взгляда оперов и стоящие в салоне канистры с импортными автомаслами. Подробности этой встречи тотчас стали поводом для выезда и проверки имеющихся догадок. Через час на запястьях злодеев, шокированных оперативностью правоохранителей, защелкнулись наручники. Парни (18-ти и 20-ти лет), которые оказались ранее не судимыми, перевезли украденное в дом одной из своих престарелых бабушек и как раз кумекали над тем, куда и кому "сбагрить" украденное на АЗС добро. По факту кражи возбуждено уголовное дело.

Намедни в Обуховском районе Киевской области имел место подобный случай. Но происходящее здесь более напоминало вестерн. Ночной налет на заправку находящуюся у оживленной автотрассы вблизи с. Подгорцы организовал некий тип в черной маске. Злоумышленник разбил кирпичом стекло операторской кабины и, угрожая пистолетом заправщику, потребовал отдать имеющиеся в кассе деньги. Таким образом, тот завладел 9,5 тысячами гривен выручки и был таков. Интересно, что охранник в это время пошел за сигаретами на АЗС... разместившейся в нескольких километрах. Когда он вернулся, истощая приличный запах алкоголя, помочь напарнику уже ничем не мог. Здесь разбойников найти, пока, не удалось. Посему руководство милиции Киевщины обращается к хозяевам АЗС более тщательно подходить к работе со своим персоналом. Сэкономив на стороже или профессиональных услугах ГСО, вы рискуете гораздо большими потерями - и финансовыми, и материальными…

ЦОС ГУ МВД Украины
в Киевской области
Геннадий КарпюкТамару взяли за пристрастие к "шаре"

(06.10.2003р.)

…С недавних пор в Белой Церкви - крупнейшем городе столичной области, завелась некая молодая барышня, которая занималась мошенничеством в магазинах мобильной связи, чем весьма озадачила местных оперов. Для этого, судя по описанию ее жертв, у последней имелось все - и миловидный "фейс" с белозубой улыбкой, и довольно стильный прикид обеспеченной домохозяйки. Мало кто подозревал, что под этой почти наивно-благодушной личиной прячется типично криминальный талант, практикующий далеко не цирковой вариант ловкости рук.

По правде говоря, Тамара (назовем ее так) уже имела несчастие "светиться" в прошлом с подобными представлениями в Киеве, где, по сути, она проживала. Тогда ей удалось еле унести ноги от правоохранителей. Отдышавшись, ненасытная к дармовым деньгам фурия опять взялась за старое, "обрабатывая" большие города Киевщины. Утром она садилась в электричку и мчалась в Белую Церковь, по дороге мозгуя над сценарием очередного лохотрона. Впрочем, ее метод оказался не особо гениальным. Потрясающе гениальными в своей простоте оказались наши сограждане, в том числе и, казалось бы, умудренные опытом и облеченные ответственностью сотрудники модных нынче магазинов и прочих "точек" распространения мобильных благ…

Немногие наблюдательные граждане (они на самом деле не так уж распространены в наших краях) могли видеть такую картину. К некоему ларьку, украшенному логотипами всевозможных операторов мобильной связи и производителей карманных телефонов, неспешно подкатывала девушка. Сотрудница заведения внимательно выслушивала клиентку и без задней мысли вручала ей сразу несколько заказанных скретч-карточек. Бдительность продавщицы убаюкивалась шелестом целой кучи мелких гривенных купюр. Но тут вдруг выяснялось, что "куча" несколько мала, чтобы полноценно рассчитаться за товар - не доставало каких-то 15-20 гривен. Тогда девушка предлагала "последние" 5$ из заначки. Естественно, доллары никто брать не хотел, и последняя возвращала все или часть карточек обратно тотчас бесследно удалялась.

Но вскоре выяснялось, что ламинированные и обеспеченные защитным покрытием карточки, кои побывали в руках сей покупательницы, ничто иное как… уже никому не нужное "б/у". Оказывается, во время расчета злодейка под кошельком прятала две "паленые" карточки пополнения счета для мобильных телефонов, нежно прижимая их двумя накрашенными пальчиками. Когда наступал момент возвращения, она ловким движением руки подсовывала продавщице "свинью". Таким образом, мошенница, как мне рассказали в Белоцерковском ГОВД, "кинула" как минимум около 15 продавцов, возможно, что немалое количество потерпевших постеснялись признаться в своей наивности.

Как нам удалось узнать, Тамара - известная в столичной Дарнице, наркоманка. По поводу слишком тесной дружбы с зельем местные правоохранители завели на нее уголовное дело. Теперь придется отвечать и за мошенничество со скретч-картами. Задержали незваную гостью белоцерковские милиционеры классически - "на горячем". Однажды продавщица успела заметить, что карточка ей возвращена несколько иного вида - в предательски неаккуратно запаянном целлофановом пакете. Тут сразу поднялся гвалт, злодейка тотчас ударилась в бега, но благо невдалеке нес службу пеший наряд патрульных милиционеров…

ЦОС ГУ МВД Украины
в Киевской областиДовіра коштувала будинку

(06.10.2003р.)

Нещодавно співробітники УБОЗ ГУ МВС України в Київській області під час проведення оперативно-розшукових заходів виявили та задокументували особливо тяжкий злочин - заволодіння чужим майном шляхом шахрайства, вчинене в особливо великих розмірах.

Убозівці, які почали "розкручувати" цей заплутаний кримінальний клубок, з'ясували, що мешканка міста Києва розробила непогану схему власного збагачення, входячи в довіру до знайомих. Так, взимку вищевказана громадянка зустріла свого знайомого жителя Макарівського району. Побалакали, як і годиться за життя-буття, а в розмові чоловік сказав, що скоро їде за кордон у відрядження, десь на рік, а може й більше. От тільки, що робити з недобудованим будинком чоловік не знав, а знайомих, які б приглядали за житлом в нього не було. Покинути його на призволяще після вкладених в будівництво коштів він аж ніяк не хотів. Жінка відразу прокрутила в голові, який куш можна увірвати в цій ситуації. Чоловіка вона заспокоїла і сказала, що за будинком буде дивитись і якщо той хоче, то за час його відсутності займеться ще й добудовою, а розрахується він, коли повернеться з відрядження. Йому така пропозиція сподобалась, але жінка поставила одну умову - оформити генеральне доручення на право розпоряджатися його будинком та земельною ділянкою, чоловік який певно звик довіряти людям таке доручення дав, але з однією умовою - про всі дії, які вона буде проводити з його майном повідомляти власника та отримувати його згоду. Але цей пункт аферистку ніяк не засмучував... Десь через місяць після від`їзду господаря, жінка почала втілювати у життя свій злочинний задум. Втягувати сторонніх у цю справу вона не хотіла, тож в реалізувати план їй допоміг син. Підробивши заяву справжнього власника недобудованого житла, де вказувалось, що він дає згоду на те щоб довірена особа, а точніше ця жінка, подарувала будинок іншій особі, вона вирушила до нотаріуса, а після того в сільську раду. Чому були підписані явно фіктивні документи з'ясують правоохоронці, але отримавши необхідні печатки і підписи її син стає повновладним господарем будинку та земельної ділянки. Проживати, а тим більше добудовувати житло ніхто не збирався з самого початку цієї історії, тож будинок через кілька днів був проданий людям, які і подумки не мали, що викладаючи майже 110 тисяч гривень ще будуть мати якість проблеми. Відносно аферистки порушено кримінальну справу за статею "Шахрайство". З числа досвідчених співробітників УБОЗу Київської області створено слідчо-оперативну групу, яка перевіряє на причетність до скоєного злочину посадових осіб бюро технічної інвентаризації та сільської ради.

Олександр Коваленко
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області


Повернутись на головну
Замовити VPS-хостинг
Зареєструвати домен / register domain ua
Free FTP for IP-camera