на головну

Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр при ГУМВС України в Київській області має можливості для проведення наступних експертних досліджень далі >>>
Чи виховає п‘яного штраф?

08.05.2008

Поліпшення безпеки на автошляхах є одним з пріоритетів роботи міліції цього року. Своєрідним поштовхом до активізації діяльності працівників органів внутрішніх справ щодо гарантування безпеки дорожнього руху стала й справедлива критика на адресу працівників ДАІ з вуст глави держави Віктора Ющенка та його вимоги, які конкретизовані в Указі Президента України від 20 листопада 2007 року № 1121/2007 “Про невідкладні заходи із забезпечення безпеки дорожнього руху”. На автошляхах країни склалася досить складна ситуація. Упродовж минулого року в Україні було зареєстровано понад 62 тисячі дорожньо-транспортних пригод, в яких загинула 9481 людина та понад 77 тисяч отримали травми. Ці цифри в середньому на 20% перевищують показники 2006 року.
Аналіз аварійності засвідчує, що основними причинами дорожньо-транспортних пригод є грубе ігнорування вимог Правил дорожнього руху всіма категоріями його учасників - як водіями, так і пішоходами.
Основними видами порушень, що призводять до дорожньо-транспортних пригод з тяжкими наслідками, є перевищення швидкості, порушення правил маневрування, зокрема обгону та виїзд на зустрічну смугу порушення правил проїзду перехресть та керування транспортними засобами у нетверезому стані.
Своєчасне припинення таких порушень у більшості випадків дозволяє запобігти дорожньо-транспортним пригодам з тяжкими наслідками.
Однак не зважаючи на це, на дорогах деякі водії, відчуваючи безкарність, продовжують нахабно ігнорувати Правила дорожнього руху. У свою чергу працівники ДАІ, посилаючись на недосконалу законодавчу базу, не достатньо жорстко ставилися до правопорушників. І хоча ситуація, безперечно, вимагає внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері безпеки дорожнього руху, сьогодні є чинні норми для наведення ладу на автошляхах. Зокрема, існує чимало статей Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», які в силі приструнити лихачів. Це працівники ДАІ довели на практиці вже за кілька днів проведення оперативно-профілактичних заходів, які розпочалися з 10 січня. Тож, зважаючи на позитив такої роботи, її темпи не збавляють і донині.
У межах чинного законодавчого поля було посилено відповідальність водіїв за порушення на дорогах, зокрема значно суворіші санкції очікували на тих, хто перебував за кермом в нетверезому стані, створював аварійну ситуацію на дорогах. Та найефективніший результат відпрацювання дало посилення взаємодії з судами. Не заважаючи на нерозуміння з боку інших правоохоронних органів, аж до протесту Генпрокуратури щодо незаконності вилучення посвідчень водія до розгляду в суді, питання про покарання учасників дорожнього руху, які скоїли грубе порушення ПДР, в основному, вирішується за гарячими слідами. Протоколи направляються в суд негайно, більшість з них розглядається в день скоєння правопорушення. І хоча вилучати посвідчення водія чи ні - вирішує лише суд, працівникам міліції вдається усунути потенційно небезпечних учасників руху, які створюють аварійну обстановку на шляхах.
Наскільки реальна небезпека нависає над кожним з учасників руху через безчинства деяких водіїв, говорять самі зам себе деякі цифри. З початку заходів задокументовано майже 350 тисяч порушень, за які передбачено позбавлення права керування транспортними засобами, із них 134,4 тисячі за керування в нетверезому стані, 9,4 тисяч - за невиконання вимог про зупинку та 206,7 тисяч - за створення аварійної ситуації. Багатьом не скоро випаде знову промчатися з вітерцем - з прийнятих судами до розгляду 312 тисяч адміністративних справ уже винесено 76,9 тисяч постанов про позбавлення права керування транспортними засобами, 223 тисячі правопорушників оштрафовано. Як констатують працівники ДАІ, цього року судами визначаються значно суворіші санкції стосовно порушників. Так, з направлених минулого року в суди понад 5 мільйонів протоколів на порушників ПДР, 900 тисяч водіїв, на думку працівників міліції, за порушення мали б позбавити прав керування. Однак рішення Феміди було набагато м‘якшим – 58 тисяч порушників було позбавлено водійського документа, а на практиці реальне покарання понесли ще менше людей – посвідчення вилучено лише у 28 тисяч осіб. Цього року працівниками Державтоінспекції на виконання рішень суду вже вилучено 63,6 тисяч посвідчень водія. Залишаються в судах на розгляді 12 тисяч адміністративних справ, або майже чотири відсотки від направлених.
Та покарання для тих, хто сідає за кермо напідпитку, все одно не є адекватним тяжкості правопорушення. Людям, які свідомо наражали на небезпеку інших, вдається відбутися незначними штрафами. На сьогодні у пияцтві за кермом деякі судді не вбачають тяжкого порушення, і як наслідок – майже у 25 відсотків водіїв, які нетверезими керували транспортними засобами, суди залишають водійські посвідчення. А значить, вже завтра ці безвідповідальні люди, які ігнорують не лише вимоги Закону, а й просто здорового глузду, знову виїдуть на дорогу. Цього року з вини п‘ятих водіїв скоєно вже понад 750 ДТП, у яких є потерпілі.
За статистичними цифрами проведення профілактичних заходів стоїть більше, ніж покарання для недобросовісних учасників дорожнього руху. За ними – людські життя, які вдалося вберегти завдяки посиленню дисципліни на дорогах. Цього року (станом на 4 травня 2008 року) на автошляхах держави скоєно понад 14 тисяч дорожньо-транспортних пригод з потерпілими, що на 13 % менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, в яких загинуло 2306 (-18%) осіб та травмовано 17 338 (-13%) учасників дорожнього руху. Фактично завдяки посиленню заходів з безпеки дорожнього руху вдалося зберегти життя 460 громадян та запобігти травмуванню майже 2,6 тисяч осіб.
-Збереження майже п‘яти сотень людський життів – це основний показник, який підтверджує ефективність оперативно-профілактичних заходів, спрямованих на посилення безпеки дорожнього руху, - наголосив міністр Юрій Луценко. – Нам вдалося не лише зупинити зростання аварійності на дорогах, а й зменшити його. І зазначу – в межах чинного законодавчого поля. Наразі ж гостро постала необхідність ухвалення змін до законодавства про дорожній рух. Сподіваюсь, що відповідний законопроекти буде розглянутий першочергово. Адже кожен день затягування розгляду цього питання губить чиєсь життя, бо на сьогодні недостатньо реальних важелів впливу на недобросовісних учасників руху, які становлять небезпеку для людей.
Основними принципами розроблення проекту Закону „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху" є дотримання принципу невідворотності покарання, значне посилення відповідальності за вчинення грубих порушень Правил дорожнього руху та систематичне їх ігнорування, створення ефективного механізму заборони експлуатації незареєстрованих транспортних засобів, недопущення використання транспорту з підробленими, знищеними номерами агрегатів, підробленими документами, з технічними несправностями, без проходження державного технічного огляду.
Узгодження в комітетах Верховної Ради України поданого і прийнятого в першому читанні комплексного законопроекту (реєстраційний № 1061-5), яким передбачено внести зміни та доповнення до Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», Кримінального, Земельного і Бюджетного кодексів та законів України „Про міліцію", „Про дорожній рух", „Про рекламу", „Про перевезення небезпечних вантажів", „Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" на сьогодні є першочерговим.
Та поки парламентарі відшліфовують всі норми нового дорожнього закону, невідкладні заходи із гарантування безпеки дорожнього руху тривають. У поле зору працівників міліції потрапляють не лише учасники дорожнього руху. Обстежено стан утримання й облаштування аварійно-небезпечних ділянок та місць концентрації дорожньо-транспортних пригод. Як повідомили в Департаменті ДАІ, за результатами цієї роботи визначено відповідні обсяги та розпочато інженерно-планувальні заходи, у тому числі - пов'язані з приведенням рівня освітленості вулиць і доріг у населених пунктах до вимог нормативних стандартів. Завдяки проведеній роботі протягом першого кварталу 2008 року на вулично-дорожній мережі вдалося зняти з обліку 75 місць (ділянок) концентрації ДТП.
Поменшало не лише так званих «проклятих місць», а й «штатних» порушників – водіїв маршрутних таксі. Статистика ДАІ просто шокує: перевізники пасажирів нерідко виїжджають на маршрут «під градусом». Грубе ж ігнорування вимог дорожнього руху задля того, аби «підібрати» чергового пасажира, вже стає ледь не нормою для приватних перевізників. Задокументовано 106.3 тисяч порушень Правил дорожнього руху водіями маршрутних транспортних засобів, у тому числі 810 випадків керування у нетверезому стані та 18 585 - створення аварійної обстановки. За допущення такої ситуації оштрафовано понад 25 тисяч посадовців автогосподарств, що надають послуги з перевезення пасажирів.
Нарікати на те, що працівники міліції занадто жорстко ставляться до порушників Правил дорожнього руху може лише людина, яка не вдумується в гіркі статистичні показники – цього року дороги країни вже забрали життя 2106 осіб. На жаль, ця цифра щоденно зростає...

ДЗГ та МД МВС України
Поблажливість та безкарність призводять до трагедій на дорогах.

08.05.2008

Так повелося, що будь-яке свято, чи то релігійне, чи то світське, ми зазвичай зустрічаємо з чаркою в руках. Чим більше свят – тим більше чарок, пляшок, літрів. На жаль, винятком не став і минулий святковий тиждень. Про це свідчить сумна статистика смертей на пожежах, у ДТП, на воді.
Найбільшого резонансу набула трагедія в Харкові, що сталася 2 травня. Тоді п’яний водій не справився з управлінням і на шаленій швидкості врізався в трамвайну зупинку, на якій перебували люди. Під колеса автомобіля потратило вісім осіб – шестеро з них загинули на місці, в тому числі двоє дітей, ще двох травмованих забрала «швидка».
У крові водія-убивці наркологи виявили 2,8 проміле алкоголю, що в п’ять разів більше за норму. Як відомо, 3 проміле спричиняє несвідомий стан людини, а 6-7 проміле уже може призвести до смерті. Ці цифри вказують на одне: ступінь сп’яніння водія був надто високий, він перебував фактично у несвідомому стані. Очевидці стверджують, що автомобіль в’їхав на трамвайну зупинку зі швидкістю близько 150 км/год.
Працівники міліції за фактом загибелі людей порушили кримінальну справу, злочинця затримано – під час аварії якихось суттєвих ушкоджень він не зазнав. Справа перебуває на контролі керівництва МВС та Президента України. Міліція обіцяє провести всебічне й об’єктивне розслідування резонансної справи та покарати винного у загибелі людей за всією строгістю закону.
Однак варто зазначити, що частина 3 статті 286 Кримінального кодексу України, за якою порушено кримінальну справу, досить поблажлива до злісних порушників правил дорожнього руху (ПДР), що стали винуватцями загибелі кількох людей, – передбачається покарання у вигляді ув’язнення від 7 до 12 років та позбавлення права керувати транспортними засобами на строк до 3 років. І це при шести смертях! До того ж, алкогольне сп’яніння не пом’якшує, а посилює провину злочинця. Без сумніву, маніяк, що позбавив життя шістьох людей, отримав би довічне ув’язнення. У сусідній Росії водій за аналогічний злочин на дорозі загримів би за ґрати років на 25. Поправки до законів України напрошуються самі собою.
Невже в усіх гріхах на дорогах винна лише Державтоінспекція? Саме так намагаються представити ситуацію деякі політики, закидаючи МВС неадекватну профілактику порушень правил дорожнього руху. Одразу відчувається абсурдність такої постановки питання, адже, згідно зі статистикою, майже всі нещастя стаються з вини водіїв, а основна причина аварій – нетверезий стан. Як би ми не любили міліцію, але звинувачувати її у заохочуванні до вживання алкоголю водіями язик не повертається – це було б занадто. З іншого боку, можна зрозуміти й галасливих критиків – вони беруть участь у виборчій кампанії на посаду мера Києва, тож потребують гучних заяв.
Ні для кого не секрет, що з приходом до МВС Юрія Луценка розпочалося «закручування гайок» на дорогах України. Міністра не раз звинувачували у надмірній жорсткості, ба – навіть у репресіях по відношенню до водіїв. Проти посилення відповідальності виступила й Генеральна прокуратура – вона надіслала листи до судів, аби ті не позбавляли водійських посвідчень порушників ПДР. Прикриваючись турботою про права громадян, запопадливі політики ледь не кожне починання Юрія Луценка оголошували PR-акцією. Благо, він не піддався на політичний тиск, а мовчки робить свою справу. Саме до такої думки схиляють нас статистичні дані МВС щодо «організаційно-практичних заходів, вжитих Державтоінспекцією протягом січня-квітня 2008 року».
Отже, з початку року задокументовано (вдумаймося в цю жахливу цифру!) понад 350 тисяч порушень, за які передбачено позбавлення права керувати транспортним засобом. Із них 134,4 тис. – за керування в нетверезому стані, 9,4 тис. – за невиконання вимог про зупинку та 206,7 тис. – за створення аварійної ситуації.
Ще одна цікавинка від МВС – задокументовано понад 106 тисяч порушень ПДР водіями маршрутних транспортних засобів, у тому числі 810 випадків керування у нетверезому стані. Це ж яка кількість пасажирів піддавалася смертельній небезпеці! Навіть подумати страшно.
Усі ці справи (понад 350 тисяч) були скеровані до судів – у підсумку водійських посвідчень позбавлено майже 77 тисяч горе-водіїв, на решту порушників накладено штрафи.
Звісно, посилені заходи працівників ДАІ дали певні позитивні результати – у цілому аварійність на дорогах зменшилася, хоча через низьку культуру управління автомобілями й залишається досить високою у порівнянні з європейськими країнами. За даними МВС, станом на 6 травня 2008 р. на автошляхах зареєстровано 14 тис. 343 ДТП з потерпілими (це на 13,2% менше, ніж за аналогічний період минулого року). З початку року загинуло 2125 (-17,9%) осіб та травмовано 17 тис. 492 (-13%) учасників дорожнього руху. Хоча з такими показниками й не до переможних реляцій, однак слід назвати ще дві цифри, що вселяють певний оптимізм. З початку року вдалося фактично зберегти життя 463 громадян (це ті самі -17,9% у порівнянні з минулим роком) та запобігти травмуванню майже 2637 людей (-13%).
Що ж заважає МВС досягти ще вагоміших успіхів у наведенні ладу на автошляхах? Ніби як і в міністра є бажання, тим більше, що зменшення аварійності на дорогах Юрій Луценко назвав одним зі своїх пріоритетів, заступаючи на посаду у грудні минулого року. Критика міністра зі сторінок ЗМІ за справжній «терор» по відношенню до порушників ПДР – теж небезпідставна: Юрій Луценко постійно тримає на контролі реалізацію антиаварійних заходів на дорогах. Ось і в кінці квітня міністр висловив незадоволення роботою шести обласних управлінь ДАІ, навіть обіцяв після детального аналізу причин погіршення показників звільнити недбалих начальників регіональних Державтоінспекцій.
За словами міліціонерів, усе упирається в недосконалу законодавчу базу. Міністр неодноразово заявляв про необхідність ухвалення нового закону «Про дорожній рух», який би зняв існуючі суперечності, посилив відповідальність за порушення ПДР, у тому числі й сильніше вдарив по кишені правопорушника (штрафи 8,5-17 грн. вже нікого не лякають). Поки що лише в першому читанні прийнято комплексний законопроект (реєстраційний №1061-5), яким передбачено внести зміни та доповнення до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального, Земельного і Бюджетного кодексів та Законів України «Про міліцію», «Про дорожній рух», «Про рекламу», «Про перевезення небезпечних вантажів», «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».
Як бачимо, законодавчих проблем у сфері підтримання безпеки дорожнього руху накопичилося чимало. Якщо ж взяти до уваги інші напрямки діяльності МВС, що потребують додаткового законодавчого врегулювання, то можна зрозуміти, чому Юрій Луценко мріє про окремий день у Верховній Раді України, аби у народних депутатів дійшли руки до всіх законодавчих ініціатив МВС.
Наприклад, чому за кордоном не можна керувати автомобілем, не пристебнувшись паском безпеки, а у нас можна? Тому що за таке порушення законодавець не передбачає відповідальності – лише усне зауваження чи профілактична бесіда.
Чому зростає кількість аварій за участю водіїв мопедів? Тому що для них взагалі правила не писані – в прямому смислі слова. Адже досі не передбачена реєстрація транспортного засобу з об’ємом двигуна до 50 см куб. Тобто, не можна цих водіїв змусити здавати на права – виходить, що у власників мопедів немає потреби знати правила дорожнього руху. Але ж скутери здатні розвивати швидкість понад 60 км/год., як і автомобілі.
Вирішити проблему з мопедами можна, якщо місцева влада проявить ініціативу. Так зробили, приміром, у Вінниці. Однак не скрізь транспортні ініціативи мерів тягнуть за собою поліпшення ситуації на дорогах. Чого тільки варта одна з останніх заяв Київського міського голови Леоніда Черновецького. Нещодавно він сказав дослівно таке: «Только что я дал команду забрать у ГАИ ключи от светофоров».
Як розв’язує транспортні проблеми столиці Леонід Черновецький, кияни знають не з чуток. Щодня вони проклинають міську владу, годинами стоячи у численних «пробках». Наприклад, замість того, щоб якнайшвидше побудувати розв’язку на Московській площі, там уже впродовж року возиться кільканадцять робітників – а будівництво ледь жевріє. Не витримують критики й столичні дороги – більш жахливого стану транспортних артерій у Києві не пригадують навіть водії зі стажем. Так ми «готуємося» до прийому Євро-2012. Очевидно, Л. Черновецький відчуває, що то вже не його турбота. Відсутність розмітки на столичних дорогах також сприяє підвищенню аварійності.
Тож одне МВС тут, вочевидь, не зарадить. Окрім ухвалення адекватних ситуації дорожніх законів, які б дали змогу притягувати до відповідальності порушників ПДР, слід й іншим органам державної влади на своєму рівні реалізувати комплекс заходів, спрямованих на зменшення аварійності на дорогах. На жаль, суспільство засуджує порушників тільки тоді, коли під їх колесами гинуть люди

ДЗГ та МД МВС України
І в Чорнобилі може бути свято!

08.05.2008

В переддень свята Перемоги на території Чорнобильської зони відбулася святкова подія, був відкритий реконструйований пам’ятник з іменами полеглих у боях воїнів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років. Ця подія відбулася в колись мальовничому, а тепер зарослому чагарниками селі Іловниця. На відкритті манументу були присутні колишні мешканці села, які були евакуйовані у 1986 році, у зв’язку з вибухом на Чорнобильській атомній електростанції. Близько 40 чоловік приїхали до села щоб зустрітися з односельчанами, згадати про минулі роки, поділитися розповідями про теперішнє їх життя, прибрати могилки свої рідних і близьких людей.
Представники місцевої міліції не словом, а ділом зробили все від них необхідне, для того щоб відновити майже зруйнований пам’ятник історії села. Своїми силами дістали будівельний матеріал та зробили реконструкцію.
Головуючий на мітингу був колишній мешканець села – Володимир Шкуратенко, який розповів нам що село Іловниця було зовсім не велике за розміром. В роки війни в ньому нараховувалось лише 60 дворів, з 25 яких не повернулися з війни: чоловіки, батьки, брати. Мешканців чорнобильського краю турбує стан пам’ятників загиблим воїнам війни на території всієї зони відчуження, адже зараз вони знаходяться в зруйнованому стані, і вже ніхто не зможе прочитати імен героїв, які своїм життям проклали нам шлях до майбутнього. Адже поки жива пам’ять живемо ми.

Біль і смуток, був в очах мешканців села, бо це їх Батьківщина: „Ми маємо надію, що обласна рада та Київська обласна державна адміністрація допоможуть відновити пам’ятки історії, із зазначенням тисяч і тисяч людей які не повернулися з війни, і ніколи не заросте травою дорога до рідного краю” так говорять мешканці села.
Не утримався від спогадів про прожиті роки в селі і Петро Романенко, який згадує післявоєнні роки. Скільки було пролито сліз після закінчення війни, адже майже половина односельчан не повернулася з війни, не повернувся і батько Романенко, і згадує як приходилося тяжко мамі піднімати на ноги трьох дітей. Згадує рідну домівку, яка зараз немов би вимальовується серед дерев та кущів, а колись цей будинок, був місцем місцевих зборів, вечорниць...
Мешканці села закликають: „Давайте жити так, щоб назавжди залишилася в наших серцях історія Чорнобильського краю, ми будемо розповідати історію села своїм дітям, ті в свою чергу розповідати своїм дітям, і доки буде розповідь, буде пам’ять. Маємо надію, що прийде час і зона відчуження, знову оживе, знову будуть лунати пісні, збиратися молодь і „мертве” місто стане „живим”.
Світла пам’ять воїнам полеглим в Великій Вітчизняній війні і низький уклін.

Раїса Совгир
ВЗГ ГУМВС України в Київській області

Остерігайтесь! Шахраї...

06.05.2008

Шахрайство, це - заволодіння чужим майном, або придбання права на майно шляхом обману, чи зловживання довірою. (стаття 190 Кримінального Кодексу України) Покарання за даний вид злочину, залежно від обставин і ступеня важкості спричинених наслідків, передбачає позбавлення волі максимум - до 12 років, з конфіскацією майна. Проте, у більшості випадків порушники закону відбуваються штрафом у сумі 850 гривень, коли їх затримують за скоєння легких, з точки зору закону, протиправних дій. Можливо саме таким, лояльним ставленням з боку держави, пояснюється існування цього ганебного явища в нашому суспільстві.
Тема шахрайства не нова. Вона часто обговорюється в засобах масової інформації, але на жаль, це рідко впливає на свідомість громадян. Більшість людей, коли чує повчальну історію, дивується довірливості інших, і аж ніяк не уявляє себе на їхньому місті.
Часто, жертвами шахраїв стають люди пенсійного віку. Їх обманюють особи циганської національності і свої, нечесні українці Для них головне – лише ввійти в словесний контакт, далі, як кажуть діло техніки. Вони діють за простою, але на жаль ефективною схемою, часто представляючись працівниками соціальної сфери.
Щоб викликати довіру, можуть приносити хліб і олію, видаючи “презент”, як державну підтримку. Далі, розчуленим пенсіонерам розповідають про грошову реформу, і старенькі з вдячністю за попередження, віддають свої заощадження, начебто для обміну. Але насправді поповнюють фонд збагачення шахраїв.
За іншою схемою, після початку розмови, переконують громадян в необхідності погадати. Потім карти “кажуть”, що в цьому домі “пороблено”, і для протидії необхідні, як правило яйця і обов’язково гроші. Називається мінімальна символічна сума, віддаючи яку, людина мимоволі виказує місце зберігання коштів, котре при найпершій нагоді спустошує рука кримінальних елементів. Далі бідолашним, які не знають, що їх вже “обчистили”, наказують не розповідати нікому про своїх гостей до наступного дня. І стільки само забороняється брати в руки гроші. Слухняно виконуючи настанови, жертви шахраїв розуміють що сталося, лише через вказану добу. І шукати зловмисника після цього, те саме, що ловити вітер в полі. Але буває ловиться і вітер. Працівниками Іванківської міліції затримали 48-річну Наталку, котра скориставшись згаданим способом заволоділа грошима пенсіонерки в сумі 4500 гривень. Бабуся вдячна міліції, а зловмисниця не дуже, адже їй прийдеться відповідати по закону.
Також, в зв’язку з тим, що використання мобільних телефонів надзвичайно поширилось серед населення, активізувалися шахраї і в цій сфері. Вони просто розсилають СМС повідомлення на максимальну кількість абонентських номерів, з різними пропозиціями. Суть яких зводиться до того, що отримувачу пропонують участь в акції, по отриманню призу. Для цього необхідно лише відправити активний код поповнення рахунку за вказаними координатами і щастя буде в кармані, тільки питання в чиєму. Якщо знаходять довірливого простака, то явно не в його. Варто пам’ятати, що оператори мобільного зв’язку не проводять ніяких акцій, з використанням кодів поповнення рахунку.
Практикується й інше. Часто любителі легкої наживи роблять надзвичайно стурбований і заклопотаний вигляд, і з такою маскою просять перехожих дозволити здійснити один, але надзвичайно важливий дзвінок. Отримавши бажаний телефон в свої руки, намагаються покинути поле зору його власника, з великою швидкістю, часто їм це вдається.
Існує безліч способів і методів шахрайства. Без сумніву, з розвитком науки й техніки будуть виникати нові його види. Але хочеться черговий раз застерегти наших громадян бути обачними, і не піддаватися сумнівним спокусам.

ВЗГ ГУМВС України в Київській області
10 років лікарні з поліклінікою ГУМВС України в Київській області

29.04.2008

У березні 1987 року в с. Хотянівка Вишгородського району було створено та підпорядковано медслужбі УВС Київської області, приміське відділення реабілітації Республіканського госпіталю.
У 1990 році відділення було реорганізовано в лікарню медичною служби УВС. До складу лікарні входило терапевтичне відділення на 45 ліжок та неврологічне відділення на 30 ліжок.
З метою суттєвого поліпшення надання медичної допомоги співробітникам органів внутрішніх справ Розпорядженням Ради Міністрів Української РСР від 14 березня 1991 року № 72, для організації реабілітаційного центру лікування співробітників міліції, пожежної охорони, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, і зайнятих на службі в цій зоні, виділена земельна ділянка площею 77,8 га по вул. Вишгородській, 85а. Було розроблено проектну документацію на центр, який включає в себе такі складові частини, що забезпечують лікувально-діагностичний процес, 2 спальні корпуси, адміністративний корпус із їдальнею, приймальним відділенням, спортивний комплекс.
У 1993 році розпочато будівництво Реабілітаційного центру УВС Київської області.
Враховуючи вагомий внесок правоохоронців Київської області в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, найбільшу кількість «ліквідаторів», (більше 5 тисяч), на урочистому відкритті, 25 квітня 1998 року, було прийнято в експлуатацію першу чергу будівництва центру, (корпус «Б»), що дало змогу на існуючих площах відкрити лікарню з поліклінікою ГУМВС України в Київській області. Стаціонар лікарні розраховано на 75 ліжок (45 терапевтичних та 30 неврологічних), потужність поліклініки – 250 відвідувань за зміну.
Тоді, в урочистостях, приймали участь Президент України Кучма Л.Д., Міністр внутрішніх справ Кравченко Ю.Ф, голова Київської облдержадміністрації, мер Києва та інші поважні гості.

На початку відкриття у цьому закладі працювало 25 лікарів та 28 медичних сестер. Сьогодні - 36 лікарів, 38 медичних сестер та 55 осіб обслуговуючого персоналу. Серед лікарів - 2 кандидати медичних наук; вищу категорію мають 12 лікарів; першу – 11 ; другу – 7. Серед перерахованих 55 співробітників вже 10 років незмінно працюють у цій прекрасній установі, всі вони, включені в наказ на заохочення.
За роки функціонування на стаціонарі проліковано близько 10 тис. хворих, серед них 4600 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
977 тис. хворих відвідало поліклініку, до помешкання хворих здійснено 5360 виїздів на кареті швидкої допомоги. Проведено понад 1 міліонну лабораторних аналізів, 67 тис. обстежень у відділені функціональної діагностики, 100 тис. ультразвукових обстежень та більше тисячі ендоскопій, зроблено хворим 115 тис. фізіотерапевтичних процедур.
У теперішній час на медичному обслуговувані в лікувальних закладах ГУМВС України в Київській області знаходиться 19 тис. 427 осіб (в лікарні з поліклінікою – 17304), у тому числі 6768 атестованих працівників, вільнонайманих працівників – 2103, пенсіонерів МВС – 4911, членів сімей – 3005, військовослужбовців внутрішніх військ МВС – 2640.
Серед вказаних осіб 4211 «ліквідаторів» та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, у т.ч. 1308 інвалідів та 24 особи, які перенесли гостру променеву хворобу; інвалідів війни – 233; учасників війни – 114; учасників бойових дій – 199; інвалідів у зв’язку із загальними захворюваннями – 230.
Нещодавно, для перевезення обслуговуючого персоналу, було придбано автобус «БОГДАН», а сьогодні, за кошти Головного управління, придбано сучасну відеоендоскопічну систему, фірми «OLYMPUS».
Спонсори подарували - цифрову ультразвукову діагностичну систему SSA-580A Nemio XG фірми «TOSHIBA», окрім цього від колективів міськрайвідділів та структурних підрозділів Головного управління медичному закладу були передані столові прибори, постільна білизна, праски, телевізори, холодильники – всі ці подарунки будуть використані для покращення обслуговування хворих та пацієнтів.
За віддану службу начальник ГУМВС України в Київській області Віталій Яловенко вручив нагороди та цінні подарунки обслуговуючому персоналу.

ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Юрій Луценко: «Порядок на дорогах неможливий без порядку в підрозділах ДАІ»

25.04.2008

Міністр внутрішніх справ досить гостро поставив питання про наведення ладу в лавах Державтоінспекції. Чимало критики на адресу працівників цього підрозділу прозвучало при обговорюванні результатів проведення оперативно-профілактичних заходів з поліпшення ситуації на автошляхах країни, зниження рівня аварійності на дорогах. На сьогодні задокументовано майже 310 тисяч порушень Правил дорожнього руху, за які передбачено позбавлення права керування транспортними засобами, в тому числі - 110 тисяч водіїв керували авто в нетверезому стані, що на 50 відсотків більше порівняно з минулим роком, у вісім разів більше зафіксовано випадків створення аварійної ситуації на дорогах – 191 тисяча.
Однак, Міністр зазначив, що аналіз оперативної обстановки та результати проведених перевірок діяльності підрозділів ДАІ свідчать про наростання негативних тенденцій зниження ефективності цієї роботи. Юрій Луценко наголосив на неприпустимості зниження темпів боротьби за порядок на дорогах.
Зокрема, він зупинився на зловживаннях у сферах реєстраційної діяльності та нагляду за технічним станом транспортних засобів. Йшлося про результати перевірок деяких обласних підрозділів ДАІ, під час яких було викрито суттєві порушення. А саме - факти реєстрації транспортних засобів, що заборонені чинним законодавством, ухилення від сплати необхідних платежів під час реєстраційних операцій, безпідставне стягнення грошових коштів з громадян на користь комерційних структур.
- Гостро стоять проблеми дотримання вимог законодавства у сфері реєстраційно-екзаменаційної діяльності, - наголосив Юрій Луценко. – За результатами проведеної Департаментом ДАІ аналітичної роботи були встановлені шляхи ухилення від сплати податків та зборів при ввезенні в Україну транспортних засобів, а також схеми легалізації незаконно ввезених на митну територію України автомобілів, в першу чергу престижних марок. Загальні втрати бюджету тільки від використання схеми із розмитнення автомобілів як кузовів оцінюються у суму понад 5 мільярдів гривень.
Серед інших численних фактів грубих порушень реєстрація транспортних засобів на підставі підроблених реєстраційних документів, інформацію про видачу яких несанкціоновано внесено до бази даних ДАІ; реєстрація, перереєстрація та зняття з обліку транспортних засобів із знищеними, підробленими номерами агрегатів та без ідентифікаційних номерів, ігнорування вимог чинного законодавства під час реєстрації переобладнаних транспортних засобів та ТЗ, ввезених власниками на митну територію України під зобов‘язання на зворотній вивіз та при переїзді на постійне місце проживання; несплата або сплата не повному обсязі при реєстрації ТЗ їх власниками передбачених законом податків та платежів, шахрайські дії осіб при здійсненні сплати в банківських установах коштів за реєстрацію тощо.
- Не краща ситуація і в напрямку екзаменаційної діяльності, - вказав міністр. – Департаментом ДАІ виявляються злочинні схеми зрощення працівників МРЕВ з навчальними організаціями. Внаслідок чого процвітає хабарництво, масове прийняття іспитів екстерном, підміна екзаменаційних білетів, поширення посередництва.
За результатами перевірок було прийнято рішення про звільнення із займаних посад дев’яти начальників обласних управлінь ДАІ та їх заступників, ще вісім начальників отримають дисциплінарні стягнення. Загалом за результатами службових перевірок та викритих порушень під час реєстрації автотранспорту Міністром було ухвалено рішення про звільнення понад 50 працівників МРЕВ.

ДЗГ та МД МВС України
Полеглим ліквідаторам - квіти вдячності

25.04.2008

Пам‘ять про тих, хто не повернувся з невидимої війни з атомом, яка без оголошення розпочалася в ніч 26-го квітня 1986-го, вшановували в Міністерстві внутрішніх справ напередодні 22-ї річниці Чорнобильської трагедії. У скорботі схилили голови сивочолі ветерани, яким пощастило залишитися живими в борні з підступною радіацією, вдови загиблих, колеги правоохоронців...
– Драматизм Чорнобильської катастрофи не піддається ніякому виміру, –зазначив, виступаючи на мітингу-реквіємі міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. – Ядерного удару зазнавали все нові і нові території, небезпека радіоактивного ураження загрожувала тисячам людей, усьому живому. Більш як для 30 тисяч працівників органів внутрішніх справ та військовослужбовців внутрішніх військ служба в екстремальних умовах ліквідації наслідків катастрофи була випробуванням на мужність, професіоналізм та моральну зрілість, вірність службовому обов‘язку.
Служба в зоні ЧАЕС негативно позначилася на здоров‘ї правоохоронців. Понад 40 % ліквідаторів стали інвалідами, 2267 людей вже немає серед живих.
– Те, що нам сьогодні здається зрозумілим, у квітні 1986 року вимагало глибокого і разом з тим миттєвого аналізу і осмислення, адже дані з місць були скупими і суперечливими, - зазначив Юрій Луценко. – Та тоді правоохоронці несли службу, не піклуючись про здоров‘я, не знаючи про долі своїх рідних.
Основний тягар з ліквідації аварії, безумовно, ліг на плечі пожежних, очолюваних на той час генерал-майором внутрішньої служби Пилипом Миколайовичем Десятниковим, зазначив міністр. Та вклад кожного правоохоронця в боротьбу із цією страшною бідою, яка весною 86-го нависла над Україною, допоміг зберегти життя людей. За мужність та відвагу, виявлені при ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи 332 працівники органів внутрішніх справ України нагороджено державними нагородами.
З нагоди 22-ї річниці трагедії міністр вручив нагороди тим, хто з повною самовіддачею виконав свій професійний обов‘язок, залишився вірним Присязі.
Від керівництва МВС до стели, встановленої в пам‘ять тих, хто віддав своє життя під час ліквідації наслідків Чорнобильської трагедії, в цей день лягли квіти. Лунала сумна мелодія, як відгомін горя, яке не в силі притупити час...

ДЗГ та МД МВС України
А пам’ять не згасає...

24.04.2008

Чорнобиль знаходиться на території Київської області і коли сталася аварія на атомній станції, саме представники Київщини прийняли перший удар на себе. І пізніше з часом, всі правоохоронці столичного регіону пройшли через радіаційне горнило. Тому в рамках відзначення 22-річниці аварії на ЧАЕС, на базі Хотянівського училища професійної підготовки працівників міліції, біля храму Святого Миколая, було організовано захід вшанування пам’яті і вдячності ліквідаторам – правоохоронцям. Зібралось близько 70-ти безпосередніх учасників, тих, хто будучи здоровим і сильним, пожертвував цими якостями в ім’я захисту своєї країни, від наслідків техногенної катастрофи. Зустріч відбувалася у дружній атмосфері і можна було спостерігати, яким сильним є дух єдності між присутніми. Адже це не чужі люди, вони мов брати, з радістю обіймали один одного. Надважке випробовування зробило їх рідними і вірними друзями назавжди.
Перший заступник начальника міліції Київської області, генерал-майор Сергій Корніч привітав учасників зібрання зі святом і перейшов до процедури нагородження, почесними грамотами, та грошовим заохоченням. На обличчях відзначених було видно вдячність, за те, що їх не забули і пам’ятають.

Також посадовець зробив екскурс в минуле і згадав день аварії на ЧАЕС, назвав її найстрашнішим техногенним лихом нашого часу. Подякував всім, хто в той час кинувся, не жаліючи себе на боротьбу з невидимим ворогом. Зауваживши, що деякі з тих відважних героїв і зараз продовжують працювати в лавах правоохоронних органів.
На жаль, радіаційне опромінення підкосило здоров’я ліквідаторів, а в частини з них, відібрало життя. Тому на зібранні відбулось урочисте покладання квітів до меморіалу загиблих, і було здійснено салютування з табельної зброї.
Держава робить все, щоб живі, не відчували себе покинутими, а пам’ять про загиблих не згасла в часі.

В"ячеслав Буян
ВЗГ ГУМВС України в Київській області

Гоп-стоп

22.04.2008

Дружба – це високе поняття, яке включає в себе цілий комплекс різних людських характеристик, без яких неможливе наше життя. Кажуть, друг пізнається в біді, звичайно це правда, але на жаль часто буває, що єдність духу і світогляду використовуються у протизаконних діях, котрі призводять до негативних наслідків.
В місті Біла Церква сталось пограбування. Місцевий мешканець, 23-річний Сергій, йшов по вулиці, аж раптом його вдарили ззаду по голові. Він впав і міг лише відчувати, як триває комплексний обшук його кишень Варто відзначити, що потерпілий повертався додому після відвідування кафе і був у “відповідному стані”. Можливо, саме цим привернув увагу до своєї персони і став жертвою злочину. В результаті якого позбувся ювелірних виробів, грошових коштів, та мобільного телефону. Саме засіб зв’язку став тією вирішальною ниточкою, що допомогла правоохоронцям вийти на підозрюваних. У результаті ретельно проведеної роботи, опрацювання ринків і торгових точок з мобільними телефонами, в поле зору міліції потрапили троє хлопців по 18-19 років.
Підозри виправдались і трійня розповіла, що саме вони випробовували метод легкої наживи над Сергієм. Враховуючи пізній час і близькість закладу, “де наливають”, друзі вирішили, що одинокий перехожий, котрий з нього вийшов, вдала кандидатура для грабежу. Один удар і спритність рук, і як кажуть, ніякого шахрайства. Миттєвий здобуток порадував друзів, додавши адреналіну в кров. Зараз перевіряється їхня причетність до інших злочинів. Але й за цей “кримінальний подвиг”, доведеться відповідати по закону.

В"ячеслав Буян
ВЗГ ГУМВС України в Київській області

ПРАВООХОРОНЦІ КИЇВЩИНИ ОЗЕЛЕНЯЮТЬ ОБЛАСТЬ

17.04.2008

Український народ з давніх часів славився своїм трудолюбством і єдністю у вирішенні важливих суспільних справ. Тому в дусі продовження традицій минулого, на вихідних було проведено один з етапів «толоки». Яка охоплює всю територію держави, різні організації та установи, в тому числі й Київщини. У ньому приймали участь представники громадськості, та медперсонал обласної дитячої лікарні, що знаходиться в місті Боярка Києво-Святошинського району, на території якої відбувався захід. До нього приєдналося керівництво главку обласної міліції на чолі з начальником Віталієм Яловенко.
Атмосфера, що царювала між присутніми, стерла грані їх професійно-службових відмінностей. Адже можна було спостерігати, як «кипить робота» і кожний намагається виконувати її найкращим чином. Незалежно від високих звань та посад, поряд працювали міліцейські керівники, над озелененням території, та лікарі і медсестри, що фарбували огорожу, підмітали, загрібали торішнє листя, і займалися багатьма іншими важливими справами для наведення порядку. Дивлячись на невимушеність картини, мимоволі згадується, що мабуть саме такі приклади поведінки підпадають під принцип - міліція з народом.
Зранку, картина була не з найкращих. Нічого особливого, просто так як буває після зими, і потрібно було «докласти рук». До від’їзду все було зроблено відмінно. Територія де зробили благоустрій, суттєво змінилася. Насамперед завдяки зеленим насадженням, адже з’явилося 40 молодих дерев (дуб, береза, ялина), також посадили 40 кущів ягідних культур, і 20 вічнозелених туй. Рослини радуватимуть око і покращуватимуть повітря для швидшого одужання дітей, що тут лікуються.
Відбувався також благоустрій території в іншому містах, в одному з них його здійснювали учасники Київського обласного комітету профспілки атестованих працівників органів внутрішніх справ, яким керує Микола Рудаков. Вони дбайливо прибрали територію від сміття. І висадили на ній дерева, зокрема липи, берези, акації, берести і верби. Також посадили кущі смородини, порічок, малини і бузку.
День, проведений на природі у колі колег, сприятиме зміцненню колективізму працівників міліції Київщини, їхньому екологічному вихованню і любові до природи.

В"ячеслав Буян
ВЗГ ГУМВС України в Київській області

Земля в кузові

14.04.2008

Одна з найбільших цінностей нашої держави - це земля. Яка впродовж багатьох століть ставала предметом ворожої експансії чужоземних загарбників. І неодноразово була причиною розбрату між нашими громадянами, адже той хто володів хоча б маленьким наділом, мав можливість, нехай і важко працюючи, але отримати певний результат.
Під час періоду колективного господарювання, не було ніякого ажіотажу. Адже держава була монополістом у цій сфері, але все змінилося.
Зараз спостерігається своєрідний парадокс, населення країни зменшується в кількісних показниках, а попит на землю і відповідно ціна збільшуються небувалими темпами.
Останнім часом набули поширені випадки нецільового використання земель. А саме зняття верхнього, родючого шару ґрунту, що завдає значних збитків, як загальнодержавному використанню земель, так і природоохоронній безпеці навколишнього середовища.
Зараз проводиться перевірка за фактами зловживання службовим становищем директора одного з ТОВ міста Буча, який без дозволу зняв верхній шар землі з орендованої ділянки площею 41 гектар.
Такі факти непоодинокі, вони мають місце в Обухівському, Фастівському, Ірпінському, Білоцерківському, Бориспільському Вишгородському, Кагарлицькому, Києво-Святошинському, Макарівському, Обухівському та Рокитнянському районах. У зв’язку з цим, керівництвом обласного главку міліції було розроблено ряд заходів, спрямованих на протидію цьому надзвичайно шкідливому, і дуже ганебному явищу. Адже часто можна побачити картину, коли на автошляхах зустрічаються самосвали завантажені чорноземом. За приблизним підрахунком вартість такого товару на «чорному» ринку становить більше тисячі гривень. Лише у Васильківському районі протягом останніх місяців було знято 1332 гектари родючого грунту. І виявлено фірму, що з липня 2007 року зняла родючий грунт на площі 16.9 гектара, зараз за цим фактом триває перевірка для передачі матеріалів в суд. Тому працівники транспортних підрозділів міліції приділяють підвищену увагу до такого роду вантажів, вони перевіряють наявність документів та фіксують порушення, і лише за березень затримали більше 130 вантажівок. Державі нанесено збитків на суму більше 150 тисяч гривень.
Також працівниками УДСБЕЗ ГУ направлено до прокуратури області матеріали дослідчої перевірки відносно одного з керівників солідної компанії, який зловживаючи своїм службовим становищем дав вказівку підряднику та субпідряднику на зняття та перенесення поверхневого грунтового покриву на будмайданчику площею 9,7 гектарів в місті Буча. Не маючи спеціального дозволу і без розроблення проекту рекультивації порушених земель, чим заподіяв шкоди на суму майже 123 тисячі.
Для чого і кому потрібен грунт, звичайно тим хто має значні кошти і облаштовуючи свої заміські будинки створює зелені зони, за допомогою рослинних насаджень. Але там де гумус відсутній, або наявний у невеликій кількості, не буде рости ні трава, ні дерева, тому й крадуть природне багатство в інших, створюючи земний рай в себе.
Значно впливає на загальні результати діяльності правоохоронних органів робота кожного, хто носить форму, адже від особистих і професійних якостей окремого міліціонера залежить рівень довіри громадян до силових структур, а значить і до держави в цілому. Це в свою чергу покладає високі обов’язки на все Головне Управління МВС України в Київській області, та його структурні підрозділи, і вимагає високої самовіддачі, на шляху до здійснення високої мети - верховенства закону.

В"ячеслав Буян
ВЗГ ГУМВС України в Київській області

Захистила чоловіка ціною власного життя

11.04.2008

Весна надзвичайна пора року, адже це час, коли пробуджується все навколо після зимового спокою. І нам, людям, хочеться сподіватися лише на хороше, і жити в очікуванні здійснення світлих мрій та планів. Але доля вносить свої корективи, або точніше кажучи, це ми самі, будучи на вершині процесів еволюції, робимо такі вчинки, які виходять за межі здорового глузду.
До Бориспільської міліції надійшло повідомлення, що до районної лікарні звернулася жінка з ножовим пораненням живота. Стан якої погіршувався буквально на очах, тому вона була терміново направлена в реанімаційне відділення. Але на жаль це життя врятувати не вдалося.
Оперативники почали діяти, ідентифікувавши покійну опрацювали коло її знайомих та вийшли на підозрюваного. Ним виявився односельчанин загиблої 62-річний Степан.
Того дня 36-річна Катерина (ім’я жінки, що згадувалася), прийшла до Степана в гості, зі своїм співмешканцем. Яке застілля в Україні відбувається без горілки? А де чарка там і сварка. Отже між гостем і господарем дому виникло непорозуміння і коли ситуація досягла апогею напруження, вирішила втрутитись представниця слабкої статі, бажаючи зупинити конфлікт. Але попала під «гарячу руку» Степана, котрий всадив їй ніж в живіт. Скоріше за все цей удар призначався чоловікові, а не жінці. І Катерина зі своїм «охоловшим» співмешканцем, прикриваючи рану, що кровоточила пішла додому, надіючись, що «само загоїться». Та не так сталося, як гадалося і промучившись два дні від болю, потерпіла все ж таки звернулася до лікарів, але занадто пізно.
Степан затриманий і перебуває під вартою, він шкодує про скоєне, особливо відмічаючи, що зважаючи на його вік, померти доведеться не в рідній хаті, а за гратами тюремної камери.

В"ячеслав Буян
ВЗГ ГУМВС України в Київській області

Весняна толока

10.04.2008

В міліцейських підрозділах Київщини відповідно до Указу Президента розпочалась акція «Весняна толока». Метою якої є залучення значної кількості громадян до природоохоронних заходів з 5-го по 20 квітня цього року. В толоці приймають також участь працівники ОВС, перед ними поставлене завдання зробити свій вагомий внесок в покращення стану навколишнього середовища.
Звичайно, що великі справи потрібно розпочинати з малих. Тому першим кроком до наведення порядку і чистоти є створення відповідних умов насамперед у кабінетах та на територіях райвідділів.
Користуючись правами, якими наділила міліції держава, правоохоронці сприяють благоустрою населених пунктів регіону. Відбувається ліквідація незаконних сміттєзвалищ і вже 37 з них, припинили своє існування. Зокрема в місті Богуслав по вул. Стадіонній та в селі Іванівна Богуславського району за матеріалами дільничних інспекторів міліції були ліквідовані 2 стихійних сміттєзвалища. У селі Яблунівка Білоцерківського району спільно з сільським головою організовано ліквідацію стихійного сміттєзвалища та проведене очищення від сміття лісосмуг вздовж доріг. У Володарському районі за матеріалами ДІМ ліквідовані 2 стихійних сміттєзвалища в селах Капустинці та Матвіїха. Також дільничними інспекторами міліції разом з представниками влади на місцях, здійснюється відвідування громадян і проводиться роз’яснювальна робота. Під час якої візитери намагаються розбудити в людях совість та самосвідомість до збереження природи. Просять не допускати правопорушень в сфері благоустрою та забезпеченні чистоти в населених пунктах, а також попереджають про передбачену законодавством відповідальність за вчинення протизаконних дій у цій сфері. Адже сума штрафів за порушення правил благоустрою складає від 1-го до 3-ох неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
І хоча час минає дуже швидко, і 20 число вже не за горами, але те завзяття з яким відбувається перебіг толоки вселяє надію на те, що багато хороших справ ще буде зроблено. Взагалі, дати не відіграють принципової ролі, адже й після закінчення офіційних термінів, благоустрій залишиться одним з пріоритетних напрямків роботи адміністративних і правоохоронних органів.

В"ячеслав Буян
ВЗГ ГУМВС України в Київській області

МІЛІЦІЯ ГРОМАДСЬКОЇ БЕЗПЕКИ ЗВІТУЄ...

08.04.2008

Відділом ООГП УГБ ГУ проведена наступна робота:
На виконання плану організаційно-практичних заходів по комплексному відпрацюванню територій окремих районів з найбільш складною оперативною обстановкою на вулицях та в інших громадських місцях на березень місяць п.р. з 24 по 30 березня проведено оперативно-профілактичне відпрацювання території обслуговування Бориспільського МВ.
Для виконання запланованих заходів під час проведення відпрацювання в середньому на добу залучалось 65 працівників ОВС, із них: ДІМ - 8, ПС - 4, БМОП «Беркут» - 10, ДАІ – 2, ДСО - 2, військовослужбовців в/ч 3027 «Барс» - 30, інших служб міськвідділу - 9. Створено 12 піших та 3 авто-патрульних нарядів.
За період відпрацювання перевірено 92 об'єкти, у тому числі 12 гуртожитків, 4 готелі, 44 заклади торгівлі, 12 об'єктів дорожнього сервісу, 20 закладів ігрових автоматів. Перевірено 23 власники зброї, 18 наркоманів, 15 раніше судимих, 20 адміннаглядних.
Під час заходів за порушення адміністративного законодавства затримано 175 осіб, із них за порушення антиалкогольного законодавства - 67, за порушення паспортних правил - 14, дрібних бешкетників – 17 та за інші правопорушення - 77.
Працівниками ДАІ за порушення правил дорожнього руху складено 185 адміністративних протоколів, з яких за керування транспортними засобами у нетверезому стані - 22.
На сьогоднішній час належна увага звернута на незадовільний стан благоустрою населених пунктів, лісових насаджень і узбіч автошляхів області. З метою виконання вимог Указу Президента України від 14.02.2006 №132 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18.01.2006 "Про заходи щодо підвищення ефективності боротьби з небезпечними інфекційними хворобами"
Станом на 04.04.2008 під час проведення заходів за матеріалами дільничних інспекторів міліції ліквідовані 37 сміттєзвалищ, ними внесені 78 подань на розгляд комісій з питань благоустрою при виконавчих комітетах сільських, селищних, міських рад щодо усунення порушень у сфері санітарно-епідеміологічних норм. Спільно з депутатами місцевих органів влади і членами адміністративних комісій виявлені та задокументовані 537 адміністративних правопорушень благоустрою території населених пунктів (ст.152 КУпАП)
Дільничними інспекторами міліції під час здійснення відвідування помешкань громадян, спільно з представниками вуличних, квартальних комітетів, депутатами місцевих рад, членами громадських формувань та громадськими помічниками ДІМ проводиться роз’яснювальна робота щодо недопущення правопорушень в сфері благоустрою та забезпечення чистоти в населених пунктах, а також передбачену законодавством відповідальність за вчинення порушення правил благоустрою.
Працівниками відділу ветеринарної міліції при ГУМВС керівникам підприємств, головам сільських рад вручені 5 приписів з виявленими порушеннями та встановлено термін їх усунення. До адміністративної відповідальності за порушення вимог ст.107 КУпАП притягнуті 4 посадові особи.
Так, 14.03.2008 приблизно о 17.00 в с. Бобрик Броварського району на території садового товариства “Діброва-2” по вул. Вишнева ДІМ Кравцем І.П., який входить до складу комісії з питань благоустрою, було виявлено гр. Ф., який висипав побутове сміття на вулиці у не встановленому місці чим порушив правила благоустрою та недодержався правил щодо забезпечення чистоти і порядку. Відносно гр.Ф. складено адміністративний протокол за ст. 152 КУпАП, який направлено на розгляд адміністративної комісії Бобрицької сільської ради.
В м. Богуслав по вул.Стадіонній та в с.Іванівка Богуславського району за матеріалами дільничних інспекторів міліції були ліквідовані 2 стихійних сміттєзвалища.
У с. Яблунівка Білоцерківського району спільно з сільським головою організовано ліквідацію стихійного сміттєзвалища та проведене очищення від сміття лісосмуг вздовж доріг. У Володарському районі з матеріалами ДІМ ліквідовані 2 стихійних сміттєзвалища в с. Капустинці та с. Матвіїха.
При перевірці худобомогильників, які відносяться до сільських Рад с. Трушки та с. Матюші Білоцерківського району виявлено, що територія худобомогильників не огороджена, не обкопана. Таблички з попереджувальними написами про місця захоронення трупів тварин відсутні. Ями кришками не обладнані, рештки загиблих тварин розкидані навколо худобомогильників. На місцях перевірок складено приписи з виявленими порушеннями та термінами їх усунення, на голів сільрад вищевказаних населених пунктів гр. Прохоренка Мі. та гр. Бондарчука Б.І. складені протоколи про адмінправопорушення за ст. 107 КУпАП.
На виконання розпорядження МВС України “Про організацію та проведення заходів пов’язаних з відвідування помешкань громадян”, з метою підвищення обізнаності про стан оперативної обстановки на території обслуговування, взаємодії служб і підрозділів з попередження та розкриття злочинів, налагодження належної співпраці з населенням і громадськими формуваннями, залучення останніх до охорони громадського порядку і безпеки громадян здійснено наступне:
Для участі в заходах під час проведення відпрацювання в середньому, щоденно залучається 556 працівників міліції, з них 326 дільничних інспекторів міліції, 64 – працівників ВГІРФО, 48 – КМСД, 33 – ВБНОН, 118 – працівників карного розшуку. Щоденно залучається 226 – громадських помічника та 181 – позаштатних дільничних інспекторів міліції.
При проведенні заходів з 15.02.2008 та станом на 04.04.2008 відвідано 266507 помешкань громадян, що складає 41,2% від загальної кількості помешкань, із них у сільській місцевості – 127505, власникам яких дільничними інспекторами міліції вручено 233861 візитних карток. (Всього по області – 646399 помешкань громадян, у сільській місцевості – 364796).
Працівниками служби ДІМ виявлено 391 злочинів
Виявлено 5 незаконних мігрантів (у Білоцерківському – 3, Фастівському – 2) та 27 помешкань, які здаються в найм іноземним громадянам.
У результаті обходу помешкань громадян поставлено на профілактичний облік 1748 осіб:
- які вчиняють насильство в сім’ї - 1061
- раніше судимих – 160
- хронічних алкоголіків - 479
- наркоманів – 60.
З початку проведення заходів затримано 48 осіб, які знаходилися в розшуку.
Складено 1132 адміністративних протоколів за ст. 173-2 КУпАП (вчинення насильства в сім’ї).
Характерні приклади розкриття злочинів:
26.03.2008 під час здійснення відвідування помешкань громадян ДІМ Таращанського РВ Лотоцьким С.О. отримана інформація про те, що в період з лютого по теперішній час гр. В. здійснив крадіжку 8 фундаментних блоків з присадибної ділянки гр. С.
02.04.2008 під час відвідування помешкань громадян ДІМ Барашівського РВ Стрельниковим С.П. затримані три громадянина, які на території санаторію “Поляна” відкрито заволоділи особистими речами та коштами гр. Ю.
03.04.2008 під час здійснення відвідування помешкань громадян ДІМ Тетіївського РВ Сухацьким О.Б. отримана інформація про те, що в кіоску, який розташований в м. Тетієві по вул.. Леніна, 15 і належить гр. Ш., розповсюджують з порнографічною відеопродукцією. Дана інформація реалізована, виявлено факт збуту порнографічної відеопродукції.
На виконання вказівки МВС України «Про проведення профілактичних заходів щодо боротьби з браконьєрством та іншими порушеннями правил рибальства», з метою попередження та виявлення фактів незаконного вилову риби в період нересту проведено наступне:
Для участі в заходах під час проведення відпрацювання в середньому, щоденно залучається 422 працівника міліції, з них 224 дільничних інспекторів міліції, 53 – працівників патрульної служби, 6 – ОБМОП «Беркут», 75 – ДАІ, 64 – оперативних служб. Щоденно залучається 210 – членів громадських формувань.
При проведенні заходів з 18.03.2008 та станом на 04.04.2008 працівниками міліції спільно з працівниками рибоохорони проведено 76 рейдів, під час яких виявлено 46 фактів незаконного вилову риби. Працівниками міліції також проводяться перевірки ринків та місць стихійної торгівлі з метою виявлення фактів продажу риби без відповідних документів щодо законності її вилову та продажу заборонених знарядь вилову риби. До адміністративної відповідальності за ст. 85 КУпАП притягнуто 47 чоловік. За час операції у правопорушників вилучено 172 кг. незаконно виловленої риби із них 128 кг. виявлено на ринках під час продажу, 28 рибальських сіток та 10 інших знарядь вилову риби. До територіальних органів рибоохорони направлено 19 інформацій щодо фактів незаконного вилову риби.
Характерні приклади:
26.03.2008 в рамках проведення профілактичних заходів щодо боротьби з браконьєрством та іншими порушеннями правил рибальства працівниками П-Хмельницького МВ на дамбі Канівського водосховища в районі насосної станції о 23.20 було зупинено автомобіль УАЗ, д.н. 257-36 КХ, при огляді якого було виявлено підсаку з електропроводами та 35 кг. живої риби виловленої за допомогою сіткових знарядь лову. Сума завданих збитків становить 1239 грн. Правопорушник притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 85 КУпАП.
На виконання вказівки МВС України «Про заходи щодо протидії порушенням законодавства про охорону навколишнього середовища та рослинного світу» силами міліції громадської безпеки спільно з ПСМ, ДАІ, БМОП “Беркут”, службою по охороні навколишнього середовища, постійно здійснюються заходи по попередженню порушень законодавства про охорону навколишнього середовища та рослинного світу.
Під час проведення заходів залучається в середньому 528 співробітників, з них ДІМ – 168, ПСМ – 97, ДАІ – 52, працівників інших служб – 32, громадськості – 179.
В результаті відпрацювання виявлено – 142 адміністративних правопорушень, пов’язаних з незаконним збиранням, перевезенням та реалізацією рідкісних рослин, з яких за ст.159 КУпАП – 71, ст. 160 КУпАП – 47, ст. 164 КУпАП – 23.
На правопорушників накладено штрафів на загальну суму 3250 грн.
Направлено – 20 інформацій та приписів до територіальних управлінь охорони навколишнього природного середовища щодо усунення причин і умов, які сприяють скоєнню зазначених правопорушень.
На виконання плану робочих заходів МВС України та ГУМВС України в Київській області на 2008 рік з метою протидії незаконному розповсюдженню зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів, спеціальних засобів, використання її в злочинних цілях на території держави і області з 1 по 30 березня проводився місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів.
До органів внутрішніх справ здано 171 одиницю вогнепальної та холодної зброї, 47 одиниць спецзасобів, 467 набоїв, 3 вибухові пристрої, 1 гранату РГД.
ОПЕРАЦІЯ "НЕРЕСТ" ТРИВАЄ

07.04.2008

З 25 березня розпочався масовий нерест риби, який триватиме до 2-го червня. У зв’язку з цим правоохоронці Київщини проводять спецоперацію з однойменною назвою.В ході її проведення, щоденно залучаються близько 400-сот працівників міліції. Зокрема задіяні дільничні інспектори, працівники патрульної служби та дозвільної системи, представники спецпідрозділу “Беркут”, ДАІ, оперативні служби, члени громадських формувань і звичайно ж працівники рибоохорони.
Під час проведення 79 рейдів було виявлено 72 факти незаконного вилову риби, загальною вагою 166 кілограмів. Проводяться перевірки ринків та місць стихійної торгівлі з метою контролю наявності відповідних документів про походження даного товару, тому в комерсантів, які не змогли пояснити наявність лускатих мешканців водойм в своїх корзинах було вилучено 184 кілограми природних багатств. Попереджуються спроби продажу заборонених знарядь для риболовлі. Притягаються до адміністративної відповідальності порушники закону, і вже 57 з них відповіли за свій вчинок “гривнею”.
Варто відзначити, що намагаючись створити максимально прозорі умови для контролю з боку суспільства, працівники згадуваних правоохоронних органів запрошують на патрулювання представників засобів масової інформації та громадськість. На одному з рейдів в місті Українка, Обухівського району спочатку, за планом дій передбачалося відпрацювання місцевого ринку. Переважна більшість продавців риби пред’явила всі необхідні документи. Але зустрівся й виняток, в одному з рядів перевіряючі натрапили на величезного товстолоба, голова якого виднілася з мішка, також знайшли поліетиленовий пакет, в якому були маленькі щуки. Ця риба починає розмножуватися зразу після того, як на річках розтає лід. Але саме головне, що весь цей “скарб” виявився без господаря, котрий мабуть особисто займається браконь’єрством, тому й утік, бажаючи уникнути відповідальності, зараз встановлюється особа невідомого “спритника”.
Після ринку зайнялися пошуком браконьєрів на Дніпрі. Лише за годину відпрацювання було виявлено 15 сіток, в яких знаходилось близько 15 кілограмів риби. Власників даного майна також на місті не виявлено, вони тікають боячись штрафів, які накладаються працівниками рибінспекції після складення протоколів. Мінімальний з них, за використання сітки становить 510 гривень. За порушення правил вилову риби з вудкою передбачено мінімум 34 гривні штрафу.
Часто браконьєри використовують не лише сітки, вони мають в своєму озброєнні автомототранспорт, та спецплавзасоби. Але на щастя й міліція пішки не ходить, завдяки покращеному останнім часом фінансуванню, правоохоронці забезпеченні сучасною наземною та водною технікою. Це дає змогу на рівних протидіяти незаконним вчинкам, та затримувати транспорт задіяний в браконьєрстві, який після того чекає на штрафмайданчиках рішення суду по питанню конфіскації. Щоденні рейди триватимуть аж до закінчення операції. Поповнюючи державну казну і виховуючи в громадян повагу до закону.

В"ячеслав Буян
ВЗГ ГУМВС України в Київській області

СПИРТ В ФУРІ.

03.04.2008

В Київській області проходить оперативно-профілактична операція під умовною назвою “Автомобіль”, в рамках виконання якої проводиться попередження та виявлення правопорушень пов’язаних з транспортними перевезеннями.
Підрозділи міліції звертають особливу увагу на багатотонні машини, що здатні перевозити об’ємні вантажі. І вже є суттєві результати.
У м. Володарка на одній з вулиць працівниками ДАІ було зупинено вантажний автомобіль. Під час перевірки документів, в яких було сказано, що автомобіль перевозить деревообробні станки з Ужгорода в Одесу, міліціонери засумнівались в їх правдивості, тому, що біля фури стояв стійкий запах спирту. Припущення почали виправдовуватись, адже під тентовим покриттям виявився металевий контейнер. Коли відкрили і його, то побачили, що в ньому знаходиться велика кількість пластикових бочок. Яких виявилося, аж 153 штуки, ємністю 200 літрів кожна, і були заповнені прозорою рідиною. Загальна вага вантажу становить понад 30 тон. Документи на даний вид вантажу відсутні, його наявність та походження водій пояснити не зміг. Тому згадуваний автомобіль було доставлено на штрафмайданчик, а зразки рідини направлені на експертизу.

В"ячеслав Буян
ВЗГ ГУМВС України в Київській області

В Хотянівці визначали кращого дільничного

01.04.2008

Робота дільничного інспектора міліції надзвичайно важлива і дуже відповідальна. Адже саме до нього звертаються люди у критичних ситуаціях і в його обов’язки входить проведення профілактики серед населення з метою недопущення правопорушень. Тому дільничний повинен бути компетентний у різних питаннях і перебувати в хорошій фізичній формі.
Днями на базі Хотянівського училища професійної підготовки працівників міліції відбулась першість серед дільничних на звання найкращого, яка проводилася в 5 етапів.
Спочатку перед організаторами пройшли всі конкурсанти чітким строєм, демонструючи ідеальний вишкіл, та бездоганне дотримання вимог до форми одягу. Далі необхідно було вирішувати складні тести, з варіантами виходу зі складних ситуацій. Але тверді знання та значний досвід професійної діяльності допомогли всім легко впоратись з поставленими задачами.
Наступне випробовування - силові прийоми з тактики затримання злочинців озброєних ножем і пістолетом та основ самозахисту. Моделюючи різні ситуації, люди в пагонах вразили присутніх майстерною практикою, яка звичайно ж базується на відмінній теорії.
Передостанній етап стосувався кросових дисциплін на здолання ста і тисячі метрів за певний проміжок часу.
Не позаздриш тому злочинцю, котрий спробує втекти від когось з цих спритних правоохоронців, адже вони його обов’язково наздоженуть, причому в перші секунди.
На завершення організатори турніру залишили завдання по враженню мішені з табельної зброї. Навіть ті, хто були на подібному заході вперше, а це окремі представники ЗМІ, будучи не професіоналами помітили наскільки серйозною була підготовка до змагань. Адже пістолети грізно гриміли у вправних руках, влучно вражаючи цілі.
Всі намагалися показати максимум на який здатні, але кращим бути може лише один. Ним виявився інспектор Рокитнянського райвідділу міліції Бурий Роман Володимирович, переможцю 31 рік і 5 із них він працює на посаді дільничного. В роботі старанний, відповідальний та надійний товариш для колег по службі, і чуйна авторитетна людина для мешканців підконтрольної території.
Варто відзначити, що для Романа, це вже друга перемога, адже саме він став переможцем обласного конкурсу в минулому році. І представляв столичний регіон на всеукраїнській першості. Там показав непогані результати, але все ж таки не зайняв призового місця.
До речі про призи, вони є і обов’язково будуть, так переможець обласного етапу отримає грошове заохочення від імені начальника обласної міліції. А найкращий дільничний держави отримає нагородження від Міністерства Внутрішніх Справ - службовий автомобіль.

В"ячеслав Буян
ВЗГ ГУМВС України в Київській області

У Бориспільському районі затримано підозрюваних у потрійному вбивстві

31.03.2008

До Бориспільського міськвідділу міліції надійшло повідомлення, що на відстані 300 метрів від села Вишеньки в напрямку 4 шлюзу, на березі каналу з чисельними рваними ранами голови та обличчя виявлено 2 трупи.
На місце події виїхала слідчо-оперативна група. В ході проведених розшукових заходів, правоохоронці встановили особи загиблих, та швидко вийшли на підозрюваних. Ними виявилися п’ятеро місцевих жителів, вік чотирьох з них від 18-ти до 26-ти років і лише останній з компанії, в порівнянні з іншими, “майже пенсіонер”, йому виповнилося 43 роки, також затримана жінка, співмешканка чоловіка з числа підозрюваних, яка спровокувала конфлікт, і є співучасницею скоєння злочину. Також один з затриманих розказав про третій труп, на цей раз жіночий, що знаходився в лісі. Який міліція швидко виявила та ідентифікувала.
Вказані чоловіки товаришували, в одного з них є мотоцикл, саме на ньому вони їздили по селу в пошуках горілки і пригод. З алкоголем проблем не було, коли живеш в одному місті тривалий час, то завжди знаєш де його можна “дістати”. Тому перед згадуваною подією друзі три дні пиячили. Не забарилися нажаль й пригоди.
Співмешканка одного з учасників гурту проживала з ним в цивільному шлюбі. Але в той самий час, офіційно мала сімейні стосунки з жителем Сумської області 46-річним Олексієм. Який на свою біду, приїхав у Вишеньки, щоб повернути дружину, котра не бажала з ним жити. І розвинула почуття неприязні “свого цивільного” до “свого законного чоловіка. Євгену, якому віддала перевагу розповіла, що начебто багато лиха в її житті накоїв Олексій, і з ним необхідно “розібратися”.
Сказано - зроблено, часто сильна частина людства сприймає бажання жінки, як закон, тому й покарання за гратами відбуває більше чоловіків.
Отже компанія розігрітих горілкою і бажанням покарати “кривдника” заскочили до хати де зупинився гість із Сумщини, і там почали бити його і господаря дому - свого земляка. Потім вивезли жертв за село і там заставили копати для себе ями. І вже після цього закінчували “жахливу справу”, за допомогою бейсбольної бити і лопати.
Варто відзначити, що зважаючи на алкогольне сп’яніння, підозрювані не оцінили наскільки важко травмували загиблих, і думали, що вони живі. Але на ранок, трохи витверезившись перевірили, чи вдома ті кого ”провчили”, в хаті не було нікого. Після того поїхали на місце злочину де виявили мертвими своїх “підопічних”. Вечірнє страхіття бачила сестра одного з вбитих, місцева жителька, її як свідка, наступного дня також вбили. Вивезли за село в ліс і там спочатку вдарили по голові битою, потім перерізали горло ножем.
Зараз підозрювані арештовані та дають правдиві покази.

В"ячеслав Буян
ВЗГ ГУМВС України в Київській області

"ЗАВЗЯТІ КРАДІЇ НА ТЕРИТОРІЇ КИЇВЩИНИ."

25.03.2008

На території Київської області мали місце і розбої.
До Фастівського відділу міліції надійшло повідомлення з Фастівської центральної лікарні, що до них звернувся 30-річний Дмитро з колото-різаною раною в області грудної клітини. Дмитро повідомив правоохоронцям що близько 23 години він повертався з гостей додому, до нього підійшли двоє невідомих та погрожуючи ножем вимагали гроші, коли він відмовився нанесли вказані поранення та забрали мобільний телефон. В ході проведення оперативно-розшукових заходів, було встановлено, що ножові поранення Дмитру нанесли місцеві жителі 30-річний Антон та 18-річний Віктор, непрацюючі. За даним фактом злочину порушено кримінальну справу.
Досить неприємні речі довелося пережити пенсіонерці села Потоки Іванківського району. До будинку 83-річної Валентини серед білого дня зайшов невідомий і погрожуючи ножем наказав віддати всі збереження, що старенька і зробила. Забравши 26 гривень, все що було на той момент в будинку, він безперешкодно зник з місця події. Однак далеко розбійнику втекти не вдалося так як був затриманий працівниками правоохоронних органів. Не дивлячись на таку мізерну суму 48-річному Миколі доведеться відповідати перед законом.
Однак лідером серед злочинів були крадіжки.
Так у селі Хотів Києво-Святошинського району, в місцевого жителя 39-річного Григорія з будинку шляхом підбору ключа, невідомі особи викрали 296000 тисяч доларів США та ноутбук. По даному факту ведеться оперативно-розшукова діяльність.
Аналогічний випадок стався і в місті Іванків, в приватного підприємця місцевого жителя 36-річного Антона з будинку шляхом розбиття віконного скла, невідомі особи викрали 100000 гривень.
КРИМІНАЛЬНА ХРОНІКА КИЇВЩИНИ

24.03.2008

Трагічний випадок стався в селі Шевченкове Згурівського району у своєму будинку непрацюючий 35-річний Михайло, після спільного розпиття спиртних напоїв під час сварки наніс своєму візитерові 43 – річному непрацюючому Юрію три проникаючі ножові поранення в область живота, від чого останній помер на місці події.
По даному факту порушена кримінальна справа за статтею 115 Кримінального кодексу України – Умисне вбивство.
Аналогічний випадок стався в місті Біла Церква. Сварка знову ж таки виникла після розпиття спиртних напоїв 46-річний Павло заподіяв проникаюче ножове поранення грудної клітини 19-річному непрацюючому Віталію, та наніс різану рану в область живота 19-річному Олегові, якого направлено до Білоцерківської міської лікарні. Від отриманих ножових поранень Віталій помер на місці події.
Мали місце злочини по лінії економіки. Працівниками районного відділу міліції та управлінням державної служби по боротьбі з економічною злочинністю встановлено, що в одному із сіл Іванківського району було задокументовано факт вимагання та отримання хабара. Горе-голова цього села поповнив свій бюджет на 40000 гривень та 10 000 американських доларів за рахунок землі односельчан, яку збув для забудови жителям Поліського району. Однак скористатися нечесно нажитими коштами завдяки правоохоронцям йому не доведеться.
ГРАЛЬНИЙ БІЗНЕС

20.03.2008

Гральний бізнес є однією з важливих складових надходжень до бюджетів різних рівнів. Разом з тим, цей вид комерційної діяльності сприймається багатьма, як безмежне поле для зловживань і всіх можливих порушень закону. Тому останнім часом ця тема викликає суспільний інтерес і підвищену увагу з боку правоохоронних органів. Які в свою чергу організовують заходи і розробляють, впроваджуючи в дію спецпрограми, спрямовані на попередження і виявлення махінацій.
Зараз у Київській області проходить одна з таких програм. Попередні результати підтверджують правильність розпочатого і вражають своєю масштабністю. Адже лише з початку березня працівниками ДСБЕЗ було перевірено 57 суб’єктів підприємницької діяльності, виявлено 19 фактів порушень ліцензійних умов. По яким були заведені матеріали за статтями 164 та 155 Адміністративного Кодексу України, вилучено 59 ігрових автоматів, по 13 випадкам справи направлено до суду. Далі зібрані документальні підтвердження порушення правил ведення бізнесу буде розглянутий міністерством фінансів, на предмет позбавлення ліцензії.
Останні випадки є найбільш типовими. В населеному пункті Білогородка, Києво-Святошинського району, в приміщенні одного з розважальних закладів було виявлено 7 гральних автоматів, на які не було жодних дозвільних документів. Крім того, коли перевіряючі зайшли до приміщення, в ньому знаходився неповнолітній гравець, котрий в цей час повинен знаходитись у школі. І який бездумно опускав останні монети з тієї суми, що мама дала мабуть на їжу…
Того ж таки дня в місті Ірпінь працівники міліції здійснили планову перевірку одного з місцевих салонів з «однорукими бандитами». Як виявилося, з документами все було нормально, але серед відвівдувачів була дитина. В присутності правоохоронців у підлітка закінчилися гроші і він нервово стукав по клавішам, надіючись в такий спосіб відібрати втрачене. Чи можливо хотів покарати свого кривдника. Через такі специфічні розваги руйнується нервова система, ще не дорослих громадян. Варто нам всім над цим замислитись, адже діти-це наше майбутнє.
Люди в пагонах відпустили юного шукача удачі додому, попередньо провівши з ним роз’яснювальну роботу, пояснили, що неповнолітнім заборонено витрачати кошти подібним чином.
Власники салонів гральних автоматів, відповідно до закону повинні обов’язково вести журнал відвідувачів. Тобто кожний охочий пограти мусить пред’явити посвідчення особи, адміністратор в свою чергу переконавшись, що перед ним дорослий, а не дитина, записує його ім’я в журнал і тільки тоді допускає до гри.
Та роблять так далеко не всі, ті бізнесмени, для яких має значення лише бажання власної наживи нехтують встановленими правилами. Але самовіддана робота працівників органів МВС, перешкоджає цьому, і сприяє створенню позитивних умов, де має верховенство порядок і закон.

В"ячеслав Буян
ВЗГ ГУМВС України в Київській області

“ХОЛЛІ” РОЗКРИВ ЗЛОЧИН.

19.03.2008

Вбивство-це важкий злочин, який забирає життя людини, при цьому викликаючи співчуття до жертви і осуд з боку суспільства до того, хто його скоює.
До Фастівського МРВГУ надійшло повідомлення, що в с. Кищенці у будинку пенсіонера 65-річного Петра, виявлено його труп з ножовими пораненнями та різаною раною шиї.
В результаті проведеної оперативно-розшукової роботи, правоохоронці запідозрили у скоєнні злочину 28-річного Євгена. Разом з слідчою групою на місце події виїхав кінолог з собакою, німецькою вівчаркою на ім’я Холлі. Яка взяла слід в хаті де сталася трагедія, і пішла по ньому, аж до будинку, де мешкав підозрюваний. Люди в погонах були вражені роботою “четверолапого міліціонера”. Адже після вбивства пройшло більше 10 годин, і в такій ситуації дуже важко працювати, тому, що слабшає запах злочинця, втрачаючи свою концентрацію, після проїзду машин, чи проходження людей. Та незважаючи на це, хвостатий пошуковець впорався з поставленою задачею блискуче. І той факт, що “гарячі сліди” привели до Євгена, остаточно закріпив за ним статус підозрюваного, і став вирішальним, підтвердивши початкові припущення оперативників.
Підозрюваний, уродженець міста Малин Житомирської області ніде не працював, перебивався випадковими заробітками, проживав у своєї співмешканки у вказаному селі. Раніше мав проблеми з законом за крадіжки, та злочини пов’язані з наркотиками, за які відбув покарання загальним терміном 13 років.
Того дня Євген і його співмешканка, яка доводилася племінницею загиблому, навідалися до Петра, і за попередньою домовленістю з дозволу господаря, взяли в нього “січкарню”. Потім реалізувавши її в пункті прийому металобрухту в іншому селі, за сто гривень, відсвяткувати подію на місці за допомогою спиртного.
Після повернення до Кищенців пара розділилася, жінка пішла додому, а Євген знову навідався до її родича Петра, що жив по сусідству.
Там дивилися телевізор і говорили про життя. Далі гість висловив претензії пенсіонеру, начебто той давав гроші своїй племінниці на горілку. Можливо дідусь й допомагав матеріально своїй непутящій рідні, але напевно, щоб купили хліба, і аж ніяк не алкогольних напоїв. Всі хто знав покійного, говорять про нього тільки хороше. Працьовитий, дбайливий, завжди був готовий робити людям добро, але розмова закінчилася конфліктом, розв’язку в якому поставив ніж. Євген більше 5 разів поранив ним співрозмовника в область грудної клітини і потім перерізав йому шию. Від отриманих травм пенсіонер помер на місці.
Повернувшись до співмешканки чоловік ліг спати. Вранці вона пішла до дядька в пошуках мобільного телефону, якого не змогла знайти в себе вдома.
Побачивши страшну картину, жінка підозрюваного викликала фельдшера, який засвідчив смерть і проінформував міліцію.
На час проведення слідства, Євген перебуває під вартою в очікуванні суду.

В"ячеслав Буян
ВЗГ ГУМВС України в Київській області

Кримінальне тріо слов‘ян

17.03.2008

До недавнього часу правоохоронці Київщини мали проблему із серією крадіжок приватного майна в Києво-Святошинському районі. Злодії діяли чітко й організовано і завжди по одній схемі. Вони навідувалися до дачних будинків і за відсутності їх власників, наче стихійне явище природи, змітали все, що попадалося на їхньому шляху.
Зважаючи на звернення потерпілих громадян і напруженість з цього приводу серед жителів навколишніх сіл, працівники міліції почали посилене відпрацювання даної території. Був розроблений спеціальний комплекс заходів, реалізувавши який вдалося затримати підозрюваних.
Ними виявилися троє громадян, віком від 22-ох до 29-ти років, які є громадянами Росії, Білорусі та України, всі раніше судимі. Уродженець сусідньої північної країни притягався до відповідальності за підробку документів, гість з Білорусі відбував покарання за крадіжки в малолітньому віці. І наш співвітчизник, мешканець Донецької області відбував покарання за ст. 121 ч. 1 (нанесення тяжких тілесних ушкоджень), після звільнення переїхав до Київської області. Народна мудрість говорить-скажи мені хто твій друг і я скажу хто ти. Друзі мали однаковий світогляд і зустрівшись, швидко скомпанувалися для здійснення кримінальних діянь.
Знайшли житло, невеличкий будинок біля лісу, в селі Хотів, за користування яким передбачалася невелика платня. Оскільки місце проживання було приховане від стороннього ока, можливо саме цим пояснюється, що активна нічна діяльність вказаних осіб залишалася непоміченою сусідами. Кримінальне тріо здійснювало крадіжки приватного майна в населених пунктах Чабани, Хотів і Круглик, також перевіряється їх причетність до інших злочинів. Об’єктом посягань ставало все, що могло становити матеріальну цінність, цементозмішувачі, електроінструменти, газові котли, водяні насоси, будівельні матеріали та багато іншого. Предмети важкі і об’ємні, тому потрібен був транспорт, для цього використовувалися 2 скутери й мотоцикл. Майно викрадалося вночі, а в денний час подільники реалізували здобуток на ринках Києва, що не вдавалося продати, складали в будинку, а під сховом сутінок знову йшли на діло.
Кажуть, що снаряд двічі в одне місце не падає, можливо так, але, як виявляється майстри криміналу здатні скоювати злочин в одному місці. Так в селі Круглик з дачного будинку з напівпідвального приміщення було викрадено встановлений водяний насос і драбину. Власники виявили крадіжку, викликали міліцію, яка в свою чергу задокументувала факт скоєння злочину. Потерпілі знову купили вказану річ, якої позбулися, а зловмисники через 2 тижні другий раз навідалися до знайомого будинку, звідки повторно викрали насос.
Зухвалість підозрюваних вражає, почуваючи свою безкарність вони скоїли 9 злочинів (це ті де виявили речові докази) на загальну суму нанесених збитків близько 400 тисяч гривень.
Завдяки самовідданій конструктивній роботі правоохоронців, підозрюваних у стислі строки було встановлено й затримано. Варто відзначити, коли міліція виявила “логово” нічних візитерів і почала операцію по затриманню, підозрювані сиділи тихо, наче “миші під віником”, створюючи видимість своєї відсутності.
Але досвід служителів закону допоміг розгадати нехитрий план. І фігурантам історії доведеться відповідати на суді, який визначить на найближчі роки долю цього кримінального тріо слов’ян.

В"ячеслав Буян
ВЗГ ГУМВС України в Київській області

КРИМІНАЛЬНА ХРОНІКА КИЇВЩИНИ

14.03.2008

Як не прикро, але за перші весняні дні не обійшлося і без тяжких злочинів. Так в результаті сварки та з’ясовування відносин загинуло 4 особи.
Так трагедія, яка сталася у селі Розумниця Сквирського району шокувала все населення.
Про те, що мир і добрі відносини давно залишили родину 53-річної Ганни знали всі односельчани. Сварки і бійки стали постійними супутниками цього подружжя. Не раз подруги попереджали жінку, що таке життя до добра не доведе, та Ганна все сподівалася, що її половина візьметься за розум, і знову все буде як і раніше. А даремно. Горілка, ось що стало основним сенсом життя 50-річного Івана.
Той день нічим не відрізнявся від усіх останніх. Уже з спозаранку чолов’яга був під «мухою». Та ближче до обіду пляшка з горілкою спорожніла, а настрій почав псуватися. Своє невдоволення і роздратування Іван за звичаєм спробував вилити на дружині. Та Ганна не стала мовчати, і словесна перепалка переросла в бійку, а затим у хід пішов і кухонний ніж, який лежав на столі.
Вигляд крові Івана не зупинив, а навпаки, мов звіра на полюванні ще більше розлютив… А добивав свою дружину чолов’яга вже сокирою. Прозріння прийшло раптово. Та було надто пізно, Ганна була на той час уже була мертва.
Тіло жінки виявили сусіди. А наступного дня у лісосмузі поблизу села було виявлено і повішене тіло Івана, який покінчив життя самогубством.
Про що думав у той час Іван уже не взнає ніхто. Можливо він шкодував про вчинене, можливо просто злякався, та цю таємницю він забрав з собою у інший свій.
А от вбивство У селі Ситняки Макарівського району у будинку 54-річного Володимира було виявлено тіло його сусіда, непрацюючого 37-річного Миколи.
За висновком судмедекспертизи смерть чоловіка настала від проникаючого ножового поранення грудної клітини з пошкодженням легенів.
В ході оперативно-розшукових заходів правоохоронці встановили, що вбивство потерпілого кухонним ножем, під час сварки, яка виникла на грунті неприязних відносин, скоїв 19-річний Віктор, якого затримано згідно статті 115 Кримінального кодексу України.

Галина Присяжна
ВЗГ ГУМВС України в Київській області

ЗАТРИМАНО ЗАРОБІТЧАНИНА, ЯКИЙ СКОЇВ ЖОРСТОКЕ ВБИВСТВО

12.03.2008

Київ приваблює багатьох, адже тут сконцентровано все. Головні керівні органи нашої держави, представництва іноземних країн, чисельні бізнесові структури і компанії, всього й не перерахувати. Діяльність яких невід’ємно пов’язана зі значними фінансовими потоками. А раз є гроші їх потрібно витрачати або вкладати, тому останнім часом спостерігається надзвичайний будівельний бум. До столиці з’їжджаються представники з усієї України, в пошуках кращого життя й роботи. Це надзвичайно велика кількість людей, яку важко контролювати. Бригади будівельників і представники супровідних професій часто живуть у вагончиках, ті для кого не вистачило тимчасового житла змушені самостійно шукати помешкання. Що в свою чергу підвищує матеріальне становище власників вільних квадратних метрів, але пов’язане з багатьма ризиками, в тому числі для життя й здоров’я.
До Броварського міськвідділу міліції надійшло повідомлення, що на вулиці Ломоносова у погребі домоволодіння за місцем проживання було виявлено труп 72-річної пенсіонерки. А її 50-річна донька з травмою шиї доставлена до лікарні. На місце події виїхала оперативна група. В результаті проведеної роботи вже через декілька годин було встановлено підозрюваного у скоєнні злочину, якого оголосили в розшук. Всі райвідділи МВС Київської області отримали орієнтування, активізували роботу транспортної міліції, передали інформацію до відповідних органів інших областей, створили всі умови для затримання можливого злочинця. Правоохоронці йшли його слідом, але деякий час йому вдалося перебувати на свободі. Бажаний результат не примусив себе довго чекати.
Особа що розшукувалася опинилася загнаною в глухий кут. Підозрюваний зі своїх 37 років життя 11 провів за гратами, йому добре знайомий кримінальний світ, обізнаний він і з роботою правоохоронних органів. Тому й розумів, що рано чи пізно його всеодно затримають, побачивши у громадському місті своє фото з текстом про розшук вирішив здатись. Усвідомлюючи, що покарання уникнути не вдасться дав правдиві покази.
Розказав, що оселився у мешканців Броварів, працював у столиці на різних роботах, в тому числі по спеціальності, він майстер по обробці скла. Того дня чоловік прийшов до згадуваної родини за своїми речами, адже знайшов нову роботу де йому обіцяли надати гуртожиток. Але він заборгував за останній місяць проживання і не мав коштів для повернення боргу. Шляхи виходу з цієї складної ситуації обговорював з дочкою хазяйки за пляшкою горілки, але спільне рішення прийняти не вдалося. Нецензурні слова сказані жінкою виявилися останніми в її житті.
Квартирант почав душити свою співрозмовницю, на шум з іншої кімнати вийшла її мати. Зустрівшись з нею поглядом чоловік миттєво вирішив, що свідки йому не потрібні. Його руки відпустили одну шию і кинули на підлогу тіло, що не подавало ознак життя, і одразу ж схопили іншу. Коли пенсіонерка перестала пручатися вкинув її в погріб для домашньої консервації, який знаходився під приміщенням кухні, де розігралася драма.
Оскільки чоловік знав устрій і звичаї цього дому, то вирішив пошукати грошей. Його надії виправдалися, адже під матрацом знайшов суму близько 500 гривень, яку забрав з собою і пішов.
Як виявилося, дочка втратила свідомість, це врятувало їй життя. Зараз вона перебуває в лікарні і поступово йде на поправку. Її матір поховали інші родичі.
Зловмисник арештований, враховуючи його попередні справи, раніше скоєне вбивство, він має шанси отримати пожиттєве позбавлення волі.

В"ячеслав Буян
ВЗГ ГУМВС України в Київській області

В ГОЛОВНОМУ УПРАВЛІННІ МІЛІЦІЇ КИЇВЩИНИ ПРИВІТАЛИ ЖІНОК ЗІ СВЯТОМ ВЕСНИ

07.03.2008

У Головному управлінні МВС України в Київській області на передодні свята 8-го березня привітали жінок зі святом весни та краси. Начальник міліції Київщини генерал-лейтенант міліції Віталій Яловенко поздоровив прекрасних представниць цієї професії. Віталій Олексійович відмітив, що не раз жінкам доводилося вставати на захист своїх дітей, родин, Батьківщини. Приклади жіночої хоробрості, відданості та самозречення у роки Великої Вітчизняної війни ще довго будуть згадувати їх вдячні нащадки. Не шкодуючи сил, здоров’я, навіть життя, матері, доньки і сестри захищали рідну землю.
Але й у мирний час жінка не залишається осторонь від активного життя. Природно загострене почуття справедливості, намагання захистити неправедно скривдженого та покарати злочинця приводять жінок у лави сучасних захисників Закону та громадського порядку. На сьогодні у Головному управлінні працює понад 1200 прекрасних представниць гвардії боротьби зі злом, серед них 700 атестованих співробітниць, офіцерів та молодший склад. Чарівних і ніжних жінок не лякають труднощі служби, адже нарівні з чоловіками вони борються зі злочинністю.
Так, у слідчому управлінні зайнято 111 представниць прекрасного полу, 242 в оперативному блоці , 44 у відділу дізнання, у відділах дільничних інспекторів міліції більше 50. Чимало жінок зайнято у відділах охорони здоров’я, науково-дослідному центрі криміналісти, ресурсному забезпеченні. Та де б вони не працювали, свою роботу завжди виконують на “відмінно”. І підтвердженням цьому є те, що чимало фотографій наших працівниць красуються на Дошці пошани Головного управління – їх аж ніяк не менше, ніж чоловічих.
115 жінок були нагороджені відзнаками МВС України та Головного управління. Окрім цього. кожна жінка-міліціонер була відзначена грошовою премією.
А на завершення, додав настрою та весняної бадьорості святковий концерт.

ВЗГ ГУМВС України в Київській області
КРИВАВА ЖАТВА...

07.03.2008

В селі Торчицький Степок Ставищанського району у будинку за місцем проживання було виявлено тіло 26-річного Віктора.
В ході проведених оперативно-розшукових заходів встановлено, що вбивство потерпілого, під час сварки, після спільного розпиття спиртного, скоїв його батько 60-річний Семен. По даному випадку порушено кримінальну справу.
Інший трагічний випадок стався в селі М. Єрчики Сквирського району. На вулиці Леніна у своєму будинку було виявлено труп 57-річної непрацюючої Наталки.
По гарячим слідам було встановлено, що смертельне поранення кухонним ножем, під час сварки, яка виникла, знову ж таки після вживання спиртних напоїв, скоїв 62-річний Сергій, чоловік покійної, якого за вчинений злочин затримано.
У випадку, який стався в селі Велика Снітинка Фастівського району, знову зробила свою темну справу горілка. Два жителі вказаного населеного пункту зібралися в одного з них в хаті. Чоловіки жили по сусідству і приятелювали. Але крапку дружбі, життю і свободі поставила «оковита». Перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, під час сварки, яка виникла через закінчення тієї самої 40-градусної, 43-річний гість Олег вдарив по голові господаря дому 69-річного пенсіонера Петра. Від отриманих травм останній помер. Підозрюваний у вбивстві перебуває під вартою, в очікуванні суду.

В"ячеслав Буян
ВЗГ ГУМВС України в Київській області

ЗА ПОГРАБУВАННЯ - СТРОК...

05.03.2008

На злочинний промисел став 25-річний киянин Олег, який місцем злочину вибрав місто Б.Церква. На вулиці Пушкінській разом зі своїм однолітком приятелем, місцевим жителем, вони побили 19-річного Павла і відібрали у нього два мобільних телефони, золотий ланцюжок та гаманець, в якому знаходились 18 гривен. Подібний випадок стався і у місті Бровари.
Біля першої години ночі на вулиці Лагунової троє непрацюючих молодиків застосували фізичне насильство до місцевого 38-річного приватного підприємця і відібрали мобільний телефон та золотий ланцюжок. Заради мобільного телефону на шлях злочину став і 20-річний житель міста Богуслав.
Молодик зайшов до квартири своєї землячки і погрожуючи ножем заволодів мобілкою.
Покращити свій матеріальний шлях за допомогою грабежу вирішила і 18-річна жителька міста Фастів.
Застосувавши фізичне насильство до своєї землячки, 24-річної Юлії, вона відібрала сумку, у якій знаходились майже 500 гривен та особисті речі.

Галина Присяжна
ВЗГ ГУМВС України в Київській області

КРИМІНАЛЬНА ХРОНІКА КИЇВЩИНИ

04.03.2008

В місті Б.Церква у квартирі по вулиці Гончара, яка належить 56-річному Володимиру, без видимих ознак насильницької смерті було виявлено тіло 44-річного Віктора, жителя Волинської області.
За висновком проведеної судмедекспертизи смерть чоловіка настала в результаті численних переломів ребер та больового шоку.
В ході оперативно-розшукових заходів правоохоронці слідчого відділу встановили, що того дня у вказаній квартирі гостював не лише потерпілий, а й 35-річний Анатолій, робітник приватного підприємства «Рівень», місцевий житель. Час чоловіки проводили за пляшкою оковитої, а коли добряче сп’яніли, розпочалася сварка, яка словами образи не закінчилася. Анатолій, який мав крутий норов, вирішив провчити волинянина і накинувся на нього з кулаками. Коли чоловік упав, продовжив бити ногами. В результаті отриманих тілесних ушкоджень Віктор помер на місці події.
Тридцятирічний Сергій народився в Криму, але теплий клімат українських субтропіків не зміг його втримати на одному місці, і подався чолов’яга на пошуки пригод до Київщини, де згодом познайомився із 29-річною Тетяною, жителькою села Стави Кагарлицького району, до якої згодом і переїхав жити.
Все було б нічого, та тільки було одне але, мав Сергій нестерпний характер і конфліктував з будь-якого приводу, та і без приводу також, чим не мало ускладнювали відносини між з коханою жінкою.
Того трагічного вечора пара гостювали у знайомого. Коли жінка зрозуміла, що «хильнула» трохи зайвого, вона попросила щоб Сергій відвів її додому, чим викликала у нього велике незадоволення, адже на столі ще залишалася і випивка, і закуска. Сергій безцеремонно схопив Тетяну за руку і вивів на вулицю, де вже дав волю своєму невдоволенню. Сварка між ними продовжувалася майже всю дорогу. Раптом Тетяна спіткнулася і впала. А коли попросила його допомогти піднятися, він зі злістю почав її бити ногами по голові. А затим залишив свою половину лежати на мерзлій землі без свідомості. Жінку випадково помітив пізній перехожий, який і викликав карету швидкої та повідомив до міліцію. Не приходячи до свідомості Тетяна померла у реанімаційному відділенні Кагарлицької районної лікарні.
Наразі проти затриманого Сергія порушено кримінальну справу згідно частини 2 статті 121 Кримінального кодексу України – умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень.

Галина Присяжна
ВЗГ ГУМВС України в Київській області

Дачні крадіжки наркомана

03.03.2008

Протягом двох останніх років на території Києво-Святошинського, Васильківського і Обухівського районів столичної області з дачних будинків садових товариств в невідомому напрямку зникала відео та аудіоапаратура, посуд та інші коштовні речі . «Невловимим месником» виявився 27-річний Андрій, який раніше вже мав стосунки із законом - засуджений за зберігання наркотиків . Злочинець з 12-річним стажем наркомана ніякого особливого почерку та плану не мав: вдень видивлявся новий будинок-жертву, а в нічний час відгинав решітки, зламував замки, потрапляв в середину через горище. Навіть знаряддя злочину знаходив прямо на місці. Здавалося б усе дуже просто, проте відшукати злочинця по гарячих слідах в жодному з вісімнадцяти випадків не вдавалося: всі власники дачних будинків – кияни, тому одразу про скоєний злочин міліціонерів ніхто не сповіщав. Збільшення заяв в райвідділах відбувалося лише з початком дачного сезону навесні.
Тим часом телевізори, відеомагнітофони, магнітоли знаходили своїх нових власників. Апаратура перепродавалася за безцінь, в основному в Києві. Отриманих грошей вистачало злочинцю на одяг, розваги та наступну дозу наркотиків. Загалом наркоман обікрав дачні будинки на загальну суму близько 20 тисяч гривень. Затримали крадія в Васильківському районі на його дачі одразу після відпрацювання місць можливого збуту крадених речей. Від пред’явлених обвинувачень він не відмовляється. Долю злочинця вирішить суд.

Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області

= У ВОЛОДАРЦІ ЗАОХОТИЛИ ДІЛЬНИЧНИХ =

29.02.2008

В Київській області, згідно плану в усіх районах проходять зібрання місцевої влади і правоохоронних органів. Метою яких є взаємодія з громадськістю у справі протидії криміналу, звіт про зроблену роботу і створення позитивного іміджу міліції.
Днями в смт. Володарка відбулася робоча нарада за участю органів місцевого самоврядування і дільничних інспекторів міліції.
На зустрічі були присутні заступник начальника Головного управління внутрішніх справ в Київській області полковник міліції Микола Зінченко і помічник міністра внутрішніх справ Михайло Терпеливець та селищний голова Володарки Руслан Поліщук та інші місцеві посадовці і представники громадськості. Обговорювалися важливі питання, зокрема рівень довіри мешканців району до влади і правоохоронних органів. Відзначалося, що в порівнянні з минулими роками , вона значно зросла, про це свідчить зменшення скарг на роботу чи бездіяльність міліції, також цьому сприяють високі показники роботи.
На сьогоднішній день зарплата дільничних міліціонерів становить 1500-1800 гривень, залежно від звання, вислуги і особистих досягнень в службі. Є проблеми в плані матеріально-технічного забезпечення. Зважаючи на це представники райдержадміністрації і райради запевнили, що з року в рік виділятимуть кошти, збільшуючи їх розмір, на програму боротьби зі злочинністю, яка саме триває в Київській області.
Територію Володарського району обслуговують 8 дільничних інспекторів, які забезпечують охорону правопорядку 18 населених пунктів і райцентру. Це вимагає високої самовіддачі і надійної техніки. Тому на зустрічі були презентовані автомобіль та 2 скутери. Вони покликані полегшити і покращити виконання службових обов”язків. Кошти на придбання транспорту виділили селищна та районна ради народних депутатів. Подарунки є доречними, адже старший дільничний інспектор Володарського РВ ГУМВС в Київській області Анатолій Невзгляд, який отримав ключі від службового автомобіля, дуже його потребував. Він обслуговує п’ять сільських рад, до яких належать десять сіл, з населенням 3584 чоловік, відстань між підконтрольними населеним пунктами становить майже 35 кілометрів. Тепер нова машина дозволить краще реагувати на звернення громадян і оперативніше прибувати на місце події і просто для зустрічі з людьми. Зараз триває програма, відповідно до якої дільничний міліціонер повинен прийти до кожної сім’ї. Познайомитися, розпитати про проблеми і обов’язково залишити свої дані, щоб у випадку потреби завжди і вчасно прийти на допомогу.

В"ячеслав Буян
ВЗГ ГУМВС України в Київській області

= БАРИШІВСЬКИЙ БОЙОВИК ЗАКІНЧИВСЯ СТРІЛЯНИНОЮ =

27.02.2008

Біля трьох годин ночі 24 лютого жителі Баришівки Київської області могли подумати, що в селищі знімають бойовик про міліцію. Але події, що розігралися, у селищі не мали ніякого відношення до кіно, просто міліція виконувало свою повсякденну роботу...
Під час проведення оперативно-профілактичних заходів, які проходять в області, наряд автоінспекторів, за перевищення швидкості, на вулиці Жовтневій намагався зупинити «Жигулі» шостої моделі.
Але ні включений проблисковий маячок, ні знак, поданий жезлом не зупинив водія-бешкетника. Проігнорував всі сигнали міліціонерів, для зупинки автомобіля, він, натиснув на газ, і продовжив рух.
Переслідуючи «гонщиків» даїшники намагалися обігнати порушників, але ті, маневруючи по дорозі, і не думали зупинятися. Вимога по сигнально-перемовному пристрої, зупинитися біля узбіччя, також не дали бажаного результату. Виляючи по всій дорозі, при цьому, створюючи аварійну ситуацію для іншого транспорту, нічні порушники скинули швидкість тільки біля будинку по вулиці Фрунзе.
Далі події розвивалися дійсно як у бойовику.
До водія «Лади» підійшов інспектор ДАІ старшина міліції Олег Хатян і попросив надати документи для перевірки. У цю мить пасажир різко відкрив двері і, підійшовши зі спини до старшини, почав душити його за шию.
Помітивши вказані дії, на допомогу товаришеві поспішив старший лейтенант міліції Сергій Агієнко, але з машини вибіг другий пасажир і штовхнув його прямо під колеса автомобіля. Далі все розвивалися блискавично: водій ввімкнув передачу і почав рухатися на працівника ДАІ. Щоб уникнути наїзду, Агієнко різко підхопився на ноги й відразу опинився на капоті машини, а через кілька метрів, при різкому її гальмуванні, на лавці біля самого будинку.
А в цей же час сутичка пасажира зі старшиною закінчилася не на користь першого. Під час боротьби зі зловмисником 26-літній Олег Хатян, використовуючи рукопашний бій, відкинув його убік. Але навіть після цього чоловік не заспокоївся. Він забіг на подвір’я, схопивши сокиру й, погрожуючи гаїшнику, направився в його сторону.
Намагаючись заспокоїти правопорушника, старшина попередив, що б той не дурів, інакше йому доведеться застосувати табельна зброя. Та розлютований пасажир, навіть не звернув уваги на попередження, і, розмахуючи сокирою продовжував рухатися на свого «кривдника».
Працівникові міліції не залишалося іншого виходу як стріляти. У результаті 33-літньому Сергію К., до речі, раніше судимому за крадіжки, було нанесено вогнепальне поранення м'яких тканин руки. Наразі він перебуває в лікарні під вартою. Затримані й інші двоє порушників.
Після проведеного медичного огляду було встановлено, що всі зловмисники перебували в стані алкогольного сп'яніння.
Слід сказати, що будь які документи на автомобіль вони так і не змогли надати через їх відсутність.
До з'ясування всіх обставин автомобіль, на якому «гастролювала» трійця, буде перебувати на штраф площадці.
По даному випадку порушено кримінальна справа за частиною 2 статті 342 (опір правоохоронним органам).

Галина Присяжна
ВЗГ ГУМВС України в Київській області

УБИВСТВО ЧЕРЕЗ РЕВНОЩІ

25.02.2008

Життя – це найбільша цінність, і в той же самий час – це те, що можна дуже легко відібрати вбивши людину. Суворе сьогодення примушує нас майже на підсвідомому рівні, відкриваючи будь-яку газету, чекати розповідь про кримінал у різних навіть найважчих проявах. На превеликий жаль виправдалися очікування і цього разу.
Трагічний випадок стався в селі Горенка Києво-Святошинського району столичної області. 22-річний Олексій прийшов в гості до своєї знайомої 19-ти річної Катерини, молоді люди іноді зустрічалися. Все начебто було добре, але кавалер почав пред’являти претензії, він вимагав звітності від своєї подруги стосовно кожного її кроку. Ревність – погана порадниця, вона майже завжди провокує на безглузді вчинки. Під час однієї з розмов Олексій з Катериною почали сваритися, хлопець розлютився можна сказати озвірів. Схопивши ножа вдарив ним аж 5 разів свою співрозмовницю в область грудей і живота. Від отриманих травм остання померла на місці. Потім зловмисник викликав міліцію а сусіди, які прийшли на шум викликали швидку. Олексій затриманий за підозрою у скоєнні вбивства, за його словами про скоєне шкодує. Але як відомо є каяття – та не має вороття.
Люди, які знають Олексія шоковані, адже хлопець відрізнявся тихою, спокійною вдачею, але вийшло як кажуть в тихому болоті чорти водяться. Так склалося, що учасники цієї історії були сиротами. Катерина жила в селі зі своїм братом, якого на той час не було вдома. Ще в померлої є менші брати і сестри в Києві, які перебувають в інтернатах та дитячих будинках. З інших родичів є тільки тітка, що живе також в столиці. Мабуть саме вона і займеться похованням племінниці.

Раїса Совгир
ВЗГ ГУМВС України в Київській області

КУДИ ІДУТЬ ГРОШІ НА ЛІКИ ЧОРНОБИЛЬЦІВ ?

21.02.2008

Актуальною проблемою сьогодення є тендерні закупівлі, які здійснюються за державні кошти. На сьогодні державні підприємства, установи та організації не можуть придбати майно без проведення тендеру. Тендер виграють ті підприємства в сфері державних закупівель товарів, робіт і послуг, які пропонують найменшу ціну на вказані товари, доставку продукції за належністю, якість товару, а в разі, якщо продукція не відповідає Держстандарту повернення, або обмін товару. Комітети по тендерних закупівлях є в кожній державній установі для контролювання закупівель і недопущення розтрачання державних коштів.
Працівниками Управління по боротьбі з організованою злочинністю Головного управління внутрішніх справ в Київській області в ході проведення заходів, щодо перевірки дотримання законодавства України в сфері державних закупівель за державні кошти, були зібрані відповідні матеріали відносно службових осіб тендерного комітету Головного управління охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації.
Службовими особами тендерного комітету ВОЗ при проведенні тендеру по закупівлі лікарських засобів на 2007 рік для потерпілих від аварії на ЧАЕС не була здійснена перевірка відповідності придбаних медикаментів. В результаті чого частина ліків, була відсутня, а інші лікарські засоби були замінені на дорожчі, ніж заявлені у специфікації до тендеру.
Внаслідок недбалого відношення до своїх службових обов’язків працівниками тендерного комітету Головного управління охорони здоров’я Київської обласної Державної адміністрації, державі завдано шкоди у розмірі одного мільйона вісімдесяти п’яти тисяч гривень, що більше ніж в 250 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян.
По даному факту прокуратурою Київської області порушено кримінальну справу за статтею 367 Кримінального кодексу - службова недбалість.

Раїса Совгир
ВЗГ ГУМВС України в Київській області

КОЛИШНІ "АВГАНЦІ"- НАДІЙНІЙСТЬ У НИХ В КРОВІ.

15.02.2008

Чітка лаконічна фраза красномовно характеризує цих людей - людей з великої букви. Адже той, хто за наказом готовий бути за тисячі кілометрів від рідного дому, і там ризикувати своїм життям і здоров‘ям, той справжній герой.

У нашій державі 15 лютого відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Тому в актовому залі Головного Управління МВС в Київській області відбулося урочисте зібрання з цього приводу. Перед цим у вестибюлі демонструвалася виставка робіт художника “афганця” Юрія Борща. Далі присутнім показали документальні кадри Афганської війни, де побувало багато недосвідчених юнаків, які відірвані від сімейного благополуччя були змушені оволодівати мистецтвом виживання серед пустель і скель Афганістану. В їхню честь на зустрічі лунали добрі слова від представників обласної державної адміністрації, та обласної ради, ветеранських організацій України і Росії. Священослужитель храму св. Миколая, провів молебень за всіх хто побував на полі бою і за тих хто з нього не повернувся.

У своїй промові перший заступник начальника ГУ МВС України в Київській області генерал-майор міліції Сергій Корніч, наголосив, що близько 5-ти тисяч представників Київщини побували в Афганістані, на превеликий жаль 132 з них загинули. Особливо варто відзначив представників спецпідрозділу “Кобальт”, який складався виключно з працівників міліції. Міліціонери-добровольці, які пропрацювали в ОВС кілька років, у складі “Кобальту” боролися з бандитами у чужій суворій азійській країні. І повернувшись додому продовжили цю благородну справу. Зараз в міліції Київщини працює 80 чоловік з числа воїнів інтернаціоналістів. Від оперативного співробітника, до начальника райвідділу.
З нагоди свята колишнім воїнам були вручені нагороди, цінні подарунки, грамоти та книги від МВС, спілки ветеранів інтернаціоналістів.
Ще присутніх порадували своїми виступами виконавці авторської пісні, колишні “афганці”. Взагалі свято пройшло на високому рівні, адже слова подяки з боку гостей є цьому яскравим підтвердженням.

ВЗГ ГУМВС України в Київській області
ДАКТИЛОСКОПІЧНІ ОБЛІКИ В БОРОТЬБІ ЗІ ЗЛОЧИННІСТЮ

12.02.2008

Основне завдання експертної служби - це участь у слідчих діях, оперативно-розшукових заходах, виконання криміналістичних експертиз і досліджень, формування та використання криміналістичних обліків. Одним словом, максимальне забезпечення потреб органів внутрішніх справ в розкритті розслідуваних злочинів з метою створення науково обґрунтованої доказової бази, яка в подальшому буде використовуватись для якісного розслідування злочинів і встановлення особи злочинців, а також і доказів її причетності в суді. Експертна служба - це саме той підрозділ, який розвивається найшвидше, де впроваджуються найновіші технічні засоби та технології.
Дактилоскопічні обліки на сучасному етапі відіграють важливу роль в боротьбі зі злочинністю взагалі й особливо з рецидивною. Наявність банку даних в електронному вигляді відбитків пальців рук на осіб, які раніше скоювали злочини чи правопорушення, дає можливість експертам проводити оперативні автоматизовані перевірки за допомогою дактилоскопічної ідентифікаційної системи «Дакто-2000», яка функціонує на базі НДЕКЦ ГУМВС України в Київській області однієї з перших в Україні з листопада 1999 року.
На сьогодні в автоматизовану дактилоскопічну базу даних області вміщено понад півмільйона дактилокарт, з яких більше ста тисяч на осіб що здійснювали злочини чи правопорушення на території Київської та понад 10 тисяч слідів рук вилучених з місць крадіжок, шахрайств, грабежів, розбоїв, вбивств, тощо. Ефективність використання дактилоскопічних обліків дає беззаперечні результати в розслідуванні й розкритті злочинів як «по гарячих слідах» так і тих, що ввійшли до списку «неочевидних», тобто які мали місце в минулих роках. Лише за останній рік експертами криміналістичного відділу проведено близько 40 тис. автоматизованих перевірок, в результаті чого встановлено 119 осіб, що знаходились на місцях скоєння злочинів, 52 особи невпізнаних трупів та 8 фактів укриття анкетних даних особами, що приховуються від слідства. Найбільш яскраві факти розкриття злочинів за минулий рік це вбивства в Макарівському та Яготинському районах, розбійні напади в Броварському районі та в містах Бровари, Ірпіні, грабежі в Києво - Святошинському та Фастівському районах.
Але, на сьогодні користуючись зазначеною вище системою дактилоскопічної реєстрації осіб схильних до правопорушень та скоєння злочинів, поки що можна отримати інформацію про визначену особу лише практично в третині випадків. На це впливають різні чинники – місце злочину, атмосферний умови, давність слідоутворення та багато інших. З метою більш ефективного проведення оглядів місць подій на базі НДЕКЦ створюються умови для проведення експертиз з метою ідентифікації злочинців за ознаками ДНК та в подальшому створення інформаційної бази даних.
Сучасні досягнення судово-медичної молекулярно-генетичної експертизи дозволяють одержувати інформацію про визначену особу за допомогою найрізноманітніших слідів біологічного походження, особливо при скоєнні тяжких неочевидних злочинів проти людини, які нерідко виявляються на місці події й мають відношення до організму людини.
Перевага генетичного методу ідентифікації в порівнянні зі всіма іншими методами полягає ще й у тім, що для його застосування не обов'язково мати чіткі, наприклад сліди пальців рук, або проби крові. Оскільки ДНК є присутньою в кожній живій клітці людського організму, її можна витягти з більшості зразків людської тканини чи рідин. Спеціалісти вважають, якщо навіть підозрюваний діяв на місці скоєння злочину в рукавичках і не залишив слідів власної крові або слідів пальців рук у вигляді нашарування на поверхні певних об'єктів потожирових виділень організму людини, то його все одно можна буде пізнати, знайшовши, наприклад, найменші сліди шкірних покривів чи голівки волосся на одязі жертви чи поблизу від місця скоєння злочину.
Незважаючи на те, що розглянуті методики встановлення особи злочинців є дуже дорогими в матеріальному відношенні, але затрати на це ніщо в порівнянні з життям людини.

ВЗГ ГУМВС України в Київській області
"ЗЕЛЕНИЙ ЗМІЙ" ГУБИТЬ ДУШІ...

11.02.2008

Після спільної пиятики сталася сварка і між жителями селища Кожанка Фастівського району 21-річним Олександром та 37-річним Віктором, під час якої Олександр дерев’яною палицею заподіяв черепно-мозкову травму своєму земляку. І в цьому випадку «зелений змій» зробив свою чорну справу - в результаті отриманих тілесних ушкоджень Віктор помер.
А у селі Гвоздів Васильківського району у особистому будинку з рубаною раною голови було виявлено тіло господаря, 59-Анатолія.
В ході оперативно-розшукових заходів встановлено, що дані ушкодження потерпілому, під час розпиття спиртних напоїв, заподіяв 24-річний Сергій, житель Миколаївської області, який того дня гостював у Анатолія.
На передодні вихідних до Миронівської районної лікарні госпіталізували жителя села Ємчиха, 58-річного Степана. Всі старання медиків не дали бажаного результату, за добу чоловік помер.
За висновком судмедекспертизи смерть потерпілого настала внаслідок крововиливу в кору головного мозку.
Оперативники встановили, що тілесні ушкодження Степану, під час сварки, яка виникла після спільного розпиття спиртних напоїв, руками та ногами, заподіяв рідний син, 31-річний Віктор.
Як не прикро, але горілка знову зіграла свою страшну роль.

ВЗГ ГУМВС України в Київській області
"РОМАНТИКИ З ВЕЛИКОЇ ДОРОГИ..."

06.02.2008

Грабіжники та крадії «працювали» не покладаючи рук.
Так Правоохоронці К.Святошинського району затримали громадян ближнього зарубіжжя, 27-річного жителя Російської Федерації та 35-річного уродженця Республіки Беларусь, до речі обоє раніше судимих, які у селі Віта Поштова в садовому товаристві «Тиша» з дачного будинку киянина викрали 16 батарей водяного опалення.
Затримані у скоєному злочині зізналися і дали правдиві покази.
Покращити свій матеріальний стан, щоправда за чужий рахунок, вирішили і троє жителів міста Ірпінь.
Пізнього вечора на вулиці К.Маркса молодики, погрожуючи пневматичним пістолетом, напали на двох студентів і відібрали у них два мобільних телефони та золоті ланцюжки.
У затриманих зловмисників вилучені речові докази та зброю.
А от 15-річний вихованець школи-інтернату з міста Житомир на «промисел» приїхав до міста Б.Церква, де зайшов до однієї з квартир на вулиці Комсомольській і застосувавши фізичне насильство до 11-річного школяра, заволодів мобільним телефоном.
А от непрацюючий 22-річний Олексій з міста Бровари так знахабнів, що серед білого дня вирішив поцупити з торгівельного намету пальто. Але приватний підприємець виявилася жінкою хороброю і дала відпір нахабі, і не дозволила вчинити крадіжку товару.
Не забракло нахабства і двом 20-річним полтавчанинам, які у місті Вишгород зайшли до магазину «Дніпро» і відібрали у пенсіонерки сумку, в якій знаходилося 300 гривен.

ВЗГ ГУМВС України в Київській області
ВІДЗНАЧИЛИ ЗА РОЗКРИТТЯ ВБИВСТВА

04.02.2008

Подвійне вбивство у місті Вишгород, в результаті якого загинули мати і донька Нерсесян викликали високий громадський резонанс. Справа перебуває на особливому контролі у керівництва Головного управління.
Підозрювані у скоєнні злочину за рішенням суду перебувають під вартою і дають відповідні покази.
В суспільстві існує думка, що міліція погано працює, не виконує роботу належним чином. Думки можуть бути різні, і, якщо є негативна позиція, то мабуть і причина є для цього. Але, як показує досвід і життя, це буває у виключних випадках. Насправді люди в пагонах, коли ідуть на робочі місця від своїх дружин і дітей, і в основному ставлення правоохоронців до служби таке як потрібно. Розуміючи людську біду вони намагаються допомогти всім, і в кожному особисто потерпілому.

Усвідомлюючи, що оперативність і вчасність в частині ізолювання кримінальних об’єктів від соціуму має національне значення. Що приємно радує. Це те, що якісна служба не залишається в тіні байдужості керівництва. Так і цього разу оперативність працівників міліції Вишгородського РВ у справі розкриття резонансного злочину подвійного вбивства була гідно оцінена. Був виконаний значний об'єм роботи, який допоміг у справі з розкриття злочину. Обстежений лісовий масив площею п’ять гектарів і знайдені речові докази та знаряддя вбивства. Тому днями керівництво Головного Управління Київщини, на чолі з генерал-лейтенантом міліції Віталієм Яловенком відзначили героїв.

Так рядовий Юрій Гаптар, курсант 18 взводу училища професійної підготовки працівників міліції у Хатьянівці отримав зброю, яка стріляє гумовими кулями, а Юрій Устіянович отримав грошову винагороду. Також було відзначено старших слідчих Віктора Гунька та Василя Бирко.
Нагородження проходило в урочистій обстановці серед великої кількості присутніх (особового складу правоохоронців всього регіону), з боку яких відчувалася повага до нагороджених. Це дає впевненість, що правопорядок у нашій державі знаходиться в надійних руках.

ВЗГ ГУМВС України в Київській області
ПОВІДОМЛЕННЯ

04.02.2008

До чергової частини К.Святошинського райвідділу міліції 3 лютого біля десятої години ранку надійшло повідомлення, що в селі Білогородка, поблизу місцевого цвинтаря у лісосмузі, виявлено тіло невідомої жінки прикидане сміттям та гілками.
Слідчо-оперативною групою встановлено, що загибла 16-річна учениця однієї із шкіл Білогородки, яка зникла з дому 2 лютого і знаходилась у розшуку.
За фактом вбивства слідчим відділом К.Святошинського РВ ГУМВС України в Київській області порушено кримінальну справу за частиною 2 статті 115 Кримінального кодексу України.
Прохання до всіх кому відомо про дану трагедію, чи можливо випадкових свідків вбивства, повідомити правоохоронні органи по телефону: 406-07-83, або 8-044-98-402-02.

ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Правоохоронці Київщини розпочали підготовку до «Євро 2012»

01.02.2008

Днями у місті Біла Церква на базі міськвідділу органів внутрішніх справ для керівництва Головного управління столичної області був проведений показовий розвід патрульно-постової служби для охорони громадського порядку у місті. У заході в рамках підготовки «Євро 2012» активізували майже 200 чоловік, були задіяні представники всіх районів. Правоохоронці показали себе у всій. Демонструвалася стройова підготовка керівників і особового складу.
Начальники першого і другого підрозділів, підполковники міліції відповідно організували все на високому рівні, адже по іншому і бути не може, тому, що все було під контролем начальника обласного ГУ генерал-лейтенанта Віталія Яловенка. Керівництву продемонструвало ситуації по затриманню небезпечних злочинців, виявлення та вилучення наркотичних речовин і зброї за участю двох спеціально надресированих службових собак. Навчанням тварин займаються досвідчені кінологи – старший сержант міліції Світлана Білявська та прапорщик міліції Олександр Семенюк. Слід відмітити, що їх вихованці не одноразово відрізнялися на службі.
Роботою міліціонерів-кінологів керівництво залишилося задоволене. При цьому зауваживши, що до великого футболу у нашій країні потрібно підготувати значно більше таких розумних чотириногих охоронців правопорядку.
Ще присутніх здивував командир роти патрульно-постової служби майор міліції Михайло Андрусінник, показавши крім спеціальних автомобілів, мотоциклів і коней, унікальне своєрідне ноу-хау – чотири новеньких скутери з міліцейським маркуванням. Для затримання можливих злочинців, які спробують втекти, використовуючи подібну чудо-техніку.
Під час наради обговорювались важливі питання. Також не обійшлося і без критики, яка стосувалася працівників відділу боротьби з економічної злочинності, зокрема проведення операції «Земля», мета якої попередити і не допустити порушення у цій важливі справі.
Роботу своїх колишніх підлеглих представляв ще до недавнього часу начальник міського відділення органів внутрішніх справ полковник міліції Юрій Квятківський, а нині перший заступник начальника обласного Главку.
Правоохоронці столичної області зроблять все, для того, щоб захистити честь мундира, довести владі і суспільству, що може забезпечити на належному рівні захист громадського порядку під час організації і проведення такої події, як «Євро 2012».

ВЗГ ГУМВС України в Київській області
ПРОЖЕРЛЕВИЙ "ЗЕЛЕНИЙ ЗМІЙ"... АБО СІМЕЙНА ДРАМА

31.01.2008

Кримінальна статистикам не перестає нас шокувати. Зростаючи в динамічній прогресії з величезною, шаленою швидкістю. Пройшов лише місяць, як розпочався рік, а в області сталося уже 10 вбивств, в тому числі з особливою жорстокістю. Факти вражають і вони, як відомо, річ уперта.
І деталізуючи цифри можна зробити наступний висновок: майже 82 відсотки важких злочинів було вчинено у стані алкогольного сп’яніння. Не відомо чи думав Менделєєв змішуючи воду і спирт до відомих сорока градусів, що його винахід принесе стільки горя в мільйони людських доль. Напевно, що ні, адже люди науки часто відрізняються недалекоглядністю.
Здійснюють відкриття і винаходи, які після впровадження в маси калічать життя. Ось один із жахливих прикладів, який стався на днях у місті Іванкові.
До міліції надійшло повідомлення з центральної лікарні про те, що до них з двома проникаючими пораненнями живота доставлено 32-річного Сергія, жителя села Сукачі, який від отриманих тілесних ушкоджень помер.
Здавалося б невинна жертва, залишилося тільки поспівчувати, але…
Як встановило слідство покійний дружив з «зеленим змієм», постійно зловживав спиртним, ніде не працював і у всіх своїх бідах звинувачував дружину, яка хотіла добра для сім’ї і бажала, щоб діти росли у повноцінній сім’ї. Хоч поганий, але рідний, стара, як світ мудрість, з якою інколи хочеться посперечатися.
Подружжя прожило разом п’ятнадцять років. Нажило двох прекрасних дівчаток. Здавалося б тільки жити та радіти. Але…
Пагубна пристрасть до спиртного стала причиною всіх бід родини. Все рідше діти раділи спілкуванню з тверезим батьком. Їх життя наповнилося постійним страхом. Адже досить було чоловікові випити, як перетворювався у звіра і всю свою лють виливав на дружину. Сварка і бійка стали в сім’ї постійними «гостями».
У той трагічний день Сергій знову був під «шафе». Від гріха подалі 14-річна Маринка забрала 8-річну Наталю і пішла до сусідів, в надії, що мама повернеться з роботи і присмирить татуся. Та все склалося не так.
Та тільки Катерина переступила поріг будинку, як на неї вилився потік брудних образ, затим помах руки, і важкий кулак коханого зламав їй ніс. Закривавлене обличчя і сльози жінки, ще більше розізлили чоловіка. Мов звір він накинувся на неї і почав душити. Захищаючись, закинута потужними ударами на кухню, не пам’ятаючи себе, Катерина схопила ніж і всадила його в оскаженілого чоловіка. Це все що вона пам’ятає, адже відразу після удару втратила свідомість.
Прибулі на місце події міліціонери, яких викликали на черговий скандал сусіди, відразу подумали, що в будинку два трупи, але лікарі прояснили ситуацію: обоє живі, але потребують допомоги.
Подружжя доставили в лікарню, але спроби медиків врятувати життя Сергія не дали бажаного результату, не приходячи до свідомості він помер. Катерина ще знаходиться в лікарні і лікує тілесні ушкодження отримані під час бійки.
Оцінку її діям с точки зору закону встановить суд, і можливо діти, які вже й так надзвичайно сумують, як це не прикро, але тільки за мамою, залишаться без неї ще на довший термін. Те що сталося вражає своєю значимістю в долях учасників подій і їх близьких і є черговим нагадуванням, що зловживання алкоголем завжди має сумні наслідки.

ВЗГ ГУМВС України в Київській області
ГАРЯЧІ ГОЛОВИ, ГОРІЛКА ТА НІЖ

30.01.2008

До Бородянського відділу міліції надійшло повідомлення з центральної районної лікарні, що до них з черепно-мозковою травмою та струсом головного мозку госпіталізовано 58-річного жителя села Буда Бабинецька. Не дивлячись на всі старання медиків, врятувати життя чоловікову не вдалося, не приходячи до свідомості він помер.
В ході проведення оперативно-розшукових заходів встановлено, тілесні ушкодження потерпілому в указаному селі на вулиці Великого Жовтня, під час сварки, яка виникла на грунті неприязні, заподіяв 32-річний непрацюючий Олександр. Так звичайна побутова сварка коштувала одному життя, а іншому волі, адже за вчинений злочин доведеться відповідати по всій суворості закону.
А от у місті Миронівна мало не сталося трагедії із-за вживання спиртного.
А суботній вечір для 43-річного Романа та Олександра, його сусіда і приятеля розпочався досить таки непогано. Зі спиртним у чоловіків проблем не було, та й закуски не бракувало. Чаркувалися, гомоніли про життя, тож і не замітили, як день давно перейшов у вечір. Сварка між приятелями виникла із-за дрібниці. Раптово згадалися якісь старі образи, і як мовиться, пішло-поїхало. Коли ж словарний запас образ закінчився, в хід пішли кулаки, а затим в руках Олександра блиснув ніж, яким він і наніс проникаюче поранення грудної клітини Роману.
На щастя у зловмисника вистачило здорового глузду викликати карету швидкої, лікарі якої надали першу допомогу постраждалому та госпіталізували його до лікарні. А за вчинений злочин Олександру доведеться відповідати по всій суворості закону.

ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Спроба заволодіти зброєю міліціонера коштувала нападнику життя

28.01.2008

У понеділок, 28 січня, близько 12 години у місті Бровари Київської області стався інцидент, який коштував життя його винуватцю, ще двоє осіб зазнали вогнепальних поранень.

За попередніми даними, близько 11 години дня наряд Державтоінспекції, який патрулював територією міста в рамках профілактичної операції «Мігрант», помітив на вулиці двох підозрілих чоловіків кавказької зовнішності. На прохання правоохоронців показати документи ті повідомили, що паспортів не мають і пред’явили довідки на право тимчасового проживання в Україні.
З метою перевірити особи підозрілих працівники Державтоінспекції доставили їх до Броварського міськвідділу, а звідти – до «паспортного» відділу міліції. Наділі, коли один із зловмисників перебував в службовому кабінеті начальника цього відділу, його подільник самовільно ввірвався до приміщення, після чого обоє спробували напасти на працівників міліції. В ході бійки з правоохоронцями один із затриманих вихопив з кобури працівника ДАІ табельний пістолет. Правоохоронець встиг перехопити та заломити руку зловмисника, однак той, шалено опираючись, почав тиснути на гашетку. Перша випущена ним куля потрапила у стіну, друга – у відкриті двері, поранивши одного з відвідувачів відділку. На цю мить працівник міліції зміг побороти опір нападника і третім пострілом зловмисник поранив себе в пах. Надалі працівник ДАІ, заволодівши пістолетом, поранив у ногу другого нападника. Як наслідок цієї події, один із нападників помер на місці, другого (а також пораненого відвідувача) – госпіталізовано.
За фактом згаданого інциденту проводиться службова перевірка. Вирішується питання про порушення кримінальної справи.

ВЗГ ГУМВС України в Київській області
У місті Бровари затримано торгівця "Трамадолом"

28.01.2008

Днями працівники міліції столичної області затримали 20-річного мешканця міста Бровари, який займався продажем сильнодіючого лікарського препарату «Трамадол».

Нещодавно міліціонери отримали оперативну інформацію, що у місті Бровари з‘явився чолов‘яга, який активно займається продажем «Трамадолу». Тож під час продажу чергової партії препарату молодика затримали, як то кажуть на гарячому. Примітно, що покупцем виявився неповнолітній.
Під час огляду затриманого у нього виявили та вилучили 10 пігулок препарату. Правоохоронці кажуть, що парубок емоційно ніяк не відреагував на подію – поводив себе так, неначе торгівля «трамадолом» для нього є нормою життя.
Згодом оперативники провели огляд помешкання затриманого, де на них чекав неабиякий сюрприз. У сумках та пакетах лежали численні коробки з пігулками Трамадолу, яких міліціонери нарахували майже 1900.
За словами начальника Броварського міськвідділу внутрішніх справ Анатолія Половка, на чорному ринку при середній ціні 50-60 гривень за упаковку, така партія коштуватиме близько 10 тис. гривень.
Сам затриманий пояснює, що таким чином хотів покращити своє матеріальне становище. Каже, що в день заробляв в середньому 150-200 гривень. Заробіток був стабільним, проте надто нервовим. Адже на торгівця постійно чекають всілякі проблеми: міліція, конкуренти і, врешті-решт – неадекватні наркомани.
Наразі відносно молодика порушено кримінальну справу за ч.4 ст. 321 КК України. Триває слідство.

ВЗГ ГУМВС України в Київській області
КРИМІНАЛЬНА ХРОНІКА КИЇВЩИНИ

24.01.2008

17 січня о десятій годині вечора у будинку на вулиці Спаській було вбито 48-річну жінку і її 19-річну доньку. Тіла рідних людей виявив господар будинку, який повернувся додому.
В ході проведення оперативно-розшукових заходів встановлено, що це звірське вбивство, на грунті ревнощів, вчинили 19-річний житель села Лютіж та 18-річний киянин. Молодики зайшли до будинку і нанесли колото-різані рани живота та шиї жінкам, які від отриманих тілесних ушкоджень померли на місці.
По даному випадку порушено кримінальну справу. На разі зловмисники затримані і дають свідчення щодо даного злочину.
А у селі Чмирівка Білоцерківського району у своєму будинку з двома проникаючими ножовими пораненнями живота та грудної клітини виявлено тіло 58-річного Анатолія.
Встановлено, що вбивство потерпілого, після спільного розпиття спиртних напої скоїв його син, 38-річний Віктор, якого за вчинений злочин затримано.
На передодні вихідних до Богуславського відділу міліції надійшло повідомлення з центральної районної лікарні, що до них із дробовим пораненням м’яких частин ноги доставлено 67-річну жительку села Медвин.
Прибулі на місце події оперативники встановили, що поранення жінка отримала у сараї успадкованого будинку, де її чоловік, 73-річний Дмитро, з метою попередження посягань на майно від непрошених гостей установив саморобний пристрій, який виготовив з мисливського патрону 16 калібру.
Жінка не знала про встановлену пастку тож і стала випадковою жертвою свого коханого чоловіка.
Того ж дня до Миронівської райлікарні з проникаючим пораненням грудної клітини госпіталізували 42-річного Костянтина, місцевого жителя, якому біля десятої години вечора на вулиці Матросова вказане поранення під час сварки заподіяв 48-річний Олександр.
Затриманий Олександр шкодує про вчинене, адже він не мав намірів шкодити своєму приятелі з яким пиячив того вечора. Можливо просто забагато було вжито алкоголю, який затуманив чоловікам розум і між ними виникла сварка, яка й переросла у бійку, під час якої Олександр схопив ніж і наніс тілесне ушкодження. Не дивлячись на те, що зловмисник картає себе за такий вчинок, і все ж таки йому доведеться відповідати по всій суворості закону.
Закінчилася свята і грабіжники вирішили знову взятися за злочини, і не виключно, що з однією ціллю - покращити свій матеріальний стан, який значно зменшився після знаменних гулянок.
Але слід відмітити, що у новому році грабіжники стали більш жорстокіші. Так із 64 випадків вчинених грабежів за поточний період, більшість із потерпілих зазнали фізичного насильства.
Ось тільки декілька випадків із тих що трапились за зазначений період.
У місті Б.Церква на вулиці Леваневського 20-річний житель села Іванівна разом зі своїм приятель, жителем Черкаської області, до речі обидва непрацюючі, застосували фізичне насильство до місцевого жителя і відібрали мобільний телефон та особисті речі.
А у селі Софіївська Борщагівка К.Святошинського району 34-річний житель міста Боярка під погрозою застосування фізичного насильства, у 80-річної пенсіонерки відібрали 600 гривен, всю пенсію, яку старенька отримала.
А от 80-річна пенсіонерка з селища Рокитне стала жертвою розбійного нападу.
До будинку бабусі 19 січня зайшов невідомий чоловік, побив нещасну жінку і погрожуючи їй ножем наказав віддати гроші. Бабусі ні чого не лишалось, як дістати все своє збереження на «чорний день», п’ять тисяч гривен і зі сльозами передати їх у руки розбійника, який відразу ж залишив не тільки будинок, а й межі району.
Днем пізніше правоохоронці затримали зловмисника у селі Блискавиця Бородянського району, де він переховувався родичів, ним виявився 43-річний Андрій, житель села Петріське.

Галина Присяжна
ВЗГ ГУМВС України в Київській області

У ПОШУКАХ ГРОШЕЙ І ЗОЛОТА

14.01.2008

У пошуках грошей і золота грабіжники примусили своїх жертв роздягтися догола.
Днями був затриманий другий зловмисник, причетний до нанесення тяжких тілесних ушкоджень 51-річному жителю с. Липовий Ріг Миронівського району, що на Київщині, який через чотири дні від отриманих травм помер. Першого ж зловмисника оперативники затримали вже наступного дня після повідомлення про злочин.

Про смерть Петра С. в міліцію повідомила сільський голова Тетяна Гребельник. Слідчо-оперативна група прибула на місце події разом з медиками, які зафіксували смерть чоловіка. Тіло направили на судово-медичну експертизу, результати якої вказали на насильницький характер смерті потерпілого, а її причинами сталі численні побої та крововилив під оболонку кори головного мозку.
Співмешканка загиблого розповіла правоохоронцям, що кілька днів тому пізно увечері у вікно будинку хтось постукав. Сусід, який саме гостював у них, запитав у господаря дозволу відчинити двері, а у веранді будинку запитав у нежданих гостей, хто вони і що їм потрібно. У відповідь почув: «Міліція! Відчиняй!». Чоловік відкрив двері і від отриманого удару впав під стіл, де знепритомнів. На шум визирнув власник житла, якого теж було негайно побито. Гість, опритомнівши, увійшов до будинку і побачив, як двоє хлопців б'ють роздягнених догола господарів помешкання і вимагають віддати їм гроші та золото. Речі в кімнаті розкидані, все було засипане мукою. Не знайшовши нічого коштовного, грабіжники наостанок побили чоловіків, один з них підняв з підлоги сто гривень, що випали з кишені брюк господаря будинку, і вони зникли. В наступні дні побитий чоловік скаржився на головні болі, проте він заборонив співмешканці викликати лікаря. За її словами, Петро хотів «відлежатися, а потім поодинці переловити» своїх кривдників, однак на четвертий день помер, сидячи в кріслі перед телевізором.
Як розповів начальник Миронівського РВ ГУМВС України в Київській області Олександр Горовенко, першого підозрюваного у скоєнні злочину оперативники затримали наступного ж дня. Ним виявився 17-річний учень ПТУ, житель Обухова столичної області. Хлопець розповів, що гостював у діда в Липовому Розі. Там зі своїм знайомим, 19-річним місцевим жителем, він був на дні народження у знайомого. Випитого хлопцям видалося замало, тому вони вирішили роздобути грошей, аби «додати». З цією метою вони і зашли в будинок до наочно знайомого їм Петра С.
Другий зловмисник зник у невідомому напрямку, як тільки довідався про смерть побитого ним чоловіка. Працівникам міліції знадобився майже тиждень для його затримання. Виявилося, що хлопець узяв з собою трохи їжі й подався до лісу, де весь цей час жив в окопі часів Другої світової війни. Добряче змерзнувши, нелюд прийшов додому, де наступного ранку був затриманий співробітниками Миронівського райвідділу внутрішніх справ. Хто знає, скільки б він ще міг переховуватися, якби не морози, що «атакували» Київщину на початку року…
Наразі відносно молодшого з грабіжників судом був обраний запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд, а його старший «колега» був узятий під варту і знаходиться в ізоляторі тимчасового тримання місцевого РВВС. Відносно молодиків порушена кримінальна справа за статтями КК України, що передбачають відповідальність за хуліганство, грабіж і нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що потягли за собою смерть потерпілого, а стосовно 19-річного парубка – ще й за втягнення неповнолітнього у злочинну діяльність. До речі, в минулому у нього вже є конфлікт із Законом – він був засуджений за скоєння крадіжки. Під час бесіди хлопець тремтячим голосом запевняв, що не бажав смерті чоловіка і жалкує про скоєне. Після проведення слідства долі грабіжників будуть передані до рук суду, їм загрожують досить серйозні терміни позбавлення волі.

Микола Гулевич, ВЗГ ГУМВС України в Київській області
ПОДВІЙНЕ ВБИВСТВО НА НОВИЙ РІК

11.01.2008

отримали «в подарунок» міліціонери Київщини Про подію стало відомо від родичів потерпілих, які викликали міліцію після трьох невдалих спроб привітати свого брата і його дружину з Новим роком.

Сестра загиблого 54-річного жителя с. Іванковичі Васильківського району, що неподалік від столиці, 2 січня приїхала до брата з наміром привітати його з новорічними святами. В будинку горіло світло, але двері були замкнуті. Не побачивши нікого з родичів , жінка поїхала додому. Така ж ситуація повторилася і в два наступні дні. Лише після цього жінка запідозрила недобре й звернулася по допомогу до місцевих правоохоронців.
Членам слідчо-оперативної групи Васильківського міськвідділу ГУМВС України в Київській області для того, аби потрапити до будинку, довелося за допомогою спеціальних пристосувань вирізати грати на одному з вікон. В одній з кімнат міліціонери знайшли тіла сімейної пари пенсіонерів зі слідами насильницької смерті. Попередньою причиною їх загибелі було назване задушення. Слідчим була порушена кримінальна справа за п.1 ч.2 ст.115 КК України («Вбивство двох і більше осіб»). Основною версією скоєння злочину було висунуто вбивство з метою пограбування, яка пізніше знайшла своє підтвердження.
Оперативникам Васильківського МВВС за активної участі дільничних інспекторів міліції та співробітників кримінальної міліції у справах дітей вдалося встановити першого підозрюваного у скоєнні злочину вже впродовж першої доби роботи спеціально створеної слідчо-оперативної групи. Ним виявився 16-річний підліток, місцевий житель. З його допомогою вдалося встановити другого нападника – його 20-річного земляка. Третім в «тенета» правоохоронців потрапив 25-річний житель того ж села, який став мимовільним помічником двох грабіжників. Після затримання всіх учасників злочину його картину вдалося відновити в повному об'ємі .
За довгі роки сумлінної праці в місцевому колгоспі сімейна пара загиблих пенсіонерів заробила право на отримання земельних паїв у розмірі 2-х гектарів кожному. Літні люди вирішили розпорядитися отриманою землею, продавши її. За частину виручених грошей зробили ремонт оселі, перекрили дах, укріпили двері та вікна, придбали побутову техніку. Ще одна частина грошей (близько 100 тисяч доларів США) зберігалася в будинку.
За словами затриманих, вони не знали точно, чи є гроші в будинку, і йшли до пенсіонерів, так би мовити, навмання. Прийшовши на подвір’я, грабіжники причаїлися біля вхідних дверей будинку й дочекалися, поки господар не вийшов з помешкання. У цей момент зловмисники увірвалися в житло, задушили чоловіка та його дружину за допомогою ременя і хустки, й знайшовши гроші, подалися геть. Витратити гроші вирішили «з розумом» – звернулися до свого знайомого з проханням відвезти їх до Києва, де купили 6 дорогих мобільних телефонів, одяг, взуття, значну частину витратили в салонах ігрових автоматів. Але найзначнішою покупкою стало придбання… автомобіля «Шевроле - Лачетті», який того ж дня і оформили на свого знайомого. Причинами такої «щедрості» стала юність одного з грабіжників, і деякі проблеми із законом – у іншого. Причому вкраденими грошима «діди-морози» буквально розкидалися на всі боки. Сестрі свого товариша та її подрузі подарували по мобільному телефону, а ще одним своїм знайомим привезли пральну машинку–автомат і бензопилку. Потім купили у свого знайомого потриманий автомобіль «ВАЗ-2110» за ціною нового, й у фіналі придбали в автосалоні автомобіль «Шевроле-Такума». Останній автомобіль хотіли також оформити на свого односельця, але не встигли: перешкодили міліціонери.
Правоохоронцями в ході проведення обшуків були знайдені та вилучені в якості речових доказів всі «подарунки», а також 3 автомобілі, домашній кінотеатр, музичний центр, 2 мікрохвильові печі, ювелірні прикраси. До того ж за місцем проживання в одного з них знайшли залишок невитрачених грошей у розмірі 50 тисяч гривень та 5100 доларів США.
Наразі відносно обох зловмисників судом був обраний запобіжний захід у вигляді взяття під варту, провадяться слідчі дії. Після розслідування справа буде направлена до суду, який і вирішуватиме їхню подальшу долю.

Микола Гулевич, ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Київську обласну міліцію знову очолив Віталій Яловенко

09.01.2008

Сьогодні у Головному управлінні МВС України в Київській області Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко представив керівному складу начальника обласної міліції генерал-лейтенанта міліції Віталія Яловенка. Його попереднику на цій посаді генерал-майору міліції Костянтину Сапку Міністр висловив подяку за службу та повідомив про відзначення його нагородою МВС України – нагрудним знаком «Закон і Честь».
Юрій Луценко окреслив п‘ять основних пріоритетних напрямків діяльності міліції з урахуванням специфіки Київської області: боротьба зі злочинністю в земельній сфері, незаконним обігом наркотичних засобів, незаконною міграцією, наведення порядку на автомагістралях, захист прав та інтересів кожного громадянина.
Найбільшій критиці з боку Міністра були піддані відділи міліції Ірпіня, Борисполя та Обухова, на що Віталій Яловенко пообіцяв відреагувати серйозними кадровими заходами, включаючи переатестацією особового складу.
Звертаючись до нового начальника Головного управління та його колег, Міністр побажав не втрачати професіоналів й оцінювати кожного по конкретних справах.
Яловенко Віталій Олексійович, 1960 року народження, обіймав посаду начальника ГУМВС України в Київській області з лютого 2005 до березня 2007 року.

ВЗГ ГУМВС України в Київській області


Повернутись на головну
Замовити VPS-хостинг
Зарегистрировать домен / register domain ua
Video surveillance