Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр при ГУМВС України в Київській області має можливості для проведення наступних експертних досліджень далі >>>
На Київщині в школах та дитячих садочках їжу готують з прострочених продуктів
05.10.2009
Після перевірки співробітниками відділу ветеринарної міліції 17 шкіл та 5 постачальників продукції в шкільні та дошкільні навчальні заклади з’ясувалося, що такі необхідні для організму продукти харчування, як м’ясо, риба та молоко, - небезпечні! для здоров’я дітей. Недотримання умов зберігання, а також використання прострочених продуктів на дитячій кухні – основні порушення, які виявили в шкільних їдальнях Київщини.
В ході перевірки вилучено майже 160 кг неякісної та небезпечної продукції на 5 тисяч гривень, а саме 69 кг м’яса, 104 кг продукції птахівництва, 35 кг риби та молочні продукти. Керівники підприємств отримали 19 приписів, де вказано виявлені порушення та терміни їх усунення. До адміністративної відповідальності притягнуто 34 особи, на яких накладено штраф на загальну суму близько 4 тисяч гривень.
Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
У Бородянці засяяли «Футбольні зірочки»
02.10.2009
У місті Бородянка Київської області відбувся 3 етап всеукраїнських змагань з футболу серед учнів загальноосвітніх шкіл та шкіл-інтернатів під назвою „Футбольні зірочки”.
Спортивні заходи були проведені під егідою органів внутрішніх справ України. Необхідність проведення відповідних заходів у державі очевидна. Підлітки на сьогодні складають верству населення, яка потребує посиленої уваги з боку дорослих. Вкрай важливо відволікти дітей з вулиці від згубного впливу алкоголю та наркотиків.
Заступник начальника ГУМВС України в Київській області Анатолій Самойленко, коментуючи подію, відмітив: „Наші спільні зусилля направлені на популяризацію здорового способу життя серед молоді, зміцнення зв”язків населення з правоохоронними органами. Вважаю позитивом, що саме працівники міліції являються ініціаторами таких змагань, адже молодь – це підростаюче покоління, це наша зміна, це те зерно, яке потім проросте і буде давати ті плоди, які закладемо зараз. Ми пропагуємо здоровий спосіб життя, залучаємо підлітків до спорту, щоб спрямовувати їх вільний час на розвиток і вдосконалення їх особистості».
Цього дня на футбольному полі зустрілися 6 команд з Богуславського, Фастівського, Вишгородського, Яготинського, Ставищанського та Бородянського районів Київської області, аби вибороти право участі у змаганнях на міжобласному рівні. Суддівство здійснювали справжні професіонали, які неупереджено слідкували за ходом гри.
Переможцями стали гравці Фастівської команди, яким доведеться представляти свій регіон на всеукраїнському турі.
Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
На Київщині мисливець, перевіряючи свою рушницю, застрелив 70-річного пенсіонера
01.10.2009
В Фастівському районі, що на Київщині, мисливець з необережності застрелив 70-річного пенсіонера, який рвав качани на чужому кукурудзяному полі.
Дід частенько на своєму велосипеді туди приїздив, щоб набрати кукурудзи на прикорм домашній птиці. Про це знали його родичі, тому дуже занепокоїлись, коли за кілька годин старенький не повернувся. Рідня розпочала пошуки. Спочатку було знайдено велосипед, а потім за звуком мобільного телефону, на який ніхто не відповідав, в заростях кукурудзи виявили і тіло пенсіонера зі сквозним вогнепальним пораненням в області паху.
Як оперативно з’ясували співробітники місцевої міліції, постріл було здійснено з карабіну «ЗАУЕР-202». Ця нарізна мисливська зброя, як того потребує закон, зареєстрована і належить 35-річному жителю Житомирської області, який за трагічним збігом обставин приїхав в той же час і на те саме місце перевірити та пристріляти свою рушницю.
Чоловік встановив мішень на відстані 400 метрів та кілька разів вистрілив. Про те, що смертельно поранив людину, мисливець навіть не здогадувався. Він склав рушницю і поїхав на своєму автомобілі додому. Там за гарячими слідами його і затримали правоохоронці.
Наразі співробітники фастівської міліції порушили кримінальну справу за статтею 119 Кримінального кодексу (Вбивство через необережність). Подібний злочин карається обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк. Кінцеві висновки щодо покарання мисливця, який на сьогоднішній день знаходиться на підписці про невиїзд, зробить суд.
Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Увага! На базарі свіжа радіоактивна риба
30.09.2009
Під час оперативно-профілактичного відпрацювання зони ЧАЕС працівники батальйону міліції з охорони зони радіоактивного забруднення затримали чотирьох браконьєрів, які з річки Прип’ять сітками виловили 217 рибин на суму більше 2 тисяч гривень. Всі чоловіки у віці від 28 до 40 років виявилися непрацюючими з Гостомеля. За словами порушників, вони на забороненій території знаходилися вперше, а рибу здобували для власного вжитку. Проте на сьогоднішній день, перевіряється, чи не потрапляла чорнобильська рибка на ринки Київщини та столиці.
Наразі зловмисники знаходяться на підписці про невиїзд. Проти них правоохоронці зони відчуження порушили кримінальну справу за статтею 249 Кримінального кодексу України (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом). Човни, мотори та сітки вилучено.
Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
На Київщині правоохоронці затримали дев’ятикласників, які розважалися, викрадаючи авто
28.09.2009
Майже півтора місяці на території Броварів Київської області група підлітків - п’ятеро учнів 9 класу - вчиняла крадіжки автомобілів. Протягом цього періоду, аби «трохи розважитися» хлопцям вдалося поцупити чотири! ВАЗи. Під час оперативно-профілактичного відпрацювання їх і було затримано.
За словами слідчого Броварського МВ Ярослава Пономаренко, викрадачі обирали нічний час. Усередину авто потрапляли шляхом віджиму вітрового скла, зривали замикаючий пристрій керма, вмикали запалення та зникали з місця пригоди. Прямували зазвичай у напрямку найближчих сіл району, аж доки вистачало пального.
Перший „жигуль” з опорожненим бензобаком підлітки зіштовхнули у штучну водойму стічних вод, аби приховати сліди злочину. Другий, опинився у кюветі. Там у пошкодженому стані його і залишили. Третій ВАЗ спіткало зіткнення з металевою опорою, коли водій не впорався з керуванням.
На долю четвертого транспортного засобу випала остання подорож змовників. На автотрасі Київ-Чернігів, у напрямку Києва, водій не впорався з керуванням і з’їхав у кювет. Свідками цього ДТП стали працівники ДАІ, які у цей час працювали неподалік. Вони й розпочали переслідування юнаків, які стрімкохідь кинулися до лісосмуги. Двоє пасажирів авто невдовзі були затримані. Ще двоє, наступного дня. А головного організатора злочинів до міліції доставили батьки, щойно дізнавшись, де переховується їх син. До винуватців було обрано запобіжний захід – підписку про невиїзд.
Працівники міліції порушили кримінальну справу за ознаками статті 289 ч.2 КК України (незаконне заволодіння транспортними засобами, вчинене за попередньою змовою групою осіб). Відповідальність за цією статтею передбачає від 5 до 10 років позбавлення волі.
Втім, молодий вік зловмисників, їх щире каяття, сприяння слідству, позитивні характеристики зі школи, повне відшкодування збитків батьками потерпілим - є обставинами, що згідно статті 66 КК України пом’якшують покарання. Наразі кримінальна справа направлена до суду, який і поставить в цьому останню крапку.
Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
На Київщині з 200 центнерів зараженого м’яса, вартістю півмільйона гривень, трохи не зробили ковбасу
28.09.2009
Підозрілу фуру неподалік від одного з м’ясопереробних заводів Київщини під час оперативно-профілактичного відпрацювання виявили працівники відділу ветеринарної міліції. Після перевірки документів та вантажівки з’ясувалося, що всередині авто знаходиться більш, ніж 20 тон замороженого м’яса птиці, яке нещодавно абсолютно легально потрапило в Україну з Німеччини і наразі належить одному з приватних підприємців.
Однак, серед усіх документів, що перевірялися, була довідка, видана Центральною лабораторією ветеринарної медицини. В ній зазначалося, що у м’ясі виділено збудника небезпечного інфекційного захворювання – лістеріозу. Як відомо, ця хвороба несе в собі велику загрозу для здоров’я людей і тварин. Особливу категорію можливих заражених становлять вагітні жінки. Саме для них наслідки цього захворювання найжахливіші та непередбачувані.
З’ясовувати, з якою метою біля цехів, де виготовляють ковбасу, стоїть ця фура, не було сенсу – продукцію, загальною вартістю майже півмільйона гривень, одразу відправили на утилізацію до Баришівського ветсанутильзаводу, де її і було знищено.
Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Юрій Луценко: «Міліція здатна припинити спроби кримінальних «авторитетів» впливати на ситуацію в державі»
23.09.2009
Як зазначив 23 вересня ц.р. під час прес-конференції в МВС України Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко міліція практично впоралася з непростим завданням – притягти до відповідальності або примусити покинути територію України всіх так званих «злодіїв в законі». За його словами, упродовж 2008-2009 років втратили можливість впливати на криміногенну ситуацію в Україні 11 осіб, віднесених до цієї категорії.
Зокрема, до кримінальної відповідальності притягнуто 5 "злодіїв у законі" (на прізвиська - "Авто", Вінницька область; "Хівря", Львівська область; “Артур” або “Одесит”, Одеська область; "Льоха Краснодонський", Луганська область, "Шарік", Одеська область, який відбуває покарання у в’язниці м. Мюнхен). Також три «злодії в законі» відмовились від свого кримінального статусу, це - “Крамар”, Полтавська область, "Дубіна", Одеська область, "Ушастий", Київ.
За вказаний період спецпідрозділами боротьби з організованою злочинністю припинено злочинну діяльність та видворено з території України 19 осіб з числа вихідців з кавказького регіону, віднесених до категорії "злодіїв у законі" ( на прізвиська – "Рома Батумський», “Шалва”, "Гоча", "Хой" та "Афулік", "Різо", "Піткін", "Бдже", "Камо", "Гуга", "Вася Бандит", "Тенгіз", "Матєвич", "Антімоз") та кримінальних авторитетів, більшість з них – громадяни Грузії.
Лише цього року працівники Головного управління боротьби з організованою злочинністю затримали 5 осіб з числа громадян інших держав, віднесених до категорії "злодіїв у законі", з яких одного – заарештовано ("Матєвич") та 3 видворено з території України ("Антімоз", "Робінзон", "Шалма").
Зокрема, 15.05.2009 в м. Києві, у результаті проведення спецоперації працівниками ГУБОЗ спільно з правоохоронними органами Російської Федерації було затримано відомого грузинського "злодія в законі" на прізвисько "Матєвич", який намагався створити міжнародний канал контрабанди важких наркотиків з Росії через Україну до країн Західної Європи.
26.05.2009 працівники ГУБОЗ, у результаті проведення комплексу оперативно-розшукових заходів у смт. Ворзель Київської області, затримали відомого грузинського "злодія в законі" на прізвисько "Антімоз", який незаконно легалізувався на території України в 90-х роках. 28.05.2009, за рішенням Приморського районного суду Одеси, "Антімоза" було депортовано до Грузії.
26.01.2009 працівниками ГУБОЗ було попереджено "злодійську сходку", яку з метою вирішення питання щодо здійснення особистого контролю над злочинними групами, створеними за етнічним принципом, намагався організувати відомий російський "злодій в законі" уродженець Грузії Робінзон.
У результаті вжитих заходів його 29.01.2009 було депортовано до Російської Федерації (м. Москва) із забороною в’їзду на територію України терміном на п’ять років.
Як повідомив Міністр, на сьогодні спецпідрозділами боротьби з організованою злочинністю вживаються заходи з документування ще 3 "злодіїв у законі", які залишаються на волі та намагаються впливати на криміногенні процеси в державі. За оперативними даними, один з них прізвисько "Льора Сумський" наразі вже перебуває за межами держави, хоча й не залишає спроби встановити кримінальний вплив на її території, два інших поки що в Україні – «Мамед» у Донецькій області та «Вася Ушастий» у Київській.
- На жаль, користуючись цією фактично тотальною зачисткою «злодіїв в законі» в Україні, почастішали випадки приїзду на нашу територію «злодіїв в законі» з інших країн або їхніх представників для встановлення нового перерозподілу кримінального ринку, - зазначив Юрій Луценко.
За словами Міністра, ці спроби особливо активізувалися після замаху в Москві на відомого кримінального авторитета «Япончика». Працівниками міліції було зірвано «сходки», що намагалися встановити цей кримінальний перерозподіл, зокрема 1 березня в Києві та 1 серпня на Сумщині, які пробував організувати «Льора Сумський» з метою перерозподілу сфер впливу з незаконного переміщення через державний кордон України та Росії товарно-матеріальних цінностей (контрабанда), планування спільної діяльності організованих злочинних груп України та Російської Федерації у скоєнні тяжких злочинів та подальшої легалізації коштів, здобутих злочинним шляхом. 19 серпня в Криму затримано «Каху Новоросійського», який переховувався від правоохоронних органів Росії за вчинення розбійних нападів та вимагань і намагався організувати на території України "злодійську сходку" з метою перерозподілу сфер впливу в злочинному середовищі нашої держави. У результаті цих спецоперацій також затримано ряд представників кримінального середовища.
- На жаль, під час таких спроб не рідко використовуються політичні чинники в Україні, - наголосив Юрій Луценко. - Ще раз запевняю, що МВС України здатне контролювати ситуацію, ми і надалі недопустимо функціонування в Україні «злодіїв в законі», навіть якими б високими мандатами вони не прикривалися.
ДЗГ та МД МВС України
ХТО ЗАХИСТИТЬ ВІД МІЛІЦІОНЕРА?
23.09.2009
Захистити права і свободи людини. Можливо, хтось давно зневірився в цій фразі, що достатньо часто і пафосно лунає з радіоприймачів, екранів телевізорів, майданів. Проте відомі певні факти на противагу таким помилковим думкам, а саме факти, пов’язані з роботою постійно діючих мобільних груп з моніторингу забезпечення прав і свобод людини та громадянина в діяльності органів внутрішніх справ. Зокрема, мова піде про передстоличний регіон – Київщину.
В Київській області роботу групи координує помічник міністра внутрішніх справ Михайло Терпеливець, до роботи залучаються представники лабораторії проблем розслідування злочинів, Київського юридичного товариства, Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда - Україна», а також міліціонери Київщини. Схема роботи групи не складна: вивчення проблеми, виявлення порушень, усунення недоліків з метою недопущення правопорушень щодо громадянина у подальшій оперативно-розшуковій діяльності правоохоронців. Таким чином, вплив на ситуацію з порушеннями прав людини полягає у взаємодії з органами міліції, а не протидії та протистоянні. Міліція робить значні поступки, дозволяючи безпосередньо відстежувати законність своїх дій, і допускає представників цивільного суспільства до об’єктів, до яких навіть не всі представники міліції мають доступ. Нічого дивного – це вірний шлях до європейських стандартів.
Як свідчать дослідження, більшість порушень прав людини відбувається на стадії до порушення кримінальної справи, тобто під час затримання та доставлення до суду або обрання запобіжного заходу. Отож великого значення в роботі мобільної групи набуває відвідання місць утримання затриманих – ізоляторів тимчасового тримання (ІТТ). Після перевірок п’яти київських обласних ІТТ, виявилося, що порушень прав людини з боку міліціонерів не було. Загалом, з початку року на Київщині в 22 ізоляторах утримувалося близько 6300 осіб, 742 з них була надана необхідна медична допомога (з приводу захворювань переважно соматичного характеру). Звичайно, існують проблемні питання, які потребують негайного вирішення. Вони пов’язані з браком фінансування і, як наслідок, незадовільним технічним станом деяких ізоляторів. Так, наприклад, для завершення ремонтних робіт в ізоляторах чотирьох райвідділів Київщини необхідно близько 1,5 млн. грн. Контроль за санітарним станом ІТТ, який в деяких випадках бажає кращого, покладений на керівників райвідділів.
Ще однією ланкою роботи відділу регіонального контролю управління моніторингу дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ апарату міністра є своєчасні відповіді на заяви громадян та безпосереднє спілкування з ними. Цього року від громадян надійшло 43 звернення, по всім скаргам проведено перевірки та надано відповіді заявникам. Як виявилося, найчастіше вони пов’язані із затягуванням справи з боку правоохоронних структур. За словами керівника, всі недоліки успішно усунуто.
Отже, мобільні групи є не лише джерелом унікальної інформації про дотримання прав людини в міліції, але й важливим інструментом, який дозволяє взаємодіяти органам внутрішніх справ із правозахисними організаціями на шляху до поліпшення практик поводження із затриманими, дотримання законності в ході оперативних та слідчих заходів.
Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
УВАГА РОЗШУК
22.09.2009
Департаментом карного розшуку МВС спільно з Генеральною прокуратурою України встановлюється місцезнаходження обвинуваченого Лозінського Віктора Олександровича, 06.04.1963 року народження, уродженця Голованіського району Кіровоградської області, мешканця міста Києва.
Всім, кому відомо місцеперебування вищезазначеної особи, прохання повідомити за телефонами: (044) 254-78-14, 254-75-14, 256-10-63 або 102. Конфіденційність та винагороду гарантовано.
На Київщині пенсіонер розстріляв з рушниці сім’ю, а потім покінчив з собою
21.09.2009
Про те, що на ділянці Драчуків щось відбувається в міліцію повідомили сусіди. «Там голосно кричали та лаялися, а потім було чутно постріли», - розповідає одна з місцевих жительок.
Нещодавно в місті Буча, що на Київщині, в одному із садових товариств 61-річний пенсіонер розстріляв з мисливської рушниці сусідську сім’ю, а потім, зробивши упор зброєю в землю, застрелився сам. Жінка і її 27-річний син – інженер від поранень голови і черевної порожнини загинули на місці, їх батько за кілька годин помер в реанімаційному відділення лікарні.
Не зважаючи на те, що лікарі після перенесеного пенсіонером інсульту суворо заборонили йому вживати спиртне, ще зранку дід Михайло відсвяткував двома склянками горілки свій день янгола та зовсім скоро заснув. Його дружина виконала всю роботу по господарству і вирішила піти до своєї подруги. Проте через деякий час на порозі у Драчуків з’явився озвірілий чоловік-мисливець. Він сварився на хазяїв та наполягав, щоб жінка поверталася додому. Покірна дружини, щоб не розпалювати сварку, пішла.
«Ми розминулися. Коли прийшла додому, Михайло вже встиг схопити рушницю, сісти на велосипед і поїхати. Серце відчувало, що буде біда… Взагалі-то він спокійний був, хороший, а тут наче найшло щось – кричав, чого ти мене кинула і все», - зітхає вдова.
По дорозі до своїх жертв дід страшенно лаявся, говорив, що постріляє всіх. Так воно і сталося. Навіщо чоловік це зробив, назавжди залишиться невідомим. У загиблого інженера залишилася вдовою молода дружина, осиротіло 4-річне дитя. Хоча не відомо, що могло статися, якщо б того жахливого дня жінка покійного разом із дитиною не залишилася вдома, а поїхала разом із чоловіком на дачу.
При огляді місця події співробітники виявили п’ять гільз – кожен з патронів, якими стріляв мисливець, виявився смертоносним.
Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Офіційне повідомлення щодо вибуху в с. Гостомель
17.09.2009
16 вересня 2009 року о 7:30 год. ранку до чергової частини Ірпінськьго міськвідділу міліції надійшло повідомлення від місцевого жителя, який розповів, що на паркані біля свого будинку він виявив чорний поліетиленовий пакет, підозрілий на вигляд. Можливо, що в ньому знаходиться вибухівка.
Прибувши на місце події, співробітники міліції в складі слідчо-оперативної групи та вибухотехніки лабораторії НДЕКЦ київського обласного главку дійсно виявили пакет з вибухівкою. Одразу були введені відповідні заходи.
Правоохоронці провели евакуацію людей з найближчих будинків, оточили місце події та знищили пакет з вибуховим пристроєм. Наразі зразки його залишків направлені на експертизу до вибухотехнічної лабораторії та досліджуються.
По даному факту співробітники Ірпінського МВ порушили кримінальну справу за статтею 296 ч. 4 «Хуліганство».
З метою встановлення особи, причетної до цієї події, прохання до всіх свідків звернутися за телефоном 8(04497)6-13-35 або 102
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
На Київщині, намагаючись скоїти крадіжку, цигани задушили 73- річну пенсіонерку
16.09.2009
Нещодавно правоохоронці Яготинського райвідділу міліції, що на Київщині, розкрили вбивство 73-річної пенсіонерки, яку 7 серпня вночі задушили подушкою, при цьому нічого з будинку викрадено не було. На днях трьох підозрюваних у скоєному громадян циганської національності затримали в Луганській області.
Дві молодих циганки (23 та 24 роки) разом із 18-річним хлопцем вирішили обікрасти будинок старенької, яка проживала сама – син і дочка вже давно разом із своїми сім’ями жили окремо. Близько першої години ночі зловмисники розбили вікно і проникли всередину. За їх словами, вбивати бабцю ніхто не збирався, просто вона раптом прокинулася і почала голосно кричати. Тоді хлопець повалив її на диван і закрив обличчя подушкою. Дівчата тим часом шапарювали по шафам та шухлядам. Зовсім скоро парубок зрозумів, що пенсіонерка лежить без будь-яких ознак життя. «Стара не дихає», - перелякано повідомив циган своїм спільницям. Трійка швидко і без очікуваної здобичі покинула будинок, а згодом і Київську область.
Встановити особи зловмисників допомогли відбитки, які випадково залишила одна з дівчат. Всі спільники «працювали» в рукавичках, але коли виставляли розбите скло, молодша циганка зачепилася і рукавичку порвала. Так, з необережності, дівчина залишила на склі відбиток свого пальця.
З Київського регіону, де вони гостювали у родичів, молоді люди втекли наступного дня на Луганщину. Наразі цигани знаходяться в ізоляторі тимчасового тримання і дають свідчення. Проти хлопця порушено кримінальну справу за статтею «Умисне вбивство».
Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Повідомлення
15.09.2009
Прес-служба прокуратури Київської області розповсюдила інформацію про затримання 11 вересня цього року працівниками Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби Безпеки України спільно з працівниками прокуратури Київської області на автодорозі неподалік від КПП «Поліське» зони відчуження Чорнобильської АЕС вантажівки під керуванням двох мешканців Київської області, які перевозили із зони відчуження ЧАЕС без відповідних дозвільних документів понад 25 тонн радіактивно забрудненого металу. Стверджується, що до незаконного вивезення металу причетні працівники батальйону міліції з охорони зони радіоактивного забруднення ГУМВС в Київській області, які здійснювали чергування на контрольно-пропускному пункті, та безпосередньо керівництво вказаного підрозділу, чотирьох з яких затримано. Прокуратурою Київської області порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 267-1 КК України стосовно осіб, які супроводжували вантаж. Стосовно працівників міліції порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.4 ст.267-1 КК України.
Як повідомив начальник ГУМВС України в Київській області Віталій Яловенко, наразі міліцією проводиться службова перевірка за цим фактом. За попередніми даними, згадані працівники міліції допустили виїзд вантажівки на прохання керівника відділу Служби безпеки України по зоні відчуження ЧАЕС, який пояснив, що вивозить для своїх потреб будівельні матеріали.
За словами Віталія Яловенка, оскільки неправомірність виконання працівниками міліції такої вимоги очевидна - після завершення службового розслідування відносно них будуть вжиті відповідні заходи, передбачені чинним законодавством та Дисциплінарним статутом органів внутрішніх справ.
Водночас очільник обласної міліції висловив прохання до колег з інших правоохоронних органів утримуватися від оприлюднення даних, які не дають повної та об’єктивної картини тих чи інших подій щодо діяльності міліції. Він також запевнив, що керівництво ГУМВС України в Київській області не має наміру покривати тих працівників, які ганьблять звання міліціонера, й подякував колегам з інших правоохоронних органів за допомогу в очищенні міліції від недобросовісних працівників.
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Автомобілі викрадають навіть з автосалонів
15.09.2009
На днях в Київській області серед білого дня з автосалону викрали новеньке авто, ціна якого сягає 20 тисяч доларів. Зловмисника правоохоронці затримали за кілька годин. Ним виявився 38-річний чоловік з Житомирщини, який підробляв, прибираючи територію стоянки поряд з салоном.
Там для проходження тест-драйву і стояла ця гарненька автівка. Двері її були відчинені, а ключі знаходилися всередині. На що сподівався крадій, коли завів двигун ще «безномерного» «Мітцубісі», - невідомо: чолов’ягу зупинили співробітники ДАЇ на першому ж перехресті. Розуміючи, чим це загрожує, заробітчанин втік, а машину покинув на узбіччі. Зовсім скоро міліціонери затримали його за адресою, де він наймав кімнату. На запитання, навіщо це зробив, хлопець відповів, що хотів авто продати, щоб згодом отримати непогану копійку.
Наразі проти чоловіка порушено кримінальну справу за статтею Кримінального кодексу «Незаконне заволодіння транспортним засобом». На сьогодні він знаходиться в ізоляторі тимчасового тримання. Автомобіль повернуто власнику.
Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Кримінальна хроніка Київщини
11.09.2009
Однією з найпоширеніших хвороб людства є пристрасть до “зеленого змія”. Вже напевно нікого не дивує те, що з цієї пагубної звички розпадається тисячі сімей, калічаться людські душі і все частіше і частіше п’яні розбірки мають трагічні наслідки.
Так трагедія сталася у селі Софіївська Борщагівка К.Святошинського району. Під час хмільного застілля житель Тернопільської області, 25-річний Олексій, заподіяв проникаюче ножове поранення в область печінки заробітчанину із Житомирської області. Від отриманого ушкодження 24-річний Олег помер на місці події.
Як не прикро, але під час сварок емоції переповнюють людину й беруть верх над здоровим глуздом, і тоді звичайні з’ясовування відносин закінчуються надто сумний. В таких випадках в народі мовлять: є каяття, та немає вороття. І в цьому переконався пенсіонер із села Русанів Броварського району, який переступив межу закону, мало не вчинивши вбивство рідного сина.
Коли сімейство вже повечеряло і лаштувалося до відпочинку, між Анатолієм та 40-річним Дмитром із-за звичайної неприязні виникла сварка. Здавалося б нічого дивного, ну посварилися рідні люди, ну ским не буває. Та де там, Анатолій Іванович не на жарт розпалився і вирішив провчити свого строптивого сина. Під руку чоловікові потрапив кухонний ніж, який і поставив криваву крапку у їх спорі.
З проникаючим ножовим пораненням черевної порожнини Дмитра госпіталізували до районної лікарні, а проти 71-річного пенсіонера порушено кримінальну справу за вчинений злочин.
Того ж дня подібна історія сталася і у селі Лебедівка Вишгородського району. Сварка між 40-річним Іваном та 33-річним Сергієм виникла також на грунті особистої неприязні. В пориві гніву гарячий Сергій вирішив, що останнє слово повино залишитися за ним, то і схопився за ніж. В результаті нестриманності молодшого чоловіка старшому із пораненням грудної клітини, шиї та спини тривалий час доведеться провести на лікарняному ліжку.
По даному факту порушено кримінальну справу.
Слід відмітити, що грабіжники та крадії знахабніли вкрай.
У селі Ревне Бориспільського району серед білого дня на вулиці Радянській 25-річний житель Азербайджанської республіки разом зі своїм приятелем застосували фізичне насильство до місцевого пенсіонера і заволоділи його автомобілем «Мітцубісі».
Наразі автомобіль повернуто власнику, а зловмисники затримані.
Мали місце і випадки хабарництва.
В одному із сіл Обухівського району працівники Відділу боротьби з економічної злочинності затримали голову сільської ради. За видачу погодження на виділення земельної ділянки площею 0,42 гектари горе-голова вимагала та отримала 40 тисяч американських доларів.
За подібний злочин був затриманий і голова одного із сіл Васильківського району. За виділення 0,23 гектара землі для жителя міста Тернопіль чолов’яга вимагав та отримав 290 тисяч гривен. Із отриманими грошима працівники Відділу боротьби з економічної злочинності затримали голову на одній із вулиць села прямо у автомобілі «Нісан».
А у місті Вишгород у робочом у кабінеті на території цвинтаря «Дідівці» правоохоронці затримали начальника ритуальної служби. За виділення та бронювання місця для поховання родичів на вказаному цвинтарі від пенсіонера горе-начальник вимагав та отримав хабар у розмірі 17 тисяч гривен.
У зв’язку з економічною кризою мов гриби після дощу ростуть випадки шахрайства.
Так у місті Бровари працівниками «Беркут» був затриманий непрацюючий 29-річнийРоман, який шахрайським шляхом заволодів велосипедом свого земляка.
Щоб покращити свій матеріальний стан 43-річна Марина, жителька села Потів Миронівського району, також вирішила стати на кримінальну стезю. У 63-річної кримчанки вона шахрайським шляхом заволоділа двома тисячами гривен.
А от 24-річний житель міста Ірпінь вирішив на дрібниці не розмінюватися і у довірливого підприємця, свого земляка-ровесника, тим же шахрайством поживився на 100 тисяч гривен.
Тож шановні громадяни, вкотре Вас попереджаємо, будьте уважні і не дозволяйте щоб ошукали.
Галина Присяжна
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
На Київщині виявили ще одного голову-хабарника
02.09.2009
Відпрацьовуючи оперативну інформацію, співробітники управління по боротьбі з економічними злочинами Київської області затримали ще одного голову сільської ради - цього разу у Васильківському районі. У власному автомобілі «Nissan» 61-річний голова Порадівської сільської ради за сприяння у виділенні земельної ділянки площею 0,23 га під індивідуальне будівництво вимагав та отримав 290 тисяч гривень хабара. Наразі його затримано, а на автомобіль, в якому правоохоронці виявили гроші, накладено арешт.
Прокуратура Київської області порушила кримінальну справу за ознаками складу злочину, який в кримінальному кодексі трактується як одержання хабара. Порадівському голові загрожує позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю та з конфіскацією майна.
Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Юрій Луценко: «З першого вересня до кінця цього року – період очищення міліції»
31.08.2009
28 серпня 2009 року в Хмельницькому відбулося засідання виїзної колегії МВС України за участю Міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, керівників структурних підрозділів центрального апарату Міністерства, начальників ГУ-УМВС в АР Крим, областях, Києві та Севастополі, на залізницях.
Основну частину своєї вступної промови на засіданні колегії Юрій Луценко присвятив темі виконавчої дисципліни та поведінки працівників органів внутрішніх справ.
- Окрім зовнішньої боротьби, яку ми ведемо зі злочинністю, ми не звертаємо уваги на наші внутрішні проблеми, - наголосив Міністр, повідомивши, що з 163 посадовців МВС України, які визнані судом корумпованими, лише 60 звільнені, а десятки з них взагалі не притягнуті до кримінальної відповідальності.
Тож Юрій Луценко вимагає на зростанні персональної відповідальності працівників кадрових апаратів за такий стан справ.
- Так, у нас немає рентгена на те, з чим молоді хлопці ідуть до нас на службу, - сказав Міністр, - але кадровий апарат повинен працювати краще.
Як доказ недостатньої роботи з відбору кадрів на службу в органи внутрішніх справ Міністр навів негативні приклади, що мали місце в різних регіонах України. Міністр підкреслив, що саме «безкарність породжує повторення таких порушень».
- Ми повинні захищати людей, а не порушувати Закон, - резюмував Юрій Луценко, вказавши на недоліки в роботі в першу чергу керівникам.
Як повідомив керівник Міністерства внутрішніх справ, з першого вересня розпочинається період очищення міліції.
ДЗГ та МД МВС України
На Київщині підприємці заплатять мільйонні штрафи за штучне підвищення цін на цукор
27.08.2009
В Київській області розпочалося відпрацювання всіх місць торгівлі. Від найбільших супермаркетів до невеличких ларьків правоохоронці перевіряють, наскільки законно реалізується цукор. В перший день такої перевірки виявилося чимало фактів порушень – штучного підвищення цін на цей товар і, загалом, незаконної реалізації.
У Вишгородському райвідділі міліції (Київська область) наразі вирішується питання щодо порушення кримінальної справи відносно директора товариства з обмеженою відповідальність. 38-річного чоловіка та його дружину підозрюють у незаконному отриманні чималого доходу від продажу 85 тон цукру по завищеним цінам.
Чоловік являється одним з дев‘яти підприємців Київщини, які мають відповідні ліцензії на реалізацію цукру Аграрного фонду. Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України реалізація цукру здійснюється без права експорту та перепродажу на умовах попередньої оплати з торговельною надбавкою, яка не повинна перевищувати 15 відсотків оптово-відпускної ціни Аграрного фонду. Також до кінцевої вартості солодкого товару додаються витрати на транспортування у міжміському сполученні.
В нашому ж випадку на питання правоохоронців, куди зник цукор з Державного продовольчого резерву майже на 300 тисяч гривень (за цінами виробника), підприємець відповів, що його дружина – також приватний підприємець – маючи відповідні ліцензії товар продала. На прохання пред’явити накладні з вказаними сумами та декларацію змін оптово-відпускних цін, чоловік сказав, що дружина у відпустці, а у нього ніяких документів немає.
Перевірки щодо незаконного утворення цін на цукор тривають в кожному з районів Київської області. Так, наприклад, в одному з найбільших супермаркетів міста Бровари вартість одного кілограма цього товару складає від 6 до 8 гривень. Завищені ціни на цукор зафіксували і в інших районах столичної області – зі 150 перевірених торгівельних точок виявлено 70 фактів порушень. Задокументовані співробітниками міліції матеріали стосовно порушень законодавства щодо ціноутворення на цукор невдовзі потраплять до співробітників Державної інспекції по контролю за цінами. І тоді, визначившись на якому з етапів відбулося порушення, на підприємців і постачальників буде накладено чималі штрафи. Попередньо, за результатами відпрацювань, їх сума становитиме не один мільйон гривень.
Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Українських студентів експлуатували в готелях Туреччини
26.08.2009
Пообіцявши проживання в п'ятизірковому готелі, безкоштовне харчування, гідну зарплату за 3-4 години роботи на день і, найголовніше, язикову практику, 15 студентів кафедри турецької філології одного з найпрестижніших вузів країни перетворили в безкоштовну робочу силу і не залишили ніякої можливості повернутися в Україну.
Представник з Туреччини, дівчина з України та двоє уродженців Грузії чітко спланували схему отримання легких грошей. Студентів агітували прямо в університеті, розповідали про існування якоїсь фірми і програми їх стажування у сфері готельного бізнесу. З усіма бажаючими склали контракти, при цьому представники не пред’явили ні однієї міністерської ліцензії. Студенти навіть сесію склали заздалегідь. Куди тільки дивилося керівництво університету, і чому не було договору між фірмою й вузом про направлення студентів на стажування за кордон? По цих питаннях тепер розбираються правоохоронні органи.
За умовами контракту студенти повинні були оплатити свій переліт у два кінці (350 доларів), а також у випадку відмови від наданої роботи заплатити штраф - 1000 доларів. Саме ця умова й не давало їм можливості покинути Туреччину за власним бажанням. Обіцяна студентська віза перетворилася в просту туристичну, а це означало, що молоді люди на території Туреччини через деякий час після прибуття вже перебували нелегально. Таким чином, незабаром студентів заарештувала турецька поліція. Там вони й спробували пояснити, що живуть у підсобках, працюють аніматорами більше 14 годин на день і практично нічого не заробляють. Хоча звичайно за 3-4 години роботи аніматором на день на турецькому узбережжі в середньому за місяць можна заробити не менше 800 доларів. Як з'ясувалося, ні про яку язикову практику теж не йшлося – українська молодь цілодобово розважала російськомовних туристів.
У жандармерії студенти перебували близько тижня, їх зобов'язали сплатити штраф. Тільки після цього вони були депортовані в Україну. На сьогоднішній день по факту трудової експлуатації студентів співробітниками міліції Київської області порушена кримінальна справа. Ведеться слідство.
Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Вигадавши історію про озброєних грабіжників, хлопець намагався приховати, що вбив матір свого друга
26.08.2009
У місті Яготин (Київська область) днями відбулася жахлива трагедія - убили матір трьох синів, молодший з яких цього року піде в перший клас.
Близько першої години ночі в міліцію подзвонив невідомий, сказав адресу і повідомив, що там скоєно подвійне вбивство. По приїзду лікарі швидкої допомоги констатували смерть господарки, а її 19-літнього сина в несвідомому стані із численними порізами обличчя й проникаючою раною в ліву легеню відвезли в лікарню.
«У двір увірвалися п'ятеро в масках, вони накинулися з ножем спочатку на Юру, потім на тітку Віку, я зумів утекти, перестрибнувши через паркан, вони наздоганяли мене, я щосили намагався вирвати ніж,» - указуючи на порізані руки, розповідав 19-літній Слава.
Історія цього свідка для всіх, крім співробітників міліції, виглядала цілком правдоподібно. Але вже після двогодинного допиту в райвідділі Слава без будь-якого каяття й краплі жалю у фарбах розповідав про те, що трапилося. Хлопець - сирота, він кілька місяців тому приїхав у Яготин пожити у своїх родичів. Незважаючи на молодий вік хлопець уже має кримінальне минуле - був засуджений за крадіжку та зберігання патронів. З Юрою, середнім сином покійної Вікторії, вони були приятелями. Того вечора хлопці непогано відпочили, розпивали спиртне. Було вже досить пізно, коли вони прийшли до Юри додому випити чаю. За столом розв'язався конфлікт. Не довго думаючи гість схопив кухонний ніж і накинувся на Юру. Усе відбувалося вже надворі. Коли приятель від нанесених ран знепритомнів, Славко повернувся в будинок, допив чай і ліг спати. Його розбудила господарка: «Де Юра?». «Дівчат пішов проводжати,» - відповів Слава.
Жінка вийшла у двір і, побачивши тіло свого сина, почала кричати. Злякавшись покарання, гість схопив ще один ніж і наніс матері свого друга п'ять ножових поранень. Одне з них прийшлося прямо в серце, це і стало причиною смерті. У цей час чоловік Вікторії і її молодший син спали, старшого вдома не було - він ночував у бабусі. Слава знову увійшов у будинок, налив ще чаю, випив склянку, потім вигадав свій варіант всього, що відбулося і пішов розповісти про це своїм родичам. Вони і подзвонили одразу в міліцію.
На сьогоднішній день молодий нелюд перебуває під вартою. Про вчинене не шкодує. Проти нього порушено кримінальну справу. Хлопцеві може загрожувати довічне позбавлення волі. Йому залишається лише молитися, щоб Юра був живий.
Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
До Дня Незалежності правоохоронці Київщини отримали заслужені нагороди
25.08.2009
Напередодні, в приміщенні Київського обласного міліцейського главку, відбулися урочистості з нагоди відзначення 18-ї річниці Дня незалежності України.
На сучасному етапі історії суверенної держави міліція України є одним із тих органів влади, на кого покладено захист конституційних прав і свобод громадян. Саме до органів внутрішніх справ у першу чергу звертаються люди, що зіткнулися із правопорушеннями чи злочинами, а іноді – із беззаконням та свавіллям деяких чиновників. Обов’язок міліціонера – захистити законні права громадян і відновити справедливість.
За традицією хвилиною мовчання у святковому залі вшанували пам'ять працівників міліції, які загинули під час виконання службових обов’язків.
Найкращою оцінкою професійності міліціонера може бути лише вдячність людей за його роботу, тому у переддень святкування Дня Незалежності України треба бути впевненими, що працівники міліції Київщини й надалі зможуть високо нести почесне звання правоохоронця, захищати мир і спокій на вулицях міст і сіл столичного регіону та стояти на заваді будь-яким злочинним проявам.
До цього дня керівництво МВС, головного управління, а також представники київської обласної держадміністрації та облради вручили достойним правоохоронцям почесні звання та нагороди.
Від щирого серця зі святом Незалежності привітав колег та гостей начальник головного управління генерал-лейтенант міліції Віталій Яловенко і побажав усім здоров’я, щастя, щедрої долі, сили і наснаги в усіх справах і щоб мрія у краще майбутнє окриляла на нові звершення в ім’я соборної незалежної демократичної процвітаючої України.
Святкову атмосферу продовжив концерт за участі оркестру головного управління та народних співаків.
Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
На Київщині День Національного Прапора відзначено міліцейським маршем
25.08.2009
Напередодні Дня Незалежності всі громадяни України відзначають День Національного Прапора України. Відомо, що у серпні 2004 року президент Леонід Кучма підписав указ про встановлення Дня державного прапора України, який святкуватиметься щорічно 23 серпня.
5-ту річницю цієї знаменної події біля Київської обласної державної адміністрації відзначили представники КОДА, облради, київського обласного міліцейського главку та громадськості.
За словами керівництва, Український національний прапор має здатність кликати не тільки на урочисті мітинги і свята, а й на боротьбу за свободу і честь нації. Це наш історичний дух, наша совість і символ нашої незламності. Це вічно жива пам’ять і вічна мрія нашого народу. Під його знаменом ми йшли до проголошення самостійної Української держави, а сьогодні розбудовуємо демократичне суспільство. Під цим прапором український народ на весь світ засвідчив своє прагнення до свободи, незалежності, гідного життя у єдиній сім’ї європейських народів.
Під звуки Національного Гімну України о 9-й годині ранку голова облради Володимир Майбоженко та виконуючий обов’язки голови КОДА Віктор Вакараш підняли державний жовто-блакитний прапор. Святковим маршем разом із оркестром Головного управління МВС України в Київській області пройшли співробітники міліції. Подібні заходи відбулися в кожному з районів Київщини.
Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
Тези виступу Міністра внутрішніх справ України Ю.В. Луценка на нараді за участю Президента України В.А. Ющенка 21 серпня 2009 року
25.08.2009
Діючи в умовах сьогодення, реалії якого тісно пов’язані з економічною кризою і становлять один із найнебезпечніших чинників, що впливають на стан правопорядку, органи внутрішніх справ в тісній взаємодії з органами прокуратури та іншими правоохоронними структурами сконцентрували основні зусилля на активізації протидії злочинним проявам, забезпеченні громадського порядку і безпеки громадян.
Реалізація комплексу організаційних і практичних заходів на пріоритетних напрямках нашої діяльності дозволила зберегти контроль за кримінальною ситуацією в державі, не дати злочинним елементам значно ускладнити її.
Ключове питання – об’єктивність статистики та повнота реєстрації заяв про злочини.
З метою недопущення маніпулювання статистичними показниками та штучного покращання стану справ Міністерство внутрішніх справ спільно з органами прокуратури вживає жорстких заходів щодо зміцнення обліково-реєстраційної дисципліни, забезпечення належного реагування на заяви і повідомлення про злочини.
Слід зазначити, що за останні півтора десятиріччя навантаження на працівників міліції по кількості розглянутих заяв і повідомлень про злочини зросло майже в 4 рази. Крім того, ріст крадіжок, зумовлений внесенням відомих законодавчих змін у визначення мінімального розміру для кваліфікації складу цього виду злочинів, призвів майже до 2-кратного росту навантаження на дізнання і слідство. Однак, це не є підставою для виправдання недоліків та прямих порушень закону при прийняті процесуальних рішень.
Спільно з органами прокуратури протягом семи місяців цього року виявлено 12,7 тис. порушень обліково-реєстраційної дисципліни (безпосередньо органами внутрішніх справ виявлено 5,8 тис.), у тому числі майже 1,3 тис. фактів прямого укриття злочинів.
За ініціативою ОВС прокурорами скасовано майже 8,8 тис. постанов про відмову в порушенні кримінальної справи, що на 19,6 % більше ніж за такий же період минулого року (у той же час прокурорами скасовано 50,8 тис. постанов (+ 13 %).
За ці порушення до дисциплінарної відповідальності притягнуто 2,7 тис. працівників міліції, серед яких 64 начальника міськрайлінорганів та 95 їх заступників.
МВС і надалі буде посилювати принциповість і жорсткість в цих питаннях і працювати над їх вирішенням спільно з органами прокуратури.
На сьогодні завдання: повна реєстрація всіх подій і відповідним чином збільшення кількості затриманих злочинців.
Напрям перший: злочини проти особи та майна.
Вдалося не допустити збільшення загальної злочинності, злочинів проти життя і здоров’я особи. Скоротилася кількість зареєстрованих умисних убивств, тілесних ушкоджень, у тому числі тих, що спричинили смерть потерпілого, ДТП з смертельними наслідками.
Під посиленим контролем здійснюються заходи щодо охорони громадського порядку. Збільшено на 40 % кількість патрулів на вулицях міст, що сприяло деякому зменшенню злочинності в громадських місцях, в тому числі умисних убивств, тілесних ушкоджень та інших правопорушень.
Проте надалі потрібно значно активізувати і покращити діяльність міліції з протидії грабежам, розбоям і крадіжкам. Активність скоєння цих злочинів відмічається у 19 регіонах. Їх зростання (відповідно 5,7%, 10,1%, 13 %) спричиняється як кризовими явищами, в першу чергу безробіттям, так і змінами в чинному законодавстві стосовно посилення відповідальності за крадіжки.
Наприклад, в Чернігівській області в поточному році зареєстровано майже півтори тисячі крадіжок проти 858 в минулому році, в тому числі з квартир 275 проти 186.
У Києві в цьому році зареєстровано понад сім тис. крадіжок, що на 41 % більше, в тому числі майже дві тисячі з квартир (+14 %).
Необхідно також першочергово звернути увагу і на розшук осіб, які переховуються від слідства, дізнання та суду. Їх на сьогоднішній день налічується понад 19,1 тис., розшукано цього року 9,9 тис., що свідчить про суттєві недоліки в проведенні розшукових заходів. Це питання буде предметом розгляду на найближчій колегії Міністерства
Другий напрям – економічна злочинність.
Незважаючи на економічну скруту в державі, у бюджетній сфері не зменшується кількість бажаючих паразитувати за рахунок бюджетних коштів та суспільства. Тому МВС і його органами на системній основі ведеться робота щодо оперативного супроводження бюджетних видатків, контролю за їх цільовим використанням, викриття та припинення злочинних схем у цій сфері.
Протягом цього року викрито 6,3 тис. злочинів, пов’язаних з бюджетними коштами (в 2008 р. - 5,1 тис /+23 %/, на загальну суму більше двох мільярдів гривень + 14 % (в 2008 р. – 828 млн. грн.). В умовах кризи і зубожіння людей це ніщо інше як мародерство! І ми повинні вжити всіх можливих спільних правоохоронних заходів, щоб припинити розкрадання держави. Для цього МВС спільно з органами прокуратури, ГоловКРУ, Держказначейства, податкової адміністрації, Антимонопольним комітетом і Рахункової палати України опрацьовані і впроваджуються відповідні форми і методи взаємодії боротьби зі злочинністю у бюджетній сфері. Як позитив варто сказати, що більше половини справ уже в суді (+35 %).
Приклади
В поточному році в Херсонській області закінчено провадження по 528 злочинах економічної спрямованості ( ріст 46.3 %, по державі – зменшення на 4.7 %) , з яких 519 (98.3 %) надіслано до суду, що в 1.5 рази більше 2008 р. (По направлених в суд злочинах цієї категорії динаміка складає + 51,3 %).
На Івано-Франківщині порушено 25 кримінальних справ за незаконне використання бюджетних коштів, кожна з яких на суму понад 1 млн. грн, з них 5 – вже направлено до суду. Викрито 58 злочинів при використанні коштів, виділених на подолання наслідків стихії, по яких порушено 35 кримінальних справ, у тому числі 1 - із збитками понад 1 млн грн., та 13 - із збитками понад 100 тис. грн. До суду направлено 11 таких справ, з них – 3 із збитками понад 100 тис. грн.
До речі, у сфері дорожнього господарства вже задокументовано кілька десятків злочинів і порушені кримінальні справи стосовно посадовців Служби автомобільних доріг, а також регіональних керівників цих підрозділів у Запорізькій, Вінницькій, Київській, Сумській, Волинській, Донецькій, Чернівецькій, Херсонській, Луганській, Закарпатській та Тернопільській областях, з мільйонними збитками кожна.
Третє – службові злочини, хабарництво.
Протягом цього року до органів прокуратури передано матеріали, за якими порушені кримінальні справи по 13,6 тис. злочинах у сфері службової діяльності. До кримінальної відповідальності притягується 5,7 тис. посадовців, серед яких 2,1 тис. – керівників суб’єктів господарювання, понад 1,2 тис. – органів влади, управління і місцевого самоврядування, 700 –контролюючих органів. Загальна сума збитків – понад 4 млрд. грн
Серед них службці Державного комітету ветеринарної медицини, Вінницької, Донецької, Житомирської, Луганської, Одеської і Чернівецької ОДА, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, майже сім десятків посадовців районних державних адміністрацій в Вінницькій, Київській, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Одеській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернігівській, Чернівецькій областях, АР Крим та м. Києві та ряд інших посадовців.
Підрозділами органів внутрішніх справ виявлено 2 232 факти хабарництва, матеріали за якими передані до органів прокуратури, котрі порушили кримінальні справи.
У хабарництві викрито 1163 особи, серед яких 296 службовців органів влади та управління, 291 посадовець контролюючих органів, у тому числі 20 службовців Держмитслужби, 51 податківець та 14 суддів. Задокументовано отримання хабарів на загальну суму 74,7 млн. грн., при цьому середня сума одного хабара уже перевищила 60 тис. грн.
У плідній співпраці організовано протидію корупції у судах. Цього року тут викрито 85 злочинів, до вчинення яких причетні 26 суддів. За цими фактами органами прокуратури порушені кримінальні справи.
Розглядаючи питання хабарництва не можна не звернути увагу на хибну ліберальну судову практику у цих справах. Реальну міру покарання у вигляді позбавлення волі поки що отримують тільки працівники міліції та інших правоохоронних органів. Всі інші хабарники відбуваються легким переляком, що стимулює і надалі отримання ними та їм подібним хабарів, а результати боротьби з хабарництвом фактично не досягають необхідного для суспільства і держави ефекту.
Четверте – протидія наркозлочинності.
У сфері протидії незаконному обігу наркотичних засобів Міністерство внутрішніх справ відмовилось від практики боротьби з наркозлочинами шляхом викриття якнайбільшої кількості зберігачів та споживачів наркотиків. Основними напрямками цієї роботи є ліквідація міжнародних каналів надходження наркотиків в Україну, організованих злочинних наркоугруповань, викриття та арешт збувачів наркотиків, виявлення та конфіскація коштів і майна, отриманих від незаконних операцій з наркотиками, позбавлення наркоділків фінансово-економічної бази їх злочинної діяльності.
Завдяки таким заходам протягом семи місяців цього року ліквідовано 214 (+22 %) міжнародних каналів переміщення наркотиків через державний кордон України, знешкоджено 31 ОЗГ (+ 40 %), що мали 119 членів і якими скоєно 490 тяжких та особливо тяжких злочинів, виявлено 11,2 тис. фактів збуту наркотиків та заарештовано майже 2,4 тис. їх збувачів (+ 24 %).
Усього в наркозлочинців вилучено та накладено арешт на майно і кошти на суму 64 млн. грн., що майже в шість разів більше ніж за весь минулий рік.
З незаконного обігу вилучено 5,4 млн. доз (4,9 т) наркотичних засобів і психотропних речовин, 746,5 тис. доз лікарських засобів, що містять прекурсори, 749 тис. доз сильнодіючих і отруйних лікарських засобів. На нелегальних посівах знищено 317 т рослин маку і 95 т коноплі. Загальна вартість усього вилученого за цінами чорного ринку складає 376,2 млн. гривень.
Однак результати боротьби з цим злом були б більш ефективні, якби суди принципово оцінювали суспільну небезпеку наркобізнесу і, виходячи з цього, приймали рішення щодо обрання запобіжного заходу та міри покарання відносно активних учасників.
Але на даний час судами береться під варту лише кожний другий викритий активний наркоділок. У Закарпатській, Львівській, Тернопільській, Рівненській областях понад 70 % наркоділків після їх викриття залишаються на волі. Така практика викликає, м’яко кажучи, подив у суспільстві, обурення правоохоронних органів та аплодисменти у злочинному наркосередовищі.
Маємо певні претензії до Мінздраву. Його реагування на приписи органів внутрішніх справ щодо порушень на об’єктах легального обігу підконтрольних речовин, м’яко кажучи, бажає бути кращим. Цього року за 254 такими приписами вилучено лише вісім ліцензій.
П’яте – порядок на дорогах.
У цій сфері завдяки реалізації заходів, передбаченими відповідними Указами Президента України та іншими законодавчими актами упродовж семи місяців нинішнього року порівняно з аналогічним періодом минулого кількість автопригод з потерпілими, в тому числі загиблих осіб зменшилася більш ніж на третину.
Фактично в цьому році на автошляхах держави вдалося зберегти життя понад 1800 людей та попередити травмування 10.8 тис. учасників дорожнього руху.
На виконання нових вимог законодавства у сфері безпеки дорожнього руху виявлено більше 4 млн. порушень Правил дорожнього руху, з яких 3,1 млн. такі, що безпосередньо впливають на стан аварійності. При цьому накладено штрафів на загальну суму майже 900 млн. грн., сплачено понад 500 млн. грн.
Водночас, на цьому напрямку діяльності тривожним є те, що судами за складеними адміністративними матеріалами за керування автотранспортом у нетверезому стані лише кожен сьомий правопорушник позбавляється права керування транспортними засобами. Як наслідок, кількість виявлених п’яних за кермом невпинно зростає і досягла 1500 осіб в день.
Останнє – чистота рядів МВС.
Колегією Міністерства багато уваги приділяється кадровому забезпеченню органів внутрішніх справ, зміцненню законності й дисципліни серед особового складу, удосконаленню підготовки фахівців для підрозділів органів внутрішніх справ. Адже ефективне виконання завдань у боротьбі зі злочинністю та охороні громадського порядку й безпеки можливе лише за наявності професійного й морально стійкого кадрового потенціалу.
З метою попередження корупційних проявів та інших порушень законності серед особового складу проведено понад 6,3 тис. оперативно-профілактичних заходів з перевірки організації службової діяльності органів і підрозділів внутрішніх справ.
За встановленими порушеннями і недоліками проведено майже півтори тисячі службових розслідувань, за результатами яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 3888 (2008 рік – 3559) працівників, з них 371 (320) з органів внутрішніх справ звільнено.
Як результат, за 7 місяців цього року спостерігається тенденція до зменшення кількості надзвичайних подій (– 15 %) та корупційних проявів (– 38 %) серед працівників міліції.
Працівниками центрального апарату Міністерства опрацьовано понад 6,4 тис. звернень громадян про неправомірні дії працівників міліції.
На закінчення хотів би зазначити, що подальша плідна співпраця органів внутрішніх справ, прокуратури та інших правоохоронних структур, конструктивна позиція керівництва цих відомств буде сприяти розв’язанню нагальних правоохоронних завдань. Хочу побажати всім нам успіхів у цьому.
Повернутись на головну
Замовити VPS-хостинг
Зареєструвати домен / register domain ua
Free FTP for IP-camera