ГУ МВС України в Київській області запрошує на службу в органи внутрішніх справ жителів Києва та області, які пройшли службу в Збройних Силах України або військову підготовку в учбових закладах, не мають судимості, для роботи в міськрайвідділах Київської області.
Пропонуються посади рядового та молодшого начальницького складу із заробітною платнею від 800 грн.
Звертатися за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 15
тел. 272-23-23, 272-34-22, 272-22-09, 272-10-22, чи до місцевого МРВ.
КУДИ ПІТИ НАВЧАТИСЬ
Обираємо одну з найпрестижніших професій у нашій
державі за спеціальностями:"Правознавство","Правоохоронна діяльність", "Психологія"
Захистити слабкого, відновити справедливість - це завжди вважалося достойним і почесним заняттям. Саме ці завдання є одними з основних напрямків діяльності правоохоронців. Захист здоров'я, життя та законних інтересів громадян, їхнього спокою, охорона правопорядку - ось далеко не повний їх перелік.
Підготовку юристів - фахівців правоохоронних органів здійснюють навчальні заклади Міністерства внутрішніх справ України :
- Київський національний університет внутрішніх справ
(підготовка кадрів кримінальної міліції, боротьби з економічною злочинністю, слідчих, експертів
- криміналістів, громадської безпеки, психологів, підрозділів боротьби з незаконним обігом
наркотиків);
-Харківський національний університет внутрішніх справ (підготовка кадрів слідства та дізнання,
кримінальної міліці, громадської безпеки, психологів, менеджменту, соціальних та інформаційних
технологій);
-Кіровоградський юридичний інститут ( підготовка кадрів слідства та дізнання, громадської
безпеки);
-Кримський юридичний інститут (підготовка кадрів слідства та дізнання, громадської безпеки);
-Одеський юридичний інститут (підготовка кадрів кримінальної міліції, транспортної міліції,
слідства та дізнання);
-Херсонський юридичний інститут (підготовка кадрів слідства та дізнання);
-Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ ( підготовка кадрів кримінальної
міліції, транспортної міліції, слідства та дізнання);
-Запорізький юридичний інститут (підготовка кадрів кримінальної міліції, слідчих );
-Луганський державний університет внутрішніх справ (підготовка кадрів кримінальної міліції, економічної безпеки, слідства);
-Донецький юридичний інститут ( підготовка кадрів кримінальної міліції, громадської безпеки,
безпеки дорожнього руху ,слідчих-криміналістів);
-Львівський державний університет внутрішніх справ ( підготовка кадрів слідства, економічної
безпеки, кримінальної міліції);
-Прикарпатський юридичний інститут (підготовка кадрів громадської безпеки та кримінальної
міліції).
Після закінчення навчального закладу випускники гарантовано забезпечуються роботою.
Оформлення документів для вступу проводиться кадровими апаратами районних ( міських ) органів внутрішніх справ за місцем проживання.
Термін прийому документів для оформлення з 01 лютого по 31 березня 2007 року (включаючи майбутніх випускників 2007року)
«КРИМІНАЛЬНИЙ ДУЕТ» КАТАВСЯ ПО СЕЛАХ...НА СПОРТИВНОМУ «ПОРШІ»
13.03.2007
17-літній Сашко й 18-літній Руслан - жителі м. Василькова Київської області - знали один одного давно, за обома водилися дрібні грішки, через які хлопці постійно потрапляли до поля зору правоохоронних органів. Але останній їх «вояж» може надовго затримати хлопців у «місцях, не дуже віддалених»...
Деякий час назад Олександр познайомився з дівчиною, до якої пізніше частенько заходив на чай. А паралельно – «познайомився» із собакою, що охороняв двір, придивився до того, що й де в будинку лежить. В один із днів, коли родичі дівчини роз'їхалися по роботах, а вона – на навчання, Сашко з Русланом вирішили відвідати їхню оселю. До будинку хлопці потрапили через вікно, де після недовгих пошуків знайшли портативний сейф, у якому господар зберігав родинні заощадження. Недовго думаючи, зловмисники винесли сейф через вікно й зникли. Відкривши дверцята домашнього «ощадбанку», зловмисники довідалися, що їхньою здобиччю стала сума близько 40 тисяч гривень. Того ж вечора вони на таксі виїхали до Одеси, де впродовж тижня витратили майже всі гроші на покупки й розваги, а коли готівка ось-ось мала закінчитися – повернулися до рідного міста...
Наступною мішенню «кримінального дуету» стала оселя місцевого приватного підприємця. За тією ж схемою (через вікно) молоді люди потрапили до будинку, де серед іншого дріб'язку їм на очі потрапили ключі від спортивного автомобіля «Порш-Карера», що стояв у дворі. Осідлавши залізного «коня», хлопці в його салоні знайшли ще один «сюрприз» у вигляді трьох дорогих мобільних телефонів, один із яких – марки «Верту» вартістю близько 50 тисяч гривень. Виїхавши з двору, малолітні автовикрадачі почали колесити на «Порші» по довколишніх селах. «Ралі» тривало близько доби, поки в одному з перелісків не пробили колесо, після чого автомобіль застряг. Кинувши «Порш» посеред лісу, зловмисники вирішили «відвідати» ще одного знайомого Олександра, що жив у розташованому неподалік селі.
Господар будинку, мабуть, повністю довіряв своєму чотирилапому «сторожеві» у дворі, оскільки навіть не замкнув на замок вхідні двері своєї оселі. Цим і скористалися незвані гості: увійшовши до будинку і провівши там щось на кшталт обшуку, вони винесли близько чотирьох тисяч гривень і кілька золотих прикрас, після чого подалися геть...
Співробітникам відділення карного розшуку Васильківського міськвідділу внутрішніх справ вдалося вийти на слід дуету «домушників» через кілька днів після останнього описаного епізоду – хлопці ховалися в старенькому будиночку на окраїні Василькова. На даний час обидва парубка перебувають під арештом. Загальна сума збитків, завдана молодиками потерпілим громадянам, становить близько 600 тисяч гривень, більша частина з яких відшкодована поверненим майном. Кримінальна справа за фактами скоєних ними злочинів направлена для розгляду до суду, який і вирішить їхню подальшу долю.
Микола Гулевич
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області
«СТАРІ МЕТОДИ» ЗНОВУ В МОДІ
12.03.2007
Після отримання інформації про скоєння розбійного нападу на одного з мешканців міста Білої Церкви Київської області місцеві правоохоронці були шоковані – злочинні методи такого типу в їхній практиці не зустрічалися вже близько 10 років.
ГРАБІЖНИКИ У МАСКАХ НАЗВАЛИСЯ МІЛІЦІЄЮ
Наприкінці грудня минулого року до Білоцерківської міської лікарні у важкому стані був доставлений один з місцевих бізнесменів. За висновком медиків чоловік отримав чисельні опіки, їх загальна площа становила близько 30% шкіри. На руках у нього були виявлені сліди від здушування кайданками. Потерпілого терміново помістили до реанімаційного відділення, де він упродовж майже двох тижнів боровся за життя. Знаряддями нанесення опіків були… електричні праска та паяльник.
Зі слів родичів потерпілого оперативникам вдалося відновити картину пригоди. Близько 23-ї години вечора у двері будинку хтось постукав. На запитання господаря пролунала відповідь: «Міліція!». Нічого не підозрюючи, підприємець відчинив двері й одразу ж отримав удар в обличчя. До оселі увірвалися кілька чоловіків у масках, двоє з них залишилися у будинку біля родини бізнесмена, а ще двоє схопили господаря, одягли йому на руки кайданки та повели до іншої частини будинку, де знаходиться робочий кабінет, спеціально обладнаний для зустрічей з клієнтами. Один з нападників підняв чоловіка за ноги і деякий час так утримував, поки його «колега» розпеченою праскою наносив опіки жертві в районі живота та статевих органів. Це жахіття тривало близько 3-х годин. Бандити вимагали грошей, однак від господаря їх так і не отримали. Кинувши чоловіка, зловмисники оглянули приміщення і знайшли невелику суму готівки, після чого зникли геть. Задля того, аби заплутати сліди, бандити відігнали автомобіль потерпілого до міста Жашкова Черкаської області, де й залишили поблизу місцевого ринку…
ДІТИ ПОТЕНЦІЙНОЇ ЖЕРТВИ РОЗМИНУЛИСЯ З БАНДИТАМИ НА КІЛЬКА ХВИЛИН
Наступною своєю жертвою бандити обрали власника одного з великих кафе Білої Церкви. Вивчивши графік та шляхи пересування бізнесмена, датою нападу на його помешкання зловмисники обрали Новорічну ніч. Саме тоді підприємець зі своєю родиною відпочивав в одному з місцевих розважальних закладів. Нападники проникли до квартири, розташованої на 3-му поверсі 9-поверхового будинку, за допомогою розсувної драбини. Серед іншої дрібної здобичі їм на очі потрапили запасні комплекти ключів від кількох автомобілів, два з яких належать господареві помешкання, один – його дружині, а ще один автомобіль марки «Шевроле» був виставлений у якості призу біля належного бізнесменові кафе. Залишивши квартиру та розташувавшись неподалік від будинку, бандити почали очікувати повернення потенційної жертви. В цей час особистий охоронець привіз додому дітей приватного підприємця: 12-річного сина та 8-річну доньку. Піднявшись до помешкання та виявивши там безлад, хлопчик запитав у сестри, чому та не прибрала у квартирі. Проте пройшовши далі углиб квартири та побачивши сліди вторгнення непроханих гостей, охоронець повідомив наймача про проникнення до його житла. Через 15-20 хвилин підприємець із дружиною під’їхав до будинку та піднявся до оселі. В цей час зловмисники, використавши відповідний комплект запасних ключів, угнали його джип…
ЗБРОЮ БАНДИТИ ЗДОБУВАЛИ, ВИКРАДАЮЧИ ЇЇ
За словами начальника Білоцерківського міськвідділу внутрішніх справ полковника міліції Юрія Квятківського, до свого виявлення автомобіль встиг добряче поколесити по кількох регіонах нашої держави: Житомирській, Вінницькій, Полтавській областях, аж доки під час проведення спеціальної операції кілька членів банди не були затримані у Черкаській області при передачі викраденого автомобіля новому господареві. Як розповів Юрій Борисович, деталі «угоди» передбачали, що джип залишать в обумовленому місці, а ключі від дверцят і замка запалювання покладуть на заднє праве колесо. Неподалік від місця передачі розташувався пост спостереження у складі кількох членів групи, аби автомобіль напевно потрапив до нового господаря, який повинен був заплатити за новенький джип лише 6 тисяч доларів США…
При затриманні члени угрупування не встигли навіть вчинити опору. В першу чергу були затримані кілька найбільш активних членів ОЗГ – мешканців Білої Церкви. Від них потягнулися «ниточки» до ще кількох жителів Білоцерківщини, а також – до Черкаської, Полтавської та Кіровоградської областей, де мешкали інші члени групи, що допомагали збувати награбоване майно. На озброєнні банди знаходилися дві помпові рушниці та три револьвера з набоями травматичної дії, кілька мисливських ножів, дві радіостанції, два потужних бінокля, кайданки та маски. Причому нову зброю члени групи здобували собі попутно, вчиняючи чергову крадіжку чи розбійний напад. Все це було вилучено правоохоронцями в якості речових доказів, а самі члени групи перевіряються на можливу причетність до інших злочинів, скоєних у регіоні.
До речі, поки оперативники займалися розкриттям наведеної вище низки злочинів, до поля їх зору потрапила група з двох громадян Грузії. Мешканці цієї сонячної країни займалися у Білій Церкві квартирними крадіжками. Затримані підозрюються у причетності до десятка подібних злочинів. Їхнє затримання припало на період проведення в Україні загальнодержавної операції «Трал», під час якої особлива увага приділяється громадянам інших країн, що займаються злочинною діяльністю. За словами начальника відділення карного розшуку Білоцерківського міськвідділу внутрішніх справ Юрія Одрини, за час проведення операції на території Білої Церкви було розкрито сім таких злочинів.
Наразі п’ятеро безпосередніх учасників нападів заарештовані, кілька зловмисників перебувають у розшуку, решті обраний запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд. Над розкриттям скоєних групою злочинів працює спеціально створена слідчо-оперативна бригада. За результатами слідства свою оцінку діяльності банди дасть суд.
Микола Гулевич
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області
ЗБРОЮ ТА НАРКОТИКИ ШУКАЄ «ДІВЧИНА»
НА ІМ’Я НАСТЯ
07.03.2007
Свято 8-го Березня для Насті означиться великим і соковитим шматком м’яса, адже Настя – собака породи «ротвейлер».
Молодший інструктор-кінолог Кінологічного центру при ГУМВС України в Київській області Світлана Білявська має на вихованні 9 службових собак, з них 3 – охороняють ізолятор тимчасового тримання Білоцерківського міськвідділу внутрішніх справ, а інші 6 чотирилапих «друзів людини» допомагають місцевим оперативникам розкривати злочини та затримувати злочинців.
Світлана – єдина в Київській області жінка – інструктор-кінолог, яка зі своїми вихованцями постійно несе службу при Білоцерківському міському відділові внутрішніх справ.
«Хоч Насті через два місяці і виповниться 9 років, вона й надалі продовжує становити серйозну небезпеку для злочинців», – говорить вона з усмішкою. – Взагалі собаки застосовуються на якомусь одному конкретному напрямку роботи, але Настя – чи не єдина в Україні собака, яка може працювати за кількома напрямками: пошук наркотиків, зброї, переслідування злочинця по «гарячих слідах» тощо».
На, так би мовити, «особистому рахунку» Насті – участь у розкритті трьох резонансних вбивств, великої кількості крадіжок особистого майна, затримання кількох десятків злочинців. Однак є у її біографії й участь у бойових операціях – у 2005 році інструктор Світлана Білявська зі своєю вихованкою несла службу у складі миротворчого контингенту ООН в Косово. До основних обов’язків чотирилапого розшуковця входили пошук вогнепальної зброї та наркотиків. До речі, Настя з легкістю продемонструвала вдячним глядачам свою майстерність, виявивши серед кількох зовні схожих валіз ту єдину, де був захований смертоносний «сюрприз», а знайшовши її – лягла поруч в очікуванні його знешкодження.
У повсякденному житті Настя – це, за висловом одного зі співробітників Білоцерківського міськвідділу внутрішніх справ, «50 кілограмів доброти». Проте зараз послуги «братів наших менших» у боротьбі з криміналом користуються все більшим попитом, а такого «спеціаліста», як Настя – й поготів. По допомогу цього дуету звертаються навіть співробітники сусідніх органів внутрішніх справ Київщини. При цьому вони знають, що Світланою та її вихованкою буде зроблено все можливе для досягнення позитивного результату. І посмішки цього чарівного жіночого «дуету» – найкраще тому підтвердження.
Микола Гулевич
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області
Зірки на погони – відповідальність на роки
05.03.2007
Міліціонери зірковою хворобою, як правило, не страждають. Проте, поява на погонах нової зірки, або ж заміна малих на велику, словом, присвоєння чергового звання, хоч яка не яка, та все ж подія для людини в мундирі.
Особливо ж, коли це - твоє перше звання. Відчуття, що з’являються тоді, запам’ятовуються на все життя. Це - відчуття причетності до великої сім’ї правоохоронців, відчуття, що ти відтепер не просто громадянин, а той, на кого сподіваються, чи, принаймні, мають право сподіватися інші. Відчуття ці - сильніші і пам’ятніші, якщо церемонія з приводу присвоєння звання відбувається не у кабінеті кадровика, під скрип принтера, що роздруковує виписку з наказу для речової служби, а в урочистій обстановці, під звук оркестру, перед лицем людей, які відтепер будуть твоїми, б колегами, а то й побратимами.
Тому, великій групі працівників органів внутрішніх справ Київщини вручення погонів з нагоди присвоєння чергових знань таки запам’ятається. Адже відбулося воно днями в актовому залі ГУМВС України в Київській області як належить - під музику міліцейського оркестру, перед прапором управління, під дружні оплески колег.
Погони міліціонерам вручив заступник начальника ГУМВС України у Київській області полковник міліції Микола Гогуля
.
Чергові звання отримали 70 міліціонерів. Серед них 26 дільничних інспекторів міліції, 30 співробітників патрульної служби, 26 працівників ДАІ й ДПС та представники інших служб. Їм вручили погони від молодшого лейтенанта до капітана міліції. Три десятки з них лише недавно поповнили лави правоохоронців і одержали свої перші міліцейські звання. Є серед них й люди, що змінили службу в Збройних силах України на не завжди безпечну службу захисника Закону.
- Зірки на міліцейські погони не з неба падають, - зазначив, вітаючи підлеглих, полковник міліції Микола Гогуля, - Їх потрібно заслужити відповідальним ставленням до службових обов'язків, високими показниками в службовій діяльності й зразковим виконанням вимог Присяги. Протягом багатьох років своєю щоденною працею ми повинні доводили відданість справі, якій покликані служити. Сьогоднішня ж подія це не тільки публічне визнання професійних заслуг тих, хто вже звик до тягаря міліцейських погон, і старт службової кар’єри для тих, хто їх одягнув вперше. Вона повинна не лише надовго запам'ятатися своєю врочистістю, але й постійно нагадувати про відповідальність, покладену на плечі правоохоронця.
Ігор Момотюк
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області
Де переховується вбивця, підказало фото,
залишене на пам’ять родичам
05.03.2007
Днями працівники карного розшуку Києво-Святошинського райвідділу внутрішніх страв затримали 50-річного жителя Макарівського району К., якого майже півроку розшукували за заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть.
Трагічна подія, що змусила чоловіка переховуватися від міліції, сталася в середині вересня минулого року в селі Бузова Києво-Святошинського району. Тут, в одному з будинків компанія чоловіків, серед яких був і К., засиділася, розпиваючи спиртне, за північ. Близько першої години ночі між ним та 24-річним місцевим жителем М. виникла, як це нерідко трапляється у таких випадках, сварка. Закінчилася вона, тим, що молодий чоловік отримав кілька ударів ножем у груди.
Коли інші учасники застілля зрозуміли всю серйозність ситуації, і стали говорити, що треба викликати, “швидку”, та й міліцію - також, винуватиць зник з місця події, не очікуючи їх приїзду. Особливо йому не хотілося зустрічатися з міліцією, бо добре знав, що це означає одразу потрапити з грати. Позбутися ж волі, на яку він вийшов лише торік у червні, йому – в’язневі з шістнадцятирічним стажем, очевидно, дуже не хотілося. До речі, останні 14 років він відсидів за вбивство. Тому, не гаючи часу, накивав п’ятами.
А потерпілий десь за годину помер від проникаючих ножових поранень грудної клітки у лікарні. Вже звідти й повідомили про злочин у міліцію.
Донедавна втікачеві вдавалося уникати зустрічі з правоохоронцями, хоча вони відпрацювали місця можливої його появи. Аж раптом, києво-святошинські міліціонери отримали повідомлення, що він з’явився у своїх рідних місцях на Хмельниччині. Щоправда, оперативники його там не застали. Родичам він свого місця перебування не повідомив, проте залишив на згадку своє фото. Воно й підказало розшуковцям, де шукати підозрюваного, точніше автомобіль, на фоні якого він сфотографувався. Міліціонери з’ясували, що транспортний засіб належить фермеру з Бородянського району на Київщині. Навідавшись на ферму, вони, як і сподівалися, знайшли там розшукованого і затримали його. Він зізнався у скоєні злочину і тепер дає покази слідчим.
Виявляється, після тієї трагічної ночі він деякий час переховувався подалі від людських очей у Мачарівському районі, мешкаючи у дотах часі Другої світової війни. Для прохарчування рибалив. Потім перебрався у сусідній Бородянський район, де прилаштувався сторожем на фермі. З часом у нього, мабуть, притупилося відчуття небезпеки, ото ж він і вирішив навідатися на батьківщину, де й залишив фото-підказку для оперативників.
Ігор Момотюк
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області
Барон – гроза наркоділків
05.03.2007
Спеціалізація трирічної німецької вівчарки Барона – пошук наркотиків. Він, звичайно, не єдиний спеціаліст такого профілю серед вихованців Кінологічного центру ГУ МВС України в Київській області, але один з кращих. До того ж, перспективний, бо перебуває, так би мовити, у розквіті своїх собачих сил. Тому йому та його наставнику молодшому інструктору-кінологу Віктору Шосталю часто доручають виконання відповідальних завдань.
- Нещодавно під час відпрацювання Броварського району, міліціонери зупинили легковик за підозрою, що у ньому перевозять наркотичні речовини, - розповідає прапорщик міліції Віктор Шосталь, - Проте знайти їх в автомобілі їм не вдалося. Допоміг Барон. Обстеживши транспортний засіб, він вказав на заднє сидіння. Під ним і знайшли шприц наповнений “ширкою” та пакет з білим порошком, схожим на героїн.
Незабаром чотирилапий пошуковець відзначився знову. Міліціонери провели оперативну закупку значної партії наркотиків. Прийшли до помешкання наркоторговця з ордером на обшук, щоб, як належить, у присутності понятих вилучити мічені купюри і тим самим притиснути зловмисника, як мовиться, до стіни. Однак, одразу обшук бажаних результатів не дав – добряче встиг заховати ”виручку” торговець людським горем. Проте, відшукати їх - виявилося не надто важким завданням для Барона. Він досить швидко вказав на потаємне місце, де були заховані гроші. Воно й не дивно, адже гроші, вилучені за наркотики, і пахли… наркотиками. А цей запах Барон не сплутає з жодним іншим. Окрім мічених гривень, котрі наркобізнесмен отримав під час оперативної закупки, у тайнику виявилася ще й солідна сума у доларах та євро, теж, напевне, нажита на продажі смертоносного дурманну.
Така бездоганна робота міліцейського собаки Барона – результат щоденних наполегливих тренувань. Щоранку робочий день інструктора-кінолога Віктора Шосталя починається з прогулянки для собак. За ним закріплена ще й вівчарка Цезар, “колега” Барона, бо теж спеціальзується на пошуку наркотиків. Потім – обов’язковий догляд за тваринами, адже зовнішній вигляд для службових собак – справа далеко не остання, тим більше, з такими шляхетними, претензійними кличками. Проте цінують їх не за шляхетність походження, породистість, а, як мовиться, за ділові якості, хоча і те, й інше, як правило, взаємозв’язані.
“Ділові якості” Барона полягають не у його міцних зубах, не у досить грізному, презентабельному інтер’єрі, а у нюхові, здатному вловити і відрізнити найтонші відтінки запахів. На розвиток цих здібностей й витрачається основна частина службового часу кінолога, щоб у потрібний момент не обманути очікувань, виконати свою роботу як слід.
- Він досить добродушний і грайливий пес, говорить про свого вихованця Віктор Шосталь. – Поряд з тонким нюхом, це також дуже важливо, адже для нього робота – гра. В процесі гри проходить й дресура. Важливо роздивитися характер собаки, завоювати його довіру, тоді можна сподіватися, що він тебе не підведе.
Ігор Момотюк
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області