на головну

ОГОЛОШЕННЯ

про заміщення вакантних посад помічників Міністра внутрішніх справ України - працівників управління з моніторингу дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ.

Оголошується відбір кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців в управлінні з моніторингу дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ України, які відносяться до четвертої категорії посад державних службовців - далі >>>КУДИ ІДУТЬ ГРОШІ НА ЛІКИ ЧОРНОБИЛЬЦІВ ?

21.02.2008

Актуальною проблемою сьогодення являються тендерні закупівлі, які здійснюються за державні кошти. На сьогодні державні підприємства, установи та організації не можуть придбати майно без проведення тендеру. Тендер виграють ті підприємства в сфері державних закупівель товарів, робіт і послуг, які пропонують найменшу ціну на вказані товари, доставку продукції за належністю, якість товару, а в разі, якщо продукція не відповідає Держстандарту повернення, або обмін товару. Комітети по тендерних закупівлях є в кожній державній установі для контролювання закупівель і недопущення розтрачання державних коштів.
Працівниками Управління по боротьбі з організованою злочинністю Головного управління внутрішніх справ в Київській області в ході проведення заходів, щодо перевірки дотримання законодавства України в сфері державних закупівель за державні кошти, були зібрані відповідні матеріали відносно службових осіб тендерного комітету Головного управління охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації.
Службовими особами тендерного комітету ВОЗ при проведенні тендеру по закупівлі лікарських засобів на 2007 рік для потерпілих від аварії на ЧАЕС не була здійснена перевірка відповідності придбаних медикаментів. В результаті чого частина ліків, була відсутня, а інші лікарські засоби були замінені на дорожчі, ніж заявлені у специфікації до тендеру.
Внаслідок недбалого відношення до своїх службових обов’язків працівниками тендерного комітету Головного управління охорони здоров’я Київської обласної Державної адміністрації, державі завдано шкоди у розмірі одного мільйона вісімдесяти п’яти тисяч гривень, що більше ніж в 250 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян.
По даному факту прокуратурою Київської області порушено кримінальну справу за статтею 367 Кримінального кодексу - службова недбалість.

Раїса Совгир
ВЗГ ГУМВС України в Київській області

КОЛИШНІ "АВГАНЦІ"- НАДІЙНІЙСТЬ У НИХ В КРОВІ.

15.02.2008

Чітка лаконічна фраза красномовно характеризує цих людей - людей з великої букви. Адже той, хто за наказом готовий бути за тисячі кілометрів від рідного дому, і там ризикувати своїм життям і здоров‘ям, той справжній герой.

У нашій державі 15 лютого відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Тому в актовому залі Головного Управління МВС в Київській області відбулося урочисте зібрання з цього приводу. Перед цим у вестибюлі демонструвалася виставка робіт художника “афганця” Юрія Борща. Далі присутнім показали документальні кадри Афганської війни, де побувало багато недосвідчених юнаків, які відірвані від сімейного благополуччя були змушені оволодівати мистецтвом виживання серед пустель і скель Афганістану. В їхню честь на зустрічі лунали добрі слова від представників обласної державної адміністрації, та обласної ради, ветеранських організацій України і Росії. Священослужитель храму св. Миколая, провів молебень за всіх хто побував на полі бою і за тих хто з нього не повернувся.

У своїй промові перший заступник начальника ГУ МВС України в Київській області генерал-майор міліції Сергій Корніч, наголосив, що близько 5-ти тисяч представників Київщини побували в Афганістані, на превеликий жаль 132 з них загинули. Особливо варто відзначив представників спецпідрозділу “Кобальт”, який складався виключно з працівників міліції. Міліціонери-добровольці, які пропрацювали в ОВС кілька років, у складі “Кобальту” боролися з бандитами у чужій суворій азійській країні. І повернувшись додому продовжили цю благородну справу. Зараз в міліції Київщини працює 80 чоловік з числа воїнів інтернаціоналістів. Від оперативного співробітника, до начальника райвідділу.
З нагоди свята колишнім воїнам були вручені нагороди, цінні подарунки, грамоти та книги від МВС, спілки ветеранів інтернаціоналістів.
Ще присутніх порадували своїми виступами виконавці авторської пісні, колишні “афганці”. Взагалі свято пройшло на високому рівні, адже слова подяки з боку гостей є цьому яскравим підтвердженням.

ВЗГ ГУМВС України в Київській області
ДАКТИЛОСКОПІЧНІ ОБЛІКИ В БОРОТЬБІ ЗІ ЗЛОЧИННІСТЮ

12.02.2008

Основне завдання експертної служби - це участь у слідчих діях, оперативно-розшукових заходах, виконання криміналістичних експертиз і досліджень, формування та використання криміналістичних обліків. Одним словом, максимальне забезпечення потреб органів внутрішніх справ в розкритті розслідуваних злочинів з метою створення науково обґрунтованої доказової бази, яка в подальшому буде використовуватись для якісного розслідування злочинів і встановлення особи злочинців, а також і доказів її причетності в суді. Експертна служба - це саме той підрозділ, який розвивається найшвидше, де впроваджуються найновіші технічні засоби та технології.
Дактилоскопічні обліки на сучасному етапі відіграють важливу роль в боротьбі зі злочинністю взагалі й особливо з рецидивною. Наявність банку даних в електронному вигляді відбитків пальців рук на осіб, які раніше скоювали злочини чи правопорушення, дає можливість експертам проводити оперативні автоматизовані перевірки за допомогою дактилоскопічної ідентифікаційної системи «Дакто-2000», яка функціонує на базі НДЕКЦ ГУМВС України в Київській області однієї з перших в Україні з листопада 1999 року.
На сьогодні в автоматизовану дактилоскопічну базу даних області вміщено понад півмільйона дактилокарт, з яких більше ста тисяч на осіб що здійснювали злочини чи правопорушення на території Київської та понад 10 тисяч слідів рук вилучених з місць крадіжок, шахрайств, грабежів, розбоїв, вбивств, тощо. Ефективність використання дактилоскопічних обліків дає беззаперечні результати в розслідуванні й розкритті злочинів як «по гарячих слідах» так і тих, що ввійшли до списку «неочевидних», тобто які мали місце в минулих роках. Лише за останній рік експертами криміналістичного відділу проведено близько 40 тис. автоматизованих перевірок, в результаті чого встановлено 119 осіб, що знаходились на місцях скоєння злочинів, 52 особи невпізнаних трупів та 8 фактів укриття анкетних даних особами, що приховуються від слідства. Найбільш яскраві факти розкриття злочинів за минулий рік це вбивства в Макарівському та Яготинському районах, розбійні напади в Броварському районі та в містах Бровари, Ірпіні, грабежі в Києво - Святошинському та Фастівському районах.
Але, на сьогодні користуючись зазначеною вище системою дактилоскопічної реєстрації осіб схильних до правопорушень та скоєння злочинів, поки що можна отримати інформацію про визначену особу лише практично в третині випадків. На це впливають різні чинники – місце злочину, атмосферний умови, давність слідоутворення та багато інших. З метою більш ефективного проведення оглядів місць подій на базі НДЕКЦ створюються умови для проведення експертиз з метою ідентифікації злочинців за ознаками ДНК та в подальшому створення інформаційної бази даних.
Сучасні досягнення судово-медичної молекулярно-генетичної експертизи дозволяють одержувати інформацію про визначену особу за допомогою найрізноманітніших слідів біологічного походження, особливо при скоєнні тяжких неочевидних злочинів проти людини, які нерідко виявляються на місці події й мають відношення до організму людини.
Перевага генетичного методу ідентифікації в порівнянні зі всіма іншими методами полягає ще й у тім, що для його застосування не обов'язково мати чіткі, наприклад сліди пальців рук, або проби крові. Оскільки ДНК є присутньою в кожній живій клітці людського організму, її можна витягти з більшості зразків людської тканини чи рідин. Спеціалісти вважають, якщо навіть підозрюваний діяв на місці скоєння злочину в рукавичках і не залишив слідів власної крові або слідів пальців рук у вигляді нашарування на поверхні певних об'єктів потожирових виділень організму людини, то його все одно можна буде пізнати, знайшовши, наприклад, найменші сліди шкірних покривів чи голівки волосся на одязі жертви чи поблизу від місця скоєння злочину.
Незважаючи на те, що розглянуті методики встановлення особи злочинців є дуже дорогими в матеріальному відношенні, але затрати на це ніщо в порівнянні з життям людини.

ВЗГ ГУМВС України в Київській області
"ЗЕЛЕНИЙ ЗМІЙ" ГУБИТЬ ДУШІ...

11.02.2008

Після спільної пиятики сталася сварка і між жителями селища Кожанка Фастівського району 21-річним Олександром та 37-річним Віктором, під час якої Олександр дерев’яною палицею заподіяв черепно-мозкову травму своєму земляку. І в цьому випадку «зелений змій» зробив свою чорну справу - в результаті отриманих тілесних ушкоджень Віктор помер.
А у селі Гвоздів Васильківського району у особистому будинку з рубаною раною голови було виявлено тіло господаря, 59-Анатолія.
В ході оперативно-розшукових заходів встановлено, що дані ушкодження потерпілому, під час розпиття спиртних напоїв, заподіяв 24-річний Сергій, житель Миколаївської області, який того дня гостював у Анатолія.
На передодні вихідних до Миронівської районної лікарні госпіталізували жителя села Ємчиха, 58-річного Степана. Всі старання медиків не дали бажаного результату, за добу чоловік помер.
За висновком судмедекспертизи смерть потерпілого настала внаслідок крововиливу в кору головного мозку.
Оперативники встановили, що тілесні ушкодження Степану, під час сварки, яка виникла після спільного розпиття спиртних напоїв, руками та ногами, заподіяв рідний син, 31-річний Віктор.
Як не прикро, але горілка знову зіграла свою страшну роль.

ВЗГ ГУМВС України в Київській області
"РОМАНТИКИ З ВЕЛИКОЇ ДОРОГИ..."

06.02.2008

Грабіжники та крадії «працювали» не покладаючи рук.
Так Правоохоронці К.Святошинського району затримали громадян ближнього зарубіжжя, 27-річного жителя Російської Федерації та 35-річного уродженця Республіки Беларусь, до речі обоє раніше судимих, які у селі Віта Поштова в садовому товаристві «Тиша» з дачного будинку киянина викрали 16 батарей водяного опалення.
Затримані у скоєному злочині зізналися і дали правдиві покази.
Покращити свій матеріальний стан, щоправда за чужий рахунок, вирішили і троє жителів міста Ірпінь.
Пізнього вечора на вулиці К.Маркса молодики, погрожуючи пневматичним пістолетом, напали на двох студентів і відібрали у них два мобільних телефони та золоті ланцюжки.
У затриманих зловмисників вилучені речові докази та зброю.
А от 15-річний вихованець школи-інтернату з міста Житомир на «промисел» приїхав до міста Б.Церква, де зайшов до однієї з квартир на вулиці Комсомольській і застосувавши фізичне насильство до 11-річного школяра, заволодів мобільним телефоном.
А от непрацюючий 22-річний Олексій з міста Бровари так знахабнів, що серед білого дня вирішив поцупити з торгівельного намету пальто. Але приватний підприємець виявилася жінкою хороброю і дала відпір нахабі, і не дозволила вчинити крадіжку товару.
Не забракло нахабства і двом 20-річним полтавчанинам, які у місті Вишгород зайшли до магазину «Дніпро» і відібрали у пенсіонерки сумку, в якій знаходилося 300 гривен.

ВЗГ ГУМВС України в Київській області
ВІДЗНАЧИЛИ ЗА РОЗКРИТТЯ ВБИВСТВА

04.02.2008

Подвійне вбивство у місті Вишгород, в результаті якого загинули мати і донька Нерсесян викликали високий громадський резонанс. Справа перебуває на особливому контролі у керівництва Головного управління.
Підозрювані у скоєнні злочину за рішенням суду перебувають під вартою і дають відповідні покази.
В суспільстві існує думка, що міліція погано працює, не виконує роботу належним чином. Думки можуть бути різні, і, якщо є негативна позиція, то мабуть і причина є для цього. Але, як показує досвід і життя, це буває у виключних випадках. Насправді люди в пагонах, коли ідуть на робочі місця від своїх дружин і дітей, і в основному ставлення правоохоронців до служби таке як потрібно. Розуміючи людську біду вони намагаються допомогти всім, і в кожному особисто потерпілому.

Усвідомлюючи, що оперативність і вчасність в частині ізолювання кримінальних об’єктів від соціуму має національне значення. Що приємно радує. Це те, що якісна служба не залишається в тіні байдужості керівництва. Так і цього разу оперативність працівників міліції Вишгородського РВ у справі розкриття резонансного злочину подвійного вбивства була гідно оцінена. Був виконаний значний об'єм роботи, який допоміг у справі з розкриття злочину. Обстежений лісовий масив площею п’ять гектарів і знайдені речові докази та знаряддя вбивства. Тому днями керівництво Головного Управління Київщини, на чолі з генерал-лейтенантом міліції Віталієм Яловенком відзначили героїв.

Так рядовий Юрій Гаптар, курсант 18 взводу училища професійної підготовки працівників міліції у Хатьянівці отримав зброю, яка стріляє гумовими кулями, а Юрій Устіянович отримав грошову винагороду. Також було відзначено старших слідчих Віктора Гунька та Василя Бирко.
Нагородження проходило в урочистій обстановці серед великої кількості присутніх (особового складу правоохоронців всього регіону), з боку яких відчувалася повага до нагороджених. Це дає впевненість, що правопорядок у нашій державі знаходиться в надійних руках.

ВЗГ ГУМВС України в Київській області
ПОВІДОМЛЕННЯ

04.02.2008

До чергової частини К.Святошинського райвідділу міліції 3 лютого біля десятої години ранку надійшло повідомлення, що в селі Білогородка, поблизу місцевого цвинтаря у лісосмузі, виявлено тіло невідомої жінки прикидане сміттям та гілками.
Слідчо-оперативною групою встановлено, що загибла 16-річна учениця однієї із шкіл Білогородки, яка зникла з дому 2 лютого і знаходилась у розшуку.
За фактом вбивства слідчим відділом К.Святошинського РВ ГУМВС України в Київській області порушено кримінальну справу за частиною 2 статті 115 Кримінального кодексу України.
Прохання до всіх кому відомо про дану трагедію, чи можливо випадкових свідків вбивства, повідомити правоохоронні органи по телефону: 406-07-83, або 8-044-98-402-02.

ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Правоохоронці Київщини розпочали підготовку до «Євро 2012»

01.02.2008

Днями у місті Біла Церква на базі міськвідділу органів внутрішніх справ для керівництва Головного управління столичної області був проведений показовий розвід патрульно-постової служби для охорони громадського порядку у місті. У заході в рамках підготовки «Євро 2012» активізували майже 200 чоловік, були задіяні представники всіх районів. Правоохоронці показали себе у всій. Демонструвалася стройова підготовка керівників і особового складу.
Начальники першого і другого підрозділів, підполковники міліції відповідно організували все на високому рівні, адже по іншому і бути не може, тому, що все було під контролем начальника обласного ГУ генерал-лейтенанта Віталія Яловенка. Керівництву продемонструвало ситуації по затриманню небезпечних злочинців, виявлення та вилучення наркотичних речовин і зброї за участю двох спеціально надресированих службових собак. Навчанням тварин займаються досвідчені кінологи – старший сержант міліції Світлана Білявська та прапорщик міліції Олександр Семенюк. Слід відмітити, що їх вихованці не одноразово відрізнялися на службі.
Роботою міліціонерів-кінологів керівництво залишилося задоволене. При цьому зауваживши, що до великого футболу у нашій країні потрібно підготувати значно більше таких розумних чотириногих охоронців правопорядку.
Ще присутніх здивував командир роти патрульно-постової служби майор міліції Михайло Андрусінник, показавши крім спеціальних автомобілів, мотоциклів і коней, унікальне своєрідне ноу-хау – чотири новеньких скутери з міліцейським маркуванням. Для затримання можливих злочинців, які спробують втекти, використовуючи подібну чудо-техніку.
Під час наради обговорювались важливі питання. Також не обійшлося і без критики, яка стосувалася працівників відділу боротьби з економічної злочинності, зокрема проведення операції «Земля», мета якої попередити і не допустити порушення у цій важливі справі.
Роботу своїх колишніх підлеглих представляв ще до недавнього часу начальник міського відділення органів внутрішніх справ полковник міліції Юрій Квятківський, а нині перший заступник начальника обласного Главку.
Правоохоронці столичної області зроблять все, для того, щоб захистити честь мундира, довести владі і суспільству, що може забезпечити на належному рівні захист громадського порядку під час організації і проведення такої події, як «Євро 2012».

ВЗГ ГУМВС України в Київській області
ПРОЖЕРЛЕВИЙ "ЗЕЛЕНИЙ ЗМІЙ"... АБО СІМЕЙНА ДРАМА

31.01.2008

Кримінальна статистикам не перестає нас шокувати. Зростаючи в динамічній прогресії з величезною, шаленою швидкістю. Пройшов лише місяць, як розпочався рік, а в області сталося уже 10 вбивств, в тому числі з особливою жорстокістю. Факти вражають і вони, як відомо, річ уперта.
І деталізуючи цифри можна зробити наступний висновок: майже 82 відсотки важких злочинів було вчинено у стані алкогольного сп’яніння. Не відомо чи думав Менделєєв змішуючи воду і спирт до відомих сорока градусів, що його винахід принесе стільки горя в мільйони людських доль. Напевно, що ні, адже люди науки часто відрізняються недалекоглядністю.
Здійснюють відкриття і винаходи, які після впровадження в маси калічать життя. Ось один із жахливих прикладів, який стався на днях у місті Іванкові.
До міліції надійшло повідомлення з центральної лікарні про те, що до них з двома проникаючими пораненнями живота доставлено 32-річного Сергія, жителя села Сукачі, який від отриманих тілесних ушкоджень помер.
Здавалося б невинна жертва, залишилося тільки поспівчувати, але…
Як встановило слідство покійний дружив з «зеленим змієм», постійно зловживав спиртним, ніде не працював і у всіх своїх бідах звинувачував дружину, яка хотіла добра для сім’ї і бажала, щоб діти росли у повноцінній сім’ї. Хоч поганий, але рідний, стара, як світ мудрість, з якою інколи хочеться посперечатися.
Подружжя прожило разом п’ятнадцять років. Нажило двох прекрасних дівчаток. Здавалося б тільки жити та радіти. Але…
Пагубна пристрасть до спиртного стала причиною всіх бід родини. Все рідше діти раділи спілкуванню з тверезим батьком. Їх життя наповнилося постійним страхом. Адже досить було чоловікові випити, як перетворювався у звіра і всю свою лють виливав на дружину. Сварка і бійка стали в сім’ї постійними «гостями».
У той трагічний день Сергій знову був під «шафе». Від гріха подалі 14-річна Маринка забрала 8-річну Наталю і пішла до сусідів, в надії, що мама повернеться з роботи і присмирить татуся. Та все склалося не так.
Та тільки Катерина переступила поріг будинку, як на неї вилився потік брудних образ, затим помах руки, і важкий кулак коханого зламав їй ніс. Закривавлене обличчя і сльози жінки, ще більше розізлили чоловіка. Мов звір він накинувся на неї і почав душити. Захищаючись, закинута потужними ударами на кухню, не пам’ятаючи себе, Катерина схопила ніж і всадила його в оскаженілого чоловіка. Це все що вона пам’ятає, адже відразу після удару втратила свідомість.
Прибулі на місце події міліціонери, яких викликали на черговий скандал сусіди, відразу подумали, що в будинку два трупи, але лікарі прояснили ситуацію: обоє живі, але потребують допомоги.
Подружжя доставили в лікарню, але спроби медиків врятувати життя Сергія не дали бажаного результату, не приходячи до свідомості він помер. Катерина ще знаходиться в лікарні і лікує тілесні ушкодження отримані під час бійки.
Оцінку її діям с точки зору закону встановить суд, і можливо діти, які вже й так надзвичайно сумують, як це не прикро, але тільки за мамою, залишаться без неї ще на довший термін. Те що сталося вражає своєю значимістю в долях учасників подій і їх близьких і є черговим нагадуванням, що зловживання алкоголем завжди має сумні наслідки.

ВЗГ ГУМВС України в Київській області
ГАРЯЧІ ГОЛОВИ, ГОРІЛКА ТА НІЖ

30.01.2008

До Бородянського відділу міліції надійшло повідомлення з центральної районної лікарні, що до них з черепно-мозковою травмою та струсом головного мозку госпіталізовано 58-річного жителя села Буда Бабинецька. Не дивлячись на всі старання медиків, врятувати життя чоловікову не вдалося, не приходячи до свідомості він помер.
В ході проведення оперативно-розшукових заходів встановлено, тілесні ушкодження потерпілому в указаному селі на вулиці Великого Жовтня, під час сварки, яка виникла на грунті неприязні, заподіяв 32-річний непрацюючий Олександр. Так звичайна побутова сварка коштувала одному життя, а іншому волі, адже за вчинений злочин доведеться відповідати по всій суворості закону.
А от у місті Миронівна мало не сталося трагедії із-за вживання спиртного.
А суботній вечір для 43-річного Романа та Олександра, його сусіда і приятеля розпочався досить таки непогано. Зі спиртним у чоловіків проблем не було, та й закуски не бракувало. Чаркувалися, гомоніли про життя, тож і не замітили, як день давно перейшов у вечір. Сварка між приятелями виникла із-за дрібниці. Раптово згадалися якісь старі образи, і як мовиться, пішло-поїхало. Коли ж словарний запас образ закінчився, в хід пішли кулаки, а затим в руках Олександра блиснув ніж, яким він і наніс проникаюче поранення грудної клітини Роману.
На щастя у зловмисника вистачило здорового глузду викликати карету швидкої, лікарі якої надали першу допомогу постраждалому та госпіталізували його до лікарні. А за вчинений злочин Олександру доведеться відповідати по всій суворості закону.

ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Спроба заволодіти зброєю міліціонера коштувала нападнику життя

28.01.2008

У понеділок, 28 січня, близько 12 години у місті Бровари Київської області стався інцидент, який коштував життя його винуватцю, ще двоє осіб зазнали вогнепальних поранень.

За попередніми даними, близько 11 години дня наряд Державтоінспекції, який патрулював територією міста в рамках профілактичної операції «Мігрант», помітив на вулиці двох підозрілих чоловіків кавказької зовнішності. На прохання правоохоронців показати документи ті повідомили, що паспортів не мають і пред’явили довідки на право тимчасового проживання в Україні.
З метою перевірити особи підозрілих працівники Державтоінспекції доставили їх до Броварського міськвідділу, а звідти – до «паспортного» відділу міліції. Наділі, коли один із зловмисників перебував в службовому кабінеті начальника цього відділу, його подільник самовільно ввірвався до приміщення, після чого обоє спробували напасти на працівників міліції. В ході бійки з правоохоронцями один із затриманих вихопив з кобури працівника ДАІ табельний пістолет. Правоохоронець встиг перехопити та заломити руку зловмисника, однак той, шалено опираючись, почав тиснути на гашетку. Перша випущена ним куля потрапила у стіну, друга – у відкриті двері, поранивши одного з відвідувачів відділку. На цю мить працівник міліції зміг побороти опір нападника і третім пострілом зловмисник поранив себе в пах. Надалі працівник ДАІ, заволодівши пістолетом, поранив у ногу другого нападника. Як наслідок цієї події, один із нападників помер на місці, другого (а також пораненого відвідувача) – госпіталізовано.
За фактом згаданого інциденту проводиться службова перевірка. Вирішується питання про порушення кримінальної справи.

ВЗГ ГУМВС України в Київській області
У місті Бровари затримано торгівця "Трамадолом"

28.01.2008

Днями працівники міліції столичної області затримали 20-річного мешканця міста Бровари, який займався продажем сильнодіючого лікарського препарату «Трамадол».

Нещодавно міліціонери отримали оперативну інформацію, що у місті Бровари з‘явився чолов‘яга, який активно займається продажем «Трамадолу». Тож під час продажу чергової партії препарату молодика затримали, як то кажуть на гарячому. Примітно, що покупцем виявився неповнолітній.
Під час огляду затриманого у нього виявили та вилучили 10 пігулок препарату. Правоохоронці кажуть, що парубок емоційно ніяк не відреагував на подію – поводив себе так, неначе торгівля «трамадолом» для нього є нормою життя.
Згодом оперативники провели огляд помешкання затриманого, де на них чекав неабиякий сюрприз. У сумках та пакетах лежали численні коробки з пігулками Трамадолу, яких міліціонери нарахували майже 1900.
За словами начальника Броварського міськвідділу внутрішніх справ Анатолія Половка, на чорному ринку при середній ціні 50-60 гривень за упаковку, така партія коштуватиме близько 10 тис. гривень.
Сам затриманий пояснює, що таким чином хотів покращити своє матеріальне становище. Каже, що в день заробляв в середньому 150-200 гривень. Заробіток був стабільним, проте надто нервовим. Адже на торгівця постійно чекають всілякі проблеми: міліція, конкуренти і, врешті-решт – неадекватні наркомани.
Наразі відносно молодика порушено кримінальну справу за ч.4 ст. 321 КК України. Триває слідство.

ВЗГ ГУМВС України в Київській області
КРИМІНАЛЬНА ХРОНІКА КИЇВЩИНИ

24.01.2008

17 січня о десятій годині вечора у будинку на вулиці Спаській було вбито 48-річну жінку і її 19-річну доньку. Тіла рідних людей виявив господар будинку, який повернувся додому.
В ході проведення оперативно-розшукових заходів встановлено, що це звірське вбивство, на грунті ревнощів, вчинили 19-річний житель села Лютіж та 18-річний киянин. Молодики зайшли до будинку і нанесли колото-різані рани живота та шиї жінкам, які від отриманих тілесних ушкоджень померли на місці.
По даному випадку порушено кримінальну справу. На разі зловмисники затримані і дають свідчення щодо даного злочину.
А у селі Чмирівка Білоцерківського району у своєму будинку з двома проникаючими ножовими пораненнями живота та грудної клітини виявлено тіло 58-річного Анатолія.
Встановлено, що вбивство потерпілого, після спільного розпиття спиртних напої скоїв його син, 38-річний Віктор, якого за вчинений злочин затримано.
На передодні вихідних до Богуславського відділу міліції надійшло повідомлення з центральної районної лікарні, що до них із дробовим пораненням м’яких частин ноги доставлено 67-річну жительку села Медвин.
Прибулі на місце події оперативники встановили, що поранення жінка отримала у сараї успадкованого будинку, де її чоловік, 73-річний Дмитро, з метою попередження посягань на майно від непрошених гостей установив саморобний пристрій, який виготовив з мисливського патрону 16 калібру.
Жінка не знала про встановлену пастку тож і стала випадковою жертвою свого коханого чоловіка.
Того ж дня до Миронівської райлікарні з проникаючим пораненням грудної клітини госпіталізували 42-річного Костянтина, місцевого жителя, якому біля десятої години вечора на вулиці Матросова вказане поранення під час сварки заподіяв 48-річний Олександр.
Затриманий Олександр шкодує про вчинене, адже він не мав намірів шкодити своєму приятелі з яким пиячив того вечора. Можливо просто забагато було вжито алкоголю, який затуманив чоловікам розум і між ними виникла сварка, яка й переросла у бійку, під час якої Олександр схопив ніж і наніс тілесне ушкодження. Не дивлячись на те, що зловмисник картає себе за такий вчинок, і все ж таки йому доведеться відповідати по всій суворості закону.
Закінчилася свята і грабіжники вирішили знову взятися за злочини, і не виключно, що з однією ціллю - покращити свій матеріальний стан, який значно зменшився після знаменних гулянок.
Але слід відмітити, що у новому році грабіжники стали більш жорстокіші. Так із 64 випадків вчинених грабежів за поточний період, більшість із потерпілих зазнали фізичного насильства.
Ось тільки декілька випадків із тих що трапились за зазначений період.
У місті Б.Церква на вулиці Леваневського 20-річний житель села Іванівна разом зі своїм приятель, жителем Черкаської області, до речі обидва непрацюючі, застосували фізичне насильство до місцевого жителя і відібрали мобільний телефон та особисті речі.
А у селі Софіївська Борщагівка К.Святошинського району 34-річний житель міста Боярка під погрозою застосування фізичного насильства, у 80-річної пенсіонерки відібрали 600 гривен, всю пенсію, яку старенька отримала.
А от 80-річна пенсіонерка з селища Рокитне стала жертвою розбійного нападу.
До будинку бабусі 19 січня зайшов невідомий чоловік, побив нещасну жінку і погрожуючи їй ножем наказав віддати гроші. Бабусі ні чого не лишалось, як дістати все своє збереження на «чорний день», п’ять тисяч гривен і зі сльозами передати їх у руки розбійника, який відразу ж залишив не тільки будинок, а й межі району.
Днем пізніше правоохоронці затримали зловмисника у селі Блискавиця Бородянського району, де він переховувався родичів, ним виявився 43-річний Андрій, житель села Петріське.

Галина Присяжна
ВЗГ ГУМВС України в Київській області

У ПОШУКАХ ГРОШЕЙ І ЗОЛОТА

14.01.2008

У пошуках грошей і золота грабіжники примусили своїх жертв роздягтися догола.
Днями був затриманий другий зловмисник, причетний до нанесення тяжких тілесних ушкоджень 51-річному жителю с. Липовий Ріг Миронівського району, що на Київщині, який через чотири дні від отриманих травм помер. Першого ж зловмисника оперативники затримали вже наступного дня після повідомлення про злочин.

Про смерть Петра С. в міліцію повідомила сільський голова Тетяна Гребельник. Слідчо-оперативна група прибула на місце події разом з медиками, які зафіксували смерть чоловіка. Тіло направили на судово-медичну експертизу, результати якої вказали на насильницький характер смерті потерпілого, а її причинами сталі численні побої та крововилив під оболонку кори головного мозку.
Співмешканка загиблого розповіла правоохоронцям, що кілька днів тому пізно увечері у вікно будинку хтось постукав. Сусід, який саме гостював у них, запитав у господаря дозволу відчинити двері, а у веранді будинку запитав у нежданих гостей, хто вони і що їм потрібно. У відповідь почув: «Міліція! Відчиняй!». Чоловік відкрив двері і від отриманого удару впав під стіл, де знепритомнів. На шум визирнув власник житла, якого теж було негайно побито. Гість, опритомнівши, увійшов до будинку і побачив, як двоє хлопців б'ють роздягнених догола господарів помешкання і вимагають віддати їм гроші та золото. Речі в кімнаті розкидані, все було засипане мукою. Не знайшовши нічого коштовного, грабіжники наостанок побили чоловіків, один з них підняв з підлоги сто гривень, що випали з кишені брюк господаря будинку, і вони зникли. В наступні дні побитий чоловік скаржився на головні болі, проте він заборонив співмешканці викликати лікаря. За її словами, Петро хотів «відлежатися, а потім поодинці переловити» своїх кривдників, однак на четвертий день помер, сидячи в кріслі перед телевізором.
Як розповів начальник Миронівського РВ ГУМВС України в Київській області Олександр Горовенко, першого підозрюваного у скоєнні злочину оперативники затримали наступного ж дня. Ним виявився 17-річний учень ПТУ, житель Обухова столичної області. Хлопець розповів, що гостював у діда в Липовому Розі. Там зі своїм знайомим, 19-річним місцевим жителем, він був на дні народження у знайомого. Випитого хлопцям видалося замало, тому вони вирішили роздобути грошей, аби «додати». З цією метою вони і зашли в будинок до наочно знайомого їм Петра С.
Другий зловмисник зник у невідомому напрямку, як тільки довідався про смерть побитого ним чоловіка. Працівникам міліції знадобився майже тиждень для його затримання. Виявилося, що хлопець узяв з собою трохи їжі й подався до лісу, де весь цей час жив в окопі часів Другої світової війни. Добряче змерзнувши, нелюд прийшов додому, де наступного ранку був затриманий співробітниками Миронівського райвідділу внутрішніх справ. Хто знає, скільки б він ще міг переховуватися, якби не морози, що «атакували» Київщину на початку року…
Наразі відносно молодшого з грабіжників судом був обраний запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд, а його старший «колега» був узятий під варту і знаходиться в ізоляторі тимчасового тримання місцевого РВВС. Відносно молодиків порушена кримінальна справа за статтями КК України, що передбачають відповідальність за хуліганство, грабіж і нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що потягли за собою смерть потерпілого, а стосовно 19-річного парубка – ще й за втягнення неповнолітнього у злочинну діяльність. До речі, в минулому у нього вже є конфлікт із Законом – він був засуджений за скоєння крадіжки. Під час бесіди хлопець тремтячим голосом запевняв, що не бажав смерті чоловіка і жалкує про скоєне. Після проведення слідства долі грабіжників будуть передані до рук суду, їм загрожують досить серйозні терміни позбавлення волі.

Микола Гулевич, ВЗГ ГУМВС України в Київській області
ПОДВІЙНЕ ВБИВСТВО НА НОВИЙ РІК

11.01.2008

отримали «в подарунок» міліціонери Київщини Про подію стало відомо від родичів потерпілих, які викликали міліцію після трьох невдалих спроб привітати свого брата і його дружину з Новим роком.

Сестра загиблого 54-річного жителя с. Іванковичі Васильківського району, що неподалік від столиці, 2 січня приїхала до брата з наміром привітати його з новорічними святами. В будинку горіло світло, але двері були замкнуті. Не побачивши нікого з родичів , жінка поїхала додому. Така ж ситуація повторилася і в два наступні дні. Лише після цього жінка запідозрила недобре й звернулася по допомогу до місцевих правоохоронців.
Членам слідчо-оперативної групи Васильківського міськвідділу ГУМВС України в Київській області для того, аби потрапити до будинку, довелося за допомогою спеціальних пристосувань вирізати грати на одному з вікон. В одній з кімнат міліціонери знайшли тіла сімейної пари пенсіонерів зі слідами насильницької смерті. Попередньою причиною їх загибелі було назване задушення. Слідчим була порушена кримінальна справа за п.1 ч.2 ст.115 КК України («Вбивство двох і більше осіб»). Основною версією скоєння злочину було висунуто вбивство з метою пограбування, яка пізніше знайшла своє підтвердження.
Оперативникам Васильківського МВВС за активної участі дільничних інспекторів міліції та співробітників кримінальної міліції у справах дітей вдалося встановити першого підозрюваного у скоєнні злочину вже впродовж першої доби роботи спеціально створеної слідчо-оперативної групи. Ним виявився 16-річний підліток, місцевий житель. З його допомогою вдалося встановити другого нападника – його 20-річного земляка. Третім в «тенета» правоохоронців потрапив 25-річний житель того ж села, який став мимовільним помічником двох грабіжників. Після затримання всіх учасників злочину його картину вдалося відновити в повному об'ємі .
За довгі роки сумлінної праці в місцевому колгоспі сімейна пара загиблих пенсіонерів заробила право на отримання земельних паїв у розмірі 2-х гектарів кожному. Літні люди вирішили розпорядитися отриманою землею, продавши її. За частину виручених грошей зробили ремонт оселі, перекрили дах, укріпили двері та вікна, придбали побутову техніку. Ще одна частина грошей (близько 100 тисяч доларів США) зберігалася в будинку.
За словами затриманих, вони не знали точно, чи є гроші в будинку, і йшли до пенсіонерів, так би мовити, навмання. Прийшовши на подвір’я, грабіжники причаїлися біля вхідних дверей будинку й дочекалися, поки господар не вийшов з помешкання. У цей момент зловмисники увірвалися в житло, задушили чоловіка та його дружину за допомогою ременя і хустки, й знайшовши гроші, подалися геть. Витратити гроші вирішили «з розумом» – звернулися до свого знайомого з проханням відвезти їх до Києва, де купили 6 дорогих мобільних телефонів, одяг, взуття, значну частину витратили в салонах ігрових автоматів. Але найзначнішою покупкою стало придбання… автомобіля «Шевроле - Лачетті», який того ж дня і оформили на свого знайомого. Причинами такої «щедрості» стала юність одного з грабіжників, і деякі проблеми із законом – у іншого. Причому вкраденими грошима «діди-морози» буквально розкидалися на всі боки. Сестрі свого товариша та її подрузі подарували по мобільному телефону, а ще одним своїм знайомим привезли пральну машинку–автомат і бензопилку. Потім купили у свого знайомого потриманий автомобіль «ВАЗ-2110» за ціною нового, й у фіналі придбали в автосалоні автомобіль «Шевроле-Такума». Останній автомобіль хотіли також оформити на свого односельця, але не встигли: перешкодили міліціонери.
Правоохоронцями в ході проведення обшуків були знайдені та вилучені в якості речових доказів всі «подарунки», а також 3 автомобілі, домашній кінотеатр, музичний центр, 2 мікрохвильові печі, ювелірні прикраси. До того ж за місцем проживання в одного з них знайшли залишок невитрачених грошей у розмірі 50 тисяч гривень та 5100 доларів США.
Наразі відносно обох зловмисників судом був обраний запобіжний захід у вигляді взяття під варту, провадяться слідчі дії. Після розслідування справа буде направлена до суду, який і вирішуватиме їхню подальшу долю.

Микола Гулевич, ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Київську обласну міліцію знову очолив Віталій Яловенко

09.01.2008

Сьогодні у Головному управлінні МВС України в Київській області Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко представив керівному складу начальника обласної міліції генерал-лейтенанта міліції Віталія Яловенка. Його попереднику на цій посаді генерал-майору міліції Костянтину Сапку Міністр висловив подяку за службу та повідомив про відзначення його нагородою МВС України – нагрудним знаком «Закон і Честь».
Юрій Луценко окреслив п‘ять основних пріоритетних напрямків діяльності міліції з урахуванням специфіки Київської області: боротьба зі злочинністю в земельній сфері, незаконним обігом наркотичних засобів, незаконною міграцією, наведення порядку на автомагістралях, захист прав та інтересів кожного громадянина.
Найбільшій критиці з боку Міністра були піддані відділи міліції Ірпіня, Борисполя та Обухова, на що Віталій Яловенко пообіцяв відреагувати серйозними кадровими заходами, включаючи переатестацією особового складу.
Звертаючись до нового начальника Головного управління та його колег, Міністр побажав не втрачати професіоналів й оцінювати кожного по конкретних справах.
Яловенко Віталій Олексійович, 1960 року народження, обіймав посаду начальника ГУМВС України в Київській області з лютого 2005 до березня 2007 року.

ВЗГ ГУМВС України в Київській області


Повернутись на головну
Замовити VPS-хостинг
Зареєструвати домен / register domain ua
Free FTP for IP-camera