Навчальний рік в школах міста Біла Церква розпочався з уроків правових знань. Оперуповноважені відділу кримінальної міліції у справах дітей Білоцерківського міського відділу проводять для школярів незвичні виховні години, на яких діти пізнають, як убезпечити себе від різних злочинів і самим не оступитись.
З метою поліпшення криміногенної обстановки в підлітковому середовищі, співробітники міліції проводять велику, на перший погляд, непомітну профілактичну роботу. 14 років – це той вік, з якого наступає кримінальна відповідальність за скоєний злочин, з цього часу дітям самим доведеться відповідати за свої вчинки. На жаль, в практиці кожного оперуповноваженого ВКМСД десятки прикладів дрібного хуліганства, крадіжок мобільних телефонів та цінних речей, скоєних підлітками.
.jpg)
«Дуже багато таких злочинів, коли ви залишаєте мобільні телефони на підвіконні, хизуєтеся перед однокласниками, у кого - найдорожчий. Гаманці з невеликими коштами, які дають вам батьки, кладете в сумку, що не застібнута. Потім ці речі зникають,- починає свою розмову з дітьми Сергій Корнієнко, оперуповноважений відділу кримінальної міліції у справах дітей. - Один непродуманий вчинок, і можна зламати собі все життя. Украдений телефон, розбите в школі вікно перекреслює майбутню кар’єру чи воєнну службу».
Мета співробітників міліції не залякати дітей, а попередити. Самі школярі визнають, що такі зустрічі їм дуже корисні. Сергій Кожухар, учень 9-В класу ЗОШ №22 м. Біла Церква: «Ми дізнались, що таке крадіжка, і чим вона відрізняється від грабежу, а також яка відповідальність наступає за це; про те, що таке наркотики і як вони ламають життя людини. Міліціонери нам роздали брошури «Твоя безпека», в якій є поради, як діяти в різних життєвих ситуаціях. »
Профілактична робота зі школярами – один із головних напрямків роботи працівників кримінальної міліції у справах дітей. Адже, скоєний неповнолітнім злочин – це вже наслідок, а щодо причин, то вона криється у повній юридичній неграмотності, у безвідповідальності дорослих, що оточують дитину. А ще – у байдужості. Якщо вперше не зупинити молоду душу, якщо вперше їй все зійде з рук, то підліток повірить у власну непокаранність. Щоб підліток не зламав життя власними руками, треба говорити з ними, роз’яснювати і переконувати, - навчати жити по совісті і по честі.

« В сучасному світі дитина часто зустрічається з такими негативними соціальними явищами, як наркоманія, п’янство, насилля, агресія, які впливають на формування особистості дітей. За поточний рік неповнолітніми скоєно 63 злочини, притягнуто до адміністративної відповідальності 93 чоловіки , виявлено 7 дітей, які займаються бродяжництвом. 29 неповнолітніх перебувало в розшуку, на даний час всі вони розшукані та повернуті до місць проживання. Задача співробітників нашого відділу – вберегти хлопців та дівчат від вуличного і сімейного негатива, розвивати в них прагнення до здорового способу життя, забезпечити гідне моральне виховання. Тому подібні виховні години будуть проходити в школах нашого міста протягом навчального року», - підводячи підсумок сказаному відмітив начальник відділу кримінальної міліції у справах дітей Олександр Демківськи.
Світлана Лісовська, Білоцерківський МВ ГУМВС України в Київській області
|