на головну

ГУ МВС України в Київській області запрошує на службу в органи внутрішніх справ жителів Києва та області, які пройшли службу в Збройних Силах України або військову підготовку в учбових закладах, не мають судимості, для роботи в міськрайвідділах Київської області. Пропонуються посади рядового та молодшого начальницького складу із заробітною платнею від 800 грн.

Звертатися за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 15 тел. 272-23-23, 272-34-22, 272-22-09, 272-10-22, чи до місцевого МРВ.
Призначені нові керівники міліції Київщини

Першим заступником начальника Головного управління призначений полковник міліції Кислий Анатолій Михайлович.
На посаду першого заступника начальника Головного управління - начальника кримінальної міліції призначений полковник міліції Тарасенко Володимир Іванович.
На посаду заступника начальника Головного управління - начальника Управління по роботі з персоналом призначений підполковник міліції Ямборко В"ячеслав Михайлович.
На посаду заступника начальника Головного управління - начальника міліції громадської безпеки призначений полковник міліції Спаський Юрій Георгійович.

ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області

«ЯЙЦЯ» ПРОВЧИЛИ «КУРКУ»... ДО СМЕРТІ

16.04.2007

Жительку с. Іванівка Богуславського району Київської області, яка квітневого ранку проходила повз сусідський будинок, зацікавили нещільно прикриті вхідні двері оселі. Жінка заглянула усередину й покликала господаря. Не одержавши відповіді, гостя в пошуках власника будинку заглянула у ванну кімнату, де й виявила його труп.
Прибулій на місце події слідчо-оперативній групі довелося встановлювати коло родичів і знайомих 53-літнього хазяїна будинку, а також перевіряти відразу кілька версій того, що сталося. Тим часом судово-медичний експерт установив, що смерть чоловіка наступила від закритої травми грудної клітини і живота з ушкодженням внутрішніх органів, що призвело до гострої крововтрати.
Поки одні оперативники опитували сусідів про можливих гостей загиблого, інші співробітники карного розшуку відпрацьовували версії, пов'язані з його родичами. Так співробітникам міліції стало відомо, що в покійного є дружина, яка проживає окремо від нього, а також двоє дітей – 18-літній рідний син і 30-літній пасинок (від першого шлюбу дружини). Перший – студент одного з київських ліцеїв, другий – працівник ТОВ «Київміськбуд». При зустрічі з одним із хлопців у міліціонерів викликали підозри бурі плями на його штанях і збиті кісточки пальців. Парубок не став довго критися й по дорозі до батьківського будинку розповів, як було діло.
Через регулярні батьківські узливання родина кілька років назад розпалася. Проте мати досить часто скаржилася дітям на бажання батька після чергових випитих 100 грамів «повчити її жити». Під час таких «лекцій» чоловік приходив до колишньої дружини додому, голосно сварився й погрожував їй. Саме тому кілька місяців назад молоді люди провели з батьком свою «виховну бесіду», під час якої добряче його відлупцювали. Чоловік до міліції звертатися не став – вочевидь, усвідомивши правоту своїх чад, однак до колишньої дружини навідуватися не перестав.
Коли мати вкотре поскаржилася синам на батька, ті вирішили випити «для хоробрості» і піти, так би мовити, «розібратися». Під час цих сімейних «розбирань» зав'язалася бійка, у ході якої молоді люди збили батька з ніг і продовжили бити його ногами. Через якийсь час нелюди затягли хриплячого чоловіка до ванної кімнати й пішли додому спати...
Обидва «месника» раніше не судимі, не мали жодних проблем із Законом. Запевняють, що вбивати батька не хотіли, просто… «перестаралися». Проте, слідчим Богуславської районної прокуратури була винесена постанова про їхнє затримання в якості підозрюваних у скоєнні злочину. А у фіналі цієї історії свою крапку поставить суд.

Микола Гулевич
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області

Нарколабораторія на кухні

12.04.2007

У наркоманів зараз переднівок. Так колись називали період, коли закінчувалися припаси торішнього урожаю і до нового потрібно було прохарчуватися абичим. Наших предків тоді виручали луки, ліси, ріки та озера, що давали їм харчування, доки з’явиться городина, а потім на току з-під ціпа бризне золотим зерном щойно зжатий житній чи пшеничний сніп. Теперішні наркомани, які навесні явно відчувають брак маковиння та конопель, порятунок від «переднівочної ломки» шукають у продукції фармакологічної промисловості. Адже з деяких лікарських препаратів досить легко добути наркотичні речовини, котрі замінюють виготовлені з традиційної сировини. Тому зараз, наче гриби після дощу, з’являються підпільні кустарні нарколабораторії з виготовлення психотропних засобів, зокрема, первентину.
Одну з таких працівники УБНОН ГУМВС України в Київській області нещодавно викрили в Ірпіні.
- Облаштував її на кухні у своєму помешканні 23-річний місцевий житель П., - розповідає старший оперуповноважений УБНОН майор міліції Геннадій Ібрагімов. – Компоненти, необхідні для виготовлення первентину, цей, з дозволу сказати, «алхімік» купував в аптеках. Проблем з цим у нього не було, оскільки «сировиною» тут може виступати будь-який лікарський препарат, що містить псевдоефедрин. Для виготовлення обладнання використовував побутовий інвентар та флакони з-під медпрепаратів. Оскільки, доморощений нарковиробник мешкав лише з батьком-алкоголіком, то мав повну свободу для своїх «дослідів». Є підстави вважати, що психотропний дурман П. виготовляв не лише для власних потреб, а й збував «братам по нещастю». Цим він завдавав неабиякої шкоди їхньому й без того підточеному здоров’ю, адже первентин більш згубно впливає на організм, ніж традиційно використовуваний тутешніми наркоманами ацетильований опій.
П. вже притягувався до відповідальності за незаконне зберігання та вживання наркотиків, але залишився на волі, погодившись на добровільне лікування від наркозалежності. Проте це йому на користь явно не пішло. Тепер, якщо експерти визнають, що з допомогою вилученого у нього обладнання справді виготовлялися психотропні речовини, то хімічні досліди на кухні можуть коштувати йому від 5 до 9 років позбавлення волі.
Це потрібно мати на увазі й іншим хімікам-аматорам, бажаючим «допомогти» у такий спосіб наркоманам перебути «маковий переднівок», нажившись на чужій біді. А що таких не бракує, свідчить той факт, що. Ірпінська лабораторія вже п’ята, викрита правоохоронцями на території Київської області в цьому році.

Ігор Момотюк
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області

МАРГАНЦОВКУ, КИСЛОТУ – ВСЕ ДІСТАНЕ «БАТИСКАФ»

06.04.2007

Коли співробітники Київського обласного Управління по боротьбі з незаконним обігом наркотиків завітали до ВАТ «Баришівський шкірзавод», керівництво підприємства спочатку не могло збагнути причини їхнього візиту. Виявилося, що цією причиною являється… кислота.

Так, саме 1510 кілограмів сірчаної кислоти, що без відповідної ліцензії зберігалися для потреб виробництва. Своїми діями головний інженер ВАТ порушив вимоги ст. 311 Кримінального кодексу України, яка регламентує обіг прекурсорів, і тепер йому загрожує штраф на суму до 50 неоподатковуваних мінімумів громадян або обмеження волі на строк до 3 років.
Цей випадок – не єдиний, виявлений співробітниками ГУМВС України в Київській області під час проведення загальнодержавної операції під умовною назвою «Батискаф». Мета цього заходу – перевірка суб’єктів, що мають ліцензії на здійснення певних видів діяльності з нарковмісними, сильнодіючими та отруйними речовинами, а також недопущення їх витоку в нелегальний обіг. З 1325 суб’єктів господарювання, які розташовані на території Київської області, оперативниками УБНОН були перевірені 193. Результати операції кажуть самі за себе: з незаконного обігу вилучено 24,5 кг соляної кислоти, понад 1500 кілограмів сірчаної кислоти, майже 1,5 кг перманганату калію, 2,5 кілограми ефіру.
За словами начальника обласного Управління по боротьбі з незаконним обігом наркотиків полковника міліції Юрія Бондаря, небезпеку нелегального обігу прекурсорів та сильнодіючих і отруйних речовин неможливо переоцінити, адже левову частку прекурсорів (наприклад, розчинник марки «646» та оцтовий ангідрид) «хіміки-аматори» використовують для виготовлення наркотичних речовин. Особливо актуальне завдання для правоохоронців – виявлення, так би мовити, легальних джерел, через які вищеназвані речовини потрапляють в нелегальний обіг. Саме тому під час операції особливу увагу правоохоронці приділяли аптекам та лікувальним закладам, що мають ліцензію на діяльність, пов’язану з обігом наркотичних речовин, перевіривши відповідно 119 і 37 таких об’єктів.
До речі, аптеки та спеціалізовані лікувальні заклади частенько грішать тим, що відпускають «на сторону» без відповідних рецептів сильнодіючі та отруйні препарати. Наразі в суспільстві гостро стоїть проблема випуску надмірної кількості доз препарату «трамадол». Не оминула ця проблема і столичний регіон – під час проведення «Батискафа» співробітниками оперативних служб області було вилучено з незаконного обігу понад 340 пігулок цього лікарського засобу.
Загалом же за результатами операції було виявлено 16 порушень правил обігу прекурсорів, отруйних та сильнодіючих речовин, за якими були порушені 6 кримінальних справ та складено 4 адміністративні протоколи. Після проведення досудового слідства по кримінальних справах долю їх фігурантів буде вирішувати суд.

Микола Гулевич
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області

Злодій став вбивцею

04.04.2007

Міліціонери Києво-Святошинського райвідділу ГУМВС України в Київській області розкрили всі вбивства, скоєні цього року в районі. Днями для боярських оперативників перестало бути таємницею вбивство 60-літньої місцевої жительки, скоєне в середині березня.

Тіло вбитої знайшов у будинку за місцем проживання її колишній чоловік. Нещасній було заподіяно кілька колотих та різаних ран шиї.
- Смерть спричинили проникаючі поранення шиї, внаслідок яких були пошкодженні внутрішні органи та сонна артерія, - коментує результати обстеження тіла експерт Києво-Святошинського відділення Київського обласного бюро судово-медичної експертизи Семен Миколайчук.
До огляду місця злочину був залучений кінолог. Собака взяв слід і оперативники уже сподівалися, що він приведе їх, якщо не безпосередньо до вбивці, то, принаймні, до місця, де його потрібно шукати. Однак, біля під?їзду розташованої за кількасот метрів дев’ятиповерхівки, слід повернув убік і обірвався. Оперативно розкрити вбивство не вдалося.
- Оскільки жінка загинула саме тоді, коли ділила після розлучення майно зі своїм колишнім чоловіком і відносини між ними були досить напруженими, то ми стали відпрацьовувати ймовірність його причетності до її смерті, - розповідає перший заступник начальника райвідділу Андрій Пономаренко. – Тим більше, що за своїм характером вбивство дуже скидалося на результат з’ясування неприязних родинних стосунків. Однак, ця версія виявилася помилковою. Через деякий час ми отримали інформацію, що до цього злочину може бути причетний 27–річний місцевий житель Ю.. Раніше він уже був засуджений, ніде не працював, пиячив. При детальній перевірці ця інформація підтвердилася.
З’ясувалося, що у той трагічний для жінки день пізно увечері Ю. йшов добряче напідпитку повз її будинок. Світло не світилося і він вирішив зайти туди, щоб чимось поживитися, сподіваючись, що немає нікого дома. Але у будинку він зіткнувся з господинею. Подробиці того, що тоді сталося, слідство ще з’ясовує, але факт, що нічний візитер, у якийсь момент схопив кухонного ножа і завдав жінці кілька поранень. Мабуть, з переляку від усвідомлення того, що накоїв, він мерщій залишив будинок, нічого не взявши. Спершу він попрямував додому – того самого будинку, до котрого міліціонерів привів пошуковий собака. Та в останній момент передумав, повернув геть і на деякий час зачаївся в знайомих у Боярці.
- Зараз підозрюваного затримано, - розповідає помічник прокурора Києво-Святошинського району Назар Холодницький, - У нього вилучено і направлено на експертизу речі, що підтверджують його причетність до скоєння цього злочину.

Ігор Момотюк
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській області

Людину спалили в протипожежному рові

02.04.2007

В Баришівському районі столичної області такий резонанс відбувається не часто. Тому подія, що сталася, сколихнула своєю нелюдяністю всіх місцевих жителів. Очевидці ще й досі не можуть оговтатися від побаченого.
Тіло чоловіка, який з січня цього року знаходився в розшуку як безвісно зниклий, випадково виявили під час земельних протипожежних робіт. Ним виявився 30-річний Андрій, житель одного з прилеглих сел. Не зважаючи на те, що чоловіка не було вдома два з половиною місяці, його родина в паніку не впадала. Андрій перед зникненням збирався їхати кудись на заробітки та й взагалі був людиною такого характеру, що не раз за своє молоде життя зникав на кілька тижнів, а то і місяців і знову повертався. Проте цього разу повернутися до рідної оселі йому не дали.
Працівники місцевої агрофірми того дня оглядали територію, щоб тогорічні протипожежні рови біля лісосмуги були по-новому розгорнуті трактором. Раптом вони побачили ногу, яка стирчала з-під землі. Аж потім шоковані чоловіки зрозуміли, що це трактор, розгортаючи землю, зачепив закидане людське тіло. “Якщо людина помирає, родичі всіма силами намагаються поховати її за обрядом, і аж ніяк не прикопати в лісі. Це без сумнівів вбивство,” – сказав один з тих, хто натрапив на цю жахливу знахідку, і одразу повідомив в міліцію.
Після встановлення особи і проведеної медичної експертизи, правоохоронці почали відпрацьовувати всі можливі контакти і зв’язки потерпілого. В поле зору міліціонерів потрапив 31- річний Сергій, місцевий житель, переселенець з Полісся. З ним Андрія бачили востаннє, коли ті розпивали в місцевому барі мирову, загладжуючи конфлікт дворічної давності. Вже ближче до ранку на гарному підпитку обидва сіли в “Форд” Сергія і поїхали до нього додому. Проте в салоні автомобіля між ними знову виникла сутичка. Цього разу через 125 гривень. Андрій почав звинувачувати Сергія в тому, що він витяг в нього з кишені ці гроші.
Машина зупинилася. Хлопці вийшли, почалася бійка. Сергій, який явно бачив, що фізично програє у бувшого десантника Андрія, витяг з багажника балонний ключ і наніс по супернику 5-6 ударів в область голови. Від цього Андрій помер на місці. За словами підозрюваного, під час бійки ті самі гроші, через які все і почалось, випали з кишені померлого. Можливо, в барі Сергій їх і не крав, проте підняти з землі і покласти в гаманець на місці злочину не погребував. Розуміючи, що хлопець не дихає, він разом із знаряддям вбивства поклав тіло у багажник і поїхав додому. Там Сергій взяв каністру з бензином і лопату, щоб за п’ятнадцять кілометрів від свого будинку облити покійного бензином, підпалити і прикопати в рові, глибиною приблизно 30 сантиметрів, Куртку Андрія, яка залишалась в машині, скоріше за все, разом із паспортом, нелюдь згодом спалив у себе в городі.

Юлія Синчак
ЦГЗ ГУ МВС України
в Київській областіПовернутись на головну
Замовити VPS-хостинг
Зареєструвати домен / register domain ua
Free FTP for IP-camera