Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр при ГУМВС України в Київській області має можливості для проведення наступних експертних досліджень далі >>>
Чотири розбійні напади і кінець
17.03.2009
Нещодавно в Обухові співробітники міліції затримали двох хлопців які скоювали розбійні напади на невеличкі крамниці та ларьки і з яких забирали найцінніше. За свою розбійницьку діяльність вони всигли зробити чотири такі напади де обєктами стали приватні магазини та одна АЗС. Це були корінні жителі Обухова, одному з яких виповнилося 25 років, а іншому майже 30.
Схема нападів була пропрацьована досить професійно. Щоб скривати свої обличчя вони одягали спортивні шапки з вирізами для очей, потім заходили до обраної установи та погрожуючи газовим пістолетом забирали наявні кошти і негабаритні цінні речі після чого спокійно зникали з місця пригоди. Їхніми здобутками в загальній кількості стало близько 11 тис. гривень, талони на 600 літрів бензину та картки поповнення рахунку мобільного звязку на суму 1100 грн.
Затримавши їх правоохоронці змогли вилучити в них лише талони на пальне, а решту вони встигли витратити.
За ст.187 ч.2 яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років з конфіскацією майна, порушені кримінальні справи по всім чотирьом випадкам.
А якщо взяти взагалі – то діяльність співробітників міліції Київщини можна оцінити майже на відмінно. З початку року було здійснено 37 розбійних нападів і на сьогодняшній день лише один факт залишається не розкритим.
Юрій Павелко
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко закликав керівників підрозділів БОЗ не допустити розкрадання посадовцями бюджетних коштів
13.03.2009
Під час робочої поїздки 12 березня ц.р. до Полтавської та Харківської областей Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко взяв участь у «кущових нарадах» керівників регіональних підрозділів боротьби з організованою злочинністю й разом з першим заступником Міністра – начальником ГУБОЗ МВС України Володимиром Бедриківським заслухав питання ефективності роботи цих підрозділів, а також окреслив основні пріоритети в їх діяльності на поточний рік. За його словами, головна вимога до підрозділів БОЗ - не допустити розкрадання посадовцями бюджетних коштів напередодні президентських виборів.
- Особливість цього року, - зауважив Ю.Луценко, - яка змусила мене зібрати начальників УБОЗ, є такою, що це рік президентських виборів. Пам’ятаючи, що міліція поза політикою, тим не менше мушу констатувати - це рік, коли багато високопосадовців, відчуваючи, що це останній рік їхньої роботи, займаються «дембельським акордом» - збиранням данини і мародерством бюджетних коштів, які нинішній бюджет надає областям.
За словами Міністра, завданням підрозділів УБОЗ є саме не допустити, аби цей рік для високопосадовців став роком «дембельського розкрадання». Він підкреслив, що це ключове завдання деталізується за напрямками:
Перший – перевірка актів виконання робіт за бюджетні кошти минулого року, тобто коли ремонтувалися, будувалися будинки, школи, дитячі садки, дороги тощо.
Другий - протидія конвертаційним центрам і з’ясування, скільки посадовців бюджетних організацій до цього причетні.
Третій – протидія хабарництву на всіх щаблях державної влади.
При цьому Міністр зауважив, що до МВС надходить чимало сигналів про зловживання посадовцями державних адміністрацій та керівниками різних служб бюджетного напрямку.
- У багатьох випадках ми бачимо не лише нецільове використання коштів, але цинічне, нахабне пограбування державних коштів, - підсумував Ю.Луценко.
ДЗГ та МД МВС України
Спочатку він поранив правоохоронця, а потім загрожував всіх підірвати
13.03.2009
В місті Біла Церква, що на Київщині, правоохоронцям довелося штурмом брати квартиру в одній з дев’ятиповерхівок. Чоловік, який знаходився всередині і на прохання міліції не відчиняв двері, випив півтори пляшки коньяку, ножицями знищив всі документи, які засвідчували його особу, а потім перерізав собі вени.
Близько дев’ятої години ранку міліціонери вирішили перевірити оперативну інформацію. Занадто схожим за описом був чоловік, який винаймав квартиру на першому поверсі, на того, хто міг нещодавно викрасти картки поповнення рахунку, а також скоювати крадіжки з місцевих магазинів і ларьків. Двоє правоохоронців подзвонили в двері, двоє залишилися чекати надворі, щоб не втік через балкон, і не помилилися. Після того, як чоловік дізнався, хто стоїть за дверми, він спробував втекти, проте не судилося. Побачивши засідку на вулиці біля балкону, він не довго думаючи вистрілив із саморобної гвинтівки і поранив правоохоронця в передпліччя, після чого закричав: «У мене тут граната, я вас всіх підірву!»
Дочекавшись підкріплення – спецпідрозділу «Сокіл» - міліція оточила територію. За годину крики чоловіка стихли, після чого міліціонери прийняли рішення брати квартиру штурмом. За допомогою спецзасобів правоохоронці потрапили всередину, на підлозі майже в непритомному стані лежав чоловік з перерізаними венами, поруч були порожня і недопита пляшки від спиртного. Тепер разом із пораненим міліціонером він знаходиться в одній з білоцерківських лікарень.
Встановити його особу і місце реєстрації було не важко – чоловік встиг порізати не всі сторінки паспорту. З’ясувалося, що злочинець – уродженець Черкаської області 41-річний Степан, який в 1999 році вже був засуджений за незаконне поводження зі зброєю. При обшуку в квартирі було виявлено саморобний пристріл для стрільби та набої калібру 5.6 мм, різноманітні відмички і фомки для злому дверей, вікон і грат, а також велику кількість продуктів харчування і спиртних напоїв, які, можливо, нещодавно і були викрадені з ларьків, не оснащених сигналізацією. Наразі встановлюється причетність черкащанина до злочинів, пов’язаних з крадіжками майна, на території Білої Церкви та прилеглих районів.
Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Посадові хабарі на Київщині обчислюються в мільйонах
13.03.2009
Вчора в результаті реалізації оперативних матеріалів співробітники Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю в Київській області в селі Дернівка Баришевського району в приміщенні сільської ради після отримання хабара затримали групу осіб.
Як пояснив заступник начальника київського обласного главку полковник міліції Василь Петренко, діючи за попередньою змовою голови Баришевської райдержадміністрації, Дернівської сільської ради, а також генеральний директор землевпорядного підприємства вимагали та отримали від приватного підприємця хабара в сумі півмільйона гривень. За кілька годин до моменту передачі грошей держслужбовці встигли підготувати розпорядження про виділення земельної ділянки прощею 3 га, власне, за що і розраховували отримати чималу суму.
На гарячому, на території сільської Ради правоохоронці затримали зі 182 тисячами гривень на руках голову Баришевської РДА. Цю суму йому передала сільський голова. За прискорення погодження в контролюючих органах проекту землеустрою на зазначену ділянку від неї ж отримав гроші в сумі 131 тисячі і директор-землевпорядник. Собі ж Дернівський сільський голова залишила 191 тисячу гривень – гроші були виявлені в її службовому кабінеті.
Проти хабарників обласною прокуратурою порушено кримінальну справу за статтями 368 та 369 Кримінального кодексу України, наразі вони знаходяться під вартою.
Цього ж дня в Баришевському районі працівниками Антикорупційного бюро ГУБОЗ МВС України та Генпрокуратури було затримано ще одного сільського голову під час отримання ним хабара в розмірі майже 4 млн. гривень.
Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Правоохоронці Київщини затримали злочинну опіум-групу
12.03.2009
Більше року на території Київської та Чернігівської областей організована злочинна група займалася виготовленням і збутом особливо небезпечного наркотику - ацетильованого опію. На сьогоднішній день шестеро злочинців віком від 29 до 56 років, які раніше притягувалися до кримінальної відповідальності за незаконний обіг наркотиків, затримані. Крупний канал постачання наркотичної речовини в столицю й Київський регіон перекритий.
Найбільш постраждалим від рук наркоділків виявився Броварський район столичної області - 50% виготовленого наркотику йшло на обслуговування саме цієї території. Четверо із шести затриманих проживають у місті Бровари, тому їм було зовсім не складно на освоєній землі займатися оптово-роздрібним продажем «ширки», до того ж звідти й до столиці рукою подати. У Києві опій можна збути подорожче, не так, як на периферії. За цінами чорного ринку за один кубик наркотику рослинного походження покупець платить 55 гривень.
Робота групи була чіткою і злагодженою, і нагадувала конвеєрне виробництво - за тиждень по клієнтах розходилося до двох літрів «султиги» високої якості. Кожен із затриманих виконував свою роль в «справі». Лідером і організатором злочинної групи був 37-літній Андрій, який раніше вже попадав у поле зору співробітників управління по боротьбі з незаконним обігом наркотиків у Київській області. Андрій їздив на новенькому (2008 року випуску) «Мітсубісі Аутлендері», користувався шістьома мобільними телефонами, які разом із двома пістолетами ТТ, двома револьверами з набоями в барабані й пристроєм для стрільби гумовими кулями «Волтран» були вилучені в нього за місцем проживання. Також серед вилучених майже 11 тис. гривень частина з них була позначена спеціальною фарбою. Це свідчить про те, що «підфарбовані» купюри - ті самі гроші, які правоохоронці використовували для проведення оперативних закупок, а значить факт збуту наркотику повністю підтверджено.
Організатор угруповання розподілив обов'язки між всіма її членами наступним чином.
Найстаршому, жителю Носівського району Чернігівської області, дісталася роль здобувача: Володимир займався заготівлею маку, який не без участі охоронців крав з полів, що належать місцевому товариству з обмеженою відповідальністю. При обшуку у нього було вилучено 52 кілограма подрібненої макової соломки, 3 літри ангідриду оцтової кислоти, 48 пляшок розчинника та 35 тисяч гривень. У цьому міліціонерам дуже допоміг їхній службовий пес.
На підпільній нарколабораторії «погорів» наступний співучасник, 37-літній житель Бобровицького району, що на Чернігівщині. Віталій безпосередньо займався переробкою маку на опій. У його в будинку міліція виявила все необхідне для цього обладнання і прекурсори. До цього моменту чоловік справно віддавав отриманий із краденої сировини наркотик лідерові злочинної групи, після чого Андрій розподіляв його по 500 - 1500 мл. між трьома своїми оптовими продавцями. Ті ж у свою чергу розпродавали опій більш дрібними партіями по 20 - 80 мл. іншим наркозбувачам або залежним особам.
Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Вилучили 2000 пігулок «экстазі» вартістю близько 7000 доларів
10.03.2009
Нещодавно співробітниками міліції управління по боротьбі з незаконним обігом наркотиків, у місті Біла Церква Київської області, у громадянина родом з Кавказького регіону була вилучено психотропна речовина за назвою «экстазі». Партію в 2000 таблеток, за його словами, він купив у Києві за 6 тис. доларів, а продати думав за 7 тис.
Чоловік був з Азейбарджану. На відпочинку в Криму він познайомився з іншим чоловіком який і запропонував купити в нього «экстазі» з метою подальшого перепродажу. Через місяць, домовившись по телефону, вони зустрілися й угода відбулася. Але от далі таблетки пройти не змогли.
Экстазі є сильнодіючою наркотичною речовиною, що ставиться до групи психостимуляторів. Вона підвищує рівень так званого серотонина - речовини, відповідальної за позитивні емоції - стан радості й любові до усіх, без винятку. З'являється сильне бажання танцювати, при чому не має значення, яка музика грає й умієте ви танцювати чи ні. Були навіть випадки коли люди падали без свідомості посередині танцполу зі скаженим пульсом, підвищеним тиском і температурою тіла до 43,3 градуси. Причиною смерті в більшості випадків був тепловий удар. Люди зі слабким серцем і нирковою недостатністю, що вживають экстазі, можуть легко поповнити список жертв. На сьогоднішній день число загиблих від «экстазі» виміряється сотнями. Не випадково він був віднесений до числа самих небезпечних наркотичних засобів і заборонений у всіх країнах ООН.
Серед психічних порушень при вживанні цього наркотику переважають важкі депресії, панічні атаки. Також він дуже швидко руйнує генетичну систему, після вживання дітей не рекомендується заводити найближчі 2-3 роки, тому що діти можуть народжуватися як з фізичними, так і із психічними порушеннями. В 1986 році экстазі був оголошений нелегальним наркотиком, але як видно й у наш час попит на нього залишається великий.
Винуватцеві в цьому випадку стаття 307 ч.2 передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.
Юрій Павелко
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Міністр Юрій Луценко закликав дільничних сумлінно виконувати свої професійні обов’язки
06.03.2009
5 березня у місті Львові під головуванням Міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка відбулася всеукраїнська координаційна нарада дільничних інспекторів міліції. В рамках наради Міністр внутрішніх справ повідомив, що ідея зібрання так званих “кущових нарад” дільничних інспекторів міліції полягає в тому, аби заохотити їх ефективніше працювати над питання підтримання правопорядку в населених пунктах, надання їх мешканцям кваліфікованої допомоги.
- Не секрет, що саме дільничний інспектор - це перша владна інстанція, до якої звертається наше населення у випадку нагальної потреби, – зазначив Юрій Луценко. - Саме від них великою мірою залежить, чи існує порядок та законність у країні, чи ні.
- Саме тому я прикладу усіх зусиль, аби у МВС залишилась вертикально підпорядкована дисциплінована та ефективна сила, яка, не зважаючи ні на малий бюджет, ні на відсутність транспорту, ні на проблеми із матеріально-технічним забезпеченням, ні на постійні політичні хвилювання максимально забезпечуватиме порядок та стабільність на вулицях. – сказав Юрій Луценко. - У першу чергу мова йде про стримування вуличної злочинності, яка об’єктивно зростатиме в цьому році через зростання безробіття та фінансові негаразди у мільйонів українців.
- Ми повинні дивитися правді у вічі та розуміти, що жодна статистика не здатна приховати від нас необхідності готуватися до зростання рівня вуличної злочинності. – наголосив Міністр. - Завдання, яке я поставив перед дільничними інспекторами міліції західної України, наступне – не допустити повернення на вулиці “беззаконня 90-х років”. Нашою головною метою сьогодні є забезпечення порядку на вулицях і ми цю функцію виконуємо. З усією відповідальністю я можу стверджувати, що міліція виконує свої завдання і ми не допустили радикального погіршення ситуації.
Керівник МВС також зобов`язав підлеглих, насамперед, дільничних, до квітня привести в порядок реєстрацію раніше судимих громадян. При цьому він нагадав, що, відповідно до статистики, 30% злочинів скоюються особами, які раніше відбували покарання в місцях позбавлення волі.
Окрім цього, Міністр внутрішніх справ відзначив, що, на жаль, дільничні сьогодні працюють не так ефективно, як це було 10 – 15 років тому. За словами Юрія Луценка існує ряд сумних прикладів, коли дільничні у різних областях України свідомо не виконували службових обов’язків, за що неодмінно будуть покарані, а в окремих, особливо серйозних випадках, відповідальність за невиконання службових обов’язків дільничними понесе і їх безпосереднє керівництво.
Юрій Луценко, зокрема, пообіцяв звільняти дільничних інспекторів міліції за фальсифікацію звітності та не реєстрацію заяв громадян.
«Особисто я вважаю, що нам давно треба змінити дисциплінарний статут… Будь-яке фальшування звітності, реєстрація заяв – звільнення з роботи без будь-якої догани, суворої догани і таке інше», - наголосив він.
Водночас Юрій Луценко зауважив, що він розуміє, наскільки важко в сьогоднішніх умовах працювати міліції, в тому числі і дільничним інспекторам. Однак при цьому він закликав своїх підлеглих робити все від них залежне.
«Хто не готовий працювати в таких умовах – шукайте роботу. Хто готовий – готується до заслуженої нагороди», - наголосив міністр внутрішніх справ.
ДЗГ та МД МВС України
Головне управління МВС України в Київській області привітало своїх жінок з 8 Березня
06.03.2009
Свято 8 Березня не можна зрівняти ні з яким іншим святом. Воно давно стало самим чистим і світлим джерелом добра й любові, з якого ми черпаємо енергію творчості й високих прагнень. Це, безсумнівно, день торжества жінок, торжества доброти, мудрості й краси. Свято, що з'явилося в календарі врочистих дат майже сто років тому як символ боротьби жінок за політичні, економічні й соціальні права, сьогодні користується всенародним визнанням.
В приміщенні Головного управління МВС України в Київській області, відбулися урочисті заходи присвячені святкуванню 8 Березня. Від імені колегії Головного управління та всіх чоловіків, заступник начальника Пилип Голубенко виступив з промовою та привітав жінок з наступаючим святом. Побажав всім великого людського щастя, міцного здоров'я й сімейного благополуччя.
На сьогоднішній день в Головному Управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Київській області проходять службу 615 жінок, 372 з яких атестовані - мають звання від сержантів до полковників, 243 працює по вільного найму.
Святковим наказом всім жінкам вручили відомчі нагороди, присвоєні спеціальні міліцейські звання. І на сам кінець для запрошених влаштували святковий концерт.
Юрій Павелко
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Дівчина в міліцейській спідниці
06.03.2009
Вона пише вірші, картини, грає на фортепіано і баяні, займається фотографією. Вона - кандидат у майстри спорту по дзюдо і самбо. Знайомтеся, Тетяна Росинська - старший оперуповноважений Управління карного розшуку в Київській області, капітан міліції, працює по лінії невпізнаних трупів і безвісти зниклих. Что ищу я в сумерках заката?
- Тетяна, чому Ви вирішили працювати в міліції?
- Носити міліцейську спідницю і кітель стало справжньою метою з того моменту, як мій рідний брат Володимир, який старший за мене на 13 років, одягнений у солдатську форму, приходив з армії у відпустку.
Саме форма для тоді ще шестирічного дівчиська стала справжньою мрією. В органах внутрішніх справ Тетяна працює вже десять років, починала з патрульно-постової служби. Там при затриманні п'яних дебоширів на вулицях Києво-Святошинського району їй дуже знадобилися спортивні навички, які дзюдоїстка і самбістка здобувала з першого класу школи. «Довелося якось допомогти хлопцям одягти наручники на занадто нетверезого чоловіка, який чинив опір працівникам міліції: заблокувала йому голову (прийом такий, не з приємних), потім з групою доставили в райвідділ, а згодом з'ясувалося, що він кум моєї подруги,» - з посмішкою згадує Таня.
- Про що тепер мріє 27-літня дівчина-міліціонер?
- Хочу на двохгодинне тренування. Зараз на спорт катастрофічно бракує часу. Хотілося б, звичайно, хоча б двічі на тиждень відвідувати зал, і тренери запрошують, але... робота.
- А що для Вас робота? Чи не виникало бажання змінити поле діяльності?
- Робота, насамперед, - наш дружний колектив. За нього й тримаєшся. А іншу - із зарплатою, втричі більшою, звичайно, пропонували. Звільнитися не змогла - тут все моє, рідне, я тут все знаю. Та й взагалі, незважаючи на велику кількість негатива (в основному, з людськими трагедіями працюємо ), зважитись піти з міліції дуже важко.
- Тетяна, яким способом відволікаєтеся від накопиченого негатива?
- Я - людина творча, тому мені з легкістю це вдається. Зараз посилено вивчаю літературу з професійної фотографії. Мої кращі роботи - це зображення природи. Довелося якось на цьому навіть грошей заробити. Раніше більше уваги приділяла малюванню, але тепер на це зовсім немає часу, з фотографією простіше - головне, лови момент... Іноді пишу вірші.
- Не могли б зацитувати...
- Ну, ось один. Найшло, як говорять, коли на платформі чекала електричку:
Может, лучик солнца дивной красоты,
В одиночестве душа моя распята,
Умираю я от тяжести тоски…
- Тетяна, які якості Ви найбільше цінуєте в людях?
- Пунктуальність. Я сама ніколи нікуди не спізнююся. Ну і, звичайно, чесність, доброту і, що не менш важливо, відсутність агресивності. Абсолютно не розумію брехливих і лицемірних осіб.
- Ви незаміжня. Яким повинен бути обранець жінки - капітана міліції?
- Йому повинні бути властиві дві основні речі - розуміння і терпіння. Тоді я наважусь розділити з ним всі радості й тяготи сімейного життя, і обов'язково подарую йому дочку і сина.
Бесіду вела Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Через економічну кризу, люди відважуються на злочинний крок
06.03.2009
Як свідчить кримінальна статистика на сьогоднішній день одним із домінуючих видів злочинів є розбій. В умовах існуючої економічної кризи скорочення робочих місць, відсутність засобів для існування є поштовхом до оволодіння іншою спеціальністю, що йде врозріз з законом.
За даними Головного управління МВС України в Київській області вже з початку цього року в столичному регіоні було скоєно 27 розбоїв, з яких 26 розкрито. Як встановлено, більша половина з них (17) скоювалась у вечірній час з 17 до 23 години. Незважаючи на успішну роботу правоохоронців, громадянам все ж таки слід бути більш пильними та обережними.
Найчастіше, з метою скоєння свого злочинного наміру зловмисники нападають на касирів торгівельних закладів та перехожих. Відбирають у них наявні гроші, ювелірні вироби, мобільні телефони і інші цінні речі. Здебільшого цей вид злочину скоюється особами у віці 25-35 років.
Наприклад, нещодавно у Києво-Святошинському районі правоохоронці затримали трьох осіб. Двоє з яких приїхали до столичного регіону з Сумської області, працювати будівельниками. Але не знайшовши собі роботи, вони разом з місцевим жителем, теж непрацюючим, здійснили розбій. У вечірній час, в селі Лісники, напали на 27-річного парубка, якому спричинили тілесні ушкодження та заволоділи його мобільним телефоном, грошима у розмірі 1500 гривень та карткою поповнення рахунку мобільного зв’язку. Наразі зловмисники чекають вироку працівників Феміди.
А в селі Бикова Гребля Білоцерківського району міліцією був затриманий безробітний місцевий житель 1981 року народження, який заради буденних потреб, теж відважився на хибний крок. Під погрозою застосування пневматичного пістолета до продавця продовольчого магазину, заволодів наявними у касі грошима в сумі 24 гривні. Зловмиснику вже не доведеться турбуватися за свій благоустрій, оскільки за нього тепер буде дбати держава.
За розбій Кримінальний кодекс передбачає позбавлення волі на строк мінімум від трьох, а максимум до п’ятнадцяти років, в залежності від тяжкості скоєння.
Тому людям, які опинилися в складній ситуації не слід долати існуючі проблеми кримінальним шляхом, адже за свої вчинки рано чи пізно доведеться відповідати. А іншим хотілося б порадити, щоб не носили з собою, особливо у вечірній час, велику суму грошей та майнові цінності.
Леся Попович
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
“Зелена кімната” - допомога “проблемним” дітям
06.03.2009
Сьогодні особлива увага з боку держави і суспільства має приділятися дітям, які опинилися у кризовій ситуації. Адже наше майбутнє визначається сучасним вихованням підростаючого покоління. З метою профілактики злочинності серед неповнолітніх при кожному органі внутрішніх справ Київщини створюються так звані “Зелені кімнати”. Обов’язковою вимогою до їх офрмлення є забарвлення приміщення та меблів у зелений колір, наявність кімнатних рослин, іграшок, художньої літератури. При районних відділах міліції в столичному регіоні вже нараховується більше десяти таких кімнат.
Функціонують вони з метою соціального та правового захисту підлітків, для проведення з ними психологічної профілактики та корекції відхилень у поведінці, а також для виявлення та усунення причин і умов, що сприяють учиненню неповнолітніми протиправних дій.
Організація роботи здійснюється на основі індивідуального підходу до кожної дитини з урахуванням її віку та ступеню розвитку. Якщо співробітник відділу кримінальної міліції помітить, що підліток потребує допомоги, то викликає відповідного спеціаліста. Це може бути психолог або педагог. При виявленні факторів, що негативно впливають на його поведінку, співробітниками цих служб вносяться пропозиції щодо їх усунення та рекомендації для проведення в подальшому профілактичної роботи. “Зелена кімната” допомагає дітям відчути домашню атмосферу, сприяє відкритому спілкуванню з дорослими. Як показала практика, діти в цих кімнатах краще сприймають інформацію. За даними відділу кримінальної міліції у справах дітей ГУМВС України в Київській області кількість злочинів скоєних неповнолітніми зменшилась на 58,1% з 31 в минулому році до 13 в поточному році. А кількість неповнолітніх, які скоювали злочини зменшилась з 38 до 18, що становить 55,3% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Наприклад: в Згурівському РВ міліції при проведенні в “зелених кімнатах” профілактичних бесід з учнями які пропускають заняття, відчутно покращилось відвідування ними навчальних закладів. А у хлопчини, який неодноразово скоював правопорушення, прогулював заняття в школі співробітник відділу кримінальної міліції виявив психічну неврівноваженість. Для надання проблемному хлопцю допомоги, запросили психолога, який провів з ним ряд занять та тренінгів. Ці методики суттєво допомогли йому позбутися певних комплексів та поліпшили його взаємовідносини з однолітками. На даний час хлопець щодня відвідує школу, покращилась його успішність у навчанні, а у відділ кримінальної міліції він приходить лише похвалитися про свої досягнення.
Тому створення “зелених кімнат” є ефективним методом допомоги для підростаючого покоління, яке прийнято вважати “проблемним”. Адже діти, які потрапляють у важкі життєві умови повинні відчути турботу, тоді в них буде надія та віра в добре майбутнє.
Леся Попович
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Смерть від скляної “троянди”
03.03.2009
В смт Коцюбинське Київської області, в квартирі спільно зі своєю матір’ю проживав 38-річний Андрій. Чоловік працював вантажником на місцевій фірмі. Власної сім’ї у нього не було, фактично всі зароблені гроші він віддавав своїй матері.
В один із днів повертаючись з роботи, Андрій зустрів колишнього колегу Максима з товаришем. Чоловіки вирішили відмітити несподівану зустріч. Грошей у Максима не було, тому що він останнім часом ніде не працював. Андрій всі витрати на застілля взяв на себе, навіть зайшов додому та попросив у матері ще сто гривень, щоб вистачило не тільки на горілку, а й на харчі. В місцевому парку відпочинку товариші почали відмічати свою зустріч. А коли спиртне закінчилося, між Андрієм та Максимом виникла сварка, яка переросла у взаємні образи. Слова Андрія зачепили гординю Максима і він вирішив провчити назавжди щедрого товариша. 20-річний парубок схопив порожню пляшку від оковитої, яку зі злості розбив об бровку бордюра.
Цією скляною «трояндою» Максим почав бити Андрія по різним частинам тіла, а останній удар в ділянку шиї виявився смертельним. Після скоєного, зловмисник зник з місця пригоди.
Труп потерпілого виявив перехожий чоловік, він і зателефонував до міліції, а вже через декілька годин підозрюваного затримали правоохоронці. Ним виявився місцевий житель, який вже мав проблеми із законом, був судимий за грабіж.
Начальник Коцюбинського СВМ Ірпінського МВ Ігор Шевчук повідомив, що наразі з підозрюваним згідно ст.115 Кримінально-процесуального кодексу України проводять слідчі дії. За цей злочин Кримінальний кодекс України передбачає позбавлення волі на строк від семи до п’ятнадцяти років позбавлення волі.
Леся Попович
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Втративши терпіння він спочатку вбивав вітчима сокирою, а потім ножицями
02.03.2009
Коли у Сергія не витримали нерви він перестав себе контролювати і розпочав справу яку вирішив доводити до кінця, і ні його рідні, ні його близькі ніяк не змогли його відірвати від кривавої роботи. Це сталося в Васильківському районі декілька днів тому.
В одній з сімей мати двох синів розлучившись з своїм першим чоловіком вийшла заміж вдруге. Але новий шлюб виявився нещасливим і закінчився в кінцевому підсумку лише бідою. Другий чоловік виявився людиною холодною, жорстокою і гулящою. Частенько полюбляв випити, ображав хлопців різними словами, іноді бив дружину і невдовзі його звірячий інстинкт зародив до себе люту ненависть з боку синів, а особливо з боку старшого – Сергія, 1990 року народження.
Близько трьох років сім’я терпіла таке ставлення з боку нового господара але невдовзі це все дійшло до свого логічного фіналу і як завжди акселератором дій стало спиртне.
Одного дня, незрозуміло з якого приводу, сім’я в складі вітчима, матері, Сергія та Сергійової тітки сіла за стіл. Випита горілка, затуманений розум та не здатність контролювати емоції стали початком лайки між чоловіками, а потім розпочалося щось дійсно жорстоке. Вихопивши з кишені балончик з сльозоточивим газом Сергій бризнув ним супернику в очі, від чого той вже ніякого опору чинити не міг. Далі схопившись зі стільця хлопець взяв жертву руками за голову і декілька раз вдарив коліном в обличчя, поваливши його на диван став бити кулаками по чому доводилося, а мати з тіткою при цьому вдіяти нічого не могли, всі спроби зупинити підлітка і запобігти біді були марними. Сергій не заспокоювався – побіг в іншу кімнату і взяв сокиру, замахнувшись він декілька разів тупим боком вдарив вітчима по голові, а на самкінець ввігнав в шию ножиці які лежали на столі. За хвилину чоловік помер.
Так закінчилась ця кривава справа дня. Міліцію вже викликав сусід, до якого Сергій потім прийшов за порадою. Співробітникам міліції вже нічого не залишалося як зафіксувати факт смерті та заарештувати вбивцю, який цілком усвідомлявав скоєне і опору ніякого не чинив.
Наразі ведеться слідство та з’ясовуються деталі, але за ст. 115 ч.1, за якою порушена кримінальна справа йому передбачається покарання у вигляді позбавленн волі на строк від 7 до 15 років.
Юрій Павелко
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Державу «збиткували» на 393 мільйона
27.02.2009
Злочини в сфері приватизації і земельних відносин тільки в Київській області за минулий рік нанесли збитків на суму майже 393 млн. гривень. Предметом посягань зловмисників стало більше 455 га землі, більша частина яких має сільськогосподарське призначення і розташована в найбільш наближених до столиці районах: Києво-Святошинському, Обухівському, Васильківском, Вишгородському, Бориспільському. За 2008 рік і початок поточного в суд було направлено 59 справ, по яких до кримінальної відповідальності притягаються 23 чоловіка, 20 з яких посадові особи, в основному, голови сільських рад, працівники територіальних відділів земельних ресурсів, а також керівники підприємств і організацій.
Так, заступник директора одного з товариств із обмеженою відповідальністю склав фіктивні договори купівлі-продажу, заздалегідь знаючи, що земельні ділянки в Обухівському районі находяться в розпорядженні районної адміністрації, і що називається «кинув» свого покупця на 383 тис. доларів. За таке, посилаючись на Кримінальний кодекс України, можна одержати від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.
У цьому ж районі співробітники відділу земельних ресурсів видали 36 бажаючим отримати пай під Києвом незаконні державні акти на право власності на ділянки під забудову. Цим самим завдали шкоди інтересам держави на суму майже 14 млн. гривень. Такий злочин карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років без права займати до трьох років певні посади.
Аналогічна ситуація склалася й у Вишгородському районі - сума збитків в цьому випадку склала близько 9 млн. гривень. А от у Бориспільському - ця цифра сягає 273 млн. гривень. Зловживаючи своїм службовим становищем приватний нотаріус порушила право володіння, використання й розпорядження двома фермерськими господарствами їхніми земельними ділянками, площею по 50 га кожним. По даному факту порушено кримінальну справу, яка вже розглядається у суді.
Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Юрій Луценко: «Розслідування інциденту в Мирному буде прозорим для громадськості»
26.02.2009
Останніми днями навколо невдалої спецоперації «Беркуту», пов’язаної зі спробою затримання в кримському селищі Мирному підозрюваного у викраденні людини, виник певний громадський резонанс. У зв’язку з цим Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко 24 лютого провів прес-конференцію, аби, за його словами, «заявити про ситуацію більш детально, щоби вона не ставала причиною політичних звинувачень, що може поставити питання стабільності роботи підрозділів МВС України, які забезпечують порядок і законність на території країни».
На початку прес-конференції Міністр наголосив, що минулого року спецпідрозділ «Беркут» брав участь у затриманні підозрюваних в скоєнні майже 80 тисяч злочинів на території держави, в тому числі понад 540 вбивств, 1800 тяжких тілесних ушкоджень, 287 зґвалтувань, 1141 розбоїв, 444 вимагань, 6245 грабежів. За безпосередньої участі працівників спецпідрозділу минулого року було затримано 63613 злочинців. Про те, наскільки вони були небезпечними, свідчить і кількість вилученої у злочинців зброї - 467 одиниць вогнепальної зброї, у тому числі 140 одиниць нарізної, а також 963 – холодної, 205 – газової та 20 тисяч набоїв. Завдяки вчасному втручанню «Беркута» не змогли накоїти лиха і 26 гранат та 17,6 кілограма вибухівки, які були вилучені у затриманих.
- На жаль, цього разу під час спецоперації по затриманню ймовірного зловмисника, який утримує заручницю, сталася прикра помилка, - зазначив Міністр.
За його словами, 16 лютого до органів внутрішніх справ надійшла заява від жительки селища Мирне Сімферопольського району про те, що за день до цього до її будинку через вікно проник її колишній співмешканець, котрий в липні минулого року був звільнений по амністії із місць позбавлення волі. Погрожуючи мисливською рушницею, він заволодів двома мобільними телефонами - її та її сина, зв’язав їх скотчем та наручниками. Дочекавшись повернення дочки потерпілої додому, він взяв дівчину у заручники, вивіз її на своєму автомобілі у невідомому напрямку.
Міністр зазначив, що того ж дня до міліції звернувся ще один громадянин, який повідомив, що за день до цього раніше судимий, який підозрюється в захопленні заручниці, погрожував і йому мисливською рушницею у той час, коли заявник зі своїм братом проводив додому дочку, котру надалі було захоплено в заручниці.
- На підставі цього було прийнято рішення про порушення кримінальної справи, - повідомив Юрій Луценко. - Керівництвом кримської міліції було організовано операцію по «прочісуванню» селища в сподіванні знайти занедбані будівлі або якісь інші місця, де можуть утримуватися заручники.
За словами Юрія Луценка, аналогічні дії відбувалися не лише у Мирному. Так, у Сімферополі було знайдено автомобіль, на якому вивезено заручницю. Всі підрозділи були націлені на затримання підозрюваного у скоєному злочині. Невдовзі цей громадянин зателефонував матері викраденої доньки з погрозами, що якщо вона буде звертатися до міліції, то він «порве її дочку на шматки». Інакше кажучи, це була погроза насиллям, фактично вбивства заручниці, підкреслив Юрій Луценко.
21 лютого приблизно 23.00 до дільничного, який обслуговує територію селища Мирного, звернулися двоє свідків, які повідомили, що вони особисто бачили підозрюваного у скоєнні викрадення й недвозначно вказали місце його знаходження. У зв’язку з цим виконуючий обов’язки заступника начальника Сімферопольського міськвідділу - начальник міліції громадської безпеки прийняв рішення про залучення до цієї операції спецпідрозділу «Беркут», а саме штурмової групи, яка була оснащена спецзасобами, в тому числі і світлошумовою гранатою «Терен -7», для виявлення і захоплення ймовірного зловмисника.
Після цього, наголосив Юрій Луценко, були, як свідчать попередні дані, службової перевірки, неправильні дії. «Всі ці дії не були узгоджені та не отримали дозвіл від начальника сімферопольського райвідділу. Проведення цієї операції було узгоджено на рівні чергового», - констатував керівник МВС.
Працівники підрозділу «Беркут» зайняли вихідні позиції, проникли у двір, до приміщення, яке було вказане свідками. Вони підійшли до дверей, вікон підсобних будівель. Раптово ввімкнулося освітлення, вхідні двері відчинилися й з них виглянув чоловік, який, побачивши працівників «Беркуту», зачинив двері з криком: «Вали!» Будучи впевненими, що в будівлі знаходиться озброєний зловмисник та маючи відомості про захоплення заручниці та реальну загрозу її життю, розглядаючи це як пряму загрозу заручниці, працівники «Беркуту» прийняли рішення застосувати спецзасоби. Дві гранати вибухнули на подвір’ї - одна з яких була кинута в кухню, в якій на цей момент було видно людські силуети. На жаль, постраждалий в цей час забіг на кухню, вихопив гранату і вона вибухнула в його руці, завдавши ушкоджень. Після цього «Беркут» проник до приміщення і виявив, що ні заручниці, ні підозрюваного у скоєнні злочину там не було.
- У зв’язку із такими подіями - ще раз хочу повторити - як Міністр внутрішніх справ від імені служби приношу вибачення потерпілому та його сім’ї, - сказав Юрій Луценко, зазначивши, що вже згідно з наказом МВС України створено комісію, яка проведе службове розслідування
- Ми не збираємося нікого покривати, - наголосив Міністр. - На сьогодні всі керівники, і навіть рядові працівники «Беркуту», які брали участь в операції, відсторонені від виконання своїх службових обов‘язків.
Міністр повідомив, що місцева прокуратура порушила кримінальну справу за статтею щодо перевищення службових обов‘язків працівниками Міністерства внутрішніх справ України. За його словами, хід слідства буде прозорим для громадськості - про його висновки всі дізнаються після того, як слідчі прокуратури завершать свою роботу.
- Ми прийняли рішення, - сказав Юрій Луценко, - що лікування та косметичний ремонт приміщення буде проводитися за мої особисті кошти та начальника кримської міліції генерала Іллічова. Стосовно ж відшкодування матеріальних, фізичних та моральних збитків, то потерпілі можуть негайно звернутися до суду, і міліція піде на визнання їхнього цивільного позову в повному обсязі, як дозволяє нам це законодавство.
Міністр висловив сподівання, що про те, як прокуратура оцінить дії працівників міліції, громадськість дізнається вже найближчим часом.
- Єдине прохання – не забувати, що людський фактор, на жаль, був, є і залишається в діях будь-яких посадових осіб, - зазначив Юрій Луценко. - Дуже прикро, що це відбулося в такий напружений момент саме з громадянином кримсько-татарської народності. Я би дуже хотів, аби на цьому, саме національному моменті, не спекулювала жодна зі сторін, які обговорюють цей конфлікт.
- Як Міністр внутрішніх справ я вважаю цей прикрий випадок не лише підставою для службового розслідування, а й для коригування нормативних документів Міністерства, - повідомив Міністр, зазначивши для детального вивчення ситуації на місці до Криму вже відбув заступник Міністра внутрішніх справ Олександр Савченко.
Міністр наголосив, що міліція має бути навчена, як діяти в екстремальних ситуаціях: «Я відповідаю за життя, в тому числі і своїх підлеглих, і тому не можу допустити, щоб вони були не треновані в умовах агресивно налаштованих діячів, котрі не хочуть звертати уваги на законні вимоги працівників міліції».
- Саме для цього потрібно постійне проведення тренувань, і середньомасштабних, і великомасштабних, які були проведені в Криму, наголосив Міністр. - Вони жодним чином не стосуються активізації громадських рухів та демонстрацій. Вони стосуються, на жаль, непоодиноких випадків грубого порушення законодавства, самовільного захоплення крупних ділянок землі, які, не дивлячись на рішення судових інстанцій та вимоги державної виконавчої служби, утримуються великим скупченням агресивно налаштованих демонстрантів.
Юрій Луценко підкреслив, що, безумовно, в даному випадку він має всі підстави приносити вибачення від імені служби за дії своїх підлеглих, однак це не означає, що мають поставити під сумнів законність дій тисяч працівників міліції, які щоденно зберігають спокій на вулицях країни. «Один прикрий випадок на декілька тисяч успішних операцій, очевидно, є об’єктивним незалежним від нас людським фактором. Звичайно, це доля людини, звичайно, це шкода здоров’ю конкретній особі, якому я глибоко співчуваю і зроблю все можливе для полегшення його страждань» , зазначив Міністр.
Водночас Юрій Луценко порадив не ставити під сумнів боєздатність міліції
- Сьогодні, саме в цій кризовій ситуації МВС України залишається чи не єдиною вертикальною дисциплінованою силою, яка готова забезпечити порядок в разі, якщо хтось надумається кинути цьому виклик. Такі плани є, є групи людей, певні організації, які вважають себе поза законами України. Вони про це відверто заявляють прямо дивлячись в об’єктиви міліцейських камер. Лише для того, щоб не ускладнювати політичну ситуацію на Кримському півострові, я не хотів би демонструвати такі кадри. Саме тому я просив би утриматися від будь-яких етнічних характеристик в ході розслідування цього інциденту, сказав Міністр. - Тим не менше, нікому не дозволено вважати, що українські закони його не стосуються. Це не дозволяється ні працівникам міліції, які понесуть покарання по повному, ні підозрюваним у скоєнні будь-яких злочинів, які мають чітко знати: міліція буде виконувати свої обов’язки, незалежно від того, хто якої партійності, національності, регіонального проживання, мови, віросповідання, тощо. Така вимога закону і ми його забезпечуємо.
ДЗГ та МД МВС України
Рулетка, в якій на кону або чимала сума, або 5 років неволі
25.02.2009
Нещодавно працівниками управління по боротьбі з незаконним обігом наркотиків Київської області, був затриманий громадянин який в Тетіївському районі намагався збути 9,6 кг. макової соломки. Висушена, мілко пдрібнена речовина була вже готова до приготування. Досить рідко коли трапляється така величезна партія товару.
Один стакан цієї сировини, на “чорному ринку” в оптовій торгівлі, коштує приблизно 60грн., а в роздрібнійній від 70 до 130. З 9,6 кг виходило близько 200 стаканів або 1600 мл “ширки”, тобто прибуток мав складати чималу суму – від 12000 до 26000 гривень. Та тільки от сталося все зовсім інакше, як в казино, ставиш на одне, а випадає інше. На одній клітинці був виграш і немалий прибуток – на іншій програш і розплата за азарт.
Як виявилося – це був 47-річний мешканець Вінницької області який приїхав на Київщину власним автомобілем марки “ВАЗ” з метою підзаробити. Але тепер за ст. 307 ч.1, “незаконне виготовлення, прридбання, зберігання з метою збуту, а також збут наркотичнтх засобів та психотропних речовин”, він понесе відповідне покарання передбачене законом – позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.
Юрій Павелко
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
За те, що чоловік не купив пачку простроченого йогурту, його позбавили життя
25.02.2009
40-річний Анатолій з Вінниці приїхав до столичного регіону на заробітки. Чоловік роботи не боявся, хапався за будь-яку, аби заробити на шматок хліба. Останнім часом він працював в одному із гаражних кооперативів міста Бровари двірником. Можливо все було б і добре в його житті, якби не випадкова зустріч.
В один із днів до гаражного кооперативу зайшли парубки та запропонували сторожу купити в них по дешевій ціні йогурт. Чоловік похилого віку погодився на таку пропозицію та придбав для себе блок молочного продукту. На отримані гроші продавець Іван спільно з товаришем, купив дві пляшки горілки. Розпивати оковиту молодикам не було де і вони вирішили знову повернутися до гаражного кооперативу. Але сторож відмовив їм у компанії. В цей час на другий поверх сторожки підіймався Анатолій. В силу своєї доброти він запросив незнайомих йому молодих людей до свого службового приміщення, де і розпочалося застілля. Коли спиртне закінчилося, парубки почали вимагати щоб Анатолій купив у них решту йогурту. Він відмовив, оскільки не мав грошей та й сумнівався щодо якості продукту. На цьому грунті між чоловіками розпочалася сварка. Обурений Іван схопив зі стола ножа та ним щосили вдарив в серце Анатолія, а після скоєного чоловіки зникли.
Сторож почув на другому поверсі будівлі грюкіт і одразу туди піднявся. Але, на жаль, Анатолію допомогу надавати було вже пізно, поранення виявилося смертельним.
Зловмисника правоохоронці затримали на другий день. За свій вчинок 25-річний Іван, уродженець Чернігівської області, буде відповідати згідно закону. Йому загрожує ув’язнення на строк від семи до п’ятнадцяти років.
Леся Попович
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Головне управління МВС України в Київській області поздоровило своїх ветеранів з Днем захисника Вітчизни
24.02.2009
23 лютого, в приміщенні Головного управління МВС України в Київській області, відбулося урочисте привітання ветеранів органів внутрішніх справ зі святом – Днем захисника Вітчизни.
Близько 8,5 тисяч пенсіонерів знаходиться сьогодні на пенсійному обліку ГУ, вони об’єднуються в 33 первинних ветеранських організаціях. Практично кожен п’ятий з них інвалід, близько 377 учасників бойових дій, 85 учасників Великої Вітчизняної війни, понад 3,5 тисяч учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та 215 членів сімей працівників ОВС, які загинули при виконанні службових обов’язків.
Заступник начальника обласної міліції Петро Білоцький від імені колегії Головного управління привітав всіх присутніх, оголосив святковий наказ та зачитав поздоровлення від Міністра внутрішніх справ України – Юрія Луценка.
Для запрошених влаштували святковий концерт, а також вручили подарунки.
Юрій Павелко
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Криза б’є по зерновим
24.02.2009
У Фастівському районі Київської області п’ятеро жителів села Велика Снітинка віком від 20 до 30 років з ангару сільгосппідприємства поцупили близько трьох тон зерна. Хлопці з кримінальним минулим (деякі були засуджені за крадіжки) за три ночі вивезли на автомобілі «Волга» близько 60 мішків пшениці. Потрапити до сховища їм було зовсім не складно – перелізти через паркан, відсунути шиферину і, навіть, за наявності на території охоронника спокійно виносити врожай.
Наступного ранку крадії їздили по сусіднім селам і розпродавали місцевим жителям пшеницю - по 7 гривень за відро, що значно дешевше її ринкової вартості. Цим злодії себе і виказали. Після затримання вони у скоєному зізналися, а зробили це з однієї причини – «криза в світі, як не як». За свої протизаконні дії зловмисники можуть отримати від трьох до шести років позбавлення волі.
Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Київська область займає восьме місце в Україні по наркоманії серед дітей
23.02.2009
Здебільшого наркотики починають вживати діти які позбавлені батьківської уваги – це безпритульні, сироти або ж діти які просто тікають з дому від жорстокого відношення до них з боку батьків. Спочатку вулиця призвичаює їх до нюхання клею, а потім штовхає на все інше. Неблагополучна сімя, де батьки зловживають або спиртним, або наркотиками – являється головною причиною дитячої наркоманії. А найбільш сильним фактором який штовхає підлітків до вживання препаратів і життя на вулиці – являється жіночий алкоголізм, тобто відсутність материнського тепла. (А жінки нажаль, порівняно з минулим роком, менше пиячити не стали).
Київська область, по дитячій наркоманії займає восьме місце в Україні, тут на обліку стоять 35 осіб неповнолітніх (це на 27 менше ніж в минулому році), 34 з них немає навіть 15 років. Здебільшого це підлітки які епізодично вживають наркотичні засоби або психотропні речовини і які поставлені під нагляд співробітників міліції для контролю. За словами правоохоронців, більша частина з них це потенційні злочинці, яких виховувати тепер вже пізно, переконувати в чомусь марно, а в притулках і інтернатах все одно не втримаєш, тому в першу чергу увагу необхідно приділяти профілактиці.
Анонімне опитувпння учнів шкіл і ПТУ на предмет споживання психоактивних речовин показало, що 7,6% один чи більше разів вживали наркотичні засоби, 46% алкоголь, 47% палили.
Відділ кримінальної міліції в справах дітей веде постійну боротьбу з дитячою наркоманією і злочинністю. Це робота проти розповсюдження наркотиків серед молоді, втягнення дорослими підлітків до злочинної діяльності. Виявляють і ставлять на облік дітей що вживають наркотики, підвищена увага до продажу спиртних і тютюнових виробів, відпрацьовуються місця відпочинку і дозвілля молоді, школярів кожного року перевіряє наркологічна служба. А найбільш активізована робота – звичайно ж в неблагополучних сім'ях з метою запобігти травмування життя дітей.
Стаття 166 кримінального кодексу за невиконання батьківських обов'язків по відношенню до дитини передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років. Проте на сьогодняшній день нелюдського відношення батьків до своїх нащадків дуже багато.
Живий приклад. Нещодавно у Вишгородському районі в одній з сімей батьки майже не годували свою дитину, а потім халатно віднеслись до розпочавшоїся хвороби – пневмонії, від чого вона і померла. А батьки, похоронивши її, спокійно пішли в сільську раду по гроші на дитину.
“Ми у відповіді за тих кого приручили” – колись так сказав Антуан де Сент Екзюпері, але у деяких людей напевне немає відповідальності не лише за тих кого приручили, а й за тих кого народили.
Юрій Павелко
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
На Київщині сума хабарів досягає 5 млн. гривень
19.02.2009
У Київській області співробітники Управління по боротьбі з економічними злочинами шляхом нескладних математичних операцій вивели середню суму хабара. Це число становить майже 107 тисяч гривень, загальна сума грошей «у конвертиках» по кримінальних справах 2008 року - ні багато, ні мало 5 млн. 130 тис. гривень на 47 зафіксованих випадків. Міліція задокументувала 6 фактів одержання хабара розміром більше 100 тис. гривень.
Серед всіх виявлених подібних злочинів на першому місці - факти хабарництва в органах виконавчої влади, більша частина яких пов'язана з недешевими земельними ресурсами Київщини. Серед замічених в аферах посадових осіб, 19 - держслужбовці 4-ї і 6-ї категорій,10 – службові особи контролюючих органів. Так у вересні минулого року прокуратура Київської області порушила кримінальну справу відносно голови сільської ради та землеупорядника Києво-Святошинського району, які вимагали й одержали від жителя столиці хабар у сумі 180 тис. гривень за виділення земельної ділянки площею 0,15 га. З 16 торішніх кримінальних справ (по 30 фактам хабарництва відносно 18 посадових осіб), направлених до суду, розглянуто й винесено вирок по шести: тільки двох присудили по п'ять років позбавлення волі.
Також серед хабарників посідають не останнє місце працівники освіти. У Переяслав-Хмельницькому районі заступник директора місцевого ПТУ одержав 2500 гривень за видачу диплома людині, яка не складала вступних іспитів і не вчилася взагалі. По даному факту порушено кримінальну справу.
Протягом тільки січня місяця поточного року правоохоронці виявили 9 фактів хабарництва, загальна сума, що фігурує в справах, становить 280 тис. гривень.
Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
В Київській області щодня одна-дві людини накладають на себе руки
19.02.2009
Статистика щодо кількості самогубств доволі невесела. За останні 10 років покінчили із життям понад 150 тисяч українців - 19,4% з їх числа, позбавили себе життя через страх перед покаранням, 18,1% – через домашні негаразди, 17,7% самогубців є душевно хворими, а ще 8,2% – грошові втрати.
На Київщині самогубства теж явище не рідкісне. Щороку добровільно з життя іде понад 400 осіб, це приблизно 1-2 особи кожного дня. За даними Головного управління МВС України в Київській області, в 2008 році покінчили життя самогубством 439 осіб. А за січень місяць цього року вже зафіксовано 30 самогубств. Найчастіше це люди середньої вікової категорії (40 - 60 років).
Причини, що призводять людей до такого жахливого кроку, найрізноманітніші. Зараз найбільш характерними є економічна нестабільність, тяжка ситуація з кредитами та нездатність виплачувати заборгованість перед банками. Коли люди набравши десятки тисяч боргу з різних причин втрачають роботу, постають перед обличчям бідності, а далі втрачають віру в себе і вважають цю ситуацію безвихідною. Різні життєві негаразди, також для деяких людей стають фатальними - невдале кохання, безробіття і бідність, смерть ближнього, пияцтво та наркоманія, каяття після злочину тощо.
Теоретично через вагомі причини кожна людина здатна вчинити самогубство, але ступені цього бар’єру у різних особистостей значно розрізняються. За наявності однакових причин та умов люди поводяться по-різному. У реальному житті причини діють на різних рівнях, тісно взаємодіючи, їх підсилюють певні умови.
Звичайно ж слабкість яка штовхає до суїциду ніколи ніким не схвалювалась і не підтримувалась. Не дарма говорив Сенека: “Справжня мужність не в тому, щоб призивати смерть, а в тому, щоб боротися проти негараздів”. Самогубцеві церква відмовляє навіть в хресті над могилою, хоронячи його не разом з усіма померлими.
Тому, сам собою напрошується висновок, що сам себе позбавити життя зможе кожен, а подолати існуючи проблеми – це вже мистецтво.
Леся Попович
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Перекрили канал надходження гашишу в Україну
18.02.2009
У місті Ірпінь Київської області співробітники відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків затримали 46-літнього громадянина Німеччини, який у спеціальній схованці під переднім сидінням свого автомобіля марки «БМВ» останньої моделі перевіз велику партію наркотику. Після проведення експертизи з'ясувалося, що пластинка коричневого кольору вагою майже 42 грама - гашиш. Залишається незрозумілим, як чоловіку вдалося залишитися непоміченим на кожному з перетнутих ним кордонів.
Під час затримання німець із російськими коріннями пояснив, що наркотичний засіб він купив на залізничному вокзалі в Гамбурзі за 120 євро перед поїздкою на Україну для особистого використання, і що тут він тільки для того, щоб укласти договори про постачання граніту на територію Німеччини й Австрії.
Але незабаром вдалося з'ясувати, що чоловік не має ніякого доказу того, що займається підприємницькою діяльністю, і не так давно заробляв собі на життя, переганяючи для перепродажу автомобілі з Німеччини. Останнім часом такий бізнес став абсолютно невигідним, тому німець вирішив знайти нове джерело доходу. Вилучена партія гашишу була пробною. Ціна такої кількості наркотовару на чорному ринку становить більше 10 000 гривень.
По даному факту порушено кримінальну справу. Затриманий перебуває під вартою. За контрабанду й незаконне зберігання наркотичного засобу у великих розмірах за українськими законами німець може отримати до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Голландський рецепт щастя
17.02.2009
Для вирощування голландських конопель (у народі - голлашка, гідропоніка) 34-літньому чоловікові знадобився батьківський сарай у селі Любарці Бориспільського району Київської області, підведений до нього кабель в 360 вольт, обігрівачі, спеціальні лампи, кілька пляшок з добривом гідропоніка й насіння, яке його знайомі привезли з Голландії.
Звільнившись в 2001 році з тюрми, де за озброєний грабіж він провів шість років, Андрій вирішив покращити свій стан і уже тоді почав цікавитися тонкощами «конопляної» справи. Згодом у Андрія з'явився справжній «голлашковий» бізнес - у затриманого в приміщенні, площею 150 квадратних метрів, вилучили добра більш ніж на 15 тисяч доларів. За деяким даними одне зернятко таких конопель на чорному ринку коштує від 2 до 15 євро.
Незважаючи на те, що Андрій мав непоганий прибуток від свого кафе (він офіційно зареєстрований як приватний підприємець ), виховував двох дітей, він протягом декількох років продовжував вирощувати й збувати наркотик - поширював коноплі на ринку «Юність», просто серед своїх знайомих і, як з'ясувалося, вживав «голлашку» сам.
По даному факту порушено кримінальну справу, «наркоботанік» затриманий і очікуватиме рішешення суду.
Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
За час відпрацювання, в Київській області затримано більше тисячі злочинців
17.02.2009
За січень місяць 2009 року, кримінальне становище в Київській області, порівняно з аналогічним періодом минулого року, покращилося в середньому на 12%. В першу чергу покращилися розкриття крадіжок, хуліганств, розбійних нападів, а по кількість ДТП показники зменшилися майже вдвічі.
Після розпорядження підписаного міністром МВС України Юрієм Луценком від 26.12.2008 «Про вжиття додаткових заходів щодо забезпечення громадського порядку та безпеки на вулицях та в інших громадських місцях», Головним управлінням МВС України в Київській області було вжито ряд організаційних та практичних заходів.
Насамперед було визначено місця для проведення відпрацювання, по яких підрозділи оперативних служб зібрали потрібну інформацію. Потім були сформовані відповідні завдання по всіх лініях служб і назначені необхідні сили для виконання цієї роботи. Їх загальна кількість складала близько тисячі осіб – співробітники міліції, члени громадських формувань та військовослужбовці. З груп швидкого реагування «Беркут» виділено максимальну кількість особового складу для невідкладної перевірки повідомлень про злочини.
Всього за січень місяць було затримано 1078 осіб які підозрювалися у скоєнні злочинів різної тяжкості, вилучено 37 кг наркотичних та психотропних речовин, припинено близько 5 тис. адміністративних порушень. За раніше судимими був встановлений чіткий нагляд. А також проводилася робота з інформування населення про стан правопорядку на територіях проживання.
Окремий випадок стався в Макарівському районі, коли помічник одного з дільничних інспекторів власними силами провів затримання злочинця який був у розшуку за причетністю до скоєння вбивства. А у Фастівському районі дільничний інспектор «по гарячим слідам» зміг сам розкрити напад на пенсіонера і затримати двох злочинців які його вчинили.
Незважаючи на сьогоднішній кризовий стан, криміногенне становище в Київській області після незначного стрибка вдалося стабілізувати і на даний момент воно знаходиться під контролем співробітників міліції.
Юрій Павелко
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Як допомагають правоохоронцям громадські формування
17.02.2009
Все частіше жителі Київської області помічають на вулицях своїх міст та селищ молодих чоловіків у форменому одязі з емблемою громадського формування з охорони громадського порядку.
Одним із основних завдань, таких формувань згідно із Законом України “Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону” є надання допомоги органам внутрішніх справ (ОВС) у забезпеченні громадського порядку і громадської безпеки, запобіганні адміністративним проступкам і злочинам. Громадські формування створюються на добровільних засадах у складі не менше ніж 10 осіб та проходять обов’язкову реєстрацію у відповідних органах місцевого самоврядування. Перед тим як брати участь у забезпеченні правопорядку члени цих формувань проходять правову та спеціальну підготовку в ОВС, одержують в органах місцевого самоврядування посвідчення члена громадського формування і нарукавні пов’язки. Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування не тільки здійснюють над ними контроль, але і надають їм службові приміщення, необхідний інвентар та засоби зв’язку. На період чергувань членів формувань при необхідності, оснащують спеціальними засобами та іншими предметами екіпіровки нарядів.
В Київській області налічується 283 таких громадських формувань, в яких беруть участь близько 6.423 осіб.
Вони спільно з працівниками ОВС проводять піші та автомобільні патрулювання вулиць своїх міст та районів. У вечірній час перевіряють режим роботи розважальних закладів, в яких ведеться торгівля спиртними напоями. З дільничними інспекторами міліції ними проводяться відвідування помешкань громадян, а також осіб, за якими встановлено адміністративний нагляд. Вони залучаються для охорони громадського порядку як помічники працівникам патрульної служби під час проведення культурно-масових заходів у святкові та вихідні дні.
За допомогою цих добровільних формувань в Київській області, в минулому році було розкрито 813 злочинів.
Самими найкращими в столичному регіоні в сфері допомоги ОВС по забезпеченню охорони громадського порядку та попередження злочинів слід відмітити такі громадські формування як: “Гроза”( Обухівський район), “Щит плюс”(Києво-Святошинський район), “Ягуар” (м. Бориспіль), “Орлан” (м. Васильків), “Щит” (м. Ірпінь).
Дякуючи співробітникам формувань на території Київщини зменшилась кількість вуличних злочинів. Наприклад, в минулому році у Васильківському районі членами громадського формування “Орлан” спільно з працівниками міліції був затриманий зловмисник, який наніс тілесні ушкодження середнього ступеню важкості своєму товаришу. Ними було затримано чоловіка, який вчинив зґвалтування. А нещодавно під час патрулювання в Ірпінському районі за допомогою працівників ГФ “Щит”, було затримано підозрілого громадянина, у якого виявили та вилучили наркотичні речовини. Також було затримано місцевого жителя, який здійснив ряд вуличних грабежів.
Найактивніші співробітники громадських формувань Київської області заохочуються подяками, цінними подарунками, грошовими винагородами не тільки від ОВС, але і від органів місцевого самоврядування.
Леся Попович
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
За погрозу на адресу міліціонера можна отримати три роки в'язниці
16.02.2009
Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника міліції може закінчитися в найкращому випадку штрафом або ж арештом на п'ятнадцять діб, втручання в діяльність співробітника правоохоронних органів карається виправними роботами на строк до двох років, за вчинений опір при виконанні міліціонером своїх службових обов'язків можна два роки просидіти за ґратами. А от за навмисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень - 12 років тюрми.
Саме так потурбувалися про захищеність міліції представники законодавчої гілки влади. Правду кажучи, далеко не кожний, хто суперечить вимогам правоохоронців, навмисно порушує статті із Кримінального кодексу - просто, від незнання сподівається, що це зійде з рук. Інакше, навряд чи випадки, що відбуваються з особовим складом київської обласної міліції під час виконання службових обов'язків, мали б такий систематичний характер.
Наприкінці травня минулого року по одній з адрес у місті Ірпінь для перевірки факту продажу наркотиків прибула слідчо-оперативна група. Під час з'ясування обставин капітану міліції один із злочинців наніс два ножових поранення в область живота й пошкодив міліціонерові шлунок і печінку. Обвинувачуваний по статті 345 ч.3 Кримінального кодексу України за навмисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень виявився наркоманом зі стажем. За рішенням суду його направили на примусове лікування.
Через місяць у Вишгородському районі співробітник патрульної служби зупинив автомобіль «Жигулі» і попросив надати документи. На це водій різко повернув кермом вліво, ударив інспектора бампером, а потім переднім колесом наїхав на праву ногу, на що правоохоронець змушений був застосувати зброю й двічі вистрілив у заднє колесо. По даному випадку працівник міліції склав протокол про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 185 «Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника міліції, члена громадського формування з охорони громадського порядку, військовослужбовця». Порушникові прийдеться заплатити чималий штраф.
Пасажирка ще одних «Жигулів», але тепер уже в Свирському районі столичної області після проходження медичного огляду на предмет уживання алкогольних напоїв несподівано нанесла два удари кулаком в область скроні й потилиці майору міліції місцевого райвідділу. Жінку засудили до позбавлення волі на два роки з випробним терміном на 12 місяців.
У вересні минулого року в чергову частину Ирпінського міськвідділу повідомили, що по вулиці Ленінградській будівельники влаштували бійку. Прибувши на місце, двоє співробітників «Беркута» спробували затримати порушників, але ті вчинили опір - одному із сержантів нанесли ножові поранення, другий відчув на собі дія газового балончика. По даному факту порушено кримінальну справу, будівельникам загрожує п'ять років позбавлення волі. Ведеться слідство.
Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Жіноча запальність
16.02.2009
В містечку Березань Київської області внаслідок непорозуміння між двома жінками сталася трагедія.
60-річна Ольга та 52-річна Вікторія проживали по сусідству. Так сталося, що Вікторія рано стала вдовою, а Ольга зі своїм чоловіком розлучилася. Схожі долі поєднали жінок, вони здружилися і навіть спільно виховували своїх дітей. Турбота за своїми чадами та щоденна робота не дали їм змоги вийти заміж вдруге. Час минав, діти виросли та роз’їхалися по різним куточкам України.
Без сімейних клопотів дві подруги, які вже ніде не працювали та не знали чим себе зайняти. Поступово від нудьги вони почали заглядати до чарки. А з часом жінки лише і чекали пенсії, щоб горілкою підняти собі настрій.
В один із днів, під час застілля між жінками виникла суперечка, яка стосувалася їх взаємовідношень з дітьми. Не приємна розмова переросла у взаємні образи. Слова Вікторії зачепили за душу господарку оселі. Ольга не довго думаючи, схопила держак від лопати та ним щосили почала бити по голові та тілу Вікторію. А коли зупинилася, то зрозуміла що скоїла. Перед її очами помирала найліпша подруга. Винуватиця викликала швидку допомогу та міліцію. Нажаль, лікарі не встигли допомогти потерпілій, від нанесених тілесних ушкоджень вона померла.
А зловмисниці за жорстокий вчинок доведеться відсидіти в місцях позбавлення волі як мінімум сім років.
Леся Попович
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
МВС Київщини привітало ветеранів Афганістану
13.02.2009
Сьогодні називають політичною помилкою колишнього Союзу направлення радянських солдатів до Афгану. За наказом влади кожна республіка платила тисячами життів молодих солдатів. Серед тих, хто виконував в Афганістані інтернаціональний обов’язок – 25 відсотків були українськими хлопцями. З них понад три тисячі повернулися додому в цинкових трунах, а п’ять тисяч – залишилися інвалідами.
З нагоди 20-річчя дня виведення військ з Афганістану та дня пам'яті учасників бойових дій на території інших держав, Головне Управління МВС України в Київській області привітало ветеранів Афганістану які працюють в правоохоронних органах Київщини, таких зараз нараховується більше семидесяти осіб.
В цей день було передбачено ряд урочистих заходів які розпочалися з покладання квітів до памятника воїнам Афганістану, після, зайшовши до невеличкої церкви, ветерани запалили свічки на вічну память тим хто повертався на батьківщину “чорним тюльпаном” в цинковій труні, потім зайшли до музею війни в Афганістані. А на самкінець, в приміщенні Головного Управління, заступник начальника ГУ Петро Білоцький всім воїнам-інтернаціоналістам вручив нагороди та почесні грамоти від МВС. Також відповідні нагороди були вручені від Української спілки ветервнів Афганістану, обласної ради та адміністрації.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять своїх товаришів, що не повернулися. Святковий концерт був завершальним етапом цього памятного дня.
Юрій Павелко
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Народ скаржиться на міліцію вдвічі менше
12.02.2009
Протягом 2008 року до Головного управління міліції Київщини звернулися майже 40,5 тисяч громадян, з яких половина - безпосередньо до керівництва управління та відділів міліції. В напрямку взаємодії з громадськістю активізувалася робота на місцях: керівники міськрайлінорганів прийняли, порівняно з 2007 роком, на 15% населення більше. Проте на особисті прийоми керівників главку в районах людей з заявами стало приходити значно менше - народ почав віддавати перевагу вирішенню своїх проблем з місцевою міліцією.
У своїх зверненнях громадяни порушували різні питання, зокрема, захисту громадян та їх помешкання, неналежного розслідування кримінальних справ, соціально-побутові тощо. Особлива увага керівництва главку зверталась на повторні та аналогічні заяви, кількість яких порівняно з позаминулим роком зменшилась на чверть, хоча в деяких підрозділах главку це питання залишається проблемним. Також у 2008 році на 45% зросла кількість колективних звернень від мешканців Київської області, а саме Бориспільського, Броварського, Кагарлицького, Києво-Святошинського районів. Заяви переважно пов’язані з розподілом та приватизацією земельних ділянок чи вирішенням спорів стосовно власності підприємств.
Тішить і те, що загальна кількість скарг громадян скоротилася більш, ніж у двічі – з 2423 у 2007 році до 1070 у 2008 році. Проте правоохоронцями допущено 63 випадки порушення термінів при розгляді звернень громадян. За ці порушення до дисциплінарної відповідальності притягнуто 40 працівників.
Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Смерть дідуся від руки онука
11.02.2009
«Я прийшов від тітки Віри, а дід почав на мене кричати, начебто я в нього викрав гроші. Я відповів йому, що їх не брав, а він продовжував лаятися і я не стримався...». Так пояснює свій кровавий вчинок чоловік Генадій.
Трагедія сталася у Макарівському районі Київської області. 77-річний чоловік спільно з дорослим онуком проживали в приватному будинку. Сусіди поважали Андрія Петровича, оскільки він був працьовитою людиною, пройшов війну, голодомор, тому знав ціну життя. Його єдина донька разом із меншим онуком, вже давно виїхали за межі нашої країни, лишивши старшого сина на поміч діду. Похилий чоловік з онуком незважаючи на те, що донька постійно висилала гроші з за кордону, без діла не сиділи. Вони мали велике господарство: обробляли город, розводили домашніх тварин.
Але все ідеально в родинах не буває. В свої 39 років досі не одружений Генадій, всі гроші витрачав на горілку, навіть іноді підкрадав їх у схованці старенького. Дідусеві звичайно не подобалася така поведінка онука і він кожного разу повчаннями намагався наставити Генадія на вірний шлях.
В один із днів Андрій Петрович виявив пропажу - 2 тисячі 500 гривень, це його знову обурило. І коли додому повернувся підвипивший Генадій, дід Андрій з цього приводу влаштував йому скандал. Але на цей раз терпець онука обірвався. Послухавши хвилин з двадцять дідусеві крики, він схопив дерев’яну палицю і нею декілька разів вдарив старенького по голові й руках. Голова діда Андрія повністю залилася кров’ю, онук йому одразу допоміг лягти на диван та витер скривавлене обличчя. Швидку допомогу винуватець викликати побоявся, оскільки по нанесеній травмі було зрозуміло, що жити близькій людині залишається не довго. Чекаючи смерті потерпілого, Генадій встиг приготувати собі обід. А коли впевнився, що тіло старенького мертве, зібрав всі необхідні речі та зник у невідомому напрямку.
На наступний день сусіди, які занепокоїлися відсутністю на подвір’ї господарів та викликали міліцію.
Всі підозри правоохоронців одразу впали на онука жертви. Після тривалих переховувань зловмисник був затриманий.
Наразі проти жорстокого онука порушено кримінальну справу за ч.1 ст.115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України, яке передбачає позбавлення волі на строк від семи до п’ятнадцяти років.
Леся Попович
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Міліція здатна виконувати своє основне завдання із забезпечення законності та правопорядку в країні, - зазначив Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко
11.02.2009
Під час розширеного засідання колегії МВС за підсумками діяльності органів внутрішніх у 2008 році Юрій Луценко висловив впевненість у тому, що й надалі «МВС не дозволить злочинності безкарно діяти на території України».
Юрій Луценко зазначив, що міліція вчасно відреагувала на сигнали про ймовірне погіршення криміногенної ситуації на вулицях наприкінці минулого року й вжила адекватних заходів. Не випадково 2009 рік стане для органів внутрішніх справ роком патрульної служби.
- Хочу заявити офіційно про те, що інформаційні сигнали про погіршення криміногенної ситуації на українських вулицях не відповідають дійсності. Міністерство внутрішніх справ України відчувало цю тривогу ще з осені минулого року і зробило все необхідне для того, аби утримати криміногенну ситуацію і не дозволити криміналу збільшити кількість незаконних дій, - повідомив Юрій Луценко.
Завдяки роботі органів внутрішніх справ упродовж грудня минулого року та січня нинішнього у посиленому варіанті вдалося не допустити погіршення ситуації, зупинити негативні тенденції ще до їх поширення. Більше того, порівняно з попереднім 2007 роком у минулому спостерігається зниження рівня тяжких та особливо тяжких злочинів, зокрема, вбивств, нанесення умисних тяжких тілесних ушкоджень, в тому числі із смертельними наслідками, грабежів, розбоїв, незаконних заволодінь транспортними засобами.
- Це колосальна робота міліції громадської безпеки, дільничного, патруля, інспектора, бійця Внутрішніх військ, - наголосив Міністр. - Однак збільшилася кількість крадіжок на вулицях - це об’єктивна ситуація. Ми всі розуміємо, що багато людей потерпає від економічної кризи, що й підштовхує на кримінальний шлях. У цій ситуації міліція цього року буде мати надзвичайно складні завдання. Вже упродовж двох місяців міліцію переведено на особливий режим несення служби, на 30 відсотків більше правоохоронців виведено на вулиці. Саме це дозволило збити деякі симптоми погіршення ситуації в окремих регіонах країни, в першу чергу це Донбас, Київ, Львів, Харків. Ми зуміли утримати ситуацію в руках і, не зважаючи на надзвичайно важкий бюджет МВС, ми й надалі гарантуємо нормальну ситуацію на вулицях й не дозволимо злочинності безкарно діяти на території України.
Зважаючи на те, що 2009 рік стане роком патрульної служби, Міністр зазначив:
- Всі наші резерви - кадрові, матеріально-технічні, фінансові - будуть спрямовані на активізацію роботи дільничних, патрульних, інспектора ДАІ, бійців Внутрішніх військ, - підкреслив Юрій Луценко. - Саме ці складові забезпечать нормальне життя українців на території держави. Звичайно, ми не зможемо зупинити вуличну злочинність, але кількість притягнутих до відповідальності вбивць, грабіжників, розбійників минулого року свідчить про те, що міліція зберігає професійне ядро, яке здатне забезпечити вимоги Закону.
Виступаючи на засіданні колегії, Міністр повідомив, що торік до органів внутрішніх справ надійшло понад 2,8 млн. заяв та повідомлень про злочини та інші резонансні події. До кримінальної відповідальності притягується 2 645 убивць, серед яких 100 вчинили злочини з особливою жорстокістю, 30 – вважали вбивство своєю «роботою». Розкрито ряд серійних злочинів проти особи на Донеччині, Дніпропетровщині, Миколаївщині. До суду передано кримінальні справи на 635 ґвалтівників, 4,7 тис. розбійників, 14,6 тис. грабіжників, понад 36 тис. злодіїв (із них кожний сьомий – квартирний злодій). Розкрито 26,6 тис. злочинів минулих років. Із незаконного обігу вилучено 3 тис. одиниць вогнепальної зброї.
Ефективна праця над попередженням та розкриттям тяжких та особливо тяжких злочинів сприяла тому, що в минулому році органи внутрішніх справ спромоглися зберегти життя 1 114 своїх співвітчизників: якщо у 2007 році від злочинних дій загинуло 9,8 тис. осіб, то торік ця цифра дорівнювала 8,7 тис.
На стані протидії злочинам проти майнових прав громадян негативним чином позначилися зміни в чинному законодавстві, зокрема сумнозвісний грошовий «поріг» кримінальної відповідальності за крадіжки, шахрайства, умисне знищення, розтрату або привласнення майна.
- Нам зрозуміло невдоволення наших громадян діями міліції, що відмовляє у порушенні кримінальної справи, - зазначив Юрій Луценко. - Але, на жаль, законодавець нас не чує і не бачить. Законопроект, що має ліквідувати цю невідповідність сьогоденню, знаходиться у Верховній Раді без руху і відповідної уваги.
Ще один із стратегічних директивних напрямків діяльності правоохоронних органів – якісне поліпшення роботи з викриття корупції та посадових злочинів.
- Корупція у різних своїх проявах поширилася на всі сфери і фактично стала невід’ємною складовою повсякденного життя як на побутовому рівні, так і в економіці, - вважає Міністр.
Зрозуміло, що винятково правоохоронними заходами корупцію не подолати. Цьому явищу повинна бути оголошена війна на всіх напрямах – законодавчому, адміністративному-управлінському та громадсько-просвітницькому. У межах своєї компетенції і можливостей органи внутрішніх справ прагнуть ефективно протидіяти їй.
Це можна проілюструвати такими цифрами. Більше половини виявлених у сфері економіки злочинів належить до категорії тяжких та особливо тяжких. Зміщення акцентів у бік якісних характеристик та відхід від оцінки роботи «за валом» викритих злочинів дозволили порушити майже 1 тисячу кримінальних справ зі збитками понад 1 млн. грн. За закінченими провадженням кримінальними справами забезпечено відшкодування збитків на суму 707 млн. грн.
У сфері службової діяльності викрито 15,5 тис. злочинів, за 74 відсотками з них вже пред’явлені обвинувачення. Серед посадовців, які притягуються до кримінальної відповідальності (всього 8,3 тис.), кожен другий – керівник суб’єкта господарювання, кожен п’ятий – службовець органів влади, управління і місцевого самоврядування, кожен восьмий – представник контролюючих органів.
- Відійшовши від фіктивного нарощування кількісних показників, ми нарешті прийшли до конкретики у роботі, - підкреслив Міністр. - Це певною мірою сприяло тому, що до суду направляється 9 із 10 розслідуваних справ.
Торік викрито 2,9 тис. фактів хабарництва. Загальна сума отриманих хабарів перевищила сумарний п’ятирічний показник цих злочинів і досягла 117,1 млн. грн. (2007 р. – 34,5 млн. грн.). Антирейтинг найбільших хабарів вже включає понад 100 злочинів і починається він із 50 тис. грн. та досягає 26 млн. грн. Середній розмір хабара складає 72 тис. грн. (у 2007 р. – 26,6 тис. грн.).
У результаті руйнування корупційних схем до кримінальної відповідальності притягнуто 1,6 тис. хабарників, переважна більшість з яких службовці органів влади, контролюючих органів і, навіть, - 19 суддів.
Серйозне занепокоєння викликає перетік бюджетних коштів «у тінь», зловживання з бюджетними коштами і державним майном, втрати бюджету від незаконної діяльності в пріоритетних галузях, незаконне відшкодування ПДВ.
У минулому році кожний шостий викритий злочин був пов’язаний з бюджетними коштами. Збитки за 20 відсотками таких злочинів перевищують 100 тис. грн. Всього у бюджетній сфері викрито 5,8 тис. протиправних дій.
Міністерство запровадило на системній основі оперативне супроводження цільового використання коштів, що виділяються Кабінетом Міністрів, передусім - видатків у вигляді субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам та асигнувань з резервного фонду.
У минулому році злочинці посягали на 221 млн. гривень з державного бюджету. Майже 35 млн. грн. намагалися поцупити з місцевих бюджетів і 7 млн. – з резервного фонду. Активні дії працівників органів внутрішніх справ дозволили перекрити ці джерела незаконного збагачення.
Останнім часом поширюються факти зловживань у сфері державних закупівель, де викрито понад 360 злочинів. Під час засідання колегії Міністр висловив вимогу більш цілеспрямованої роботи на цьому напрямку. Відсутність тут дієвих результатів пов’язана, насамперед, з недостатньою інформацією про рух та використання державних коштів, виділених на закупівлю. Належна взаємодія з підрозділами контрольно-ревізійного управління, державного казначейства, антимонопольного комітету дозволить зберегти мільйони бюджетних коштів і повернути їх державі і громадянам. До речі, економічний ефект від діяльності органів внутрішніх справ у минулому році досягає сотень мільйонів гривень, а відшкодування збитків за закінченими кримінальними справами – 1 млрд. гривень.
Міністр також підкреслив необхідність виключити можливості використання не за призначенням бюджетних коштів, що спрямовуються на мінімізацію наслідків економічної кризи.
Банки і кредитні організації активно використовують у своїх цілях шахраї та аферисти. Вони добре орієнтуються на фондовому ринку, використовують благодійні фонди для відмивання коштів і організовують «фінансові піраміди».
У минулому році у кредитно-фінансовій системі викрито 6,5 тис. злочинів, кожен другий з яких – у банківській сфері. Сума збитків тут сягає 915 млн. грн. (відшкодовано 540 млн. грн.). Найбільш поширеними злочинами на даний час є злочини, пов’язані з оформленням та наданням кредитів, у т.ч. споживчих.
Завдяки цілому комплексу заходів, спрямованих на зниження рівня аварійності, у минулому році вдалося зберегти життя майже 2 тисячам осіб та попередити травмування понад 15 тисяч учасників дорожнього руху.
Після прийняття Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху”, починаючи з листопада 2008 року до 1 лютого цього року працівниками Державтоінспекції задокументовано понад 1 млн. 263 тис. порушень Правил дорожнього руху, що безпосередньо впливають на стан аварійності. Майже 359 тис. із них виявлено за допомогою приладів фото- та відео фіксації. При цьому на порушників Правил дорожнього руху накладено штрафів на загальну суму понад 294 млн. грн. Станом на 1 лютого 2009 року за інформацією Державного казначейства України було сплачено 134,7 млн. грн. адміністративних штрафів.
ДЗГ та МД МВС України
Юрій Луценко: «Ми зламаємо заангажовану корумповану систему державних закупівель, на яких наживаються, нехтуючи здоров'ям нації»
10.02.2009
У тому, що міліція не допустить, аби хтось наживався на здоров‘ї нації, запевнив міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко під час колегії МВС за підсумками минулого року.
Працівниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України упродовж 2008 року проведено ряд організаційних та практичних заходів щодо протидії економічній злочинності та фактам зловживання і хабарництва з боку посадових осіб закладів охорони здоров'я. Аналіз інформацій та матеріалів порушених кримінальних справ у цій галузі свідчить, що криміногенна обстановка в установах і організаціях охорони здоров’я залишається складною. Так, торік органами та підрозділами ДСБЕЗ на підприємствах, установах та організаціях охорони здоров’я викрито 300 злочинів, з яких 188 тяжкі та особливо тяжкі (або 62,7 %). Серед викритих злочинів 27 фактів привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. У сфері службової діяльності - 242 злочини, з яких 102 пов`язані з хабарництвом. Закінчено провадження по 262 кримінальних справах. Вже притягнуто до кримінальної відповідальності 121 особу, з яких 12 діяли у складі груп.
- Цього року, продовжуючи відпрацювання порушень у сфері земельних відносин, ми ставимо за ціль аналогічно відпрацювати медичні закупівлі, - повідомив Юрій Луценко. - Я вважаю неприпустимим подальше існування в одній із найбідніших країн Європи, якою, на жаль, є Україна, ліків на 30-40% дорожче, ніж в благополучних країнах. Тим більше ті, які закуповуються через стабільних посередників у країнах та у фірм, які потрапляють у чорний список цивілізованих країн, які дбають про здоров'я нації.
Саме на закупівлі товарів та послуг для медичних закладів за державний кошт дуже часто умудряються нагріти руки чиновники. Найбільш типовими правопорушеннями є отримання винагороди за надання необґрунтованої переваги під час вибору переможця тендера, підписання актів виконаних робіт, закупівля товарів, що не відповідають заявленим вимогам, проведення тендерів без фактичного придбання товарів чи послуг або за завищеними цінами, а також необґрунтоване проведення закупівлі в одного учасника та проведення тендерів за участі підставних учасників.
- Мало того, я впевнений, що високі покровителі трамадольної теми є тими ж особами, які покривають і нинішні кримінальні прояви в системі державних закупівель медикаментів, - наголосив Міністр. - Тому ми поставили відверто і чітко це завдання і за цей рік влітку підіб‘ємо перші підсумки. А в кінці поточного року проведемо повні підсумки, і сподіваємося, ми зламаємо заангажовану корумповану систему державних закупівель, на яких наживаються, нехтуючи здоров'ям нації.
За оперативними даними, у 2008 році виявлено 30 злочинів, пов’язаних з проведенням державних закупівель, з яких 11 - під час проведення відкритих торгів та 19 - з іншими процедурами закупівель. Так, за матеріалами УДСБЕЗ ГУМВС України в АР Крим, прокуратурою порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 365 та ч. 2 ст. 366 КК України відносно посадових осіб Кримського республіканського консультативно-діагностичного центру соціальної реабілітації дітей інвалідів, які підготували фіктивний акт виконаних робіт з будівництва центру, де роботи фактично не проводились. Однак зловмисники отримали державні кошти в сумі 631 тис. грн., чим завдали відповідних збитків державі.
Допустили перевитрату грошових коштів, виділених з держбюджету для придбання 30 автомобілів швидкої та медичної допомоги, на загальну суму 2,9 млн. грн. службові особи Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міськради, відносно них за матеріалами ДДСБЕЗ МВС України, ГСУ МВС України порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
На Донеччині викрито директора приватного підприємства та заступника директора іншого ПП, які на підставі фальсифікованої угоди з фіктивним підприємством привласнили обладнання для виробництва протитуберкульозної вакцини, вартістю 287 млн. грн., що належало ЗАТ "Біомед" (м. Київ) та було придбане за інвестиційним проектом під гарантійні зобов’язання Кабінету Міністрів України. Більше того - вони передали його під заставу одному з комерційних банків у якості забезпечення повернення кредитів на загальну суму 1,3 млн. грн.. Такими діями зловмисників завдано збитків державі у сумі 287 млн. грн. та банківським установам у розмірі 7 млн. грн.
За підписання актів прийому-передачі виконаних робіт, проведених за бюджетні кошти, вимагав та отримував хабарі від суб`єктів підприємницької діяльності головний лікар комунального підприємствана Одещині, злочинна діяльність задокументована Управлінням ДСБЕЗ ГУМВС України в Одеській області.
Так, відповідно до розпорядження Одеського міського голови в тендерній процедурі відкритих торгів на державну закупівлю медичних приладів для лікувальних закладів міста Одеси, проведеній Управлінням охорони здоров`я Одеської міської ради, перемогло приватне підприємство.
Згідно з договором ПП поставило та обладнало два відділення лапороскопічними та ендоскопічними приладами, однак головний лікар відмовився підписувати акти введення в експлуатацію та пусконалагоджувальних робіт, вимагаючи хабара в розмірі 2-х відсотків від суми виділеного бюджетного фінансування (1 300 000 грн.) тобто 26 000 грн.
Працівники ДСБЕЗ затримали головного лікаря комунального підприємства "на гарячому" при отриманні ним 26 тисяч гривень хабара від представника приватного підприємства. Прокуратурою порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 368 КК України.
ДЗГ та МД МВС України
Сенсації не вийшло: кримінальні справи, що колись «пропали», давно знайдені.
09.02.2009
В матеріалі, опублікованому на деяких інтернет-сайтах «Скандал в МВД: пропали 900 уголовных дел», журналістом допущено ряд неточностей.
Дійсно, під час проведення колегії МВС України заступник міністра по слідству звернув увагу керівника Київського обласного управління міліції на невідповідності та недоліки в постановці на облік кримінальних справ.
Йдеться про те, що в листопаді 2008 року, при перевірці слідчого управління Київської області, працівниками ГСУ МВС України не був наданий весь масив кримінальних справ по ДТП. В зв’язку з цим фахівцями МВС був визначений певний термін для встановлення місця знаходження всіх справ та постановки їх на облік.
Згадані кримінальні справи були порушені за фактами дорожньо-транспортних пригод скоєних на території Київської області починаючи з 1992 року. На той час в підрозділах державної автомобільної інспекції були посади дізнавачів які після неодноразових реорганізаційних змін були скорочені, а кримінальні справи, що перебували у їхньому провадженні в силу різних причин не були обліковані в Слідчому управлінні ГУМВС України в Київській області.
В грудні 2008 року вжитими заходами ГУМВС України в Київській області всі кримінальні справи були знайдені і поставлені на відповідний облік у територіальних слідчих відділах.
За порушення цих вимог начальник Слідчого управління ГУМВС України в Київській області звільнений з займаної посади.
Таким чином, повідомлення заступника міністра про зникнення кримінальних справ є « Не сенсацією» ( як сподівався автор матеріалу), а нагадуванням одного з керівників міністерства про недопустимість такого ставлення до виконання службових обов‘язків.
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Хабарі у кабінеті
09.02.2009
Працівники міліції відділу боротьби з економічною злочинністю Київщини днями вивели на чисту воду посадовця, який обґрунтовано підозрюється у вимаганні і отриманні хабарів.
Керівника БТІ міста Ірпіня зрештою спіймали на гарячому. Він якраз отримав бажану суму за свої послуги. Звичайно, спочатку 36-річний підозрюваний заперечував, що вимагав хабара, та оперативники довели йому це неспростовними доказами.
Ними було зафіксовано два факти протиправної діяльності Олександра К.. В першому випадку службова особа за видачу витягу на право власності на квартиру, вимагала та отримала хабар в сумі 2 тисячі доларів, у 48-річного жителя обласного центру. А в другому випадку, за розділ земельної ділянки 24-річного жителя столичного регіону посадовець вимагав та отримав хабар в сумі 700 доларів.
У ході подальшої перевірки з’ясувалося, що керівник Ірпінського БТІ вимагав хабарі не вперше. Правоохоронці підозрюють хабарника у 50 епізодах подібної злочинної діяльності.
Наразі вирішується питання про порушення кримінальної справи. За грошову спокусу чиновнику, згідно з ч.2 ст.368 (одержання хабара) Кримінального кодексу України, загрожує ув’язнення щонайменше на 5 років з позбавленням права обіймати посаду на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Леся Попович
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
МВС Київщини продовжує підготовку до ЄВРО 2012
06.02.2009
Головне завдання міліції під час проведення чемпіонату – це забезпечити максимальну безпеку вболівальникам що будуть прибувати до України. В зв?язку з цим, одними з об?єктів посиленої уваги являються аеропорти в яких в першу чергу буде найлюдяніше.
Нещодавно в місті Борисполі була проведена нарада на якій помічник міністра внутрішніх справ України в Київській області Михайло Терпеливець, та заступник-начальник управління організації охорони громадського порядку МВС України Іван Прошковський, обговорювали з підрозділом міліції особливого призначення “Беркут” питання щодо посилення порядку та якості безпеки в Міжнародному аеропорту “Бориспіль”.
Було вирішено створити у батальйоні міліції швидкого реагування України в Київській області спеціальну роту, яка і буде забезпечувати контроль на території аеропорту. Обговорювалися і сплановувалися також заходи для найбільш продуктивної та якісної роботи. На нараді запропонували удосконалити обмундирування бійцям спецпідрозділу та змінити нинішню форму на більш легку, зручну та комфортну.
Науково-дослідний інститут департамента ресурсного забезпечення МВС України, запропонував цілу низку зразків різноманітної форми та амуніції яку вони змогли опробувати на собі, оцінити всі позитивні та негативні сторони і внести свої поправки та коректування.
Після наради, щоб не обмежуватись лише словами, була проведена тренувальна операція по захопленню злочинців під назвою “Серена”, де було відтворено максимально реальні умови перехоплення автомобіля, постріли з автомата АК та оперативні і злагоджені дії групи.
Юрій Павелко
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
КРИМІНАЛЬНА ХРОНІКА КИЇВЩИНИ
05.02.2009
В селі Стайки на вулиці Шевченка, Кагарлицького району, було виявлено тіло невідомої жінки віком 35-40 років, смерть якої настала від двостороннього крововиливу головного мозку. По даному випадку порушено кримінальну справу за статтею 115 Кримінального кодексу України, в ході якої встановлено, що вбивство потерпілої вчинив житель столиці, 40-річний Олексій. Сварка між жінкою та Олексієм виникла на грунті неприязні, під час якої чоловік і руками та ногами наніс смертельні тілесні ушкодження. А в селищі Калинівка Васильківського району у будинку 44-річного Леоніда, який він здавав, було виявлено тіло квартиронаймача, 54-літнього Сергія, жителя Одеської області. Згідно висновку судмедекспертизи смерть чоловіка настала внаслідок чисельних пошкоджень внутрішніх органів. В ході оперативно-розшукових заходів правоохоронці встановили, що вказані тілесні ушкодження одеситу заподіяв житель Закарпатської області, 32-річний Василь, який також квартирував у згаданому будинку. Як і у першому випадку сварка між чоловіками виникла із-за неприязних відносин. Коли ж словарний запас закінчився, від принижень та образ оскаженілий Василь перейшов до бійки. Старшому приятелеві, з яким нещодавно ділився усім, він безжалісно наносив удари руками та ногами. Коли ж зрозумів, що Сергій уже не дихає, швиденько зник з місця події. Та покарання зловмиснику не вдалося уникнути. Оперативники арештували Василя у притулку одного з монастирів Василькова. По даному випадку проти затриманого порушено кримінальна справа за статтею 115 (умисне вбивство). Термін, на який зловмисник буде осуджений, буде не малий, тож йому вистачить часу не лише на те, щоб обміркувати свій вчинок, а й дійсно повірити у Бога і покаятися. У грудні місяці у лісосмузі від дороги Київ-Вишгород поблизу села Лебедівка з чотирма проникаючими пораненнями грудної клітини та двома різаними ранами шиї було виявлено обгоріле тіло 27-річної киянки Євгенії. Правоохоронцям Вишгородської міліції довелося провести не легку роботу щодо розкриття цього страшного злочину. Розплутуючи сантиметр за сантиметром «кримінальний клубок» було встановлено, вбивство Євгенії, за попередньою змовою, було вчинено Анатолієм, 24-річним жителем Хмельницької області та 30-річним Дмитром, із Донецької області. Ці двоє нероб на автомобілі «Шкода», з метою заволодіння квартирою потерпілої, вивезли її до вище згаданого місця де і заподіяли вказані ножові поранення, після чого тіло облили бензином і підпалили. У результаті вжитих оперативно-розшукових заходів правоохоронці довели, що до вчинення вказаного злочину причетна 21-річна киянка Марина. По даному випадку порушено кримінальну справу. Не минулося й без грабежів та розбійних нападів. Так у селищі Глеваха Васильківського району непрацюючий 24-річний Олег застосувавши фізичне насильство до свого односельчанина, 49-річного Дмитра, та відібрав мобільний телефон і 700 гривен. Не поталанило і студентці Київського національного університету економіки та права із селища Макарів. Близько 21 години в селі Березівка водій автомобіля, який підвозив дівчину зі столиці, погрозою застосування фізичного насильства, відібрав у неї ювелірні вироби та сумку, в якій знаходились два мобільних телефони та 70 гривен. А от 34-річний Сергій, житель міста Вишневе К.Святошинського району, на дрібниці розмінюватися не став. Серед білого дня він напав на свого земляка і відібрав барсетку в якій знаходились сім тисяч гривен, мобільний телефон та особисті документи. Про випадок, який стався на автодорозі Київ-Одеса можна сказати, що зловмисники вкрай знахабніли. А сталося ось що. Серед білого дня поблизу селища Калинівка Васильківського району неподалік автозаправочної станції «Катрін», невідомий завантажив на евакуатор автомобіль «Опель», який належить жителю села Дослідницьке, і був такий. Наразі встановлюється особа водія. Бажання красиво жити, на жаль за чужий рахунок, досить часто підштовхує молодих людей на шлях злочину. На цю кримінальну стезю стали і жителі села Лісники К.Святошинського району, 20-річний Олександр та 18-річний Євген працівники по найму з Сумської області. Повертаючись з вечірнього відпочинку у місцевому кафе «Факел» молодики вирішили за будь-яку ціну повернути витрачені гроші. Для здійснення свого плану вони обрали випадкового перехожого, якому нанесли черепно-мозкову травму і відібрали мобільний телефон, 1500 гривен та картки поповнення рахунку на мобілку. А от 24-річний Євген, житель Житомирської області та його приятель, 27-річний Віктор, без будь якого постійного місця проживання вирішили розпочати свою справу, щоправда кримінальну. На пошуки пригод молоді нероби обрали Київщину. На дорозі поблизу села Гурівщина К.Святошинського району вони незаконно заволоділи автомобілем «Шкода». Та авто виявилося зловмисникам замало, вони вирішили поквитатися і з водієм, тож побили його і відібрали мобільний телефон і 200 гривен. Наразі кримінальний дует затриманий правоохоронними органами, проти них порушено кримінальну справу відразу за кількома статтями Кримінального кодексу України, є підтвердження, що вбивство водія приватного таксі у Сквирському районі це також справа їх рук.
Галина Присяжна
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Земельні махінації в Київській області: 370 млн. грн. збитків та як впливає криза на аферистів
04.02.2009
За минулий рік, працівниками управління служби по боротьбі з економічною злочинністю, в Київській області було виявлено 97 злочинів у сфері земельних відносин, виходило в середньому 8 злочинів щомісяця. По найтяжчих 54 було порушено кримінальні справи і до відповідальності притягнуто 23 особи. По викритих злочинах сума збитків складає не мало не багато майже 370 млн.грн. А предметом посягання були 456 га земель різних призначень – сільськогосподарського, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, та і напевне мало важливо якого, головне щоб дорого.
В цьому році, райони Київщини вже також встигли відзачитись дев’ятьома злочинами, по п’яти з яких порушено кримінальні справи. І знову ж таки за якимось дивним збігом обставин в середньому виходить вісім злочинів за місяць.
От тепер якщо поглянути на цю картину – то виявляється, що на земельних аферистів криза ніяким чином не вплинула. Все продовжується в попередньому режимі, ось тільки щоправда невідомо як буде надалі. А поки що, боротьба правоохоронців з земельними аферистами не послаблюється.
Юрій Павелко
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Правоохоронці Київщини затримали організовану злочинну групу
04.02.2009
Нещодавно працівники карного розшуку Києво-Святошинського РВ викрили організовану злочинну групу, до складу якої входило п’ятеро осіб, троє з яких були раніше судимі за різного роду злочини.
22-річний Григорій уродженець Вінницької області та 26-річний Борис зі Львова, близько двох років назад познайомилися в с.м.т. Бортничі Київської області. Вони приїхали до столичного регіону на заробітки. Згодом парубки здружилися і разом винаймали житло. Борис часто змінював місця роботи. В столиці він встиг скоїти грабіж, після його вчинення, боячись кримінальної відповідальності, він повернувся до рідного міста.
Легкий шлях до заробітку сподобався парубку. Через деякий час він здійснив у Львові крадіжку, а потім знову виїхав в столичний регіон.
Бідкаючись без роботи заробітчанин Борис зателефонував власнику дачного будинку, у якого він раніше працював. Господар знову запропонував йому роботу по будівництву. Борис погодився і домовився з ним за свого товариша, щоб працювати разом з ним. При зустрічі з власником будинку, парубки отримали завдаток. За ці гроші вони влаштували застілля, під час якого вирішили обікрасти будинок, щоб не виконувати доручені господарем об’єми роботи.
Наступного дня вони зустрілися зі своїми знайомими: 33-річним Назаром раніше судимим за вбивство та 28-річним Тарасом, який відсидів у місцях позбавлення волі за злочини у сфері обігу наркотичних речовин. Злочинці без заперечень погодилися піти на запропонований кримінал, щоб використати зароблені гроші на чергову “дозу” наркотику. За окрему плату вони домовилися з водієм “Газелі” перевезти викрадене майно. Все організувавши і попередньо розподіливши між собою ролі, чоловіки домовилися зустрітися на місці злочину.
Під ранок викрадачі ключем, який їм дав раніше господар, відчинили двері будинку. З оселі вони викрали будівельні матеріали та побутову техніку, на загальну суму близько 100 тисяч гривень, яку завантажили в орендоване авто і зникли з місця пригоди.
Через декілька днів всі зловмисники були затримані правоохоронцями.
Наразі проти всіх членів злочинної групи порушено кримінальну справу, згідно ст.115 КПК з ними проводяться слідчі дії. Оперативники не виключають їх причетності до скоєння ряду дачних крадіжок на території Києво-Святошинського району Київської області.
Тому, господарі намагайтеся якомога частіше навідуватися до своїх дачних будинків у зимовий сезон і будьте обачливішими з особами, яких наймаєте працювати по ремонту своїх обійсть.
Леся Попович
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Торік працівники міліції у результаті перевірки суб’єктів грального бізнесу попередили понад 50 млн. євро ненадходжень до державного бюджету
04.02.2009
Гральний бізнес завдає чимало головного болю як громадянам, чиї близькі залишають біля ігрових автоматів значні суми коштів, так і правоохоронцям, адже в цій сфері існує чимало зловживань. Далеко не всі з понад півтори сотні суб‘єктів господарювання, які отримали ліцензії на організацію діяльності з проведення азартних ігор та працюють на ринку надання відповідних послуг, є дисциплінованими. Чимало спритників намагаються попри все «відбити» немалі кошти, сплачені за оформлення документації. Так, плата за видачу ліцензії на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор складає 150 тис. євро за кожний рік користування, щорічна вартість патенту для користування кожним гральним автоматом - 4,2 тис. грн., ігорним (карточним) столом – 144 тис. грн., рулеткою – 192 тис. грн.
Працівники міліції з метою попередження, документування та викриття злочинів у сфері грального бізнесу систематично здійснюють заходи з протидії правопорушенням у сфері грального бізнесу. Минулого року було проведено близько 2,5 тисячі перевірок суб'єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері грального бізнесу. Серед викритих 811 фактів протиправної діяльності, 385 – надання послуг без відповідної ліцензії та 321 – без патенту. Виявлено 2814 одиниць грального обладнання (гральні автомати та столи), що функціонувало без дозвільної документації.
– Минулого року вилучили десятки тисяч, підкреслюю, по Україні десятки тисяч гральних автоматів. На жаль, ця біда не має означення в Кримінальному кодексі і часто через неправові рішення суддів нелегальні ігрові автомати повертаються до своїх власників, - зазначив Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.
Завдяки вчасно вжитим міліцією заходам було попереджено ненадходження до державного бюджету понад 50,4 млн. євро (350,6 млн. грн.) у вигляді плати за ліцензії та щонайменше 13 млн. грн. у вигляді плати за патенти. А от дехто може взагалі «вийти з гри» - до Міністерства фінансів України, обласних і міських державних адміністрацій надіслано 58 інформацій про виявлені порушення для скасування ліцензій на здійснення діяльності у сфері грального бізнесу.
За незаконне надання послуг у сфері грального бізнесу складено 637 адміністративних протоколів. До суду направлено 528 адміністративних протоколів, з яких 170 розглянуто судами. За рішеннями судів накладено штрафів на суму 75,8 тис. грн. та конфісковано 85 одиниць грального обладнання.
Так, на Запоріжжі під час перевірки залу гральних автоматів приватного підприємця задокументовано безліцензійну діяльність у сфері грального бізнесу, а також відсутність дозволу міської ради. Стосовно підприємця складено адміністративний протокол за правопорушення, передбачене ст.164 КУпАП. Вилучено 7 гральних автоматів. До того ж, встановлено, що зловмисник вдруге притягується до адміністративної відповідальності за ст.164 КУпАП (за попереднє правопорушення судом накладено штраф у розмірі 340 грн.).
А 35-річний житель Сум, який торік упродовж червня – жовтня здійснював діяльність з організації азартних ігор на 10 гральних автоматах, також «працював» без ліцензії. Як наслідок,за результатами перевірки автомати було вилучено, стосовно власника складено адмінпротокол за ч.1 ст. 164 КУпАП. Однак рішенням суду на нього накладено штраф 340 грн. без конфіскації гральних автоматів.
17 гральних автоматів вилучено і на Миколаївщині, де жителька м. Южнокомунарівськ здійснювала підприємницьку діяльність у сфері грального бізнесу без ліцензії та дозволу місцевих органів влади, стосовно горе-підприємиці складено адміністративний протокол за ст.164 КУпАП України.
Найбільш поширеними злочинами у сфері грального бізнесу є порушення порядку зайняття підприємницькою діяльністю (без отримання відповідних ліцензій та патентів). Нерідко такі «заробітки» закінчуються порушенням кримінальної справи. Так, за матеріалами співробітників Управління ДСБЕЗ прокуратурою Донецька порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України, стосовно директора Донецької філії товариства з обмеженою відповідальністю, яка без отримання відповідних ліцензії та патентів організувала роботу 123 гральних автоматів. Внаслідок цього зловмисниця незаконно отримала прибуток на загальну суму понад 750 тис. грн. Накладено арешт на гральне обладнання на загальну суму 1,1 млн. грн.
Хоча на гральному бізнесі заробляють й ті, хто, здавалося б, жодного відношення до цієї справи не має. Так за матеріалами оперативників Управління ДСБЕЗ ГУМВС України прокуратурою Орджонекідзевського району Запоріжжя порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.368 КК України стосовно головного державного санітарного лікаря одного з районів обласного центру, якого було затримано на «гарячому» у своєму службовому кабінеті під час отримання хабара у розмірі 100 доларів США від приватного підприємця за видачу йому дозволу на відкриття закладу грального бізнесу.
Викрито низку фактів здійснення діяльності у сфері грального бізнесу з метою відмивання коштів. Так, в Донецькій області за матеріалами співробітників ДСБЕЗ порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.209 Кримінального кодексу України. Встановлено, що місцевий мешканець у Маріуполі організував діяльність казино без отримання відповідних патентів та ліцензій. Як документи «прикриття» використовувалися реквізити приватного підприємства, державна реєстрація якого відбулася за втраченим паспортом. Отримані в результаті незаконної діяльності цього казино кошти в сумі 1,4 млн. грн. зловмисник легалізовував шляхом направлення їх на подальший розвиток закладу, а саме на закупівлю гральних столів, обладнання, продуктів харчування та алкогольних напоїв, а також на виплату заробітної плати працівникам казино. Під час проведених обшуків вилучено 10 гральних столів на суму понад 240 тис. грн. та накладено арешт на автомобіль «Ніссан» вартістю понад 160 тис. грн.
ДЗГ та МД МВС України
Тримаєте свій мобільний телефон міцніше
03.02.2009
Якщо ви довгий час користуєтеся дорогим телефоном і він ще у вас - то скоріше за все ви уважна, обережна й щаслива людина. Тому що за цей час, навіть самі того не знаючи, напевно вже не раз потрапляли під приціл якого-небудь кишенькового злодія або « гоп-стопника», але за збігом обставин залишаєтеся як і раніше зі своїм «мобільним другом».
За минулий рік, по даним ГУ МВС, у Київській області зареєстровано майже 5 тис. заяв про телефонні крадіжки, а за січень цього року вже 363, це приблизно 12 крадіжок щодня. Але реальні цифри, за їхніми словами, приблизно разів у два в три більше. Тому що це тільки ті жертви які звернулися в міліцію, а здебільшого люди не вважають за потрібне про це сповіщати правоохоронні органи й усі залишають все так як є. Але повідомляти потрібно, і не через день або два, а по можливості швидше, тому що по гарячих слідах знайти злочинця набагато легше, а при наявності ще й документів на цей самий телефон, шанси збільшуються набагато. Але оскільки мало хто цього дотримується, то знайти украдене часто дуже важко. Тому розкривання таких злочинів становить усього 15-20%, у чому є чимала провина власне самих потерпілих.
Статистика стверджує, що телефони становлять 70% всіх кишенькових крадіжок. Їхня компактність і висока ціна привертають увагу майже всіх «карманників» і якщо він професіонал - то далі все - «вправність рук і ніякого шахрайства». Хоча вони й називають праву передню кишеню місцем звідки украсти найважче, але для справжніх спеців і це не проблема. Далі через канали на ринок збуту й свою недешеву іграшку ви вже не побачите.
Не раз бувало, що співробітники міліції розкривають крадіжку й знаходять телефон, а новий хазяїн зі здивованими очами намагається довести що купив його недавно у свого знайомого або на ринку і далі починається розслідування.
А взагалі якщо ви завтра не хочете стати черговою жертвою злодія або « гоп-стопника» - то краще бути все-таки уважним. А ще краще купувати недорогі апарати, адже телефон врешті лише засіб зв'язку, а не предмет для хвастощів.
Юрій Павелко
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Міліція Київщини визначилась з основними напрямками посилення роботи в сучасних умовах
02.02.2009
Днями керівництво ГУМВС України в Київській області спільно з особовим складом служби дільничних інспекторів міліції (ДІМ) провело чергову кущову робочу зустріч на базі Вишгородського РВ міліції.
З початку року це четверта подібна нарада, де зібралися начальники відділів, секторів ДІМ, їх заступники, а також старші ДІМ, ДІМ поряд розташованих районів.
Метою проведення таких зустрічей є підведення підсумків діяльності служб ДІМ за 2008 рік. А також визначення основних напрямків посилення роботи ДІМ в сучасних умовах, вдосконалення профілактики правопорушень, забезпечення охорони прав і свобод громадян з урахуванням змін в адміністративному законодавстві.
Помічник Міністра Терпеливець М.С. у своїх виступах зосередив увагу ДІМ на питаннях підвищення авторитету міліції, спілкуванню з населенням, тісній взаємодії з органами місцевого самоврядування, охорони прав і свобод громадян. Нагадав правоохоронцям про дотримання дисципліни і законності у службовій діяльності та про недопущення з їхнього боку корупційних дій.
В столичному регіоні налічується близько 570 співробітників служби ДІМ. Ними у минулому році було розкрито 2236 злочинів, з них 2089 загально-кримінальної спрямованості та 147 злочинів економічної спрямованості, що становить 30 % від загальної кількості всіх скоєних на Київщині злочинів.
На зазначених зустрічах з інформацією виступав заступник начальника Головного управління Самойленко А.В. щодо реалізації приоритетних напрямків відповідно до Директиви МВС України “Про актуальні питання забезпечення правопорядку в країні та основні напрямки вирішення завдань, поставлених серед правоохоронних органів України Главою держави та Урядом України”. Довів до особового складу служби ДІМ основні напрямки роботи, які повинні бути направлені на захист прав і свобод громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку. Також Анатолій Самойленко звернув увагу ДІМ на відповідне реагування на звернення громадян, роботу по профілактиці злочинності, зокрема по запобіганню і припиненню насильства в сім’ї, дитячій бездоглядності, пияцтву, наркоманії.
Начальники секторів ДІМ відповідних районів Київської області звітувались про вже проведену ними у цьому році роботу. Спільно з керівництвом ГУ вирішувались проблемні питання служби та шляхи їх усунення.
Леся Попович
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Правоохоронці Київщини виявили канал надходження підробних грошей в оберт
02.02.2009
Цього разу нелегальне “міні-підприємство” здійснювало випуск фальшивих грошей в смт. Коцюбинське Ірпінського району. Там 25-річний місцевий житель в одному з продуктових магазинів купив товар, розплатившись 50-гривневою купюрою. Зовсім скоро виявилося, що гроші – фальшивка.
За результатами експертизи, зображення на лицевій та зворотній сторонах грошових знаків НБУ номіналом 50 гривень отримані струменевим способом друку з використанням копіювально-розмножувальної техніки, простіше кажучи, за допомогою комп’ютера і принтера. Вся чудо-техніка (принтер і системний блок) у хлопця, який у себе вдома виробляв гроші, вилучена. Проте скільки ще, окрім восьми купюр з зображенням Михайла Грушевського, які потрапили в руки правоохоронців під час відпрацювання, таких грошей було надруковано і збуто, встановлює слідство.
Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Чоловік без причини вбив незнайому йому жінку
02.02.2009
Злочин, який нещодавно стався у Кагарлицькому районі Київської області, своєю жорстокістю збентежив все місцеве населення.
42-річний Андрій разом із своєю дружиною Оленою переїхали жити з Києва в Київську область. Жінка розривалась на дві домівки: в столиці лишились її дорослі діти та робота, а в селі коханий чоловік. Незважаючи на кримінальне минуле чоловіка (у 1995 році його було засуджено на 12 років позбавлення волі за вбивство жінки), Олена була впевнена, що він вже більше ніколи не ступне на хибний шлях. Андрій при дружині, з якою одружився півроку назад, намагався не вживати спиртного. Оскільки знав, що оковита в його особистість вселяє «біса».
Якось Олені необхідно було поїхати до столиці на декілька днів. Чоловік залишився один, доробляти ремонт в будинку. Знаючи, що дружина не скоро повернеться він вирішив скористатися її відсутністю. Ввечері Андрій направився в місцеве кафе, де плідно спілкувався за чаркою зеленого змія.
Повертаючись додому він побачив жінку, яка виходила з автомобіля. Коли машина поїхала, чоловік почав без причини сварити незнайомку. Жага жорстокості колишньому ув’язненому не давала спокою, він схопив ні в чому невинну жертву за комір куртки та потягнув на задній двір магазину. Там він бив її руками та ногами. Коли наситився скоєним повернувся додому та від виснажливої «психотерапії» ліг спати.
На ранок труп потерпілої виявила продавець, вона і викликала швидку допомогу та міліцію.
Місцеві правоохоронці одразу затримали підозрюваного. Андрій спокійно зізнався у скоєному, адже за його плечами є великий досвід життя за гратами.
За висновками судово-медичної експертизи смерть 35-річної жінки настала від двостороннього крововиливу під тверду оболонку головного мозку.
Проти злочинця порушено кримінальну справу за ч.2 ст.115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України. Цього разу “боксер” сповна на все життя відчує силу “удару” Кримінального закону. Оскільки санкція статті передбачає і довічне ув’язнення.
Юрій Павелко
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Війна міліції з конопляним бумом
29.01.2009
Судячи з тоєї кількості коноплі яка щодня вилучається співробітниками міліції - напевно без перебільшення можна сказати, що палінням цієї травички в нас захоплюються всі підлітки і половина середнього покоління.
У Київській області щодня затримуються десятки людей за незаконне поширення, зберігання і вживання цього наркотику й в основному це молоде покоління. Тільки за 27 днів нинішнього року, співробітниками міліції було вилучено майже 33 кг маріхуани, а торік, за весь період, було вилучено майже 350 кг. Це приблизно 1кг щодня, чого вистачило в разовому вживанні на 500 - 700 чоловік або двом курцям на весь рік не говорячи вже про всі 350 кілограм.
У наш час мало можна знайти людей які хоча б раз у житті не пробували так званого «плану». Конопля вважається легким наркотиком і тому її не так бояться. Безслідно це звичайно ж не проходить, організм сильно страждає, але головне - це те, що вона є «вратами для наркоманії», вона знижує психологічний бар'єр і страх перед прийомом речовин і штовхає далі на вживання більше сильних препаратів.
Така статистика. Якщо звернути увагу на ці цифри - можна припустити приблизно кількість потенційних наркоманів. І якщо задуматися над майбутнім - то з такими темпами, наступні покоління будуть напевно курити коноплі замість сигарет, ковтати «трамадол» замість анальгіну, а на святах замість горілки будуть сидіти на «психотропах». Хто знає. Війна поки триває, але хто переможе, напевно тільки час.
Юрій Павелко
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Таксисти все частіше потрапляють під кулі та ножі
26.01.2009
Декілька днів тому в Сквирський райвідділ міліції Київської області надійшло повідомлення, що неподалік в лісосмузі знайдено труп людини, на якому навіть неозброєним оком були помітні сліди насильницької смерті. Під нижньою щелепою, розміром в декілька сантиметрів, виднілись дві колото-різані рани, а поряд лежали заляпані кров?ю чохли з автомобільних сидінь та коврик з багажника.
Після перевірки встановлено, що вбитим був 28-річний мешканець Житомирської області який займався приватним перевезенням пасажирів на власному авто марки “ДЕУ”. Саме автомобіль, на думку оперативників, і став причиною злочину.
По гарячих слідах співробітники міліції карного розшуку спільно з управлінням ДАІ стали опрацьовувати всі транспортні засоби даної марки в усіх можливих округах. І вже невдовзі автомобіль було виявлено та затримано у місті Біла Церква. Самих злочинців, через машину знайти вже було справою часу. Це були два молодики: один 27-річний мешканець Житомирської області, а інший 22-річний мешканець Київського регіону.
А коли вони дали показання – картина в цій справі стала ясною. Замовивши з Попільнянського району одне з таксі, злочинці сіли в машину, назвали адресу і поїхали. Один з них розмістився на передньому сидінні інший відповідно на задньому. По дорозі вони попросили зупинитися, оскільки побачили що знаходяться в нелюдному місці. Ось тоді все і відбулося – один з них, той що був на передньому сидінні вихопив газовий балончик та бризнув ним водієвї в обличчя, таким чином знешкодивши його. А тоді вже інший, що був позаду, двічі вдарив жертву ножем в шию. Труп переложили до багажника, вивезли в інше місце і викинули. А автомобіль, як і було заплановано, пішов на продаж.
Виявляється це був вже не перший напад на таксистів здійснений ними. В кінці минулого року також стався схожий інцидент, коли в Києво-Святошинському районі так само вдарили водія ножем в шию, забрали автомобіль марки “Шкода” і продали його в Білій Церкві, але того разу жертва дивом залишилася живою, а злочинці на волі.
Тепер вбивці знаходяться в слідчому ізоляторі і чекають завершення розслідування та суду в якому суддями напевне хотіли б бути близькі та рідні вбитого.
Юрій Павелко
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Цікаво, хто купив би таку кількість ртуті?
23.01.2009
У таблиці Менделєєва, ртуть стоїть під номером 80, це рідкий метал і одна з найнебезпечніших отрут. Навіть розбивши градусник можна піддаватися великій небезпеці, не говорячи вже про ті кількості які були виявлені та вилучені правоохоронцями в Київській області.
За попередньою інформацією, співробітникам міліції управління по боротьбі з незаконним обігом наркотиків стало відомо про спробу збуту приблизно одного кілограма ртуті громадянином Обухівського району. 2 тис. доларів, приблизно така була ціна товару який є досить рідким на ринку.
Провівши оперативно-розшукові роботи, торговця затримали на трасі Київ-Обухів коли він знову намагався продати чергову партію. У нього було вилучено 1.4 кг. ртуті, а сказав він що цей метал йому дав його знайомий, а перевіривши цього так званого знайомого, міліціонери були шоковані. У підвальному приміщенні його гаража, для реалізації незрозумілим і невідомим особам, стояло 12 колб заповнених отруйною речовиною загальна вага яких становила майже 17 кілограм.
Звідки початково надходила ртуть - це буде встановлюватися слідством, а продавцям світить адміністративний штраф розміром близько 2 тис. грн. або ж позбавлення волі на строк до трьох років.
Юрій Павелко
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Земельні аферисти збагатилися на 230 тис. грн.
23.01.2009
Відомо, що земля біля Києва коштує недешево, це один найцінніших товарів в наш час. І саме тому вона приволікає увагу багатьох авантюристів та шахраїв які бажають обдуривши когось, на цьому непогано заробити.
Це в черговий раз показала справа яку нещодавно розкрили співробітники міліції по боротьбі з економічною злочинністю.
Працівники однієї з землеупорядних організацій Київської області, шляхом обману отримали у шести мешканців Бородянського району копії паспортів та ідентифікаційних кодів і без згоди та відома цих громадян використали їх для отримання земельних ділянок площею 0,25 га кожному під індивідуальне будівництво. Також ними були підроблені заяви про виділення, безоплатну приватизацію та оформлення технічної документації на земельні ділянки.
Після цього, працівники землевпорядних організацій, також обдуривши власників паспортів, отримали від них доручення на продаж цих земельних ділянок. І продавши їх отримали близько 230 тис. грн., які потім легалізували та привласнили.
На даний момент слідство по цій порушеній кримінальній справі триває.
Юрій Павелко
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Встигли накрасти цілу птахофабрику
23.01.2009
Звичайно ж такі злочини особливої уваги до себе не привертають, але в даному випадку здивувало те – до якого низького рівня може спуститися людина в погоні за швидкими і легкодоступними здобутками.
Ось так за ці два останні місяці в Ставищенському районі Київської області було скоєно цілу низку крадіжок, в яких здобутками крадіїв ставала тільки домашня птиця, а жертвами як правило були старенькі бабусі, які в разі чого – то захистити себе ніяким чином не могли. Але їм в захисті допомогли інші.
Після того як почалися ці крадіжки, міліція одразу стала опрацьовувати можливих злодіїв та можливі майбутні обєкти крадіжок і на цих місцях робилися нічні засідки. Таким чином в одну з ночей приблизно о другій годині знахабнівших злодіїв піймали “на гарячому”.
Це було двоє громадян, жителі сусіднього району які раніше вже були судимі по різним статтям. Вони встигли скоїти 14 крадіжок і забрати 402 одиниці домашньої птиці. Під час перевірки все награбоване виявили в них дома вилучили та повернули власникам. А їм доведеть знову побути деякий період в місцях позбавлення волі та порозмислити над стилем свого життя.
Юрій Павелко
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Девять років бігав, а від покарання всеж не втік
23.01.2009
54-річний Леонід вже мабуть і забув про події того трагічного дня, коли він одного разу позбавив життя 48-річного чоловіка. З якої причини? Все дуже банально – сварка.
29 травня 2000 року Євген прийшов до діда що проживав по вулиці Франка в приватному будинку, щоб допомогти по господарству та перекрити дах. По-обіді йому на допомогу прийшли ще сусіди то ж робота “кипіла”. Стали різати дрова. Леонід, що жив по сусідству, наглядав за тим як чоловіки працюють, та на його думку робили це вони неправильно. Вирішив “покерувати”. Зайшов у двір та став сперечатися та вказувати що і як робити. Слово за слово і почалася бійка. Ніхто і не вгледів як в руці у Леоніда зявився ніж. Слідуючої миті, він вдарив ним Євгена в груди. Удар прийшовся прямісінько в серце бідоласі, тож чоловік помер на місці, навіть незрозумівши, чому так сталося і за що йому таке.
Леонід, після скоєння злочину з місця події втік. Виїхав до міста Кременчуг, а потім переховувався в Росії та Таджикистані (звідки і був родом).
Йшли роки. Чоловік вирішив, що про нього вже всі забули. Та і діда, на подвірї якого сталася ця трагедія, теж вже немає. Тож Леонід вирішив повернутися на Україну та оселитися в місті Кременчуг.
Та про нього і злочин ним скоєний правоохоронці не забули.
10 січня 2009 року працівниками відділу карного розшуку Білоцерківського МВ ГУМВС в Київській області злочинця було затримано.
Покарання настигло злочинця через девять років – строку давності за вбивство не існує.
Юрій Павелко
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
У селах Київської області вже уникнено дев'яти фактів вживання важкого наркотику
21.01.2009
Останнє десятиліття проблема наркоманії поширюється по Україні як радіація у свій час, повільно але впевнено й неминуче. Якщо раніше про наркотики знали здебільшого тільки по містах, то зараз канали інформації рознесли цю чуму по всіх можливих околицях і завулкам.
От наприклад, в районах Київської області за двадцять минулих днів нинішнього року, зареєстровано вже дев'ять фактів вилучення найтяжчого наркотику – героїну, для порівняння – в минулому році їх було тільки п'ять за весь рік. Цей наркотик настільки сильний, що його заборонили скрізь, навіть у медицині й науково-дослідницьких цілях. Стовідсоткове звикання, а виліковування від нього дорівнює приблизно нулю.
На даний момент співробітники міліції борються із цим явищем, але для максимального викорінювання зла необхідно й свідоме відношення людей усередині цієї проблеми, до чого зараз намагається й призивати Міністерство внутрішніх справ.
Юрій Павелко
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Юрій Луценко: «Цей рік оголошено роком патрульно-постової служби»
21.01.2009
2009-й оголошено роком патрульно-постової служби. Про це заявив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко під час прес-конференції в 19 січня Івано-Франківську.
- Я підписав наказ про оголошення 2009-го року в МВС роком патрульної служби, - сказав Юрій Луценко. - Це сьогодні найбільший виклик для правоохоронних органів і ми будемо на нього реагувати з усіх своїх фінансових, організаційних і кадрових можливостей.
Згідно з підписаним документом, 2009 рік оголошено роком протидії вуличній злочинності та злочинам проти особистого майна громадян. Міністерством внутрішніх справ вживатиметься ряд заходів з метою посилення охорони громадського порядку на вулицях і в інших громадських місцях, попередження проявів вуличного бандитизму, формування організованих злочинних груп, насамперед з числа неповнолітніх та молоді, що займаються вуличними грабежами та розбійними нападами, збройними пограбуваннями установ, де зберігаються гроші та цінності, квартир громадян, профілактики загальної злочинності та підвищення ефективності боротьби органів і підрозділів з указаними злочинами та правопорушеннями. Зокрема, начальникам регіональних підрозділів дано завдання на підставі аналізу криміногенної ситуації розробити комплексні плани посилення боротьби з вуличною злочинністю та злочинами проти особистого майна громадян, визначити криміногенні чинники, що впливають на погіршення оперативної обстановки на вулицях і в інших громадських місцях. Також з метою збільшення щільності нарядів, які забезпечують охорону громадського порядку, буде переглянуто їх розстановку, щодоби буде залучатися до проведення патрулювання максимальна кількість особового складу та підрозділів внутрішніх військ. Для оптимальної розстановки нарядів в чергових частинах ОВС обласних центрів та міст обласного підпорядкування будуть вестися робочі карти стану щодобової оперативної обстановки на вулицях та в інших громадських місцях з нанесенням місць скоєння вуличних злочинів та іншої оперативної інформації для управління силами та засобами патрульної служби.
Підрозділам оперативних служб, відповідно, доручено збирати інформацію про місця концентрації осіб, схильних до скоєння вуличних розбоїв. грабежів, хуліганств, інших кримінальних проявів з метою профілактичного відпрацювання. Як зазначається в документі, особливу увагу слід звернути на профілактику формування стійких організованих злочинних груп з числа неповнолітніх і молоді. При отриманні оперативної інформації про формування таких груп міліцією в межах чинного законодавства вживатимуться заходи для попередження та припинення їх злочинної діяльності.
Відпрацьовуватимуться найбільш криміногенні місця населених пунктів, із залученням усіх служб, в тому числі й оперативних, організовуватиметься проведення профілактичних заходів з особами, які перебувають на обліках в органах внутрішніх справ, з метою попередження вчинення ними злочинів та правопорушень. Також буде продовжено практику оперативно-профілактичного відпрацювання вузлових станцій за участю територіальних тпідрозділів ОВС та вжито ряд інших заходів.
Міністр цим документом також доручив своїм підлеглим особливу увагу звернути на помешкання громадян, де проживають особи похилого віку, самотні пенсіонери, особливо у сільській місцевості, аби не допустити відносно цих категорій громадян протиправних проявів.
Документом передбачено й ряд інших організаційних заходів. Зокрема категорично заборонено скорочення, перерозподіл штатної чисельності підрозділів патрульної служби, ПМОП «Беркут» та дільничних інспекторів міліції для комплектування інших служб.
ДЗГ та МД МВС України
Контролюй себе, якщо не хочеш щоб тебе контролювали інші
20.01.2009
“Пробачте мені мої діточки...” – кричав чоловік не своїм голосом після того як вбив їх матір. Проте це вже було без різниці. Можливо вони йому і пробачать, але ця подія залишить надто глибокий відбиток в молодих душах щоб прощення могло щось поміняти.
Старшій дочці на той час виповнилося 22 роки, вона була заміжня і проживала в Києві, молодшому було лише 14, він жив з батьками. На новорічні канікули, в один з зимових днів, він вирішив піти з друзями на рибалку залишивши дім в руки кривавій трагедії, і навіть подумати не міг що матір живою тоді бачить востаннє.
Сталося це на Київщині в Фастівському районі в одній із звичайних сімей. За словами сусідів, вони були спокійними і порядними людьми, конфліктні ситуації можливо в них і були але дуже рідко. А цей випадок навіть незнають як пояснити.
Все розпочалося після того як дружина влаштувалася на роботу в Києві. В зв?язку з цим у них все частіше починалися сварки, коли дружина докоряла чоловікові за його бездіяльність. І от в цей роковий день під час чергової розмови на високій ноті нерви чоловіка не витримали. Вже не контролюючи себе, він обернувся дістав з шухлядки ніж і вдарив ним жінку. Ніж ввійшов в горло під нижню щелепу перерізавши сонну артерію з якої фонтаном бризнула кров. Будь-яка допомога була вже марною, через декілька хвили в віці лише сорока чотирьох років вона дихати перестала. Далі, вже тепер вбивця, не усвідомлюючи нічого, за краще вирішив піти і розказати все сусідам, які і викликали міліцію.
В міліції вже прийшовши до тями і давши показання, він став несамовито кричати що він не винен, що це вона його спровокувала, вона йому докоряла. Просив прощення у сина і в дочки. Але сталося те що сталося, психічна слабість перед докорами виявилась могутнім володарем над фізичними діями.
Зараз чоловік перебуває в слідчому ізоляторі і чекає завершення справи.
Юрій Павелко
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Вітчим показав хто в домі господар
20.01.2009
В столичному регіоні стався жорстокий злочин. 17-річна дівчина дивом втекла від вітчима, який бив її ножем. А її мати тим часом купувала горілку.
Чоловік Андрій, близько п’яти років назад, продав свою квартиру в місті Біла Церква та разом з цивільною жінкою та дітьми переїхав до Білоцерківського району. 36-річна Інга від першого шлюбу має одну доньку, а в цивільному народила ще одну дівчинку. Разом з жінкою, Андрій працював на місцевій приватній фірмі. Все було б добре, якби не злощасна горілка. І Андрій і Інга любили випити. Батьківські стосунки з прийомною донькою у вітчима не складалися. Дівчина Оксана у 17 років стала господарем власного життя. У батьківській домівці не знаходилось для неї ні затишку, ні розуміння.
В свята чоловік з жінкою взагалі забували про дітей, а дбали лише про власну випивку. Така поведінка батьків турбувала Оксану та її сестричку. Тому старша сестра, завжди висловлювала своє незадоволення цим. Адже вона на власному прикладі розуміла, що пияцтво батьків є великою психологічною травмою для дітей.
На цьому ґрунті, в різдвяні свята, між вітчимом та падчеркою виник черговий конфлікт. В сварці з вітчимом, Оксана вийшла з кімнати на кухню, а 34-річний Андрій слідував за нею. На цей раз він не витримав та вирішив провчити падчерку. “Не рідний” батько схопив зі стола кухонного ножа та ним наніс два удари по молодому тілу прийомної доньки. В той час жінки не було дома , вона не звертаючи уваги на нарікання старшої доньки, пішла за черговою пляшкою горілки. А 7-річна Яринка в сусідній кімнаті дивилася мультфільми, тому теж не бачила скоєного. Скривавлена дівчина знайшовши в собі останні сили не розгубилася і вибігла з будинку. Потерпіла направилася до сусідів, які проживали поряд. Оксана їм одразу ж пояснила, що трапилось. Налякана сусідка викликала швидку допомогу та міліцію.
Підозрюваного правоохоронці затримали за місцем проживання. Вітчим не заперечував про вчинений ним злочин, а навіть з гордістю розповідав про скоєне. Мати дівчини шокована тим, що трапилось. Вона не сподівалася, що її цивільний чоловік зважиться на такий жорстокий крок. Але і не підтримала поведінки рідної доньки.
Наразі, дівчина з проникаючим ножовим пораненням грудної клітини та різаною раною ноги, знаходиться на стаціонарному лікуванні в районній лікарні. А проти вітчима порушено кримінальну справу за ч.1 ст.121 (умисне тяжке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України. Йому загрожує від п’яти до восьми років позбавлення волі.
Леся Попович
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Вони 37 років виховували свого вбивцю
19.01.2009
Після телефонного дзвінка у райвідділ, в селі Григорівка Обухівського району столичної області місцеві правоохоронці виявили тіло 59-річної жінки. Покійна лежала на підлозі в своєму будинку, а поряд сидів її чоловік. Міліціонери не пригадують такого жорстокого випадку забиття людини: тіло жінки було схоже на суцільну гематому з численними переломами та ранами. За висновками експертів, смерть наступила від закритої черепно-мозкової травми.
Після опитування безпосереднього свідка цієї жахливої події – літнього чоловіка, який, до речі, також мав на своєму тілі явні ознаки побиття, - з’ясувалося, що на пенсіонерів було вчинено напад двома невідомими особами, які вимагали з подружньої пари всі заощаджені гроші. Жінка віддавати сімейний бюджет відмовилась. Проте в ході відпрацювання, щось у правоохоронців не сходилося: чоловік не міг згадати, як виглядали злочинці, їх особливі прикмети, ніхто в селі не бачив незнайомців, хоча все відбувалося засвітло, і найголовніше – того дня сусідка чула, як покійна неодноразово дорікала своєму чоловіку і синові горілкою, а згодом розпочалася сварка – 37-річна дитинка знову вимагала від батьків гроші. На таке сусіди вже давно перестали звертати увагу – досить вже часто це відбувалося. «Що ви хочете, син алкоголік, а батько любитель. Бідна Наталя,» - зітхала сусідка. Підозра впала на сина.
Наступного допиту зі свідком не відбулося, його забрала швидка до центральної районної лікарні. За кілька годин чоловік помер. Причина смерті аналогічна – закрита черепно-мозкова травма. Злочинця затримали в селі Красна Слобідка у його співмешканки. Коли у рідному селі вже готувалися до похорону його батьків, він, як завжди в п’яному угарі, навіть не здогадувався що сам їх вбив: «Бити, звичайно, бив. Щоб гроші не ховали. Потім пішов, ми тоді з батьком добряче випили. Але щоб вбивати…». Батько так і уніс на той світ страшну, проте вже розкриту таємницю, що все життя виховував і допомагав своєму вбивці. Тепер майбутнім сина-батькоубивці опікуватиметься суд.
Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
“Мертві душі” бувають не тільки у Гоголя
19.01.2009
Нещодавно працівниками управління державної служби по боротьбі з економічною злочинністю ГУ МВС в Київській області було викрито організовану злочинну группу в складі посадових осіб однієї з військових частин. Принцип роботи шахраїв по розкраданню державних коштів був доволі простим, вони вносили завідомо неправдиві дані у відомості по нарахуванню заробітної платні на карткові банківські рахунки працівників яких вже було давно звільнено. Внаслідок чого на ці карткові рахунки безпідставно нараховувалися грошові кошти які потім знімалися і привласнювалися.
Всього у період 2004 – 2006 років службові особи цієї воїнськох частини у такий спосіб привласнили та заволоділи коштами на суму понад 900 тис. грн.
По даному факту було порушено кримінальну справу, слідство по якій на цей час вже закінчилось і направлено для розгляду до Військового суду Київського гарнізону.
Юрій Павелко
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Нагорода за материнство
13.01.2009
В місті Миронівка столичної області стався жорстокий злочин - чоловік забив до смерті рідну матір, після чого продовжував пиячити кілька днів, а бездиханне тіло матері так і лежало на підлозі кімнати.
48-річний Анатолій розлучився із дружиною та переїхав жити до старенької матері Лідії Петрівни. Великого бажання працювати у чоловіка не було, тому він розраховував на пенсію нені. Лідія Петрівна для єдиного сина нічого не шкодувала та віддавала йому майже всі гроші. Анатолій від неробства почав частенько зазирати до чарки. Згодом чоловік лише і чекав чергової маминої пенсії як свого порятунку, щоб на якусь мить забути про буденні проблеми.
В канун Нового року Анатолій почав вимагати у матері всі її грошові запаси, адже душа потребувала продовження свят. Але рідна йому людина зрозуміла, що треба з пияцтвом сина припиняти та на цей раз відмовила. На відмову матері, розлючений Анатолій вирішив піти іншим шляхом. Він вирвав з рук 80-річної жінки ціпок, ним же й почав бити стареньку з вимогою, щоб та зізналася, де заховала гроші. Лідія Петрівна заради блага свого ж сина, не зізнавалася. Тоді він почав щосили руками та ногами бити стареньку до тих пір, поки жінка не втратила свідомість. Не звертаючи увагу на помираючу матір, Анатолій вирішив сам шукати в квартирі гроші. І це йому вдалося. На всі кошти, які були заховані старенькою матір’ю, він придбав оковиту.
Його безпробудне пияцтво тривало декілька днів поруч із холодним тілом матері. Жертва лежала доки сусідка Ніна Іванівна, яка товаришувала із старенькою, не запідозрила щось неладне. Її збентежило те, що декілька днів телефон в квартирі Лідії Петрівни не відповідав, а вхідні двері Анатолій відмовлявся відчиняти. Схвильована цим сусідка викликала міліцію.
Правоохоронці оперативно спрацювали та затримали зловмисника. Але, на жаль, рятувати життя старенької жінки було вже пізно.
Проти горе-сина порушено кримінальну справу, наразі він чекає на рішення працівників Феміди. Можливо за гратами, де йому доведеться відсидіти не один рік, зрілий чоловік замислиться над своїм життям. Адже єдина рідна йому людина – матір, хотіла для нього лише добра і заради цього терпіла кожен синівський удар.
Леся Попович
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
А за словами вони були зовсім не агрессивними
13.01.2009
Коли співробітники міліції зайшли до будинку, то чоловік вже кілька годин лежав мертвим. Голова і руки знаходилися на ліжку, а решта тіла у вигнутому стані була на підлозі. Забитий руками і ногами, з великою кількістю синців та гематом на обличчі, закритою травмою грудної клітини та численними переломами ребер, він ніби хотів залізти на ліжко і вже там спочити.
Це сталося в одному з сіл Полісського району Київської області, коли компанія з шести 15-літніх підлітків, вирішила зустріти новий рік. За відсутності підходящого місця для святкування, хлопці попросилися до свого знайомого Івана Миколайовича, який був старшим за хлопців майже на сорок років, проживав сам і частенько полюбляв випити. Чоловіку запропонували безкоштовну чарку горілки у вигляді арендної плати, на що той і погодився.
Зустрівши новий рік, хлопці всі разом пішли до клуба. А близько пятої ранку двоє з них, Дмитро і Сергій, вирішили знову повернутися до будинку і продовжити гулянку. Але тут сталося все інакше - з господарем будинку у них розпочалася лайка, яка згодом переросла у бійку. За словами Дмитра причиною сварки стало те, що нібито господар образив його непристойним словом. Іван Миколайович спочатку вдало намагався захищатися, але через мить розлючені хлопці збили його з ніг і вже лежачого продовжували бити до тих пір, доки їх лють потроху не почала вщухати.
Нічого не підозрюючи, пяні хлопці спокійно лягли собі спати в цьому ж будинку поряд з їх жертвою, яка вже через декілька годин дихати перестала. А вранці, випадково дізнавшись, сусідка повідомила голову сільської ради, яка потім в свою чергу повідомила міліцію та матір вбитого.
Зі слів класного керівника та голови сільради, хлопці не відзначалися агрессивністю та жорстокою поведінкою, а виною всьому стало випите спиртне. Так, спиртне в даному випадку одну людину вбило, а двом іншим скалічило долю на все життя. Отримавши підписку про невиїзд тепер вони чекають закінчення розслідування та своєї подальшої участі.
Юрій Павелко
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Міліція Київщині в святкові дні працює посилено
08.01.2009
З настанням новорічних та різдвяних свят, щоб забезпечити громадянам режим спокою та безпеки, запобігти криміногенним проявам в громадських місцях та на вулицях міст, у період з 28 грудня 2008 року по 28 січня 2009 року правоохоронними органами проводяться оперативно-профілактичні заходи.
Так, для охорони громадського порядку на свята у містах і селах Київщини задіяно у середньому на добу 667 працівників міліції. Вони здійснюють патрулювання на вулицях, площах, парках, а також в найбільш криміногенних місцях.
Ними було затримано більше тисячі порушників закону. У більшості випадків за адміністративні правопорушення такі як розпивання спиртних напоїв у громадських місцях та вчинення насильства в сім’ї.
З початку року по Київській області було скоєно три вбивства, два тяжких тілесних ушкодження що спричинили смерть, два зґвалтування, один розбійний напад, сорок злочинів пов’язаних з наркотиками. Всі вони розкриті працівниками міліції.
При правоохоронному відомстві створено спеціальний штаб, який приймає та опрацьовує всю інформацію, що надходить з тимчасових груп, котрі діють при всіх міських та районних відділах внутрішніх справ.
Проводиться постійна взаємодія територіальних органів і підрозділів внутрішніх справ з лінійними підрозділами на залізничному транспорті з метою підтримання громадського порядку на вокзалах та прилеглих до них територіях. У посиленому варіанті несуть свою службу на автошляхах і працівники Державтоінспекції.
Отже, з боку правоохоронців столичного регіону проводиться максимальна робота щодо попередження та зменшення злочинних проявів, але в багатьох випадках безпека залежить не тільки від правоохоронців, а і від самосвідомості самих громадян.
Леся Попович
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Повернутись на головну
Замовити VPS-хостинг
Зареєструвати домен / register domain ua
Free FTP for IP-camera