ГУ МВС України в Київській області запрошує на службу в органи внутрішніх справ жителів Києва та області, які пройшли службу в Збройних Силах України або військову підготовку в учбових закладах, не мають судимості, для роботи в міськрайвідділах Київської області.
Пропонуються посади рядового та молодшого начальницького складу із заробітною платнею від 1200 грн.
Звертатися за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 15
тел. 272-23-23, 272-34-22, 272-22-09, 272-10-22, чи до місцевого МРВ.
КРИМІНАЛЬНА ХРОНІКА КИЇВЩИНИ
05.09.2007
На одній із вулиць села Красний Ріг Бородянського району зі слідами механічної асфіксії було виявлено тіло 35-річного непрацюючого місцевого жителя Сергія.
В ході оперативно-розшукових заході правоохоронці встановили і затримали підозрюваного у злочині 22-річного Олексія, який зізнався у скоєному і дав правдиві покази.
Того дня чоловіки разом коротали час за пляшкою оковитої. Уже біля восьмої години вечора, коли обоє були добряче на підпитку, між ними виникла сварка, під час якої Олексій і задушив приятеля за допомогою шнура.
За годину пізніше того ж недільного вечора у самій Бородянці на вулиці Петровського, у своєму будинку з проникаючим пораненням в грудну клітину було виявлено тіло 22-річного Дмитра.
Встановлено, що смертельне тілесне ушкодження потерпілому наніс його приятель, 24-річний Сергій. І знову ж таки причиною трагедії, як і вище згаданому випадку, стали спиртні напої, які молоді чоловіки вживали того дня.
До Васильківського відділу міліції надійшло повідомлення з районної лікарні, що до них з черепно-мозковою травмою доставлено 35-річного непрацюючого жителя села Мала Антонівка, який у лікарні помер.
Встановлено, що тілесні ушкодження потерпілому під час сварки, яка виникла на грунті неприязні у селі Саливонки наніс 31-річний Віктор, місцевий житель, якого за вчинений злочин затримано.
Мали місце і вилучення наркотичних речовин.
Так у місті Б.Церква працівниками відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків задокументовано факт збуту 24-річним Юрієм 10 грамів амфетаміну непрацюючому жителю Києва. Під час особистого огляду Юрія у нього було вилучено ще майже 16 грамів такого ж препарату, який він також мав намір збути.
Таким чином вирішила покращити свій матеріальний стан і жителька села Сукачі Іванківського району 50-річна Вікторія, яка продала коноплю 37-річній Юлії з села Коленці цього ж таки району.
Однак «лідер» правопорушень Київщини звичайно ж є крадіжки. Слід відмітити, що в середньому щодобово скоєно 25 крадіжок різного характеру, а за зазначений період загалом вчинено понад 500 крадіжок державного та приватного майна.
Крадії не гребують ні чим, цуплять все, що потрапляє до їх липких ручок.
Таких прикладів можна привести безліч. Так у Ставищах з сараю пенсіонерки винесли 1200 кілограмів пшениці, яку старенька отримала на пай.
У селі Рожівка Броварського району на території садового товариства «Академічні сади» з дачного будинку киянина викрадено телевізор.
А двоє підлітків проникли до гаража 50-річного Дмитра з села Данилівна Васильківського району і викрали мотоцикл МТ-10. Однак так і не встигли насолодитися швидкою їздою, як були затримані міліцією, а транспорт довелося повертати власнику.
А 23-річний нероба з міста Бровари підробив ключ до будинку 19-річної Ольги і викрав 2800 американських доларів, мобільний телефон та ювелірні вироби. Вважав минеться, та не поталанило – не минулося.
І остання інформація.
До Фастівського відділу міліції надійшло повідомлення що на вулиці Кірова поблизу житлового будинку № 5 та в одному з його під’їздів виявлено речовину, схожу на ртуть.
Виїздом на місце події слідчо-оперативної групи встановлено, що двоє 12-літніх знайшли на смітнику, розташованого на вище згаданій вулиці, хімічну колбу об’ємом 250 мілілітрів, в якій знаходилась речовина і при спробі перелити у скляну пляшку розлили.
Ртуть зібрано та проведено демеркуризацію осередків розлиття.
Галина Присяжна
ЦГЗ ГУ МВС України в Київській області
КРИМІНАЛЬНА ХРОНІКА КИЇВЩИНИ
04.09.2007
У селі Савенці Рокитнянського району на території цвинтаря було виявлено тіло 32-річного непрацюючого Сергія.
В ході оперативно-розшукових заході правоохоронці встановили і затримали підозрюваного у злочині. Ним виявився житель села Петровське, 20-річний Дмитро, студент Київського мистецького інституту.
Затриманий зізнався, що тілесні ушкодження руками та ногами наніс потерпілому під час сварки, яка виникла між ними.
А от у місті Українка Обухівського району на річні Дніпро під час полювання на гумовому човні житель міста Києва, 30-річнийводій ВАТ «Оболонь» внаслідок необережного поводження з власною мисливською рушницею «ТОЗ» 16-го калібру смертельно травмував у голову 36-річногокерівника бази відпочинку «Козинка». По даному випадку ведеться слідство.
У місті Ірпінь у своїй квартирі було виявлено тіло 50-річного Олексія. За висновком проведеної судмедекспертизи смерть чоловіка настала від численних переломів ребер.
Встановлено, що вбивство потерпілого, за місцем проживання, під час сврки, яка виникла після спільного розпиття спиртного, руками та ногами вчинив 37-річний місцевий житель Андрій.
Непоправима трагедія, із-за вічної проблеми батьки і діти, сталася у місті Фастів. Під час з’ясовування відносин 59-річний Віктор убив свого сина.
Завітавши того дня до отчого дому 32-річний Олександр мабуть вибрав не дуже вдалий день, так як між ним та батьком відразу виникла сварка, під час якої розгніваний Віктор не зміг утримати своїх емоцій і схопився за ніж…
Результат не стриманого гніву сумний. Нанесені два проникаючі ножові поранення Олександру коштували життя, він помер прямо на очах того хто його породив і убив.
Не відпочивали і грабіжники та крадії.
До відділу міліції міста Васильків звернувся 44-річний чоловік і повідомив, що з його будинку на вулиці Чапаєва викрадено 10 тисяч американських доларів, золотий годинник та срібний портсигар.
В оперативно-розшукових заходів встановлено, що та до будинку потерпілого, шляхом виставлення віконного скла, проникли троє місцевих школярів, 13 та 15-років, звідки і вчинили крадіжку. У скоєному злочину підлітки зізналися і дали правдиві покази. Також у них вилучено речові докази.
На шлях злочину став і 15-річний учень однієї із столичних школи-інтернату. В місті Бровари юнак спільно зі своїм 12-річним приятелем застосували фізичне насильство до 38-річного Анатолія, вантажника магазину «Гастроном» і відібрали у нього сумку, в якій знаходились інструменти та 20 гривен.
А 21-річний житель села Малютіна К.Святошинського району застосував свою силу до 17-річного Віктора і відібрав у нього скутер.
За чужий рахунок поправити свій матеріальний стан і 28-річний непрацюючий житель Хмельницької області. У місті Вишневе К.Святошинського району чолов’яга завітав до місцевого магазину «Мармелад» і погрожуючи ножем продавцю, 29-річній Олені, наказав віддати не лише денну виручку, а і її кишенькові гроші.
Грабіжник затриманий.
Галина Присяжна
ЦГЗ ГУ МВС України в Київській області
«МОЯ ТВОЯ НЕ ПОНИМАЙ!»,–
заявляють нелегальні мігранти, затримані на шляху до «кращого життя».
03.09.2007
І це – ще не найсерйозніша проблема, пов’язана із нелегальною міграцією.
Будиночок у кінці села
Днями оперативникам відділу боротьби з нелегальною міграцією Київського обласного Управління боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, стало відомо про те, що в одному з будинків с. Мила Києво-Святошинського району проживають «студенти» – кілька іноземних громадян. Перевірка підтвердила цю інформацію – у підсобному приміщенні будинку мешкали шестеро молодих чоловіків у віці від 24 до 29 років: двоє громадян Шрі-Ланки і четверо громадян Індії. Молодики ночували в кімнатці розміром 2х3 метри, спали на трьох зіставлених поруч ліжках. Харчувалися тим, що самі готували у розташованій поруч літній кухні. Незваних гостей затримали й помістили до одного з приміщень місцевого райвідділу міліції до того часу, доки не буде вирішена їх подальша доля – депортація на батьківщину.
СХЕМА
Під час спілкування із затриманими з’ясувалося, що вони абсолютно не розмовляють російською мовою, зате досить непогано володіють англійською. Також вдалося довідатися, що в Україну вони потрапили з Росії. Мовляв, на батьківщині домовилися із контрабандистами, що за суму у 6,5 тисяч доларів США з кожного їх переправлять до Німеччини. Першим кроком була легальна туристична мандрівка до Росії авіарейсом «Делі – Санкт-Петербург». У «північній Пальмірі» гостей зі сходу розмістили на конспіративній квартирі, де вони прожили близько 3 місяців, чекаючи «вікна» на російсько-українському кордоні. До прикордонного району сусідньої держави діставалися потягом, а кордон перетнули на мікроавтобусі.
Тим часом так званий «годувальник» (переважно – виходець з тієї країни, звідки й нелегали, обов'язково знає російську мову) підшукує тимчасове житло для своїх співгромадян. Метод простий – чоловік йде від будинку до будинку, запитуючи, в кого можна деякий час пожити іноземним громадянам, які приїхали вступати до українських ВУЗів. У даному випадку притулок групі нелегальних мігрантів надала одна з мешканок с. Мила. «Годувальник» домовився із жінкою, що проживання смуглявих «студентів» обійдеться у 250 гривень на місяць особисто з нього та по 10 гривень на добу – з кожного гостя. На момент затримання група прожила у гостинної жіночки близько місяця, чекаючи «вікна» на українсько-польському кордоні. При цьому чоловікам було суворо заборонено вдень виходити зі свого житла. Забезпечення групи продуктами харчування теж покладалося на «годувальника», адже індієць який ні слова не розуміє російською мовою, міг, як мінімум викликати підозри у місцевого населення.
Гостинна господиня клянеться, що не знала про справжній статус її «квартирантів», а здавати житло її змусила та обставина, що пенсії не вистачає на оплату електроенергії та газу. За словами жінки, лише зараз вона з розуміла, що стала співучасницею злочинної схеми, організаторів якої очікує відповідальність за ч.2 ст. 332 КК України («Незаконне переправлення осіб через державний кордон України»).
КОМЕНТАРІ СПЕЦІАЛІСТІВ
За словами начальника УБЗПТЛ ГУМВС України в Київській області полковника міліції Сергія Ковгана, впродовж 2007 року співробітниками Управління було виявлено та документально оформлено 37 випадків порушення законодавства про правовий статус іноземців. На території області було затримано 6 груп нелегальних мігрантів загальною кількістю 42 чоловіка. Серед них – 3 групи по 10 громадян Пакистану, Індії та В‘єтнаму, 8 громадян Сомалі і по 2 громадян Китаю та Шрі-Ланки. За фактами затримання цих груп було порушено 7 кримінальних справ за ст. 332 КК України. Однак через прибутковість цього виду «бізнесу» кількість іноземних громадян, які бажають нелегально транзитом через Україну потрапити до Європи, не зменшується.
Теж поки невирішеним залишається питання про те, де розміщувати затриманих нелегалів. Для цієї категорії іноземних громадян має бути створений спеціальний заклад зі спеціально підготовленим персоналом та відповідним медичним обслуговуванням. Ця проблема дуже актуальна для столичного регіону, адже більшість контрабандних шляхів нелегальної міграції проходять через столицю та населені пункти Київщини. У той же час згідно з роз'ясненням Генеральної прокуратури України, нелегальних мігрантів до проведення їх депортації на батьківщину заборонено утримувати у спеціальних установах системи МВС (ізоляторах тимчасового тримання, приймальниках-розподільниках тощо). Однак досі такі приймальники створені лише у Закарпатській та Чернігівській областях.
Олександр, оперативник Київського обласного УБЗПТЛ, розповідає, що наші співгромадяни дуже легковажно ставляться до питання надання житла іноземним громадянам. Адже ніхто з них не може бути стовідсотково впевненим у тому, що нелегальний «гість» не привіз із собою «подарунок» у вигляді однієї чи декількох хвороб, характерних для його рідного регіону. Через їх, так би мовити, «екзотичність» українські медики не завжди в змозі своєчасно виявити симптоми цих хвороб і запобігти їхньому розповсюдженню, а це, в свою чергу, може спровокувати епідемію.
Микола Гулевич
ЦГЗ ГУ МВС України в Київській області
ГРОМАДЯНАМ – УВАГУ НА ДЕРЖАВНОМУ РІВНІ
31.08.2007
Впродовж 2007 року на особистих прийомах керівництва обласної міліції побувало 274 мешканці Київщини, ще 1135 громадян надіслали до обласного Главку письмові звернення з проханнями допомогти розв?язати наболілі проблеми
.
Днями начальник Головного управління МВС України в Київській області генерал-майор міліції Костянтин Сапко разом із заступником міністра внутрішніх справ України генерал-лейтенантом міліції Сергієм Попковим відвідали м. Васильків, що на Київщині. На базі місцевого відділу внутрішніх справ заступник міністра провів особистий прийом громадян. Звернутися до Сергія Єгоровича із наболілим виявили бажання 7 мешканців міста й району. Більшість звернень – побутового характеру: скарги на сусіда через захоплення межі, син-п’яниця не дає життя тощо.
«Я хотів би, щоб такі робочі заходи розцінювали не як акції рекламного характеру, ¬– сказав Сергій Єгорович, ¬ – а виключно як намагання керівництва МВС дослухатися до проблем пересічного громадянина». Наразі за ініціативою міністра внутрішніх справ України Василя Цушка його заступники відвідують закріплені за ними регіони держави, аби особисто ознайомитися із обстановкою на місцях. За словами генерала Попкова, після попереднього аналізу всіх звернень, що надійшли, стає очевидним, що більшість проблемних питань мають своїм наслідком відсутність у багатьох населених пунктах, так би мовити, твердої руки охоронця громадського порядку – дільничного інспектора, патрульного міліціонера. Вирішенням цієї проблеми заступник міністра бачить, по-перше, збільшення кількості працівників міліції, які безпосередньо контактують з людьми (дільничні інспектори міліції, патрульна служба, Державтоінспекція тощо). По-друге – законодавче закріплення статусу муніципальної міліції, адже саме місцева громада в першу чергу зацікавлена у постійній присутності правоохоронців на вулицях міст і сіл. Лише за умови тісної співпраці територіальної громади із представниками виконавчої влади в особі правоохоронних органів вдасться ефективно протидіяти побутовій злочинності та вуличному криміналу.
Микола Гулевич
ЦГЗ ГУ МВС України в Київській області
СВЯТКУВАЛИ І НА ПЛОЩАХ, І В ЛІСАХ
26.08.2007
16-у річницю від Дня незалежності України мешканці Київщини святкували по різному, але – без серйозних порушень громадського порядку.
Загалом у 462 урочистих заходах, що пройшли в період з 22 по 24 серпня на території 212 населених пунктів області, взяли участь понад 81 тисячу громадян. Громадський порядок забезпечували 869 правоохоронців, їм у цьому надавали допомогу 170 військовослужбовців Внутрішніх військ МВС України. Урочистості, які проходили в громадських місцях за участю значної кількості мешканців регіону, завершилися без серйозних порушень громадського порядку. А от на побутовому рівні не обійшлося без криміналу.
Впродовж святкової доби було скоєно 13 крадіжок, 2 грабежі, 5 злочинів, пов‘язаних з наркотиками, і 1 вбивство. 24 серпня близько 13 годин 20-річний парубок, мешканець с. Петрівське Рокитнянського району, під час сварки, яка виникла між ним та 32-річним мешканцем сусіднього села, так відлупцював останнього руками й ногами, що чоловік помер на місці пригоди від отриманих тілесних ушкоджень. Місцеві правоохоронці затримали хлопця «по гарячих слідах», і за підозрою у скоєнні особливо тяжкого злочину помістили до ізолятора тимчасового тримання. Після розслідування порушеної відносно молодика кримінальної справи її вивчатиме суд, який і винесе свій вердикт. До речі, затриманий являється студентом Київського мистецького інституту, от тільки здається, що продовжити своє навчання він зможе ой як не скоро.
Проте були і є серед наших земляків любителі замість вулиць і майданів провести дозвілля на природі: із вудкою чи рушницею та мисливським собакою. Аби не залишати без уваги цю категорію громадян, правоохоронцями Київщини був запланований та здійснений рейд по мисливських угіддях регіону. Основними місцями для перевірки стали населені пункти Іванківського району та 30-кілометрова зона відчуження ЧАЕС. Рейдовим бригадам трапилася «здобич» у вигляді 1 незареєстрованої рушниці та кількох кілограмів незаконно впольованої дичини. Зброя у мисливця-порушника була вилучена, і відносно нього було складено адміністративні протоколи за незареєстровану зброю та відсутність мисливської контрольної картки відстрілу дичини.
Микола Гулевич
ЦГЗ ГУ МВС України в Київській області
Замість дільничного – потрапили на прийом до начальника обласної міліції
23.08.2007
Напередодні Дня незалежності начальник ГУМВС України в Київській області Костянтин Сапко провів черговий прийом громадян у Білій Церкві. Тим самим він дотримав обіцянку, що його зустрічі з білоцерківцями будуть регулярними, котру дав у липні, коли проймав їх прямо на головній площі міста. Щоправда, цього разу прийом відбувався у приміщенні Білоцерківського міськвідділу внутрішніх справ, адже на майданах та вулицях міста у цей день було надто гамірно - проходили заходи до Дня незалежності, зокрема телеміст між містами Київщини. Проте всі бажаючі мали можливість поділитися своїми проблемами з керівником обласної міліції.
Дехто з громадян, які того дня прийшли зі своїми проблемами у міськвідділ, сподівалися, що спілкуватимуться щонайбільше з черговим або дільничним, а потрапили на прийом до начальника Головного управління.
Костянтин Васильович зустрівся також з журналістами місцевих засобів масової інформації. Численні запитання, що звучали на прес-конференції, стосувалися різноманітних аспектів діяльності міліції, а також життя міста і району загалом. Журналістів цікавили проблеми охорони громадського порядку, боротьби з різними проявами злочинності, впорядкування утримання і вигулу домашніх тварин, санітарного стану міста та можливості міліції впливати на нього.
Представники білоцерківських ЗМІ отримали на свої запитання вичерпні відповіді. Зокрема, дізналися, що з метою поліпшення охорони громадського порядку, розглядається питання про реорганізацію кінної міліції, котра зараз охороняє заповідну зону, щоб надати їй більш широкого використання.
Костянтин Сапко знову підтвердив, що прийом громадян з особистих питань керівництвом ГУМВС України в Київській області у районах і містах Київщини та зустрічі з місцевими журналістами будуть регулярними.
Ігор Момотюк
ЦГЗ ГУ МВС України в Київській області
«ЯКБИ НЕ МІЛІЦІЯ, БУВ БИ САМОСУД!»,-
стверджують жителі одного із сіл на Київщині
21.08.2007
Коли вранці кілька днів тому Людмила Миколаївна, жителька с. Вільшанська Новоселиця Васильківського району столичної області, вийшла на власне подвір’я, її насторожила відсутність курей і гусей на сусідському подвір'ї.
Своїми підозрами жінка поділилася із чоловіком. Той поділяв побоювання дружини, адже через дорогу від них разом із 69-річною матір'ю жив, за їхніми словами, справжній «монстр». 36-річний Олександр (імена затриманого й потерпілої змінені в інтересах слідства – авт.) ніде не працював, досить часто випивав і сварився з матір'ю, Вірою Олександрівною. Саме тому чоловік Людмили Миколаївни пообіцяв по дорозі на роботу заїхати до місцевого відділення міліції й попросити його співробітників перевірити підозрілий будинок.
Тим часом Олександр з'явився біля свого будинку й заявив сусідам, що зібралися неподалік: «Однієї вже немає, незабаром і вас не буде!», після чого зник у невідомому напрямку. Це ще більше зміцнило впевненість людей у тім, що з господинею будинку сталося щось погане. До того ж Людмила Миколаївна звернула увагу на те, що їх недавно викопаний колодязь чомусь відкритий, хоча вони із чоловіком намагалися не залишати його відкритим без необхідності. У цей час під'їхала слідчо-оперативна група Васильківського міського відділу внутрішніх справ на чолі з начальником підполковником міліції Сергієм Семикопом. Оперативники заглянули до колодязя, після чого викликали бригаду місцевого загону МНС. Рятувальники дістали з колодязя труп сусідки зі слідами побоїв на обличчі...
Першим підозрюваним став Олександр, якого оперативники затримали, що називається, по «гарячих слідах». Чолов’яга став плутано пояснювати, що розправитися із матір'ю його спонукали... нечисті сили. Мовляв, він кидав матір у колодязь, а відьми виносили її назад, і так –декілька разів. Через проблеми підозрюваного із психічним здоров'ям на ґрунті зловживання спиртним (і як наслідок – алкогольної інтоксикації) він був поміщений до Київського обласного наркодиспансера.
Судово-медичні експерти дали висновок про те, що жінку спочатку побили, після чого ще живою вкинули у колодязь, де вона й захлинулася. Сусіди Олександра стверджують, що якби не міліція – вони б учинили над ним самосуд...
За даним фактом слідчим відділенням Васильківського МВВС була порушена кримінальна справа за ст. 115 КК України («Навмисне вбивство»), Олександрові після курсу лікування було пред'явлене обвинувачення у скоєнні злочину, він був затриманий і поміщений до ізолятора тимчасового тримання. Ведеться слідство, подальшу долю матеревбивці визначить суд.
Микола Гулевич
ЦГЗ ГУ МВС України в Київській області
ДЖИП ЗБИВ СТОВП І ВРІЗАВСЯ У СТІНУ ПОСТУ ДАІ
18.08.2007
17 серпня близько 5 години 50 хвилин автомобіль марки «Субару Форестер» збив освітлювальну опору, шлагбаум і врізався в будівлю поста ДПС, розташованого на автодорозі « Київ-Одеса» біля в'їзду в м. Біла Церква.
Співробітник 3-го взводу ДПС УДАІ в Київській області старший сержант міліції Володимир Цимбалюк, що перебував у цей момент біля будівлі поста, почув різкий звук гальмування й помітив іномарку темного кольору, яку несло убік КПП. Владимир ледь встиг сховатися за рогом будівлі, як від удару в освітлювальну опору шматки останньої полетіли в його бік. Напарник Володимира, молодший сержант міліції Тарас Стрілецький, який у цей час перебував на верхньому майданчикові поста, також почув скрегіт шин і звук сильного удару. Обидва міліціонера кинулися до автомобіля, при цьому Тарас схопив вогнегасник, а Володимир почав діставати з понівеченої іномарки її водія, потім разом з напарником – пасажира автомобіля. Обох потерпілих міліціонери віднесли подалі від ушкодженого автомобіля й викликали бригади МНС та «швидкої допомоги». З-під капота «Субару» повалив густий дим і з'явилося полум'я. Тарас Стрілецький почав його гасити, але полум'я розгоралося усе сильніше, перекинувшись на обшивку будівлі поста. У цей час під'їхав пжежний автомобіль, і співробітники МНС загасили пожежу. Карета «швидкої допомоги» доставила обох потерпілих до лікарні м. Біла Церква.
На цей момент правоохоронцями перевіряються всі обставини дорожньо-транспортної пригоди, встановлюються розміри заподіяних збитків, а також вживаються заходи щодо відновлення КПП.
Микола Гулевич
ЦГЗ ГУ МВС України в Київській області
Звернення Міністра внутрішніх справ до особового складу органів і підрозділів МВС України
05.06.2007
Шановні колеги!
Моє звернення до кожного з вас викликано тим, що в останні дні я особисто і вся система МВС піддаються жорстоким нападкам з боку певних політичних сил.
Дуже скоро, після курсу лікування, я повернуся до своїх обов'язків міністра. Але і сьогодні ми з вами, як і раніше, знаходимося в одних лавах, я постійно в курсі всіх задач міністерства, колегія МВС працює в постійному зв'язку з мною.
Мені важливо, щоб кожен співробітник міліції знав: незважаючи на вкрай складну політичну ситуацію, незважаючи на цькування МВС із боку окремих політиканів і політичних сил, як і раніше, несу відповідальність за все, що відбувається в міністерстві, і не дозволю, щоб хоча б один співробітник міністерства постраждав через необґрунтовані політичні нападки.
В усіх складних ситуаціях останніх тижнів відповідальність за всі прийняті рішення я брав на себе, і там де потрібно, особисто був на місці подій і віддавав накази. Ні за чию спину не ховався, і ховатися не збираюся, оскільки всі мої рішення ґрунтуються на букві закону і Конституції України.
Хочу висловити всім співробітникам подяку за виявлену витримку і професіоналізм у ході драматичних подій, пов'язаних з незаконним захопленням кабінету Генерального прокурора групою збройних осіб у цивільному, а також у зв'язку з незаконним спрямуванням у столицю підрозділів внутрішніх військ.
Тільки правомірні і відповідальні дії сотень міліціонерів врятували українське суспільство від важких потрясінь, що загрожували початком громадянського конфлікту в Україні. Усі професіонали органів внутрішніх справ, здорові сили суспільства, позитивно оцінюють наші дії. Присяга на вірність народу України залишається головним мірилом честі і достоїнства особового складу органів внутрішніх справ.
Підтвердження цьому - звільнення з інших силових структур, утягнених у політичні грища, співробітників, які не хочуть, щоб їх "підставляли". Пишаюся тим, що в МВС навіть у період кризи ніхто не подав рапортів про звільнення за політичними мотивами. Для цього немає причин. У керівництві міністерства жоден з моїх заступників, начальників департаментів, управлінь та підрозділів МВС, не залишив корабля під час шторму. А тому він і далі йде курсом, визначеним Конституцією і законами України.
У Міністерстві внутрішніх справ налаштована злагоджена командна робота, почалися реальні позитивні зрушення - як в оцінці роботи міліціонерів, так і проведенні реформ у міністерстві.
Колегія МВС за підтримкою Уряду і Верховної Ради України домоглася реального підвищення зарплати співробітникам органів внутрішніх справ, і це - тільки початок. Ми робимо все можливе для створення нормальних умов роботи в міліції, підвищення професійного рівня і відповідальності співробітників.
Дякую усім, хто підтримав мене в цей складний період. Робив, і буду робити все, щоб міліція, рядові співробітники залишалися поза політикою. Кращою відповіддю МВС на політичний хаос буде професійна робота строго в рамках закону.
І гарантую - поки ми з вами працюємо разом, честь співробітника міліції і борг перед Батьківщиною ніколи не стануть розмінною монетою.
З повагою,
Василь Цушко