Співробітники міліції ГУ МВС України в Київській області провели щорічну операцію «Зброя та вибухівка» під час якої здійснювали комплекс оперативно-розшукових заходів, спрямованих на виявлення та вилучення з протизаконного обігу незареєстрованої зброї, набоїв і вибухівки. Як показує практика минулих років, такі заходи не тільки позитивно впливають на стан криміногенної ситуації в цілому, а й попереджають ймовірні злочини та нещасні випадки, пов’язані з необережним поводженням зі зброєю.
З початку року в Київській області порушили 179 кримінальних справ, пов’язаних з незаконним поводженням зі зброєю. У порушників закону міліціонери вилучили 294 набої різного калібру, 3 карабіна, 2 пістолета перероблених із газових на бойові, 2 одиниці саморобної зброї та обріз.
Так у місті Тетіїв неподалік однієї зі шкіл правоохоронці зупинили і затримали 22-річного місцевого жителя у внутрішній кишені куртки якого виявили пістолет марки «WALTHER», калібру 4,5 мм. Зброю вилучили та направили на експертизу. Навіщо носить пістолет серед білого дня, чоловік не пояснив. Втім наслідки могли б бути непередбачуваними та сумними. У Броварах на одній із зупинок громадського транспорту наряд патрульної служби звернув увагу на молодика у нетверезому стані.
![](/userfiles/1(24).jpg)
Під час особистого огляду громадянина міліціонери вилучили ніж. Неприємну знахідку направили на дослідження. У тому ж місті дільничні інспектори в домі одного з місцевих мешканців вилучили 20 патронів калібром 5, 45 мм т 9 малокаліберних патронів. Набої направили на експертизу, якщо її результати підтвердять, що вилучені вони бойові, відносно чоловіка буде порушено кримінальну справу за ч. 1 ст. 263 Кримінального Кодексу України (носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.
![](/userfiles/2(23).jpg)
Крім того, міліціонери постійно аналізували та відслідковували Інтернет-сайти з метою виявлення осіб, які займаються незаконним продажем вогнепальної зброї, боєприпасів і вибухових речовин під виглядом макетів на зброю. Адже такі предмети, реалізовані нелегально, можуть бути використані як засоби вчинення терористичних та інших суспільно-небезпечних актів.
На думку фахівців саме завдяки таким оперативно-профілактичним заходам вдається попередити більшу частину крадіжок, грабежів, хуліганств, ненавмисних і навмисних убивств та навіть насильств у сім’ях.
ВЗГ ГУМВС України в Київській області
|