на головну

На Київщині двоє підлітків за одну хвилину обкрадали магазини під охороною

13.11.2009

В місті Миронівка, що на Київщині, протягом останніх чотирьох місяців двоє підлітків (16 і 18 років) регулярно скоювали крадіжки з магазинів. Хлопців у пошуках легких грошей не стримувало навіть те, що майже всі торгівельні приміщення перебували під сигналізацією охорони – більше хвилини всередині вони ніколи не знаходилися. Цього часу їм вистачало, щоб витягти гроші з касового апарату, схопити пачки з печивом, цигарками та презервативами і зникнути…
Схема дій у парубків, які вже зізналися у восьми епізодах крадіжок, була проста – з другої до третьої години ночі, коли батьки відпочивали, друзі виходили зі своїх помешкань і зустрічалися біля заздалегідь обраної торгівельної точки. Злочини скоювали вони виключно у вихідні дні. Як з’ясувалося пізніше, молодший затриманий навчався в коледжі у сусідньому районі, а додому приїжджав на суботу та неділю. Щоб потрапити до магазину, вони ломом розбивали вікно, а потім дуже швидко робили свою справу. «Працювали» молоді зловмисники в рукавичках. Коли за кілька хвилин після сигналу на місце приїжджали співробітники служби охорони, затримувати було вже нікого. Загальна сума збитків, яку понесли потерпілі підприємці, склала близько п’ятнадцяти тисяч гривень. Вона могла б бути значно більшою, якщо б обікрадені магазини щовечора не інкасувалися.
Затримати хлопців вдалося нещодавно. Місцеві міліціонери визнають, що такі на вигляд безвинні діти з нормальних сімей можуть принести їм стільки клопоту. В процесі оперативного відпрацювання їм довелося перейти на посилений варіант несення служби та змінити дислокацію міліцейських нарядів. Провідна роль у пошуках злочинців без сумніву належить службовій собаці Дані. Останнього разу після чергової крадіжки з магазину, який розташований у центрі Миронівки, чотирилапому другові довелося сім кілометрів вести за собою правоохоронців. Вівчарка взяла слід та одразу знайшла кошти (3,5 тисячі гривень), які напередодні були викрадені прямо з контейнером касового апарату, та картки поповнення рахунку на суму близько 5 тисяч гривень. За словами одного із затриманих, приховати контейнери вони вирішили до ранку в туалеті на території місцевого стадіону. Тієї ж ночі хлопці намагалися обікрасти ще дві торгових точки.
Пройшовши ще близько кілометру, Дана знайшла рукавичку ймовірного злочинця, а згодом і втрачений ним мобільний телефон, та привела самісінько до під’їзду багатоповерхівки, де, можливо, і проживала особа, причетна до крадіжки. Телефон, який виявила собака, та оперативні заходи міліціонерів дали певні результати – особу підозрюваного було встановлено. На ранок хлопця, який на момент приїзду правоохоронців ще спав, вже затримали і доставили у райвідділ. Зовсім скоро до нього приєднався і спільник.
Співробітники навіть не очікували від них такого щиросердного каяття. За словами затриманих, всі гроші та товар, які вони здобули злочинним шляхом, ділили навпіл. Кошти витрачали на розваги. На питання, чи шкодують вони про свій вчинок, налякані останніми подіями підлітки відповіли «так» і, навіть, порадили своїм одноліткам – слухатися батьків. Наразі правоохоронці перевіряють причетність хлопців, які, здається, ще до кінця так і не усвідомили, що наробили, до скоєння аналогічних злочинів на території інших районів столичної області. Проти молодиків порушено кримінальну справу, їм загрожує до шести років ув’язнення.

Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області





У БІЛІЙ ЦЕРКВІ ЗДАЛИ ЄВРОПЕЙСЬКІ “ХАТИ” ДЛЯ АРЕШТАНТІВ

13.11.2009

У місті Біла Церква розпочав роботу перший на Київщині ізолятор, облаштований згідно європейських стандартів. Нова система вентиляції, що має ефект міні-кондиціонеру, кабельне телебачення й електрочайники – все це створює комфортні умови для арештантів.
Після урочистого перерізання стрічки разом з помічником міністра внутрішніх справ у Київській області з питань дотримання прав людини Михайлом Терпеливцем, начальник ГУМВС України в Київській області генерал-лейтенант міліції Віталій Яловенко виголосив промову. Як сказав Віталій Олексійович, людина, яка скоїла злочин, все одно залишається людиною, а тому має право на перебування в належних умовах.
Так, “європейські” камери розраховані на шість чоловік (4,5 метрів на людину). Вікна в новому приміщенні побудовані таким чином, що утримувані можуть самостійно відчиняти їх. Звичайно ж, ізолятор повністю забезпечує своїх “гостей” постільною білизною, кухонним приладдям і триразовим харчуванням.
Також кожен арештант має змогу детально вивчити свої права завдяки книжечкам “Права утримуваних”, які знаходяться у камерах. Окрім того, в розпорядженні затриманих знаходиться ще й бібліотека, з різноманітною літературою. В тому числі, і на правову тематику.
Інший, господарчий блок, призначений для правоохоронців. Там, окрім звичного для ізоляторів приладдя, у черговій частині розташувалася апаратура для відео нагляду за діями конвою та утримуваних. А в приміщенні для підігріву їжі знаходиться спеціальна плита, пральна машинка і навіть мікрохвильова піч. Загалом же в новому ІТТ здатні комфортно розміститися до 60 затриманих одночасно.
Під час “екскурсії” Віталій Яловенко особисто перевірив зв’язок телефонів у кімнаті для побачень та роботу міліцейського телефону довіри в прогулянковому дворику. Також генерал-лейтенант пересвідчився, що технічна безпека мінімізує можливість втечі, після чого ізолятор розпочав роботу, прийнявши в себе першого “поселенця”.
Не секрет, що в холодні пори року громадяни, які не мають постійного місця проживання, навмисне йдуть на дрібні злочини, аби відіспатися й відмитися ізоляторах. Тож, тепер існує ризик, що злочинці, потрапивши до “європейських хором” будуть вигадувати будь-які причини, щоб не виходити на свободу.

Любов Задорожна
ВЗГ ГУМВС України в Київській області





На Київщині розпочато будівництво соціального житла для міліціонерів

09.11.2009

Проблема забезпечення правоохоронців житлом на сьогоднішній день в системі органів внутрішніх справ постала дуже гостро. В списках на отримання житлової площі зазначені прізвища міліціонерів, які вже багато років тому вийшли на пенсію. Тільки в Київській області на черзі стоять близько 800 працівників. Як довго їм доведеться чекати на заслужені метри, наразі залежить від економічної ситуації в державі та винахідливості керівників.
Проте, не зважаючи на негаразди, в Київській області розробили антикризовий план часткового вирішення цієї проблеми. Сьогодні в місті Боярка фактично на території Києво-Святошинського райвідділу міліції, яку місцева адміністрація допомогла виділити під індивідуальне будівництво, в землю вбили першу сваю майбутнього будинку для міліцейських сімей та за традицією розбили на ній пляшку шампанського. Отже, будівництво двосекційного дев’ятиповерхового будинку на 68 квартир можна вважати розпочатим. Керівник підприємства «Будівельник Київщини», який, до речі, виступає генеральним інвестором будівництва, пообіцяв, що будинок здадуть в експлуатацію вже за рік.
Скільки квартир із загальної кількості безкоштовно передадуть правоохоронцям Київщини, ще не відомо. Все залежатиме від грошових витрат на матеріали, обладнання та заробітну плату будівельникам. Щоб їх покрити, інвестору доведеться продати кілька квартир майбутнього будинку. Решту виділять під соціальне житло міліціонерам. За словами начальника Головного Управління міліції Київщини Віталія Яловенка, така схема будівництва житла спрацює тільки на краще: ефективність роботи правоохоронців безперечно залежить від достойних умов проживання. Тому в Київській області на найближчий час будівництво соціального житла заплановане ще в двох районах - Бориспільському та Обухівському.

Юлія Сінчак
ВЗГ ГУМВС України в Київській області





ВЕТЕРИНАРНА МІЛІЦІЯ КИЇВЩИНИ ВИЛУЧИЛА 139 КГ НЕЯКІСНИХ ПРОДУКТІВ, ЯКИМИ ЗБИРАЛИСЯ ГОДУВАТИ ДІТЕЙ

06.11.2009

Останнім часом значно збільшилася кількість випадків дитячих харчових отруєнь. Тож, правоохоронці Київщини спільно з санепідемслужбами проводять перевірку місць приготування їжі для дітей, а заразом і постачальників продуктів.
Лише за два тижні працівники відділу ветеринарної міліції досконало обстежили 31 об’єкт, за результатами чого було вилучено 139 кг м’яса, риби й молочних продуктів. притягнено до адміністративної відповідальності 27 осіб.
Найпоширенішими порушеннями у їдальнях і точках збуту виявилися недотримання умов зберігання та використання прострочених харчових виробів. Втім, про температурний режим холодильних камер також мало хто турбується, та й документи, що засвідчують якість продукції, можуть показати далеко не всі.
Так, наприклад, у місті Переяслав-Хмельницький правоохоронці завітали до одного з магазинів, що постачають продукти харчування в дитячі садочки району. Візит не був марним – міліція встигла перехопити 13 кг простроченого товару, який, на щастя, вже не потрапить до дитячих шлунків. А працівники цієї торгової точки навіть не проходили медичну комісію.
Приблизно така сама картина чекала на правоохоронців у Миронівському, Васильківському та Бориспільському районах.
Представники державних органів будуть і надалі перевіряти й контролювати якість продуктів харчування. Тож, у близькому майбутньому їдальні стануть безпечнішими для здоров’я малят.

Любов Задорожна
ВЗГ ГУМВС України в Київській області





ВЕТЕРИНАРНА МІЛІЦІЯ КИЇВЩИНИ ЗНИЩИЛА 178 ТОН НЕЯКІСНИХ ПРОДУКТІВ

06.11.2009

За словами заступника начальника ГУ МВС України в Київській області Анатолія Самойленка, з початку року правоохоронцями вилучено та утилізовано 178 тон неякісних продуктів харчування на загальну суму більше мільйона гривень.
Так, наприклад, нещодавно працівники ветеринарної міліції спільно з управлінням державної служби по боротьбі з економічною злочинністю затримали вантажний мікроавтобус перед в’їздом на одну з оптово-роздрібних баз Києво-Святошинського району, що постачає продукти харчування на Київ. У машині правоохоронці виявили 1500 кг копченого м’яса, що не мало ані маркування, ні супровідних документів, які могли би засвідчувати якість та безпеку товару.
Як розповідає Анатолій Вікторович, продукція перевозилася у пластикових ящиках і тарах з-під бананів. Більше того – сам водій вантажівки навіть не мав санітарного паспорту на автомобіль і особистої медичної книжки, що є недопустимим при транспортуванні м’яса й інших продуктів харчування.
На водія машини міліція склала адміністративний протокол, а товар направила на утилізацію.
Нагадаємо, що, у зв’язку зі збільшенням кількості харчових отруєнь, правоохоронці Київщини продовжують активно перевіряти й контролювати надходження продуктів харчування до їдалень дитячих навчальних закладів.

Любов Задорожна,
ГУМВС України в Київській області





БІЛЬШЕ 10 ГРОМАДЯН КИЇВЩИНИ НЕ ОТРИМАЛИ ТЕРМІН ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ ВІД ДВОХ ДО П’ЯТИ РОКІВ ЗАВДЯКИ ДОБРОВІЛЬНІЙ ЗДАЧІ ЗБРОЇ

06.11.2009

Під час проведення жовтневого місячника добровільної здачі зброї свідомі жителі Київщини встигли здати 197 одиниць мисливської та вогнепальної зброї і близько 100 набоїв до них.
Так, більше 10 мешканців області були звільнені від кримінальної відповідальності за статтею 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), що загрожує позбавленням волі терміном від трьох до п’яти років.
Втім, міліція керувалася принципом “довіряй, але перевіряй”. І лише за два дні захисники правопорядку перевірили у Ставищанському районі Київської області 672 власника мисливської вогнепальної зброї та спецзасобів.
Задля відпрацювання жителів правоохоронці розробили 38 маршрутів і задіяли майже 100 чоловік особового складу.
Подібні міри виявилися не марними: у громадян, що не здали зброю добровільно, а вирішили відсидітися вдома міліція виявила ряд порушень. Зокрема, жителі Київщини не дотримувалися умов зберігання та встановлених термінів перереєстрації. За ці та інші дії (а точніше, їх відсутність) до адміністративної відповідальності притягнуто 30 чоловік.
Тож, громадянам України варто пам’ятати про правила зберігання й користування “небезпечними іграшками”, аби не мати неприємностей не лише з правоохоронцями, а й із життям власним та своїх близьких.

Любов Задорожна,
ВЗГ ГУМВС України в Київській області







Повернутись на головну
Замовити VPS-хостинг
Зареєструвати домен / register domain ua
Free FTP for IP-camera