ГУ МВС України в Київській області запрошує на службу в органи внутрішніх справ жителів Києва та області, які пройшли службу в Збройних Силах України або військову підготовку в учбових закладах, не мають судимості, для роботи в міськрайвідділах Київської області.
Пропонуються посади рядового та молодшого начальницького складу із заробітною платнею від 800 грн.
Звертатися за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 15
тел. 272-23-23, 272-34-22, 272-22-09, 272-10-22, чи до місцевого МРВ.
СВЯТО МИНУЛО СПОКІЙНО
10.04.2007
Минулої неділі всі віруючі відзначали свято Воскресіння Господнього. Урочисті заходи проходили у 688 культових спорудах, розташованих на території 584 населених пунктів Київської області. У святкуванні Великодня взяли участь понад 424 тисячі вірян – мешканців регіону.
До охорони громадського порядку під час святкування Пасхи були залучені понад 1300 правоохоронців. Крім того, забезпечувати спокій громадян допомагали понад 500 громадських помічників дільничних інспекторів міліції.
Відзначення Великодня на Київщині минуло спокійно, серйозних порушень громадського порядку не зареєстровано.
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області
БЕРЕЖИСЬ ВИКРАДАЧІВ, БЕРЕЖИ АВТОМОБІЛЬ.
06.04.2007
Якщо у вас є водійське посвідчення і на додачу техпаспорт власного нового або майже нового автомобіля, у наш час ви легко можете стати наступною жертвою сумної статистики автовикрадень. На жаль, технічний прогрес поширюється не тільки на тих, хто розробляє прилади для запобігання протизаконної діяльності автовикрадачів, але й сприяє зростанню можливостей викрадення чужого майна «народними умільцями». Інакше кажучи, немає такої машини, яку б не відкрили або не змогли викрасти, і немає такого протиугінного засобу, що неможливо було б зламати. І правоохоронці, і працівники сервісних центрів говорять, якщо машина впала в око викрадачеві або, що ще гірше, залізного коня вирішили угнати за попереднім замовленням, йому ніщо й ніхто не допоможе. Хоча якщо в ролі автокрадачів виступають не зовсім професіонали, а після злочину пройшло небагато часу, то завдяки тому ж прогресу є шанс, що викрадена машина незабаром знову з’явиться у вашому гаражі.
Так, наприклад, у селі Салів Миронівського району місцевий житель на певний час залишився без «Камаза». Троє з Черкас, батько й син, а особа третього поки ще не встановлена, кілька днів відслідковували яким шляхом їздить, де зупиняється їхня майбутня жертва. Про водія розпитували в місцевих магазинах і навіть ризикнули піти додому й поспілкуватися з його дружиною. Коли прийшов час, злочинці запропонували чоловікові угоду - привезти із Черкас у Миронівський район цемент за певну суму. Він погодився, але, доїхавши до найближчої лісосмуги, «провідники» попросили зупинитися. Витягнувши водія з кабіни, вони повели його метрів за 100 вглиб лісу, прив'язали до дерева мотузками, а самі знов розвернули машину в напрямку Миронівки. Зв'язаний водій «Камаза» помітив, що за вантажівкою рушив легковик, який звуком двигуна нагадував «ВАЗ». Як показало далі слідство, він не помилився.
«КАМАЗ» завдяки супутниковій протиугінній системі GPS, якою він був оснащений, виявили вже в Черкасах. Він був надійно захований і охоронявся на території занедбаного силікатного заводу. Викрадачем цієї махини став приватний підприємець із Черкас разом зі своїм сином. Це він супроводжував «КАМАЗ» з Миронівки в Черкаси на тому самому «ВАЗ-2115», що помітив потерпілий, і на якому після зробленої справи сімейний підряд відправився додому.
Правоохоронцями столичної області з початку року зафіксовано близько 100 випадків незаконного заволодіння автомототранспортом. Майже половину злочинів уже розкриті, а автомобілі повернуті власникам. Особливою популярністю у автовікрадачів, які промишляють на території Київської області, користуються, як не дивно, ВАЗи - на їхню частку доводитися близько 40% викрадень. Старі моделі переважно розбирають і продають по частинах, або ж вварюють інші номери кузова й двигуна, після чого перепродують. Що стосується іномарок: «БМВ», «Мерседес», «Ниссан», «Фольксваген», «Тойота», «Ауді», «Шевролет», «Ситроэн», «Опель», «Вольво», «Шкода», «Порш», «Хонда», «Фіат» «Хюндай», «Деу», а також «Лексус», то вони з такою ж легкістю, як і старенький радянський «Москвич», не залежно від кількості вмонтованих автосигналізацій, уходять з-під носа хазяїна. Як правило, дорогі автомобілі викрадають на замовлення або з метою наступного викупу. За автомобіль, ціна якого коливається в межах $ 40 тис., можуть подзвонити хазяїнові і попросити викуп у розмірі від $ 5 тис. до $ 10 тис. У нещасливому переліку всіх зниклих авто іномарки становлять половину, а тими, які викрадають найбільше, залишаються «Деу», на другому місці - «БМВ».
Крім звичних пересувних легковиків попитом в автокрадіїв Київщини користується трактор. Але викрадачами такого транспорту є знайомі або сусіди напідпитку, які під впливом свого нетверезого стану вирішили прокотитися з вітерцем по селу, а на місце привезти забули. До речі, практично всі викрадення транспорту, які пов’язані з підлітками, також ініціюються під впливом алкоголю. Простіше говорячи, вертаючись із дискотеки, молода кров, що жадає швидкості, кипить, після чого черговий місцевий житель ненадовго залишається без «Жигулів» або «Москвича».
Географія викрадень у Київській області наступна: у Києво-Святошинському районі й місті Бровари машини викрадають у два рази частіше, ніж у Фастові й Білій Церкві. Ці райони і залишаються найбільш криміногенними в плані ст. 289 Кримінального кодексу України. А от у Бородянському, Володарському, Переяславському і Кагарлицькому районах подібних випадків у першому кварталі помічено не було. Згідно статистики, близько половини злочинів відбувається з 12 години ночі до 6 ранку, ще 30% - із семи вечора до півночі, менш плідний для крадіїв період - з 13:00 і до 6 вечора. Уводять автомобілі найчастіше зі стихійних стоянок, з дворів, з-під магазинів, у нічний час - з гаражів. На замітку автовикрадачам: ст. 289 передбачає кримінальну відповідальність за незаконне заволодіння транспортним засобом строком від трьох до п'яти років. Ст. 187. Розбій - напад з метою викрадення чужого майна, поєднаний із насильством, небезпечним для життя або здоров'я, або з погрозою застосування такого насильства. Строк від трьох до семи, а з огляду на обтяжуючі обставини - всі п'ятнадцять із конфіскацією майна. За грабіж (відкрите викрадання чужого майна) максимальна відповідальність, передбачена КК України, - тринадцять років з конфіскацією, у той час як за крадіжку по максимуму на рік менше.
Не один раз підпадали під кримінальну відповідальність вищевказаних статей клан азербайджанців з Броварів - батько і троє синів. Коли діти були ще зовсім маленькі, годувальник родини вже заробляв таким способом. Зараз ремеслу викрадення навчені всі його нащадки, і місця, не досить віддалені, побачити встиг вже кожний. Там вони бувають по черзі. У той час, як батько і старший син сидять у в'язниці, у руки правоохоронців потрапив середній. Він зі своїми дружками викрав 10 престижних іномарок. «Ауді-А8» вони вистежували кілька днів, їздили за господаркою по Києву. А коли жінка, під'їхавши до супермаркету, вийшла за покупками, прийнялися за справу. У салоні знаходилась дитина приблизно семи років, яку чемно попросили вийти. Після чого сіли в машину і поїхали в невідомому напрямку. Не побоялися зламати іномарку, у якій перебував собака породи чаочао. Ні одну з десяти машин, надіючись на оптовий продаж, злодій збувати не збирався. Вони «відстоювалися» у селі Броварського району. Міліція Київської області запобігла угоді, з якої викрадач одержав би, за його словами, не менше $ 100-120 тис. і, швидше за все, продовжував би займатися цією прибутковою справою.
Юлія Синчак
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області
МАРГАНЦОВКУ, КИСЛОТУ – ВСЕ ДІСТАНЕ «БАТИСКАФ»
06.04.2007
Коли співробітники Київського обласного Управління по боротьбі з незаконним обігом наркотиків завітали до ВАТ «Баришівський шкірзавод», керівництво підприємства спочатку не могло збагнути причини їхнього візиту. Виявилося, що цією причиною являється… кислота.
Так, саме 1510 кілограмів сірчаної кислоти, що без відповідної ліцензії зберігалися для потреб виробництва. Своїми діями головний інженер ВАТ порушив вимоги ст. 311 Кримінального кодексу України, яка регламентує обіг прекурсорів, і тепер йому загрожує штраф на суму до 50 неоподатковуваних мінімумів громадян або обмеження волі на строк до 3 років.
Цей випадок – не єдиний, виявлений співробітниками ГУМВС України в Київській області під час проведення загальнодержавної операції під умовною назвою «Батискаф». Мета цього заходу – перевірка суб’єктів, що мають ліцензії на здійснення певних видів діяльності з нарковмісними, сильнодіючими та отруйними речовинами, а також недопущення їх витоку в нелегальний обіг. З 1325 суб’єктів господарювання, які розташовані на території Київської області, оперативниками УБНОН були перевірені 193. Результати операції кажуть самі за себе: з незаконного обігу вилучено 24,5 кг соляної кислоти, понад 1500 кілограмів сірчаної кислоти, майже 1,5 кг перманганату калію, 2,5 кілограми ефіру.
За словами начальника обласного Управління по боротьбі з незаконним обігом наркотиків полковника міліції Юрія Бондаря, небезпеку нелегального обігу прекурсорів та сильнодіючих і отруйних речовин неможливо переоцінити, адже левову частку прекурсорів (наприклад, розчинник марки «646» та оцтовий ангідрид) «хіміки-аматори» використовують для виготовлення наркотичних речовин. Особливо актуальне завдання для правоохоронців – виявлення, так би мовити, легальних джерел, через які вищеназвані речовини потрапляють в нелегальний обіг. Саме тому під час операції особливу увагу правоохоронці приділяли аптекам та лікувальним закладам, що мають ліцензію на діяльність, пов’язану з обігом наркотичних речовин, перевіривши відповідно 119 і 37 таких об’єктів.
До речі, аптеки та спеціалізовані лікувальні заклади частенько грішать тим, що відпускають «на сторону» без відповідних рецептів сильнодіючі та отруйні препарати. Наразі в суспільстві гостро стоїть проблема випуску надмірної кількості доз препарату «трамадол». Не оминула ця проблема і столичний регіон – під час проведення «Батискафа» співробітниками оперативних служб області було вилучено з незаконного обігу понад 340 пігулок цього лікарського засобу.
Загалом же за результатами операції було виявлено 16 порушень правил обігу прекурсорів, отруйних та сильнодіючих речовин, за якими були порушені 6 кримінальних справ та складено 4 адміністративні протоколи. Після проведення досудового слідства по кримінальних справах долю їх фігурантів буде вирішувати суд.
Микола Гулевич
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області
Злодій став вбивцею
04.04.2007
Міліціонери Києво-Святошинського райвідділу ГУМВС України в Київській області розкрили всі вбивства, скоєні цього року в районі. Днями для боярських оперативників перестало бути таємницею вбивство 60-літньої місцевої жительки, скоєне в середині березня.
Тіло вбитої знайшов у будинку за місцем проживання її колишній чоловік. Нещасній було заподіяно кілька колотих та різаних ран шиї.
- Смерть спричинили проникаючі поранення шиї, внаслідок яких були пошкодженні внутрішні органи та сонна артерія, - коментує результати обстеження тіла експерт Києво-Святошинського відділення Київського обласного бюро судово-медичної експертизи Семен Миколайчук.
До огляду місця злочину був залучений кінолог. Собака взяв слід і оперативники уже сподівалися, що він приведе їх, якщо не безпосередньо до вбивці, то, принаймні, до місця, де його потрібно шукати. Однак, біля під?їзду розташованої за кількасот метрів дев’ятиповерхівки, слід повернув убік і обірвався. Оперативно розкрити вбивство не вдалося.
- Оскільки жінка загинула саме тоді, коли ділила після розлучення майно зі своїм колишнім чоловіком і відносини між ними були досить напруженими, то ми стали відпрацьовувати ймовірність його причетності до її смерті, - розповідає перший заступник начальника райвідділу Андрій Пономаренко. – Тим більше, що за своїм характером вбивство дуже скидалося на результат з’ясування неприязних родинних стосунків. Однак, ця версія виявилася помилковою. Через деякий час ми отримали інформацію, що до цього злочину може бути причетний 27–річний місцевий житель Ю.. Раніше він уже був засуджений, ніде не працював, пиячив. При детальній перевірці ця інформація підтвердилася.
З’ясувалося, що у той трагічний для жінки день пізно увечері Ю. йшов добряче напідпитку повз її будинок. Світло не світилося і він вирішив зайти туди, щоб чимось поживитися, сподіваючись, що немає нікого дома. Але у будинку він зіткнувся з господинею. Подробиці того, що тоді сталося, слідство ще з’ясовує, але факт, що нічний візитер, у якийсь момент схопив кухонного ножа і завдав жінці кілька поранень. Мабуть, з переляку від усвідомлення того, що накоїв, він мерщій залишив будинок, нічого не взявши. Спершу він попрямував додому – того самого будинку, до котрого міліціонерів привів пошуковий собака. Та в останній момент передумав, повернув геть і на деякий час зачаївся в знайомих у Боярці.
- Зараз підозрюваного затримано, - розповідає помічник прокурора Києво-Святошинського району Назар Холодницький, - У нього вилучено і направлено на експертизу речі, що підтверджують його причетність до скоєння цього злочину.
Ігор Момотюк
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області
Людину спалили в протипожежному рові
02.04.2007
В Баришівському районі столичної області такий резонанс відбувається не часто. Тому подія, що сталася, сколихнула своєю нелюдяністю всіх місцевих жителів. Очевидці ще й досі не можуть оговтатися від побаченого.
Тіло чоловіка, який з січня цього року знаходився в розшуку як безвісно зниклий, випадково виявили під час земельних протипожежних робіт. Ним виявився 30-річний Андрій, житель одного з прилеглих сел. Не зважаючи на те, що чоловіка не було вдома два з половиною місяці, його родина в паніку не впадала. Андрій перед зникненням збирався їхати кудись на заробітки та й взагалі був людиною такого характеру, що не раз за своє молоде життя зникав на кілька тижнів, а то і місяців і знову повертався. Проте цього разу повернутися до рідної оселі йому не дали.
Працівники місцевої агрофірми того дня оглядали територію, щоб тогорічні протипожежні рови біля лісосмуги були по-новому розгорнуті трактором. Раптом вони побачили ногу, яка стирчала з-під землі. Аж потім шоковані чоловіки зрозуміли, що це трактор, розгортаючи землю, зачепив закидане людське тіло. “Якщо людина помирає, родичі всіма силами намагаються поховати її за обрядом, і аж ніяк не прикопати в лісі. Це без сумнівів вбивство,” – сказав один з тих, хто натрапив на цю жахливу знахідку, і одразу повідомив в міліцію.
Після встановлення особи і проведеної медичної експертизи, правоохоронці почали відпрацьовувати всі можливі контакти і зв’язки потерпілого. В поле зору міліціонерів потрапив 31- річний Сергій, місцевий житель, переселенець з Полісся. З ним Андрія бачили востаннє, коли ті розпивали в місцевому барі мирову, загладжуючи конфлікт дворічної давності. Вже ближче до ранку на гарному підпитку обидва сіли в “Форд” Сергія і поїхали до нього додому. Проте в салоні автомобіля між ними знову виникла сутичка. Цього разу через 125 гривень. Андрій почав звинувачувати Сергія в тому, що він витяг в нього з кишені ці гроші.
Машина зупинилася. Хлопці вийшли, почалася бійка. Сергій, який явно бачив, що фізично програє у бувшого десантника Андрія, витяг з багажника балонний ключ і наніс по супернику 5-6 ударів в область голови. Від цього Андрій помер на місці. За словами підозрюваного, під час бійки ті самі гроші, через які все і почалось, випали з кишені померлого. Можливо, в барі Сергій їх і не крав, проте підняти з землі і покласти в гаманець на місці злочину не погребував. Розуміючи, що хлопець не дихає, він разом із знаряддям вбивства поклав тіло у багажник і поїхав додому. Там Сергій взяв каністру з бензином і лопату, щоб за п’ятнадцять кілометрів від свого будинку облити покійного бензином, підпалити і прикопати в рові, глибиною приблизно 30 сантиметрів, Куртку Андрія, яка залишалась в машині, скоріше за все, разом із паспортом, нелюдь згодом спалив у себе в городі.
Юлія Синчак
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області
Ветерани залишаються в строю
30.03.2007
Днями Організації ветеранів України виповнилося 20 років. З цієї нагоди в ГУМВС України в Київській області зібрався актив організації ветеранів органів внутрішніх справ Київщини. Вона об’єднує в своїх лавах майже сім тисяч колишніх правоохоронців – приблизно стільки ж, скільки в області нараховується діючих працівників ОВС.
Це, як зазначалося на зустрічі, своєрідне обласне управління міліції у відставці являє собою неабиякий потенціал, котрий може бути ефективно використаний. Адже ветеранська організація – не просто клуб літніх людей, які періодично збираються, щоб поринути у ностальгічні спогади про молодість. Вона успішно вирішує багато проблем, що стоять перед пенсіонерами.
Колишні правоохоронці жваво цікавляться й справами, тих, хто змінив їх на посту, підтримують зв’язки зі своїми рідними міськрайорганами, підрозділами та службами. Більше того, вони завжди готові в силу своїх можливостей, підставити їм своє плече. І не лише поділитися багатим життєвим і професійним досвідом, хоча це теж дуже важливо і необхідно, а й надати практичну допомогу у вирішенні теперішніх міліцейських проблем.
Одним з напрямів ветеранської допомоги міліції, на їх думку, може бути добір молодих кадрів для комплектування особового складу і створення резерву. Це - актуальна проблема, оскільки у міліції значний некомплект співробітників і відчутна плинність кадрів. Ветерани ОВС, з їх великим життєвим досвідом, могли б відшукувати серед молоді справді гідних і надійних людей, придатних служити в міліції.
Ветерани переконані, що вже саме їх спілкування з молодими міліціонерами позитивно впливає на морально-психологічний стан сучасних правоохоронців. Вони переймають у своїх попередників не мише професійний досвід, а й такі якості, як відданість справі, вірність обов’язку, вчаться дотримуватися активної життєвої позиції, бути небайдужими та цілеспрямованими.
Ветеранів, справді, турбують сучасні міліцейські проблеми і вони близько беруть їх до серця, переймаються ними. На урочистостях вони багато про них говорили. Прозвучала навіть пропозиція скинутися всім членам ветеранської організації, скажімо, по гривень сто, і допомогти обласному управлінню внутрішніх справ… погасити борг за послуги телефонного зв’язку. Таки, мабуть, не дарма кажуть, що міліціонерів колишніх не буває.
Привітати ветеранів з ювілеєм прийшли працівники управління роботи з персоналом. Вітання від керівництва ГУМВС їм передав радник начальника обласного управління Михайло Терпеливець. Він вручив найбільш активним членам ветеранської організації грамоти, подяки та інші заохочення.
Ветерани поклали квіти до Обеліску Слави.
Ігор Момотюк
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області
Заволодівши автомобілем київського таксиста, двоє молодиків сіли в калюжу - спочатку у прямому, а потім і в переносному значенні, тобто - за грати.
28.03.2007
У прямому значенні в калюжу зловмисники заїхали самі у селі Дмитрівка Києво-Святишинського району, а за гратами опинилися завдяки оперативним діям працівників місцевого райвідділу міліції.
Коли таксист Юрій Х. пізньої пори біля станції метро “Академмістечко” брав у своє новеньке авто “Шеароле Лачетті” двох молодих людей, ніщо, здавалося б, не віщувало неприємностей. Хлопці просили підвезти недалечко, бо дуже поспішають. Незабаром попросили зупинитися, мовляв, терміново треба поговорити по телефону. Про недобрі наміри своїх пасажирів водій здогадався занадто пізно, коли ті вже накинулися на нього з кулаками. Проте, й після цього не занепав духом, бо ж силою Бог не обділив, можна й з двома впоратися, та й колеги примчать миттю, варто лише сигнал подати. Тому став чинити опір, сподіваючись виплутатися з халепи. Однак, нападник, який сидів позаду, накинув на шию ремінь і так притиснув таксиста до спинки сидіння, що той вже не зміг чинити спротив. Нападники перетягли, його на заднє сидіння і зв?язали. Один з них тримав водія, інший сів за кермо і авто помчало у напрямку житомирської траси. Довго їхати по дорозі, на котрій нерідко й вночі чергують працівники ДАІ, зловмисники, мабуть, не відважилися і звернули на манівці. У селі Дмитрівці вони висадили хазяїна авто, відібравши у нього документи, гаманець та мобілку, а самі поїхали далі. Як тільки водій опинився на свободі, одразу кинувся до найближчого будинку і постукався – треба ж такому статися – у двері колишнього міліціонера. Той швидко зорієнтувався у ситуації, впустив потерпілого до помешкання, дав телефон і підказав, як краще дзвонити у місцеву міліцію… Заступника начальника Капінанівського селищного відділення міліції Володимира Смолюка дзвінок оперативного чергового райвідділу розбудив серед ночі. Невдовзі він вже бува з колегами на місці пригоди. Вислухавши розповідь потерпілого, міліціонери вирішили оглянути вулиці у напрямку, кути поїхали зловмисники. Метрів за двісті вони виявили викрадений автомобіль. - Він добряче загруз у калюжі, - розповідає майор міліції Володимир Смолюк, - пізніше його довелося витягувати трактором. Нападникам не поталанило – вулиця, якою вони поїхали, вела в тупик, про що вони, очевидно, не знали. Шукаючи проїзду, вони з?їхали з асфальту і застряли у багнюці. Оглядаючи прилеглу територію, я натрапив на свіжий слід, що тягнувся через ріллю. Незабаром знайшов кросовка, що застряг у в?язкому грунті. Подумав: тепер, хлопче, ти далеко не зайдеш. Й справді, слід привів до найближчої новобудови і обірвався біля вікна у підвал. Він був залитий водою, а втікач причаївся на перегородці, сподіваючись, мабуть, тут пересидіти. Діватися йому було нікуди, довелося вилазити на світ Божий, - на той час якраз почало світати. Плями крові на одязі затриманого свідчили, що це саме той кого ми шукаємо. Затриманий виявився 21–річним жителем Вінницької області. Другий нападник того ж ранку теж потрапив у міліцію. Його підібрали на одній з вулиць Дмитрівки і привезли у Капітанівське селищне відділення колеги потерпілого таксиста, які везли запасного ключа до його автомобіля. Молодий чоловік викликав підозру - чого це нетутешній вештається з ледь не вдосвіта селом? Проте свою причетність до нападу молодик заперечував, пояснював, що йде від дівчини, вигляд у нього був досить пристойний, а, головне, потерпілий не впізнав у ньому свого нічного пасажира. Тому його відпустили. Тим часом затриманий ніяк не хотів виказувати свого спільника. - Довелося попрацювати самим, - розповідає Володимир Смолюк, - З’ясувалося, що увечері перед нападом, зловмисники гуляли у компанії. Стали перевіряти усіх, хто там був. Коли за однією з адрес двері відчинив вже знайомий мені молодий чоловік, стало очевидно, що він і є другим учасником нападу, а потерпілий просто не впізнав його, бо тоді ще, напевне, не зовсім оговтався від шоку. Підозрюваний теж зрозумів, що відператися марно, і визнав свою участь у нападі. Другими нападником виявився 20-річний житель Полтавської області, який приїхав до столиці на заробітки. Проти обох порушено кримінальну справу. Одного заарештовано, інший перебуває на підписці про невиїзд. За словами 1-го заступника начальника Києво-Святошинського РВ Андрія Пономаренка, злочин вдалося швидко розкрити завдяки тому, що потерпілий негайно звернувся до міліції. Нападники облишили спроби виїхати з калюжі і кинулися навтьоки, лише коли побачили, що їде міліція. Зараз горе-розбійники стверджують, що вчинили напад без далекосяжних намірів, так би мовити, «здуру». Так це, чи ні з’ясує слідство. Хоча, чесно кажучи, не дуже їм віриться – надто вже спокусливо виглядає авто, яким вони заволоділи. Щоб там не було у них на думці, але в’їхали вони на ньому у добрячу халепу.
Ігор Момотюк
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області
За гроші, здобуті ціною вбивства,купив… дружині квіти.
27.03.2007
Оперативники Києво-Святошинського райвідділу міліції розкрили вбивство 35-річної жительки села Тарасівка, скоєне в середині лютого. Тоді закривавлене ще тепле тіло своєї дружини – матері трьох дітей знайшов у будинку чоловік, повернувшись у вечері додому.
- Що сталося щось лихе, я відчув, коли побачив розчинені ворота, - згадує той трагічний вечір Василь. – З двору зникла машина. Я мерщій кинувся до будинку, двері були відчинені, світло не горіло. На підлозі в калюжі крові знайшов дружину. Тіло ще не встигло прохолонути, але вона була вже нежива. Зрозумівши це, зазирнув у спальню до дітей. Старша і молодша дочки спали, а середньої не було. Знайшов її у туалеті. Судячи з того, що ніжки у неї геть захололи, вона просиділа тут досить довго. На моє запитання, чи приходив хтось чужий до хати, дитя відповіло, що приходив дядя вовк. З вовком у неї асоціюється все недобре, зле…
На тілі вбитої виявили понад півтора десята ножових поранень. Крім машини з будинку пропали деякі речі і невелика сума грошей. Було очевидно, що вбивство скоїли грабіжники. Проте, машину незабаром знайшли на одній з вулиць села.
- Розкрити злочин за гарячими слідами не вдалося, - розповідає перший заступник начальника Києво-Святошинського райвідділу міліції Андрій Пономаренко, - хоча ми перевірили приїжджих робітників з навколишніх будов та відпрацювали ряд інших версій.
Однак, розшуковці таки знайшли того “вовка”, точніше одразу двох, які зайшли у недавно збудовану хату і завдали родинні такого горя. Прийшли вони не з лісу, і не приїхали хтозна звідки, а мешкали у тій же таки Тарасівці.
- В результаті оперативно-розшукових заходів було встановлено, що злочин скоїли двоє місцевих жителів, - продовжує розповідь Андрій Пономаренко, - Підозрювані затримані і зізналися у скоєні злочину. Старшому з них 23 роки, молодшому лише 19. Ніде не працювали. Обоє одружені, в обох є діти. Непорозумінь з законом раніше не мали. Їхні родичі ніяк не могли повірити, що це вони скоїли, і навіть намагалися перешкоджати затриманню і проведенню слідчих дій. Однак, знайдено докази , зокрема речові, причетності саме цих людей до цього злочину.
Зараз затримані спілкуються зі слідчими прокуратури, на відтвореннях обставин злочину розповідають і показують, як його скоювали. Вони, за словами Андрія Пономаренка, готувалися до нього заздалегідь, мали намір скоїти розбійний напад саме на цей будинок, сподіваючись знайти там гроші. На думку, що вони у хазяїв є, зловмисників наштовхнуло швидке спорудження будинку. Серед навколишніх новобудов це - єдиний дім, у якому вже жили. Зараз затримані стверджують, що не мали наміру вбивати, проте ножі з собою взяли.
Того вечора вони деякий час спостерігали за будинком, а коли погасло світло, зайшли у нього, сподіваючись, що мешканці вже поснули, але зіткнулися з господинею. Тоді й схопилися за ножі…
Розбійники забрали перше ліпше, що потрапило під руку – магнітофон, DVD-плеєр, два мобільних телефони та невелику суму грошей. Зникнути з місця злочину вирішили на автомобілі, ключі від якого знайшли в будинку. Легковика покинули на одній з сільських вулиць. Позбулися й магнітофона і DVD-плеєра, вирішивши, мабуть, що тримати у себе чи продавати ці речі ризиковано. Тому кинули їх у криницю. Під час слідства їх звідти дістали і долучили до матеріалів кримінальної справи. Знайшли міліціонери й дві мобілки, котрі підозрювані продали за безцінь.
Загалом, реальною здобиччю “дядів вовків” стали якихось півтори-дві сотні гривень, заради яких вони відібрали життя у молодої жінки, осиротивши трьох маленьких діток.
Коли в одного із затриманих запитали, як він потратив свою частку, той відповів, що… купив дружині квіти.
Ігор Момотюк
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області
Призначений головний міліціонер Київщини
26.03.2007
Наказом міністра внутрішніх справ України від 20.03.2007р. №270 призначений
начальником ГУМВС України в Київській області полковник міліції - Сапко Костянтин Васильович
Коротка біографічна довідка:
Народився 9 липня 1956 року в селі Ялта Першотравневого району Донецької області. З 1974 по 1976 р., проходив військову службу. В огранах внутрішніх справ з 1983 року на посаді інспектора карного розшуку. Має вищу юридичну освіту. У 2006 році – перший заступник начальнику ГУМВС України в Донецькій області.
Одружений.
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області
Хабар під Києвом
26.03.2007
Під час оперативно-профілактичного відпрацювання столичної області працівники Управління по боротьбі з економічною злочинністю Головного управління МВС України в Київській області задокументували факт отримання хабара. В Іванківському районі 71-річному дідусеві – державному службовцю шостого рангу - виявилося достатнім не багато ні мало $ 44 тис від підприємця з Боярки. Дід, який працює головою місцевого споживчого товариства, в своєму службовому кабінеті отримав вказану суму, щоб без черги передати два металевих ангари, які належать цьому ж товариству, в користування підприємцю.
Юлія Синчак
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області