на головну

ГУ МВС України в Київській області запрошує на службу в органи внутрішніх справ жителів Києва та області, які пройшли службу в Збройних Силах України або військову підготовку в учбових закладах, не мають судимості, для роботи в міськрайвідділах Київської області. Пропонуються посади рядового та молодшого начальницького складу із заробітною платнею від 1200 грн.

Звертатися за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 15 тел. 272-23-23, 272-34-22, 272-22-09, 272-10-22, чи до місцевого МРВ.
ВИБОРИ НА КИЇВЩИНІ ПРОЙШЛИ БЕЗ СЕРЙОЗНИХ ПОРУШЕНЬ

01.10.2007

Загалом день виборів не приніс серйозних порушень на виборчих дільницях столичного регіону, однак не обійшлося без кількох надзвичайних подій.
Одним з таких НП стала смерть виборця на дільниці. В смт. Володарка під час відвідування виборчої дільниці померла 68-річна місцева жителька. Під час поверхневого огляду її тіла представниками слідчо-оперативної групи місцевого відділу міліції ознак насильницької смерті не виявлено. Тіло направлено до моргу, за даним фактом проводиться перевірка.
Кілька подій стосувалися безпосередньо бюлетенів для голосування. Так, 36-річний житель с. Грузьке Макарівського району отримав бюлетень за паспортом свого товариша, виніс його за межі дільниці, повернув паспорт його власникові і проголосував у його бюлетені. Такі своєрідні «каруселі»… Подія зареєстрована в журналі реєстрації заяв та повідомлень про злочини Макарівського райвідділу внутрішніх справ, триває перевірка.
У селищі Велика Димерка (Броварський район) та селі Петропавлівська Борщагівка (Києво-Святошинський район) сталися подібні випадки. У першому – родина з трьох чоловік (батько, мати й син) отримали бланки бюлетенів, з якими намагалися полишити межі виборчої дільниці. У другому випадку приміщення виборчої дільниці намагалася залишити депутат селищної ради, стосовно якої вирішувалося питання про її відкликання зі складу ради. Жінка хотіла винести із собою бланки спеціально розроблених для цього бюлетенів, однак їй перешкодили члени виборчої комісії. За обома випадками правоохоронцями проводяться перевірки усіх обставин справи.

Микола Гулевич
ЦГЗ ГУ МВС України в Київській області

ЗУСИЛЛЯ ПРАВООХОРНЦІВ КИЇВЩИНИ ПО БОРОТЬБІ ІЗ ХАБАРНИЦТВОМ І КРУПЦІЄЮ ВИЗНАНІ НЕДОСТАТНІМИ

21.09.2007

Не секрет, що досить часто нашим співгромадянам за «вирішення питання» у багатьох державних установах доводиться віддати нечистим на руку посадовцям доволі значну суму грошей. Як подолати такі ганебні явища, як хабарництво і корупція – вирішували учасники засідання Київської обласної Міжвідомчої координаційної ради з питань протидії корупції та хабарництву.
20 вересня в приміщенні Головного управління МВС України в Київській області відбулася координаційна нарада за участю представників обласної влади та регіональних правоохоронних органів – суду, прокуратури, Служби безпеки України, МНС, міліції та податківців. Засідання було присвячене питанням подолання посадових зловживань та корупційних проявів у різноманітних сферах суспільного життя – освіті, медицині, правоохоронній діяльності тощо.
Відкриваючи роботу наради, прокурор Київської області Володимир Бойко дав принципову оцінку діяльності міжрайонних прокуратур та органів внутрішніх справ регіону у вказаному напрямку. Учасники зібрання обговорили аспекти взаємодії між усіма гілками правоохоронної системи задля досягнення поставленої мети. Зокрема, прокурор області зазначив, що у більшості випадків зусилля правоохоронців розпилюються на документування корупційних діянь низової ланки держслужбовців, у той час, як службові зловживання високопосадовців залишаються поза їх увагою. Також Володимир Никифорович акцентував увагу присутніх на недопущенні помилок та недоліків у своїй роботі, які б допомагали винним особам уникнути встановленої законодавством відповідальності. Адже найменше відхилення від вимог нормативних документів призводить у результаті до того, що слідчими прокуратури або судами приймаються рішення про закриття кримінальної справи і звільненні хабарника від відповідальності.
Начальник Управління боротьби з організованою злочинністю ГУМВС України в Київській області Олександр Анциферов ознайомив присутніх із показниками службової діяльності підпорядкованого підрозділу у напрямку боротьби з посадовими злочинами та корупційними проявами. Так, співробітниками обласного УБОЗу впродовж 8 місяців поточного року було виявлено 714 таких порушень, з них 405 – тяжких. Олександр Юрійович відзначив, що основною сферою зловживань у столичному регіоні були і залишаються земельні питання. Зокрема, в орбіті злочинних інтересів нечесних ділків лише в цьому році опинилися 840 гектарів землі, а загальна їх вартість склала понад 182 мільйони гривень. Найчастіше незаконними операціями із землею грішили голови місцевих рад. Хабарі за виділення земельних ділянок в населених пунктах області коливалися від 14 до 65 тисяч доларів США залежно від їх площі та місця розташування. Однак у багатьох випадках притягнути винних осіб до відповідальності не вдавалося, оскільки дозвіл на їх притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності не дають колеги з місцевого депутатського корпусу.
«Розбір польотів» торкнувся діяльності місцевих судів, міжрайонних прокуратур та місцевих органів міліції Київщини. Основними напрямками обговорення стали боротьба з порушеннями антикорупційного законодавства у сфері земельних питань, освіти, а також питання підбору кадрів до органів влади. Як один із засобів від корупційної «хвороби» було запропоновано створити єдину базу даних відносно осіб, викритих у вчиненні корупційних діянь та хабарництва, аби вони не могли в подальшому займати відповідальні посади державних службовців.
Окремим питанням було розглянуто стан реагування судами на направлені до суду адміністративні протоколи про вчинення посадовцями корупційних діянь та кримінальні справи, порушені за виявленими випадками посадових злочинів. Учасники зібрання відзначили, що покарання, застосовувані до винних осіб, за своєю серйозністю часто не відповідають вчиненому діянню. Так із 19 кримінальних справ по скоєним посадовим злочинам було оголошено вирок лише по 13. Причому до реального терміну ув’язнення була засуджена лише одна особа, решта відбулися штрафами. А така додаткова міра покарання, як конфіскація майна, взагалі жодного разу не застосовувалася. А в одному випадку суд прийняв рішення обвинуваченого у скоєнні посадового злочину голову сільської ради передати… на поруки колективу. І це ¬– при завданих місцевому бюджету багатотисячних збитках!
На завершення роботи Координаційної ради було підготовлено рішення, в якому зусилля правоохоронних органів області визнані недостатніми та такими, що не відповідають вимогам сьогодення. Також були зазначені основні засади та концепція протидії корупції та хабарництву в області на найближчий час, яка після погодження між усіма зацікавленими відомствами будуть втілені у життя.

Микола Гулевич
ЦГЗ ГУ МВС України в Київській області

КРИМІНАЛЬНА ХРОНІКА КИЇВЩИНИ

17.09.2007

У особистому будинку із забиттям голови у селі Чкалівка Іванківського району було виявлено тіло 88-річної Тетяни Петрівни.
В ході проведення оперативно-розшукових заходів правоохоронці встановили, тілесні ушкодження потерпілій наніс непрацюючий 24-річний Дмитро.
Затриманий за злочин молодик дав правдиві покази і розповів про події того дня. Свій «робочий тиждень» він розпочав з чарчини, а до вечора уже так «на причащався», що навіть не пам’ятає з якою ціллю подався до сусіди. Будинок жінки був закритий, однак Дмитра це не зупинило. Підібравши палицю, яка лежала на подвір’ї, він розбив вікно і проник до будови. Бабуся, яка на той час уже відпочивала, навіть не встигла зрозуміти, що відбувається, як на її голову посипалися удари палиці, а затим міцні руки Дмитра стиснули шию старенької. Задушивши невинну жертву чолов’яга спокійно вибрався із будинку і відправився спати, немов нічого і не сталося.
Що ж, тепер у Дмитра буде час обдумати вчинене, адже згідно статті 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України, за якою проти нього порушено кримінальну справу, йому погрожує термін відбування покарання від семи до п’ятнадцяти років позбавлення волі.
Грабіжники також було не до відпочинку. Так за зазначений період вони скоїли понад 40 злочинів.
У місті Боярка К.Святошинського району на вулиці Маяковського троє нероб застосували фізичне насильство до робітника товариства з обмеженою відповідальністю «Атлантік» і відібрали 11 тисяч гривен та мобільний телефон.
Жертвою грабіжників стала і жителька селища Бородянка, 45-річна Юлія.
Серед білого дня до її квартири проникло троє невідомих і заподіявши господині забиття тіла, відібрали ключі, відкрили сейф і забрали з відти 13 тисяч американських доларів та 2 тисячі гривен.
На шлях злочину став і 20-річний Дмитро, непрацюючий житель села Лісовичі Таращанського району.
Заради легкої наживи Дмитро побив свого земляка, 18-річного учня Таращанського аграрного коледжу і відібрав велосипед.
Мали місце і вилучення зброї та вибухівки.
Так в ході розслідування кримінальної справи порушеної відносно 30-річного непрацюючого Максима, під час обшуку у його квартирі виявлено та вилучено тротилову шашку вагою 200 грамів. З якою метою молодик зберігав вибухівку встановить слідство.
А у селі Ніжиловичі Макарівського району на вулиці Жовтневій затримано автомобіль «Мерседес», яким керував житель села Борівка. У салоні авто виявлено та вилучено карабін калібру 7,62мм. та патрони до нього.

Галина Присяжна
ЦГЗ ГУ МВС України в Київській області

ВБИВСТВО НА ПОМИНКАХ

12.09.2007

Коли днями невідомий чоловік повідомив правоохоронців Бородянського району, що на Київщині, про труп в одному з будинків невеличкого хутірця, до вказаного місця одразу ж виїхала слідчо-оперативна група.

Інформація підтвердилася: на підлозі однієї з кімнат будинку хутора Красний Ріг лежав труп 35-річного місцевого жителя. Під час попереднього огляду тіла було з’ясовано, що причиною смерті стала механічна асфіксія внаслідок задушення потерпілого шнурком від взуття. Господар будинку не міг пригадати всіх обставин через велику кількість випитого спиртного. Зате його співмешканка змогла дещо прояснити ситуацію.
За її словами, напередодні до них зайшов загиблий разом із сином своєї дружини, яка померла кілька днів тому. 25-річний парубок, мешканець Києва, приїхав до села на поминки матері. До речі, в цьому ж селі проживають його дід з бабусею. Саме вони виховували парубка та трьох його братів із сестрою після позбавлення їх матері батьківських прав. Через те, що будинок померлої за борги був відключений від газо- та електропостачання, чоловіки попросили дозволу в господаря сусіднього помешкання справити поминки у нього. Той не став заперечувати, особливо коли побачив, яку кількість горілки і пива для поминок гості придбали і принесли із собою.
Під час застілля 35-річний вдівець почав згадувати про своє життя із покійною дружиною та деякими подробицями грубо образив синівські почуття парубка. Той вирішив помститися за образу, однак через явну фізичну перевагу супротивника відкрито з ним змагатися не ризикнув, а тому вирішив утілити свій план у життя за допомогою хитрощів. Пасинок почав підливати вітчиму чарку за чаркою і таки домігся свого: через деякий час чоловік заснув прямо на підлозі у сусідній кімнаті, господарі будинку теж позасинали. Походивши по помешканню, парубок знайшов взуттєвого шнурка, і, накинувши його вітчимові на шию, почав душити. Від звуків боротьби прокинулася співмешканка господаря будинку і почала благати молодого чоловіка, аби той нікого не вбивав. Натомість парубок відвів жінку на кухню, налив горілки і попросив не втручатися. Сам же повернувся до кімнати, знову накинув вітчимові зашморг на шию і продовжив душити, аж доки не впевнився у тому, що чоловік не дихає. Після того зловмисник викликав бригаду «швидкої» та міліцію, а сам залишив будинок і подався в напрямку автобусної зупинки в бік Києва. Проте далеко втекти йому не вдалося: через кілька десятків хвилин хлопець був затриманий «по гарячих слідах» оперативниками Бородянського райвідділу внутрішніх справ.
Затриманий раніше не мав жодних проблем із Законом, навіть був курсантом суворівського училища. Наразі 25-річний киянин затриманий за підозрою у скоєнні вбивства, порушена кримінальна справа. Слідчим належить встановити, яка саме образа могла спонукати його на скоєння злочину, а після її розслідування свою оцінку діям затриманого парубка дасть суд.

Микола Гулевич
ЦГЗ ГУ МВС України в Київській області

Підозрюваного у скоєнні вбивства броварчанина затримали через троє діб за 150 кілометрів від домівки.

11.09.2007

Тишу вересневого вечора в одному з тихих мікрорайонів м. Бровари, що на Київщині, сколихнув постріл. Після нього на сходах кафе залишився лежати один з його відвідувачів.

Інші люди, які в той час відпочивали в кафе, відразу навіть не зрозуміли, що сталося. Дехто лише зміг пояснити прибулим за викликом персоналу кафе міліціонерам, що події передувала сварка між двома 30-річними місцевими жителями, які сиділи за сусідніми столиками. Один з них запропонував іншому вийти з кафе і розібратися по-чоловічому. «Опонент» погодився, так як фізична перевага була явно на його боці, і невдасі, який кинув йому виклик, добряче нам'яв боки. Потім він повернувся до своєї компанії, а побитий молодик пішов додому перевдягатися, аби повернутися знову. На цей раз вже зі зброєю – стареньким револьвером системи «Наган» за поясом. З цим «аргументом» парубок знову підійшов до столу кривдника і почав вимагати, аби той знову вийшов на вулицю для з’ясування з ним стосунків. На сходах кафе знову почалася бійка, під час якої молодик вихопив револьвера і направив його на свого кривдника. За словами свідків, револьвер спочатку дав 2 осічки, а за третьої спроби пролунав постріл. Куля потрапила потерпілому в грудну клітину, заподіявши наскрізне поранення і пошкодивши аорту. Поранений чоловік впав на сходи кафе, стікаючи кров’ю, а зловмисник зник з місця події.
Члени слідчо-оперативної групи Броварського міськвідділу внутрішніх справ, яка прибули на місце події, після опитування присутніх у кафе громадян встановили прикмети можливого нападника, а також його приблизне місце проживання. Після уточнення інформації правоохоронці завітали до нього додому, однак молодого чоловіка за місцем проживання не було. Оперативникам Броварського МВВС в результаті копіткої роботи впродовж трьох діб вдалося з'ясувати, що парубок поспіхом залишив рідне місто і подався в одне з сіл Іванківського району, розташоване за 150 кілометрів від столиці, де проживали його родичі. Там молодого чоловіка, підозрюваного у скоєнні тяжкого злочину, і затримали співробітники міліції, після чого доставили до Броварського відділу внутрішніх справ.
Після втечі з місця скоєння злочину револьвера і свій одяг чоловік викинув. За даним фактом слідчим відділенням Броварського МВВС порушено кримінальну справу, триває слідство.

Микола Гулевич
ЦГЗ ГУ МВС України в Київській областіПовернутись на головну
Замовити VPS-хостинг
Зареєструвати домен / register domain ua
Free FTP for IP-camera