на головну

ГУ МВС України в Київській області запрошує на службу в органи внутрішніх справ жителів Києва та області, які пройшли службу в Збройних Силах України або військову підготовку в учбових закладах, не мають судимості, для роботи в міськрайвідділах Київської області. Пропонуються посади рядового та молодшого начальницького складу із заробітною платнею від 800 грн.

Звертатися за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 15 тел. 272-23-23, 272-34-22, 272-22-09, 272-10-22, чи до місцевого МРВ.




ВІДРОБИВШИ ЗА НАЙМОМ, САМІ ЗАРОБИЛИ БОРГ

Виконавши обумовлений у договорі обсяг робіт, двоє "заробітчан" із Запоріжжя збиралися відбути додому, однак цьому зашкодила випивка та конфлікт із законом.

Сергій і Роман, жителі Запорізької області, приїхали до Макарівського району столичного регіону на заробітки. Проробивши певний час, хлопці одержали розрахунок у хазяїна будинку й почали збиратися на батьківщину. Тим часом вдячний наймач вирішив наостанок почастувати найманих робітників, для чого ввечері прийшов до них з декількома пляшками пива. Після застілля (близько пів-на третю ночі) хазяїн будинку пішов спати, а один із "заробітчан" поставив колезі запитання про те, чи повністю з ними розплатилися. Вочевидь, відповідь на це питання жодного з них не задовольнила, тому молоді люди підійшли до гаража, розташованого неподалік від будинку, відкрили його й спробували викотити звідти автомобіль "Мерседес 320", що належить їхньому роботодавцеві. При невдалому маневруванні був ушкоджений лівий борт іномарки, а на шум з будинку вибіг батько власника автомобіля. Чоловік почав совістити крадіїв й намагатися їх відмовити від їхніх намірів, однак у відповідь на це один зі зловмисників схопив його за горло й пригрозив задушити, якщо той буде піднімати шум. Літній чоловік злякався й попросив забрати машину, аби тільки тільки його не чіпали. Автомобіль виїхав на дорогу, а дідок кинувся будити свого сина.
Почувши про вкрадену машину, парубок зв'язався по мобільному телефону з одним з викрадачів і попросив залишити де-небудь автомобіль в обмін на обіцянку не повідомити в міліцію про те, що трапилося. Роман із Сергієм пообіцяли, що автомобіль буде чекати хазяїна на центральній вулиці одного з прилеглих сіл, однак замість обіцяного "Мерседеса" парубок виявив лише значних розмірів діру в паркані, після чого повідомив про зникнення автомобіля до міліції.
Орієнтування із прикметами викраденого транспортного засобу були повідомлені всім нарядам Макарівського та прилеглих райвідділів міліції. Члени одного з екіпажів патрульної служби помітили знівечений автомобіль, що мчав на величезній швидкості, і спробували його зупинити, однак безрезультатно. Під час переслідування іномарка на повному ходу влетіла у велику калюжу, від удару об камінь на її дні у автомобіля був пошкоджений піддон двигуна. Коли витекло мастило й двигун заклинило, зловмисники спробували врятуватися втечею, однак один з них був затриманий на місці, а його компаньйон поки перебуває в розшуку. За даним фактом порушена кримінальна справа, ведеться слідство.

Микола Гулевич
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області





ЗАДУШИВ ТОВАРИША ЗА... РОЗБИТІ ОКУЛЯРИ

Висаджуючи на зупинці двох пасажирів, що посварилися, водій маршрутного автобуса "Київ-Кодра" не знав, що для одного з них це обернеться загибеллю, а для іншого - тривалим строком ув'язнення.

Усе почалося з того, що двоє чоловіків у салоні "маршрутки" почали обсипати один одного лайкою, а потім затіяли бійку. Інші пасажири почали обурюватися із цього приводу, тому водій автобуса врешті-решт змушений був висадити забіяк на зупинці в селі Калинівка Макарівського району Київської області. Автобус поїхав далі, а чоловіки продовжили з'ясовувати відносини на узбіччі автодороги "Київ-Чоп". Старший з них, 26-річний житель Макарівського району Олексій С. наніс кілька ударів "опонентові", 20-літньому землякові Валерію Т. Поки парубок лежав без свідомості, Олексій вдарив його ще кілька разів. Зробленого йому здався замало, тому хлопець зняв зі свого кросівка шнурок, оповив ним шию товариша й холоднокровно його задушив. Після цього зашнурував взуття й пішов геть із місця злочину...
Ранком наступного дня жінка на ім'я Ірина (робітниця грибного цеху, розташованого неподалік від зупинки) по дорозі на роботу виявила в кюветі тіло молодого чоловіка. Про свою знахідку вона розповіла співробітницям, ті викликали міліцію. Прибулі оперативники встановили особу потерпілого за знайденими у кишені куртки документами, завдяки чому вдалося швидко довідатися, хто б міг бути причетним до його смерті. Відразу ж було підготовлене орієнтування із прикметами підозрюваного для всіх нарядів міліції та сусідніх органів внутрішніх справ.
Один з екіпажів патрульної служби, що чергував на автодорозі "Київ-Чоп", помітив дивного вигляду чоловіка, що брів узбіччям траси. Під'їхавши ближче, правоохоронці помітили в того на обличчі синці та саднини, а на питання про їхнє походження перехожий пояснив: "З товаришем побився". По прикметах він був схожий на підозрюваного з орієнтування, тому відразу ж був затриманий і доставлений до Макарівського райвідділу внутрішніх справ. На питання про мотиви вбивства Олексій розповів, що разом з односельцем повертався із заробітків у столиці. Під'їжджаючи до своєї зупинки, він невдало спробував розбудити заснулого в автобусі товариша, при цьому розбив йому ніс об спинку розташованого попереду сидіння, зав'язалася бійка. Коли їх висадили з автобуса, сварка розгорілася з новою силою. Олексій збив Валеру з ніг, кілька разів ударив непритомного товариша, а потім його (за його власним висловом) "переклинило". Залишивши задушеного земляка в кюветі дороги, він направився до розташованого неподалік кафе, де випив горілки й пішов невідь куди. Основним мотивом позбавлення життя людини підозрюваний назвав те, що Валерій у бійці... розбив йому окуляри. "Я у вчиненому не каюся, я себе проклинаю!",- заявив наостанок Олексій.
За даним фактом прокуратурою Макарівського району порушена кримінальна справа, ведеться слідство. Ціну відібраного за розбиті окуляри життя визначить суд.

Микола Гулевич
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області





Електрик з автозаправки заплатив $ 3000 за вбивство конкурента

Як тільки міліція Київської області отримала інформацію про те, що у Васильківському районі підшукують людину для здійснення вбивства, до заказухи почали готувати самого майбутнього вбитого. Подібної операції по запобіганню замовного вбивства в столичній області ще не проводилося. Але, незважаючи на це, співробітникам Управління по боротьбі з організованою злочинністю вдалося зберегти життя 50-літньому директору одного з сыльсько-господарських пыдприэмств.
Усе почалося ще три роки тому, коли з економіста цього підприємства він став його директором. Тим самим закрив шлях колишньому керівникові, якого напередодні на зборах акціонерів звільнили. Чотири кримінальні справи, які раніше порушувалися проти колишнього директора за розкрадання грошей і сільськогосподарської продукції закривалися через відсутність доказів, але свою посаду він, зрештою, втратив, змінивши її на електрика автозаправки. Після чого колишній директор вирішив убити конкурента.
Підходящого на роль кілера він шукав серед раніше засуджених за тяжкі злочини. Але навіть той, хто в минулому відмотав строк за вбивство, просто так не піде на повторне. Проте незабаром убивцю знайшли. При проведенні співробітниками київського обласного УБОЗа оперативної комбінації з декількох можливих варіантів кандидатуру все-таки підібрали. Єдине, чого боялися - витоку інформації й втрати довіри замовника до підставного кілера.
Задаток у розмірі $ 600 виконавцю було сплачено, іншу частину винагороди замовник пообіцяв виплатити безпосередньо після вбивства, день якого призначив сам. Обов'язковою умовою "справи" був надійно захований труп і його фото - щоб отримати інші $ 2400.
Тим часом дружина "потенційного небіжчика", нічого не знаючи про інсценування, звернулася у Васильківський міськвідділ із заявою про зникнення чоловіка.
Далі було найцікавіше - інсценування насильницької смерті. Машину зі слідами крові й вм'ятинами правоохоронці для переконливості залишили в лісі. Авто знайшли співробітники Васильківського міськвідділу. Встановивши особу хазяїна "Ниви-Шевролет", вони почали пошуки можливого потерпілого. Їм виявився зниклий чоловік заявниці.
У цей час гримери кіностудії ім. О. Довженка працювали над створенням ілюзії трупа директора. Кілька намальованих вогнестрільних поранень, трупний відтінок шкіри, розідрана сорочка, кров... теляча, яку купували в бабусі на ринку - все це згодом міг побачити замовник на зробленому для нього блокбастерному фотознімку.
Замовник був затриманий при передачі частини гонорару, що залишилася, в обмін на фото в домовленому місці, на автозаправці села Гребінки. Під час затримання чоловік поводився неадекватно, кричав і погрожував міліціонерам розправою. На сьогодні він перебуває під вартою в одному з ізоляторів тимчасового тримання Київської області. Ведеться слідство.

Юлія Сінчак
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області





Бережіть автомобіль!

Нинішнього року в Київській області зареєстровано 293 факти незаконного заволодіння транспортними засобами. У 223 випадках предметом злочинних зазіхань стали автомобілі.
Побутує думка, що чим гарніший, дорожчий і престижніший автомобіль, тим він привабливіший для злодіїв. Однак, статистика свідчить про інше. Найбільшою популярністю у автомобільних злодіїв, виявляється, користуються "ВАЗи" різних моделей - впродовж року викрадено 145 авто цієї марки. 43 зловмисники віддали перевагу "Москвичам", 16 - продукції Горьковського автозаводу. Престижних іномарок було викрадено лише дев'ять. Серед них - три "Лексуси", стільки ж "Фольксвагенів", два "БМВ" та один "Мерседес".
Таку статистику, думається, можна пояснити тим, що автомобілі крадуть переважно з метою розкомплектування, а попит на запчастини до "вітчизняних" марок на наших теренах поки-що більший, ніж до іномарок. З іншого боку не останню роль тут відіграє, напевне, та обставина, що власники дорогих авто значно більше дбають про їх збереження, ніж господарі "народних" автомобілів.
У 218 випадках власники викрадених транспортних засобів залишили їх без нагляду просто неба. Тому вони стали легкою здобиччю злодіїв. З гаражів було викрадено 32 автомобілі, зі стоянок, що мають охорону, - 11. Незаконне заволодіння транспортними засобами скоюють переважно увечері та вночі. Особливо злодії полюбляють діяти від півночі до шостої години ранку. Саме у цей період доби в області було викрадено 95 автомобілів. Але й серед білого дня можна позбутися чотириколісного друга. В період з 7 до 18 години було викрадено 46 автомобілів.
Міліціонери Київщини розкрили 158 злочинів, пов'язаних з незаконним заволодінням транспортними засобами. Серед автомобільних злодіїв, особи яких вдалося встановити, переважають місцеві жителі. Лише у 20 випадках автомобілі викрадали приїжджі.

Ігор Момотюк
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області





Планокуры по-ирпенски или один день из жизни города

Как отпраздновали день студента в Ирпенском районе, можно узнать из протоколов сотрудников местного горотдела милиции. Результат их совместной с "Беркутом", ГАИ и патрульной службой оперативно-профилактической отработки дают полное представление о вечерней жизни города, соседствующего со столицей.
Буквально за пару часов сотрудниками милиции были задержаны 11 пьяных водителей. Не единожды в этот вечер правоохранители изымали легкие наркотики и пресекали не предсказуемое поведение подвыпившей молодежи. Возле одного из ночных клубов в центре Ирпеня абсолютно свободно и расковано чувствовали себя парни, раскуривающие "марихуановый кальян-бульбулятор".
В ходе отработки сотрудниками патрульной службы были задержаны двое мужчин с битой. У одного из них за плечами уже 5 судимостей. Придя к своей знакомой за очередной дозой наркотиков, дома они ее не застали. Начали кричать и дебоширить. На дикие вопли наркоманов вышел пожилой мужчина. Он и попал под раздачу от невменяемых и их биты. Сейчас пенсионер находится в реанимации.
В этот вечер милиционеры прикрыли наркоманский притон. В двухкомнатной квартире наркоман с 20-летним стажем вместе со своей сожительницей на кухне варили ширку. Из комнаты задержанного были изъяты шприцы, прекурсоры и маковая соломка.
Еще один странный молодой человек сразу привлек к себе внимание милиции. Он лез по пожарной лестнице, а затем внезапно спрыгнул вниз. Парень был в "полной обкурке", поэтому даже не понимал, что с ним происходит. В подкладке спортивных брюк у него нашли приличную дозу марихуаны.
За один вечер в ходе профилактической отработки в Ирпенском районе было задержано 46 админправонарушителей, а также раскрыто 7 уголовных преступлений.

Юлія Сінчак
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області





Вбивця розплатився своїм життям.

В Бородянському лісі столичної області вбивцю 69-річного пенсіонера знайшли вже мертвим. 36-літній Сергій з Житомирщини випив майже пляшку горілки, дістав з машини трос і повісився. Як визначила експертиза, самогубство відбулося через кілька годин після споєння ним злочину. Жертвою озброєного мисливською рушницею став також 19-літній хлопець, якого із дробовим вогнепальним пораненням в область паху, побитого, доставили до Бородянської центральної районної лікарні. Він і розповів, що ж трапилося насправді в той злощасний день.
Видимих конфліктів між старим, що здавав гараж через дорогу від свого будинку під станцію техобслуговування автомобілів, і орендарем Сергієм не було. Але останнім часом орендна плата хазяїну віддавалася не вчасно. Коли борг склав приблизно тисячу доларів, дід забив тривогу, сказав, що з наступного місяця підвищить вартість оренди, а ще краще - буде здавати гараж новим орендарям.
Не відомо, чи знав дід, з ким зв'язався. Сергій був майстром своєї справи і якісно ремонтував автомобілі. Про це свідчать численні клієнти з Київської області й столиці. Займаючись таким "бізнесом" можна було б не погано жити, але жадібність до горілки та ще деякі гріхи загубили нашого фраєра. Як з'ясували бородянські правоохоронці, Сергій часто "кидав" своїх клієнтів на гроші: орендував гараж у якому-небудь районі, брав із клієнтури задаток на запчастині, просто пропивав і зникав у невідомому напрямку. Але в Микуличах він затримався на більш довгий строк. Перед убивством до нього приїжджали з Житомирщини мама й брат, родина невеликого статку привезла алкоголіку 1200 гривень на життя. Пізніше він подзвонив матері на мобільний і сказав, що напевно буде звідси з'їжджати, мовляв, з дідом не заладилося.

У цей час дідусь вирішив трохи налякати непутящого орендаря. Вийшов з двору з мисливською рушницею в руках, і почав качати свої права як повноправний хазяїн боксу для ремонту машин. Вибір у Сергія був не великий - або гроші, або вимітатися. І тоді розлючений наймач вихопив у старого рушницю й пальнув. Дріб пошкодила всі життєво важливі органи. Пенсіонер помер на місці. Більше не тримаючи себе в руках, Сергій почав чинити розправу над хлопцями, які працювали в боксі. Він вистрілив в 19-літнього Романа. Коли хлопець ще був у свідомості, нелюд накинувся на нього, ударив кувалдою по голові, однією ногою вперся в живіт, другою наступав на шию. Хто і як доставив Романа в лікарню, він не пам'ятає. Його рятівником став 18-літній Іван. Ніхто з перехожих на прохання про допомогу не реагував, тоді Ваня вигнав з боксу машину без дверей і вікон, що саме перебувала на ремонті, і сам відвіз Романа в лікарню. На жаль, не трапилося в житті Ромки щасливої випадковості. У той жахливий день йому, замість виходу на звичну роботу з ремонту авто, потрібно було з'явитися у військкомат.
Після вбивства, злочинець вирішив зникнути, рушницю закинув у дідів "Нісан", сів в чужий " Мерседес-Спрінтер" і поїхав.
У міліціонерів з Бородянки було кілька версій, але вони стовідсотково були впевнені - далеко злочинець зникнути не міг. У нього не було документів на "Мерс", а щоб роздобути грошей і виїхати за бугор, потрібно було розібрати машину на запчастини в якому-небудь гаражі поблизу. Проте все виявилося набагато трагічніше. За три кілометра від місця вбивства, у лісосмузі його знайшли повішеним. Чи то совість замучила, чи то випита напередодні горілка підштовхнули Сергія розплатитися за злочини самогубством.

Юлія Сінчак
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області





Украинский доллар и американский бакс. Найди 10 отличий.

Несмотря на, казалось бы, стабильность курса национальных валют, и нашего в том числе, украинцы предпочитают откладывать на "черный день" доллары. Доллар никогда не обесценивался и уже сам по себе ассоциируется с чем-то более или менее надежным. Вся наша жизнь, от покупок в супермаркете и различного сервиса, подсознательно обсчитана в американском эквиваленте. На праздниках и днях рожденьях одним из традиционных пожеланий стало "Побольше "зеленых" в карман". В общем, не знаю, любят ли так доллары в Америке, как любят их на Украине… Американским банкнотам, видимо, подошел наш климат, и они начали здесь оседать и даже "размножаться", а вернее размноживаться и подделываться, превращаясь в "баксы украинские". Фальшивомонетчики, пользуясь незнанием граждан элементарных отличий подлинных купюр от подделки, многих оставляют банкротами.

Так обычный глянцевый флаер с характерным изображением Франклина жительница одного из сел Богуславского района столичной области приняла за 100 долларов и продала за него незнакомцам свою корову. Ну не видела ни разу в жизни селянка этих долларов! Просто хотела детям помочь. Другое дело, так сказать, полупрофессиональное или полуквалифицированное подделывание и переделывание купюр, которое не всегда заметишь вооруженным глазом. Поддельная или подлинная эта банкнота в таком случае определяют эксперты-криминалисты. А чтобы самим не попасться впросак, нужно научиться обращать внимание на следующее: водяной знак, защитную нить, чернило, которое изменяет цвет, или OVI, различные способы печати, а также другие защитные элементы. Возьмем, к примеру, банкноту номиналом 100 долларов. Для начала обратим внимание на защитную нить, или пластиковую ленту. Она врезана в бумагу вертикально с одного края. В подделках защитная нить бывает вклеена между двумя тонкими слоями бумаги, из которой изготавливают фальшивку. Если хорошо присмотреться, то по длине нити с двух сторон банкноты должна читаться цифра и страна-изготовитель. Водяной знак - бледное изображение большого портрета Президента Бенджамина Франклина. Знак является частью бумаги, на которой напечатана банкнота, и его видно с обеих ее сторон. На поддельных купюрах водяной знак нечеткий, искаженный, как правило, наноситься с помощью белого красителя, простого карандаша или канцелярского корректора. Слабо видимые подлинные водяные знаки можно усилить, в отличие от фальсифицированных, увлажнением бумаги. Цифровое обозначение номинала в правом нижнем углу при рассматривании под прямым углом - зеленого цвета, а под острым углом - черного. Как бы не вертели "сотку зеленых" цвет поддельного OVI не измениться. Если банкнота кажется очень потертой, она вполне может быть фальшивой.

"Украинские доллары" могут отпечатать в домашних условиях на обычном струйном принтере. Это подделка очень плохого качества: через некоторое время краска на "деньгах" начинает расплываться. Таким промыслом нередко занимаются малолетки, которые рассчитывают вечерком приобрести "на шару" лишнюю бутылку слабоалкоголки или пачку сигарет. Более качественную подделку получают, используя типографское оборудование. При этом и гривны, и доллары становятся более похожими на настоящие. Еще один способ - так называемое переделывание, когда одна гривна или доллар превращается в сотню. Приписывание нулей - это подделка для очень невнимательных, ведь на защитной ленте и прописью на банкноте обязательно написано, какова ее стоимость. Также бывают случаи, когда на купюре набивают новый год выпуска, или когда купюра вошла в оборот. На эту русскую уловку попался житель Киевщины, который ездил подзаработать за бугор. В отличие от долларов, русские рубли, которыми москвичи рассчитывались за работу, имеют свойство выходить из оборота и полностью обесцениваться. Так просроченными пятитысячными купюрами с измененным годом выпуска украинец и получил свою зарплату, оставшись при этом полным банкротом. Для тех, кто считает изготовление и сбыт поддельных денег прибыльным делом, будет интересна следующая информация: законодательством Украины за подобное предусмотрено лишение свободы сроком от 3 до 7 лет, различные манипуляции с поддельными купюрами в крупных размерах караются лишением свободы от 8 до 12 лет с конфискацией имущества. Так, что стоит подумать, прежде чем запустить на принтер отсканированную "деньгу".

Юлия Синчак
ЦОС ГУ МВД Украины
в Киевськой области





"Дядечку, купіть квіти!.."

Проходячи повз відкриті двері кабінету співробітників кримінальної міліції по справах неповнолітніх, я якось побачив там чотирьох хлопчаків, на вигляд їм було по 12-13 років. "У тролейбусі 18-го маршруту затримав, по дорозі на роботу", - кивнувши в їхній бік, пояснив оперуповноважений ВКМСН Головного управління внутрішніх справ Київської області Віталій Кохан. Бажання довідатися про причини дитячого бродяжництва спонукало мене поспілкуватися з "пілігримами" ближче.

16-річній Руслан і двоє його 13-річних товаришів - Сергійко та Коля - жителі одного із сіл Іванківського району Київської області. Коли я поцікавився у хлопців, як вони потрапили до Києва, Руслан розповів, що якийсь час він не ходив у школу - "мама попросила допомогти по господарству". Але одного ранку до них додому прийшов класний керівник 8-го класу, де навчається хлопчина, причому педагог буквально за руку повела його до школи. Побачивши моє здивування, Руслан пояснив, що незважаючи на свої 16 років, він вчиться у 8-му класі через те, що колись під час переїзду загубилися його документи, і мати три роки поспіль не могла здати його до першого класу. По дорозі Руслан вирішив утекти від учительки, і цю картину спостерігав у вікно школи його товариш Микола. Він теж вирішив не сидіти на уроках і втік зі школи "за компанію". Зустрівши однокласника й товариша Сергія, хлопці вирішили разом з'їздити на ринок у районний центр. Однак, діставшись Іванкова, утікачі змінили свої плани й поїхали до Києва.
Четвертий "шибеник", 12-річний хлопчина на ім'я Сашко - киянин. Про те, як потрапив до компанії, пояснив просто - "познайомилися". Коля додав, що познайомилися вони близько року тому, під час чергового "вояжу" по столиці. Хлопців тоді під час рейду затримали працівники міліції й помістили до притулку, де й відбулося "знайомство". Але після повернення батькам малих паливод знову "покликала дорога"...
Хлопці встигли провести у столиці тиждень і охоче ділилися тим, як їм жилося. Ледь приїхавши до Києва, вони подалися до старого знайомого на ім'я Толя. Цей чоловік ночами охороняє прилавки із квітами у підземному переході на станції метро "Мінська". За словами Руслана Анатолій дуже любить поспати, тому за невелику платню підрядив "мандрівників" чергувати вночі замість нього. Платив коли як: 10, 20 або 30 гривень (залежно від того, скільки "працівник" встиг поспати за ніч: довше спиш - менше одержуєш). Ще одним видом заробітку був перепродаж квітів, коли приміром, троянди ціною по 13 гривень за штуку хлопчаки носили по переходу й продавали по 18 гривень. Весь дохід від перепродажу теж надходив до Толика. Зароблені гроші діти витрачали на їжу, цигарки та комп'ютерні клуби. З їжі хлопці майже завжди купували копчені курячі крильця, а знайома торговка пиріжками та шаурмою давала їм розрізаний по товщині батон, намочений у соняшниковому маслі, у якому перед цим жарилася шаурма. Попити вони брали лимонад або "Кока-колу", на гроші, що залишалися, купували в бабусь, що торгують цигарками, полегшений "Уінстон". (До речі, не дивлячись на заборону паління в громадських місцях і посилення відповідальності за несанкціоновану торгівлю тютюновими виробами, хлопці й сигарети купували без найменших проблем, і за паління на Майдані Незалежності їх ніхто не ганяв.) Маленькі шукачі пригод клянуться, що клей нюхати навіть не пробували, горілки не купували, іноді лише брали пару пляшок світлого пива.
За словами Руслана, ніяких кримінальних вчинків за час перебування у столиці вони не скоювали, однак примудрилися кілька разів потрапити у відділення міліції Оболонського району - так, "у плані профілактики". Миколка не без гордості додає, що в тім відділенні міліції у нього є друг - дільничний інспектор дядько Толя, що його завжди відпустить.
Про те, де вони ночували в той час, коли не торгували квітами в переході, хлопці воліють не казати - напевно, не хочуть підказувати міліціонерам місця ночівель таких же, як і вони, малолітніх "пілігримів". Намагаються жартувати, що взагалі не спали, а просто гуляли містом. Сергій із задоволенням згадує, як їм було добре в притулку "Відкрите серце", куди можна було ввечері прийти, поїсти, пограти на комп'ютері або ігровій приставці, переночувати й з ранку - далі бродити містом.
Руслан запевняє мене, що це був останній раз, коли він пішов з дому, і більше така історія з ним не трапиться. Тим часом Коля із Сергієм не приховують, що незабаром після повернення додому вони знову втечуть. Між ними розгорілася суперечка про те, хто якомога далі і на як можна більш триваліший строк тікав з дому. Рекордсменом виявився Микола - минулого літа він на "електричках" та дизельних поїздах виїхав до Одеси, де прожив близько трьох тижнів. Жив би й далі, якби одна з жительок "південної Пальміри" не зацікавилася шибеником й не повідомила про нього місцевим міліціонерам...
Під кінець нашої бесіди хлопці один за одним заснули, сидячи на стільцях у міліцейському кабінеті, що став для них, напевно, самим спокійним місцем у столиці за минулий тиждень. А ситуацію з дитячим бродяжництвом і заходами щодо боротьби з ним ми попросили прокоментувати начальника відділу кримінальної міліції у справах неповнолітніх ГУМВС України в Київській області підполковника міліції Олексія Олександровича Лазаренка.
- Проблема дитячого бродяжництва, на жаль, на сьогоднішній день стоїть дуже гостро. Її причини, в основному, соціального характеру. За статистикою діти з неблагополучних родин, а також вихованці дитячих будинків та шкіл-інтернатів найбільш схильні до бродяжництва. До речі, заяви про зникнення цих хлопців були зареєстровані у черговій частині Іванківського райвідділу внутрішніх справ, і їхнім пошуком міліціонери займалися аж до одержання інформації про їхнє затримання. Дітей повернуть батькам, однак немає гарантії, що це була їхня остання втеча з дому. Приміром, Колю працівники міліції протягом останніх двох тижнів затримують... уже втретє! Причому він примудрився втекти навіть зі спеціального притулку для неповнолітніх у Макарівському районі...
Відповідно до положень Закону України "Про міліцію", Указу Президента України "Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей" розшук і повернення дітей, що самовільно залишили домівку, вважаються одним із пріоритетних напрямків діяльності кримінальної міліції у справах неповнолітніх. Впродовж 2006 року 257 дітей залишали місця проживання, з них 233 були розшукані працівниками міліції та повернуті батькам впродовж першої ж доби. Долю та місцезнаходження 4 підлітків ми наразі встановлюємо.
Причини цього лиха лежать на поверхні: це й насильство в родині, алкоголізм батьків, відсутність одного, а іноді й обох батьків. Але найголовніша, на мою думку, причина криється в байдужності оточуючих до долі дитини, яка залишилася сам на сам з вулицею. І вихід із ситуації, що створилася, я бачу в нетерпимості суспільства до страждань дітей, до порушення їхніх прав дорослими. У країнах Європи відповідальність за виховання дітей (якщо батьки не можуть самотужки з цим упоратися) покладається на так звану "велику родину" - родичів та близьких дитини. Не держава, як щось абстрактне, повинна брати на себе обов'язок замінити "горе-батьків", а суспільство, тобто люди, що живуть поруч, адже ці маленькі люди теж частина нашого суспільства.
Насамкінець зазначу, що хотілося б, аби було більше притулків для дітей вулиць, де б працювали досвідчені педагоги, психологи, соціальні працівники, які допомогли б дітям зрозуміти, що втеча з дому - це не панацея для рішення всіх проблем, які виникають на їхньому життєвому шляху.

Микола Гулевич
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області





Проблема розповсюдження наркотиків у світі набула глобального характеру. Масштаби розповсюдження наркозлочинності потребують консолідації правоохоронців та представників засобів масової інформації для захисту нашого майбутнього.
Правоохоронні органи обрали для себе головним напрямком боротьби з наркозлочинністю викриття осіб, які займаються виготовленням, перевезенням, збутом наркотичних засобів, а також знешкодженням злочинних угруповань, які займаються наркобізнесом.
Наркоділки постійно намагаються поширювати ринок збуту наркотиків, у першу чергу, серед молоді, в розважальних та навчальних закладах.
Все більше розповсюджуються концентровані (важкі) наркотики, такі як героїн, кокаїн, амфетамін, а також лікарські засоби "кетамін", "трамадол" та інші.
Для ефективної боротьби з цим явищем керівництво Департаменту боротьби з незаконним обігом наркотиків вважає за доцільне налагодити взаємодію з представниками всіх засобів масової інформації.
Департамент звертається до громадян України через засоби масової інформації з проханням надавати відомості про осіб, які займаються незаконними операціями з наркотиками, про працівників міліції, які прикривають злочинну діяльність наркозбувальників та займаються "кришуванням".
Вказану інформацію можна направити за адресою: 01024 м. Київ 24, вул. Богомольця, 10, ДБНОН МВС України або повідомити про зазначені факти (цілодобово) по телефонам (044)256-11-00 та (044)289-13-24.
Телефон УБНОН ГУ МВС України в Київській області - 425-50-90


Повернутись на головну
Замовити VPS-хостинг
Зареєструвати домен / register domain ua
Free FTP for IP-camera