на головну

ГУ МВС України в Київській області запрошує на службу в органи внутрішніх справ жителів Києва та області, які пройшли службу в Збройних Силах України або військову підготовку в учбових закладах, не мають судимості, для роботи в міськрайвідділах Київської області. Пропонуються посади рядового та молодшого начальницького складу із заробітною платнею від 1200 грн.

Звертатися за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 15 тел. 272-23-23, 272-34-22, 272-22-09, 272-10-22, чи до місцевого МРВ.
ПУТІВКИ В ЖИТТЯ ОТРИМАЛИ ПОНАД 15 ТИСЯЧ ЮНИХ МЕШКАНЦІВ КИЇВЩИНИ

01.07.2007

Паралельно зі святкуванням Дня молоді і відзначенням Дня Конституції України, правоохоронцям регіону необхідно було забезпечити надійну охорону громадського порядку й під час проведення випускних вечорів.
В період з 23 до 28 червня на території столичного регіону загалом пройшли 665 випускних вечорів. У деяких містах (Біла Церква, Бориспіль, Бровари) були заплановані та проведені загальноміські урочисті заходи, присвячені випускникам. Дипломи про повну середню освіту отримали понад 15 тисяч юних мешканців Київщини, а всього в урочистостях з нагоди шкільного випуску-2007 взяли участь понад 48 тисяч жителів регіону.
До участі в охороні громадського порядку були залучені 1038 співробітників територіальних органів внутрішніх справ, допомогу їм надавали 100 бійців Внутрішніх військ. Серйозних порушень громадського порядку не зафіксовано.

ЦГЗ ГУ МВС України в Київській області
ВІДНОВЛЕНІ РЕЧОВІ ДОКАЗИ ДОПОМОГЛИ ПОКАРАТИ ТРЬОХ ГВАЛТІВНИКВ

22.06.2007

…Коли кілька років тому до Олега Соловйова, який на той час працював у лінійному управлінні внутрішніх справ «Київ - Пасажирський», звернулася його колега-слідчий із проханням про допомогу, то винятково завдяки його професійним діям удалося викрити групу ґвалтівників.

« ПОРНО-СТУДІЯ» В КУПІЕ ПОТЯГА

Суть прохання (точніше – направлення на експертизу) зводилася до наступного: за кілька днів до цього в лінійне управління міліції звернулася громадянка, яка заявила про те, що її зґвалтували троє сусідів по купе. Причому все це молодики знімали за допомогою мобільного телефону. Завдяки точному описові потерпілою прикмет зловмисників їх вдалося затримати дуже швидко, от тільки молоді люди геть-чисто заперечували саму подію злочину й стверджували, що, мовляв, їх – таких чесних і порядних людей – потерпіла намагається обмовити, щоб потім вимагати гроші за відмову від своїх претензій. В одного із хлопців оперативники вилучили мобільний телефон, але виявилося, що в каталозі знятих відеороликів немає записаної сцени насильства над потерпілою.
Саме на цьому етапі й звернулися слідчі до експертів-криміналістів, направивши на дослідження вилучений мобільний телефон. За допомогою спеціальних апаратних засобів вдалося відновити знищений відеофайл, а також скопіювати його на компакт-диск. Цей диск у якості речового доказу був долучений до кримінальної справи й став вирішальним фактором при доведенні провини трьох ґвалтівників.

НЕ ТІЛЬКИ МИСТЕЦТВО НЕ ГОРИТЬ

У фільмі «Людина з бульвару Капуцинів» герой Миколи Караченцева промовляє фразу: «Мистецтво не горить!..» Як пізніше довели правоохоронці Київської області, не горить не тільки мистецтво, але й... документація, що зберігається на жорстких дисках комп'ютера.
У ніч напередодні святкування Дня незалежності України у 2006 році в місті Славутич Київської області зайнявся один з кабінетів місцевого суду. Бійцям Славутицького загону пожежно-рятувальної служби вдалося швидко ліквідувати загоряння, однак системний блок комп'ютера, що перебував у кабінеті, встиг постраждати. Працівники міліції вилучили ушкоджений пристрій і направили його на експертизу до групи компьютерно-технічної експертизи Науково-дослідного експертно-криміналістичного центра при ГУМВС України в Київській області, співробітником якої являється старший лейтенант міліції Олег Соловйов. У ході експертизи йому вдалося встановити, що перед пожежею в період з 1.59 до 2.14 ночі комп'ютер був увімкнений невстановленою особою. За цей час із жорсткого диска пристрою були видалені 1156 текстових файлів (постанов, ухвал суду й т.п.), а потім – і більшість файлів операційної системи Windows, аби комп'ютер взагалі не можна було запустити. Після кропіткого багатогодинного «чаклування» над вилученим жорстким диском знищені файли були повністю відновлені й «зігнані» на компакт-диск, що ліг у кримінальну справу як доказ, а особу самого палія (так само як і мотиви злочину) у цей момент установлюються правоохоронцями.

НАЇВНИЙ ФАЛЬШИВОМОНЕТНИК І РЕПИТИТОР-ЗБОЧЕНЕЦЬ

«Так мені її тільки-но на здачу дали!», – заявив парубок, затриманий працівниками міліції в момент розрахунку за придбаний товар фальшивою купюрою номіналом у 50 гривень. Хлопець начисто заперечував своє «авторство» шедевру комп'ютерної поліграфії. Проте, у рамках кримінальної справи, порушеної за ст.199 КК України («Виготовлення, зберігання або збут підроблених грошей, державних цінних паперів або квитків державної лотереї») у помешканні затриманого «поліграфіста» під час проведення обшуку були вилучені комп'ютер і принтер, а на жорсткому дискові ПК – файли із зображеннями тих самих 50 гривень! Висновок експерта був однозначним: «На наданому для дослідження комп'ютері були створені файли із зображенням купюри номіналом 50 гривень, серія... №..., які в подальшому роздруковані на наданому для дослідження друкувальному пристрої». У результаті затриманий «першодрукар» за свою тягу до легкої наживи одержав аж ніяк не умовний строк.
Але як один із найбільш шокуючих співробітники групи компьютерно-технічних експертиз називають випадок, пов'язаний із Білою Церквою. У 2005 році до місцевих вартових правопорядку звернулася жителька цього міста із заявою про притягнення до відповідальності іншого жителя Білої Церкви, що займається репетиторством. Стривожена жінка звернулася до міліції після того, як помітила серйозні зміни у поведінці свого 9-річного сина. Після довгих і наполегливих розпитувань хлопчик розповів матері про те, «що дядько фотографував мене оголеним і змушував робити всякі штуки».
За заявою жінки білоцерківські правоохоронці порушили кримінальну справу й провели обшук у квартирі репетитора. Комп'ютер, що стояв в одній з кімнат його будинку, був направлений до Києва на експертизу. Розбещувач зберігав компрометуючі його файли в папках комп'ютера, обладнаних секретними кодами. В результаті блискавично проведеної операції по його затриманню зловмисник не встиг нічого знищити. До речі, серед вилучених фото виявилися й знімки його 12-літньої доньки, які горе-вчитель продавав через Всесвітню мережу всім бажаючим...
Оперативники встановили всіх жертв розбещувача, однак не по всіх епізодах змогли довести його провину через строки давності (деякі випадки трапилися ще у 1996-му році!). Але завдяки зібраним за допомогою проведених експертиз доказам Феміда змогла винести рішення по 21-му доведеному епізодові злочинів сексуального характеру й визначити покарання зловмисникові у вигляді 3 років позбавлення волі.

І «ДИСКИ ПОДРЯПАНІ», І «КОМПЬЮЕР ЇХ НЕ ЧИТАЄ»...

Саме такі «відмазки» найчастіше чують оперативники, що проводять вилучення партій контрафактної аудіо- і відеопродукції. Торговці чомусь думають, що після таких слів міліція від них відчепиться, однак вони помиляються. Зразки вилученої продукції направляються на експертизу, що дає висновок про можливість нормального відкриття файлів, які знаходяться на вилучених дисках. У результаті – вилучена продукція йде на знищення, а її творці - до суду за порушення авторських прав, а також виготовлення й поширення підробленої продукції.
«Так ми не тільки по кримінальних справах працюємо!», – розповідає Олег. – «При необхідності можемо допомогти кожному, хто має потребу у відновленні випадково знищеної або втраченої інформації – для цього досить звернутися до нашого Центру!».
За час існування служби постійно вдосконалюється її матеріально-технічна база. До речі, частину обладнання для роботи (а саме - робота «Сапер-1») фахівці відділу вибухотехнічних експертиз обласного ГУВС розробили самостійно, а втілили ідею у життя за допомогою фахівців з АНТК ім. Антонова. «Монстрик» на гусеницях має відеокамеру, керується дистанційно й допоміг зберегти не одне людське життя. До слова, західні аналоги, які по багатьох параметрах поступаються нашому «Саперові», коштують близько 200-250 тисяч євро при ціні нашого робота у 50 тисяч гривень. Як кажуть, «відчуйте різницю»...
Співробітники більшості відділів Науково-дослідного експертно-криміналістичного центра (балістичних, автомобільних, почеркознавчої, дактилоскопічної й хімічної експертизи) на роботі є постійно. Навіть у день професійного свята – Дня працівника експертної служби МВС, що відзначається 20 червня. Керівництво ГУМВС у Київській області в урочистій обстановці поздоровило «винуватців урочистостей», а кращим з них були вручені нагороди МВС і пам'ятні знаки Главку з побажаннями професійних успіхів і всього найкращого.

Микола Гулевич
ЦГЗ ГУ МВС України в Київській області

КАР'ЄРА СУЧАСНОГО «АНІСЬКІНА» – ЦЕ ПОКЛИКАННЯ

20.06.2007

Всі ми пам'ятаємо суворого, але справедливого дільничного інспектора на прізвище Аніськін – завжди точно знаючого, де шукати злодюжку й викрадене ним чуже добро. Сучасним колегам кіношного героя ловити зловмисників набагато складніше.

За найскромнішими підрахунками до службових обов'язків дільничного інспектора вписані кілька десятків пунктів. Тут – і профілактична робота з особами, що ведуть антигромадський спосіб життя, і «догляд» за раніше засудженими, і бесіди на правоохоронну тематику в трудових колективах. Ну й, природно – розкриття злочинів, скоєних на ввіреній дільниці, затримання дрібних правопорушників, виховна робота з підростаючим поколінням...
Майор міліції Микола Дуда – дільничний, як кажуть, «за покликанням». Прийшов до органів внутрішніх справ у далекому 1984-му році за комсомольською путівкою після звільнення з лав Радянської армії. З того часу встиг послужити міліціонером патрульно-постової служби, помічником слідчого, оперативним черговим Києво-Святошинського РВВС. Микола Дуда (тоді ще – сержант) 26 квітня 1986 року разом з колегами по тривозі виїхав до Чорнобиля, де приймав участь в евакуації місцевого населення й охороні спустілих будинків від мародерів. А в 1999 році лейтенантові міліції Миколі Дуді як кращому дільничному інспекторові Київської області наказом Міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченко було достроково присвоєне спеціальне звання «старший лейтенант міліції».
Микола Петрович трудиться дільничним інспектором міліції ось уже понад 12 років. Дільниця у нього клопітка – селище міського типу Чабани, що знаходиться у безпосередній близькості від столиці, а також прилеглі до нього села. «Усього народу з урахуванням приїжджих працівників з інших регіонів і дачників – тисяч 15 буде», - розповідає Микола Дуда. - «І це - при нормі у 2,2 тисяч чоловік на одного дільничного для сільської місцевості. Іноді буває просто ніколи передихнути!»
На такій роботі з особистим часом особливо рахуватися не доводиться. Коли людині погано, вона звертається по допомогу. До того ж у будь-яку годину дня й ночі дільничний на своїй дільниці зобов'язаний зустрічати на місці події прибулу слідчо-оперативну групу. Адже саме сучасний «Аніськін» краще всіх орієнтується на своїй «землі», знає розташування всіх притонів, місць збуту крадених речей, пунктів прийому металобрухту й т.д. Іноді лише завдяки тільки цим знанням можна виграти дорогоцінні хвилини й по «гарячих слідах» затримати зловмисника!
Незважаючи на допомогу з боку місцевої влади (селищна рада в особі її голови Григорія Лебедя виділила Миколі Петровичу для службових потреб стареньку «Таврію»), сьогоднішньому «шерифові» доводиться нелегко. Найбільше клопотів завдають дачники зі столиці, що приїжджають на вихідні, а також сезонні працівники з інших регіонів, що трудяться на місцевих будівництвах. До слова, торік відносно цієї категорії наших співгромадян на території Києво-Святошинського району було скоєно близько десятка тяжких злочинів (убивства, нанесення тілесних ушкоджень і т.д.). Всі ці злочини були розкриті по «гарячих слідах», за що співробітники райвідділу не раз заохочувалися керівництвом Київської обласної міліції.
До «плюсів» своєї роботи Микола Петрович відносить постійне спілкування з людьми, надбання багатого життєвого досвіду й задоволення від усвідомлення того, що він приносить користь людям. Ну а «мінуси» – відсутність вільного часу й недостатність спілкування з родиною, хоча про це майор Дуда воліє не говорити. До речі, незважаючи на довгий стаж роботи в міліції, дільничний зі своєю родиною дотепер проживає в гуртожитку...
20 червня у приміщенні актового залу ГУМВС України в Київській області зібралися голова Київської обласної державної адміністрації Віра Ульянченко, заступник голови Київської обласної ради Лариса Піотрович, заступник Міністра внутрішніх справ України Сергій Попков та інші почесні гості, аби привітати дільничних інспекторів Київщини із професійним святом – Днем дільничного інспектора міліції. Кращим серед «іменинників» (а це – близько 130 чоловік) були вручені відзнаки МВС, Київської облдержадміністрації та Київської облради: почесні знаки, грамоти, радіотелефони, комп’ютери і навіть кілька домашніх кінотеатрів. Ну і, звичайно, те, без чого не може обійтися сільський «шериф» – ключі від 5 новеньких автомобілів.
У бесіді з нами одна з жительок Чабанів сказала: «Дільничний – він як сімейний лікар: знає, хто чим хворіє, і завжди готовий прийти на допомогу. Але я б хотіла, аби неприємних приводів для його приходу було якнайменше». Що ж, у їх професійне свято хотілося б, аби це побажання для всіх «шерифів» збулося.

Микола Гулевич
ЦГЗ ГУ МВС України в Київській області

9 ЧОВНІВ ВАРТІСЮ У 100 ТИСЯЧ ДОЛЛАРІВ ТА 102 ПРОТОКОЛА –
такими стали результати відпрацювання зони ЧАЕС

20.06.2007

Минулими вихідними співробітниками відділу зони ЧАЕС Головного управління МВС України в Київській області спільно із «сусідами» – працівниками ГУМНС Київщини із залученням прикордонників та Держрибінспекції був проведений рейд з метою виявлення та затримання браконьєрів на території, ураженій радіоактивним забрудненням.

До проведення цього заходу залучалося понад 80 правоохоронців, що патрулювали заборонену територію у складі 14 автопатрулів, 7 піших та 2 кінних «маршрутів», а також 5 екіпажів на плавзасобах. «Вилов» вартових правопорядку видався багатим – браконьєрів та тих, хто незаконно проник до Чорнобильської зони, затримували цілими групами. В основному це були наші співгромадяни, що промишляли незаконним виловом риби. До речі, ці міні-артілі були солідно підготовлені, адже у них на технічному озброєнні перебували сучасні катери, в тому числі – й іноземного виробництва. Однак після затримання всі плавзасоби, що використовувалися для ведення незаконного промислу, а також виловлена риба були вилучені, а у відношенні самих «промисловиків» вирішується питання про порушення кримінальної справи, що передбачає відповідальність за порушення вимог радіаційної безпеки.
Не відставали від «водоплавних» браконьєрів їх сухопутні «колеги» – мисливці за металобрухтом. Двоє чоловіків на автомобілі «ГАЗ – 69» із саморобним причепом проникли до населеного пункту Вільча, звідки намагалися вивезти 200 кілограмів брухту чорного металу, що «фонив». Результат – молодики не тільки не заробили на здаванні металу до пункту приймання, але й позбулися автомобіля. Ще й відносно них вирішується питання про порушення кримінальної справи за ст.213 КК України – «Порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом».
Загалом же правоохоронцями були вилучені 9 човнів загальною вартістю у 100 тисяч доларів США, складені відносно порушників 102 адміністративних протоколи (в основному – за порушення правил режиму радіаційної безпеки) та накладено штрафів на суму близько 32 тисяч гривень. А в разі доведення їх вини затримані шукачі легкої наживи (залежно від завданої їх діями шкоди) можуть отримати від 3 до 7 років позбавлення волі.

Микола Гулевич
ЦГЗ ГУ МВС України в Київській області

КОЛЕКЦІЯ КАРТИН ЦІНОЮ У 2,5 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ
повернута до музею завдяки зусиллям правоохоронців із двох областей

18.06.2007

Викрадення картин з картинної галереї Яготинського музею, що відбулося торік, мало досить серйозний резонанс у суспільстві. 15 червня відбулася врочиста передача музеєві більшої частини викрадених картин.

Трохи з історії викрадення колекції полотен. У квітні минулого року група зловмисників після ретельної підготовки скоїла крадіжку 33 картин, серед яких були роботи таких відомих художників, як Сергій Шишко, Анатолій Пламеницький, Тетяна Яблонська, а також інші українські живописці. Викрадачі розпиляли ґрати, виставили вікно й проникнули в приміщення галереї, де зв'язали сторожа (жінку похилого віку), винесли полотна й зникли.
Розкриття злочину ускладнювалося тим, що воно було вчинене вночі, його свідків і очевидців правоохоронцям установити не вдалося, однак через кілька днів частина викраденої колекції була знайдена подружньою парою, що прогулювалася берегом місцевої річки. Тим часом спеціально створеній слідчо-оперативній групі, до складу якої входили співробітники місцевої міліції, обласного Управління карного розшуку й Міністерства внутрішніх справ, у результаті напруженої роботи вдалося вийти на слід виконавців крадіжки, а також її замовника. У зв'язку з тим, що сліди злочинної групи вели в Хмельницьку область, до роботи оперативної групи підключили місцевих міліціонерів. У результаті злагоджених дій оперативників були затримані троє жителів Хмельниччини, серед яких – безпосередній виконавець викрадення. Чоловік – громадянин Російської федерації, неодноразово судимо за майнові злочини. Ще двоє співучасників злочину на даний момент перебувають у розшуку. Була вилучена більша частина викраденої колекції (32 з 33 полотен), які зловмисники зберігали частинами у власних гаражах, ще одне полотно розшукується. До речі, у результаті такого «дбайливого» зберігання картини одержали ушкодження різного ступеня складності й мають потребу в реставрації. У музеї, який до крадіжки не мав навіть елементарної охоронної сигналізації, нині встановлена сучасна система захисту від несанкціонованого проникнення у приміщення, яка виведена на пульт централізованої охорони місцевого відділу Державної служби охорони. І от тепер за рішенням суду полотна, що вважаються художнім надбанням українського народу, й оцінені експертами на суму біля двох з половиною мільйонів гривень, після тривалої відсутності завдяки зусиллям правоохоронців повернулися в рідні стіни.

Микола Гулевич
ЦГЗ ГУ МВС України в Київській області

Задушив брата електропроводом

11.06.2007

Неживий молодий чоловік лежав на підлозі у своїй хаті із зашморгом з електричного шнура на шиї…

Таку картину застала слідчо-оперативна група Києво-Святошинського райвідділу міліції, виїхавши на виклик у селище Чабани, звідки надійшло повідомлення про виявлення мертвим 22-річного місцевого жителя. Мати та дружина покійного висловлювали припущення, що він покінчив життя самогубством, бо, мовляв, раніше виявляв такі наміри. З огляду на характеристику самого чоловіка та той спосіб життя, котрий вела сім’я загалом, це виглядало цілком вірогідним. Покійний та його, чи то дружина, чи співмешканка – незрозуміло, бо пара то розлучалася, то знову сходилася – зловживали спиртним, ніде не працювали, засоби для прожиття, а точніше на пиятику, здобували, збираючи пляшки та металобрухт. Через це торік їх позбавили батьківських прав і забрали дитину у дитячий будинок. Одне слово, сім’я, як мовиться, котилася по похилій площині. Тож самогубство чоловіка могло видатися закономірним фіналом непутящого життя, мовляв, вкоротив собі віку сп’яну.
- Однак деякі обставини давали підстави засумніватися, що він задушився сам, - говорить перший заступник начальника Києво-Святошинського райвідділу внутрішніх справ Андрій Пономаренко. – По-перше, кінець зашморгу ні до чого не був прив’язаний, як це зазвичай буває при самогубстві. По-друге, синці на тілі наводили на думку, що задушенню передувала бійка, або ж загиблий отримав пошкодження, чинячи опір. Тому оперативники детально опитали всіх, хто міг бути причетний до цієї пригоди.
З’ясувалося, що напередодні у сім’ї була чергова пиятика. У ній брав участь також 23-річний двоюрідний брат покійного, який мекає по-сусідські - хати стоять, практично, на одному дворі. Засиділися допізна, коли вже були добряче напідпитку, між братами виникла сварка. Господар став ображати родича, лаявся, потім вдарив його. Той не стерпів такого поводження, відрізав від машинки для стрижки шнур, зробив петлю і підібравши зручний момент закинув братові на шию…
У цьому він зізнався в розмові з працівниками міліції. Мати та дружина загиблого не бачили фіналу сутички між братами. Тож подумали, що один з них просто заснув і самі теж пішли спати. Лише наступного дня, проспавшись, рідня виявила, що їх родич не подає ознак життя, і викликала міліцію та “швидку”.
Підозрюваного у вбивстві затримано, прокуратура порушила кримінальну справу.

Ігор Момотюк
ЦГЗ ГУ МВС України в Київській області

Звернення Міністра внутрішніх справ до особового складу органів і підрозділів МВС України

05.06.2007

Шановні колеги! Моє звернення до кожного з вас викликано тим, що в останні дні я особисто і вся система МВС піддаються жорстоким нападкам з боку певних політичних сил.
Дуже скоро, після курсу лікування, я повернуся до своїх обов'язків міністра. Але і сьогодні ми з вами, як і раніше, знаходимося в одних лавах, я постійно в курсі всіх задач міністерства, колегія МВС працює в постійному зв'язку з мною.
Мені важливо, щоб кожен співробітник міліції знав: незважаючи на вкрай складну політичну ситуацію, незважаючи на цькування МВС із боку окремих політиканів і політичних сил, як і раніше, несу відповідальність за все, що відбувається в міністерстві, і не дозволю, щоб хоча б один співробітник міністерства постраждав через необґрунтовані політичні нападки.
В усіх складних ситуаціях останніх тижнів відповідальність за всі прийняті рішення я брав на себе, і там де потрібно, особисто був на місці подій і віддавав накази. Ні за чию спину не ховався, і ховатися не збираюся, оскільки всі мої рішення ґрунтуються на букві закону і Конституції України.
Хочу висловити всім співробітникам подяку за виявлену витримку і професіоналізм у ході драматичних подій, пов'язаних з незаконним захопленням кабінету Генерального прокурора групою збройних осіб у цивільному, а також у зв'язку з незаконним спрямуванням у столицю підрозділів внутрішніх військ.
Тільки правомірні і відповідальні дії сотень міліціонерів врятували українське суспільство від важких потрясінь, що загрожували початком громадянського конфлікту в Україні. Усі професіонали органів внутрішніх справ, здорові сили суспільства, позитивно оцінюють наші дії. Присяга на вірність народу України залишається головним мірилом честі і достоїнства особового складу органів внутрішніх справ.
Підтвердження цьому - звільнення з інших силових структур, утягнених у політичні грища, співробітників, які не хочуть, щоб їх "підставляли". Пишаюся тим, що в МВС навіть у період кризи ніхто не подав рапортів про звільнення за політичними мотивами. Для цього немає причин. У керівництві міністерства жоден з моїх заступників, начальників департаментів, управлінь та підрозділів МВС, не залишив корабля під час шторму. А тому він і далі йде курсом, визначеним Конституцією і законами України.
У Міністерстві внутрішніх справ налаштована злагоджена командна робота, почалися реальні позитивні зрушення - як в оцінці роботи міліціонерів, так і проведенні реформ у міністерстві.
Колегія МВС за підтримкою Уряду і Верховної Ради України домоглася реального підвищення зарплати співробітникам органів внутрішніх справ, і це - тільки початок. Ми робимо все можливе для створення нормальних умов роботи в міліції, підвищення професійного рівня і відповідальності співробітників.
Дякую усім, хто підтримав мене в цей складний період. Робив, і буду робити все, щоб міліція, рядові співробітники залишалися поза політикою. Кращою відповіддю МВС на політичний хаос буде професійна робота строго в рамках закону.
І гарантую - поки ми з вами працюємо разом, честь співробітника міліції і борг перед Батьківщиною ніколи не стануть розмінною монетою.

З повагою,
Василь Цушко


Повернутись на головну
Замовити VPS-хостинг
Зареєструвати домен / register domain ua
Free FTP for IP-camera