на головну

ГУ МВС України в Київській області запрошує на службу в органи внутрішніх справ жителів Києва та області, які пройшли службу в Збройних Силах України або військову підготовку в учбових закладах, не мають судимості, для роботи в міськрайвідділах Київської області. Пропонуються посади рядового та молодшого начальницького складу із заробітною платнею від 800 грн.

Звертатися за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 15 тел. 272-23-23, 272-34-22, 272-22-09, 272-10-22, чи до місцевого МРВ.
Проблема розповсюдження наркотиків у світі набула глобального характеру. Масштаби розповсюдження наркозлочинності потребують консолідації правоохоронців та представників засобів масової інформації для захисту нашого майбутнього.
Правоохоронні органи обрали для себе головним напрямком боротьби з наркозлочинністю викриття осіб, які займаються виготовленням, перевезенням, збутом наркотичних засобів, а також знешкодженням злочинних угруповань, які займаються наркобізнесом.
Наркоділки постійно намагаються поширювати ринок збуту наркотиків, у першу чергу, серед молоді, в розважальних та навчальних закладах.
Все більше розповсюджуються концентровані (важкі) наркотики, такі як героїн, кокаїн, амфетамін, а також лікарські засоби "кетамін", "трамадол" та інші.
Для ефективної боротьби з цим явищем керівництво Департаменту боротьби з незаконним обігом наркотиків вважає за доцільне налагодити взаємодію з представниками всіх засобів масової інформації.
Департамент звертається до громадян України через засоби масової інформації з проханням надавати відомості про осіб, які займаються незаконними операціями з наркотиками, про працівників міліції, які прикривають злочинну діяльність наркозбувальників та займаються "кришуванням".
Вказану інформацію можна направити за адресою: 01024 м. Київ 24, вул. Богомольця, 10, ДБНОН МВС України або повідомити про зазначені факти (цілодобово) по телефонам (044)256-11-00 та (044)289-13-24.
Телефон УБНОН ГУ МВС України в Київській області - 425-50-90
Наркомагазин під Києвом

У ході розслідування кримінальної справи по лінії незаконного обігу наркотиків співробітникам однойменного Управління при ГУ МВС у Київській області та їхнім колегам із Києво-Святошинського райвідділу внутрішніх справ стало відомо про те, що на території столичного регіону у великих обсягах продається ацетильований опій, який наркомани називають "ширкою".

Отримана інформація вказувала на те, що "зілля" надходить із села Ходосіївка Києво-Святошинського району. Оперативниками було вирішено виявити й зафіксувати докази злочинного "бізнесу". Проведення всіх заходів було санкціоноване судом.
Червневого ранку співробітники обласного УБНОНу виїхали у зазначене село. Прибувши на місце, працівники міліції вирішили трохи поспостерігати за будинком, у якому проживає підозрюваний, 44-літній раніше засуджений Петро Б. Господар будинку вже неодноразово конфліктував із Законом, має п'ять судимостей за різні злочини, а загальний строк перебування громадянина Б. у "місцях не дуже віддалених" становить близько 25 років! Дружина Петра Б. разом з ним уже досить довго "сидить на голці".
Під час затримання в будинку у підозрюваного були виявлені 2 медичних шприци й пластикова пляшка з-під напою, у яких знаходилася рідина темно-коричневого кольору. Загальний об'єм вилученого наркотику склав близько 400 мілілітрів. Одночасно із цим оперативники виявили ще досить багато цікавих речей, а саме: ювелірні вироби, п'ять мобільних телефонів і багато чого іншого.
Цікаво те, що під час складання протоколу огляду місця події не вгавав мобільний телефон господаря будинку. Люди, що дзвонили, цікавилися, чи можна зараз купити "товар". Почувши від співробітника міліції, що грав роль "господаря", позитивну відповідь, незабаром прибували до "магазину", де й потрапляли у "теплі обійми" співробітників УБНОН. Усього протягом декількох годин у гості до Петра Б. приїхало близько 20 чоловік, всі вони - жителі Голосіївського району столиці. За їхніми словами, хтось приїхав лагодити комп'ютер, хтось "заскочив на хвилинку", однак кілька людей все ж чесно зізналися, що приїхали купити опій. На запитання про ціну відповідали: "По 25 гривень за "кубик""...
Наразі Петро Б. затриманий, відносно нього порушена кримінальна справа за фактом збуту наркотичних речовин, ведеться слідство. Правоохоронні органи мають встановити всі обставини справи й передати її до суду для подальшого вирішення долі наркоділка.

Микола Гулевич
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області

Під час проведення профілактичного відпрацювання території Київської області з поетичною умовною назвою "Берег" правоохоронцями Іванківського району на автодорозі між селами Леонівка та Зимовище в числі інших був зупинений автомобіль "Нива-Шевроле". В його багажнику знаходився… ще один пасажир.

Міліціонери зупиняли автотранспорт для проведення планової перевірки, адже в салонах та багажниках власних авто громадяни частенько перевозять заборонені речі: зброю, наркотики тощо. У салоні автомобіля разом із водієм (він же власник "Ниви"), 27-річним жителем смт. Іванків Віталієм Т., знаходилося ще четверо пасажирів: двоє його земляків - 32-річний Іван Л. та 29-річний Віктор Б., 28-річний житель села Рудня Тальська Іванківського району Анатолій М. та 27-річний "гість" нашого регіону - Олександр А.. родом з міста Баранівка Житомирської області. На прохання відкрити для огляду багажник автомобіля Віталій відреагував спокійно і виконав прохання міліціонерів. На їх подив у багажнику вони побачили ще одного пасажира - зв'язаного липкою стрічкою 26-річного уродженця Житомирщини Сергія О.
Викликана міліціонерами, на місце пригоди терміново прибула слідчо-оперативна група Іванківського РВ, а в приміщенні райвідділу затриманих вже чекали працівники міжрайонної прокуратури. Під час бесід з молодиками правоохоронцям вдалося дещо з'ясувати.
Кілька років тому Віталій одружився на дівчині родом з містечка Баранівка, що на Житомирщині. Якось неподалік від Баранівки молодий чоловік побачив старий трактор, на який вже ніхто не претендував. Віталій вирішив, що пропадати майнові негоже і "оголосив" його своїм. Проте приїхавши на батьківщину дружини через деякий час, чоловік трактора на старому місці не виявив. Порозпитувавши у знайомих, Віталій довідався, що трактор продав наглядно йому знайомий місцевий мешканець Сергій. Вирішивши, що останній посягнув на його власне майно, чоловік вирішив вимагати від Сергія повернути гроші за проданий трактор. Перед поїздкою на Житомирщину він вирішив взяти із собою трьох знайомих - так би мовити, "для переконливості". Четвірка молодих людей сіла в автомобіль Віталія і рушила до сусіднього регіону. Ініціатор поїздки знав Сергія як людину обережну, що за найменшої підозри відмовиться від будь-якої зустрічі і спілкування. Для того, щоб "виманити" хлопця на розмову, необхідно було знайти людину, якій би Сергій довіряв. Для цієї мети ідеально підходив рідний брат дружини Віталія - Олександр. Він знав про те, що Сергій професійно ловить і продає раків. Приїхавши на роботу до "боржника", чоловіки направили до нього Сашка з легендою про те, що кілька "солідних людей" хочуть придбати відро раків. Нічого не підозрюючи, Сергій сів до автомобіля, і компанія вирушила в дорогу. Молодий чоловік захвилювався лише тоді, коли побачив, що автомобіль замість звернути до місцевого ставка виїхав на трасу і помчав у бік Києва. Всі пручання Сергія були відразу ж придушені побиттям. Бити його почали ще в салоні автомобіля, проте згодом Віталій розпорядився зв'язати Сергія і кинути його до багажника "Ниви" - мовляв, щоб салон кров'ю не заляпав. По дорозі до Іванківського району автомобіль кілька разів зупинявся, і "трохи підігріті" спиртними напоями чоловіки вже задля забави витягали Сергія із багажника автомобіля і били. Якби не міліцейський патруль, важко сказати, чим би могла закінчитися ця поїздка…
Наразі Сергій проходить курс лікування, а Іванківською міжрайонною прокуратурою порушена кримінальна справа за частиною другою статті 146 Кримінального кодексу України ("Незаконне позбавлення волі"). Ведеться слідство, усі учасники "вояжу" затримані, у разі доведеності їх вини молодикам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'яти років.

Микола Гулевич
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області

ПІД ЧАС ВІДПРАЦЮВАННЯ СТОЛИЧНОЇ ОБЛАСТІ ВИЯВЛЕНО 106 КІЛОГРАМІВ МАКОВОЇ СОЛОМКИ

Днями під час проведення оперативно-профілактичного відпрацювання Київської області в с. Винарівка Ставищанського району оперативниками місцевого райвідділу внутрішніх справ було виявлено цілий підпільний "склад" наркосировини - близько 106 кілограмів макової соломки. Господиня будинку разом із чоловіком (обом близько 35 років), пояснили міліціонерам, що подрібнену макову соломку їм на зберігання залишили двоє осіб циганської національності, а за "роботу" обіцяли подружжю заплатити 500 гривень.
"Від наркозалежних осіб та їх родичів ми почали отримувати інформацію про те, що на території району хтось здійснює збут накросировини, - розповідає оперуповноважений ВБНОН Ставищанського РВ старший лейтенант міліції Володимир Литвинець. - Під час перевірки ця інформація знайшла своє підтвердження: у домоволодінні подружжя С. ми виявили велику партію наркосировини - макової соломки. Це подружжя раніше ніколи не мало проблем із законом, спиртними напоями вони не зловживали".
Працівниками Ставищанського райвідділу внутрішніх справ протягом доби були встановлені особи "роботодавців", а вилучена соломка була направлена до Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при ГУ МВС України в Київській області для проведення експертизи. Після отримання довідки про те, що подана на дослідження речовина є наркотичним засобом, слідчим відділенням Ставищанського РВ було порушено кримінальну справу за ознаками ч. 2 ст. 309 КК України ("Незаконне зберігання наркотичних засобів"), ведеться слідство.
За професійно грамотні дії по виявленню та знешкодженню місця зберігання наркотичної сировини Володимир Литвинець був нагороджений знаком МВС України - "За відзнаку в службі" 2-го ступеню.

Микола Гулевич
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області

От уже воістину - ніхто не знає, що з ним буде навіть у найближчому майбутньому. Не знали й оперативники одного з органів внутрішніх справ Київської області, що з одним і тим самим правопорушником їм доведеться зустрітися кілька разів підряд.

АВТОМОБІЛЬ ТІКАЄ ВІД ПОГОНІ

Селище міського типу Калинівка розташоване у Васильківському районі Київської області, повз нього проходить знаменита "траса Е-95" - автодорога Київ-Одеса. Об'їжджаючи свої "володіння" і під'їжджаючи до повороту убік селища, начальник місцевого відділення міліції капітан Олег Поліщук зненацька побачив, як із зустрічної смуги руху із грубими порушеннями Правил дорожнього руху напереріз мікроавтобусові "Мерседес-Віто" виїхав автомобіль "ВАЗ-2105". Ухиляючись від зіткнення, водій мікроавтобуса прийняв праворуч, і машина на повній швидкості врізалася в стовп на узбіччі дороги. Від удару "Мерседес" розвернуло майже на 180 градусів, і, рухаючись уже кормою вперед, він ударився у розділові відбійники посередині траси, де й зупинився. Тим часом водій "п'ятірки" побачивши, що він накоїв, не став чекати, а розвернув автомобіль й "на всіх парах" помчав у напрямку Києва.
Зорієнтувавшись у лічені секунди, капітан Поліщук розвернув власний автомобіль і кинувся навздогін за "ВАЗом". Побоюючись, що автомобіль може відірватися від погоні, Олег Вікторович на ходу записав його номер. Порівнявшись із машиною правопорушників, начальник СВМ показав водієві міліцейське посвідчення й почав жестами вимагати зупинитися - утікач у відповідь лише додав "газу". Через кілька сотень метрів "п'ятірка" звернула із траси й виїхала у поле - капітан Поліщук повторив її маневр, і погоня тривала далі. Переїхавши поле, "ВАЗ" виїхав на грунтову дорогу, де знову спробував відірватися від переслідування. Однак через якийсь час співробітник міліції побачив, що переслідуваний ним автомобіль не "вписався" у поворот, з'їхав у кювет і там застряг. Через відкриті з боку пасажира двері з машини вискочили двоє громадян і спробували зникнути, однак відразу ж були затримані капітаном Поліщуком. Яким же був його подив, коли виявилося, що автомобілем-утікачем під час перегонів... керувала жінка!
Викликавши слідчо-оперативну групу на місце ДТП, Олег Вікторович сам разом із затриманими під'їхав туди. До подиву усіх, хто бачив цю подію, водій мікроавтобуса й п'ять його пасажирів відбулися лише синцями й подряпинами. У зв'язку з тим, що в результаті цього ДТП ніхто серйозно не постраждав, дії затриманої, 34-літньої жительки Фастівського району столичної області Ольги С. кваліфікували лише як адміністративне правопорушення. Ольгу та її супутника опитали по суті події, і, не маючи підстав їх більше затримувати, через деякий час відпустили. До речі, біографія жінки вразила навіть бувалих оперативників: п'ять разів засуджена, вона мала в "активі" судимості за крадіжку, грабіж і нанесення тяжких тілесних ушкоджень, а 17 з половиною із 34 прожитих Ольгою років були проведені нею у "місцях не зовсім віддалених"!
Трохи пізніше міліціонерам довелося здивуватися й утретє: на території столичнії області був уведений оперативний план "Перехоплення" з метою затримання викраденого "ВАЗ-2105" - того самого, що декількома годинами раніше став винуватцем ДТП і перегонів на полі. Власник автомобіля, що проживає у Фастівському районі, звернувся до міліції із заявою про викрадення, однак через якийсь час написав зустрічну заяву й відмовився від всіх претензій...

І ЗНОВУ - ЗДРАСТУЙТЕ!

На початку червня до чергової частину Васильківського міського відділу внутрішніх справ Київської області надійшла заява від 68-літнього громадянина про те, що зловмисники украли з його дачного будиночка, розташованого в одному із сіл Васильківського району, 870 доларів США, 11 з половиною тисяч гривень і газовий пістолет. Потерпілий не дуже охоче розповідав про те, що трапилося, однак трохи пізніше все-таки пояснив, що у зникненні свого майна він підозрює певних осіб - мовляв, познайомився із ними, коли працював на дачі. Дорогою повз будинок йшли три жінки й запропонували пенсіонерові допомогти підсапувати картоплю. Чоловік з радістю погодився й навіть пообіцяв заплатити за роботу, однак жінки від грошей відмовилися й погодилися попрацювати за їжу. Поки дідусь з'їздив у магазин по продукти, його помічниці зникли, а разом з ними із незамкненого будинку зникли гроші, що призначалися на операцію дружині пенсіонера, і пістолет, узятий ним для перереєстрації у міліції наступного дня...
Слідчо-оперативній групі, що виїхала на місце події, належало перевірити кілька версій цієї події. Під час роботи у міліціонерів створилося враження, що потерпілий не розповідає всієї правди про те, що відбулося. Зокрема, оперативниками в дачному будинку були виявлені ознаки недавнього застілля. Зі слів пенсіонера склали словесний портрет "помічниць". Одна з них була дуже смаглявою, чим нагадувала циганку або жительку Кавказу, а друга була дуже схожа на чоловіка із безліччю татуювань на видимих частинах тіла. Яким же був подив оперативників, коли вони в черговий раз вийшли на слід однієї із "дачних гостей": раніше засудженої жінки-водія "п'ятірки"!
Установивши можливі місця перебування підозрюваних у здійсненні крадіжки, оперативники Васильківського МВ Михайло Терещенко та Сергій Максименко відправилися для перевірки інформації до міста Кривий Ріг Дніпропетровської області. Саме там і затримали всіх трьох жінок-"тимурівців". 34-літня місцева жителька на ім'я Аліна Ф. і виявилася тією самою смаглявкою, а заодно - і виконавцем крадіжки. Раніше засуджена Ольга та її рідна сестра, 48-літня Лідія С., у момент здійснення крадіжки спали непробудним сном на вулиці біля будинку. Аліна розбудила сестер, розповіла про гроші й запропонувала тікати. Жінки спочатку поїхали на батьківщину Ольги, у селище міського типу Борова Фастівського району, але пізніше Аліна запропонувала поїхати у її рідне місто. Найнявши за 300 доларів таксі, подруги виїхали до Кривого Рогу. Під час затримання виявилося, що більшу частину грошей жінки встигли витратити, купивши дещо з одягу, кожній - по мобільному телефону, й прогулявши у ресторанах. Однак частину грошей все-таки вдалося повернути потерпілому. Жінки розповіли свою версію подій на дачі, й вона радикально відрізнялася від розказаної пенсіонером. Ні про яку картоплю мова не йшла, дідусь сам запросив їх у будинок, де почастував випивкою й випадково показав гроші. В однієї з "помічниць" виник план - гроші украсти й утекти. Коли після випитого господаря дачі зморив сон, Аліна взяла гроші й разом з подругами вони забралися геть. Свою причетність до зникнення пістолета сестри категорично заперечували - мовляв, зброю не брали, а просто на прохання господаря переховали його у будинку. І правда, пістолет трохи пізніше знайшовся у шафі...
У цей момент Аліна Ф. затримана, у відношенні неї слідчим відділенням Васильківського міськвідділу внутрішніх справ порушена кримінальна справа за статтею Кримінального кодексу України, що передбачає відповідальність за здійснення крадіжки. Останнє слово у цій справі буде сказане судом.

Микола Гулевич
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області

КЕРУЮЧИСЬ ЗАПОВІДДЮ "НЕ ВКРАДИ!", РОБІТНИК УБИВ СВОГО КОЛЕГУ

Наприкінці травня двоє чоловіків, що приїхали на пилораму в одному з сіл Васильківського району Київської області, застали там жахливу картину: на підлозі вагончика-сторожки лежав закривавлений труп чоловіка, а біля нього повзала трирічна дитина…

Один з чоловіків викликав міліцію, яка не змусила себе чекати. Оперативники встановили особу потерпілого - ним виявився житель сусіднього села, 55-річний Василь Л. Цей громадянин за постійне місце проживання обрав територію пилорами, де, так би мовити, "за сумісництвом" і сторожував. Правоохоронці почали встановлювати коло можливих свідків цієї події та відпрацьовувати кілька версій того, що сталося.
Під час роботи міліціонерів на місці пригоди до їх поля зору потрапив 28-річний Сергій Ш., ще один робітник пилорами. Хлопець був немісцевим, на заробітки приїхав аж із Сумської області. Працівників міліції зацікавило те, що під час спілкування з ними Сергій кожного разу висував нові й нові припущення щодо розвитку подій учорашнього вечора, уперто уникаючи розповідати про те, де був і що робив особисто він. І лише коли під час огляду на Сергієвому одязі оперативники виявили плями, схожі на засохлу кров, хлопець почав розповідати…
Напередодні увечері чоловіки вирішили разом випити після роботи. У сторожці знаходився трирічний хлопчик, якого мати (місцева жителька) тимчасово залишила на Василя, а сама пішла у справах. За пляшкою чоловік повідомив Сергієві, що збирається винести зі складу готової продукції і продати кілька дощок. Хлопцеві план старшого товариша не сподобався, адже за зниклі дошки власник підприємства питатиме безпосередньо з нього. Однак Василя це не переконало, і між чоловіками спалахнула сварка. Під руку Сергієві потрапив шматок металевої арматури, яким він і наніс охоронцеві кілька ударів по голові, а коли той упав - пішов спати…
Наразі громадянина Ш. затримано, Васильківською міжрайонною прокуратурою порушено кримінальну справу за статтею, що передбачає відповідальність за скоєння вбивства. У разі доведеності його вини Сергієві загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до п'ятнадцяти років.

Микола Гулевич
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області
Повернутись на головну
Замовити VPS-хостинг
Зареєструвати домен / register domain ua
Free FTP for IP-camera