facebook  ДДСО

 
Новини
27-06-2012 11:55 | Переглядів: 140

Мототранспорт: засіб пересування чи небезпека на дорозі?

 Останнім часом на вулицях та дорогах Київщини спостерігається помітне зростання кількості мопедів. В цьому році з вини водіїв двоколісних транспортних засобів на території Київщини сталося 46 дорожньо-транспортних пригод в яких 9 людей загинуло та 45 отримали травми. Тільки за останні п’ять діб на Київщині трапилося 13 дорожньо-транспортних пригод в яких 1 людина загинула та 13 отримали тілесні ушкодження. Це й не дивно: досить простий в керуванні апарат за доволі доступною ціною приваблює багатьох бажаючих покататися «з вітерцем». За кермом скутера можна побачити як підлітків, а часто й дітей, так і пенсіонерів. Здавалося б, винайдено нарешті ідеальний транспортний засіб, однаково зручний для всіх…

За статистикою, майже третина людей, що постраждали в Україні внаслідок ДТП – водії скутерів. Властивості доволі хиткої двоколісної конструкції залишають дуже мало шансів вийти неушкодженим із аварії. До того ж, лічені одиниці «скутеристів» користуються шоломами, які врятували чимало життів. Основними причинами трагедій стають незнання елементарних Правил дорожнього руху та керування мопедом в нетверезому стані. 

Державтоінспекцією вживаються заходи спрямовані на профілактику аварійності серед даної категорії водіїв, під час відпрацювання населених пунктів де спостерігається ріст аварійності Державтоінспекцією використовується профілактичний автобус . Профілактична бесіда та перегляд відеосожетів про наслідки дорожньо-транспортних пригод замість звичного протоколу за порушення Правил дорожнього руху - одна з форм профілактичної роботи ДАІ Київщини. Водіїв-правопорушників, які допустили незначні порушення ПДР та їх пасажирів інспектори ДАІ запрошують пройти до спеціально обладнаного мікроавтобусу ДАІ з необхідною відеоапаратурою, де вони можуть переглянути шокуючі кадри з місць скоєння дорожніх пригод з реальними наслідками від аварій та якому ризику піддаються їх життя через недотримання норм елементарної поведінки на дорозі. Окрім цього, працівники ДПС, в місцях масового перебування учасників дорожнього руху за допомогою гучномовців, якими обладнані патрульні автомобілі звертаються до них з проханням не порушувати Правила дорожнього руху та доводять стан аварійності.

Раптова поява на дорозі скутериста досить небезпечна. Ще не безпечніше, коли за кермом мопеда чи мотоцикла діти. Найменша похибка і може статися непоправне лихо. Те, що дорожньо-транспортні пригоди з дітьми мають місце чимала вина і деяких дорослих: батьків, учителів, старших сестер і братів, які не завжди слідкують за поведінкою дітей. Нерідко дарують їм мопеди, моторолери, мотоцикли. Поява неповнолітнього за кермом завжди небезпечна як для нього самого, так і для решти учасників дорожнього руху. Ось чому закликаємо вас: не дозволяйте дітям, молодших 16 років, сідати за кермо мопеда, моторолера чи мотоцикла! Постійно контролюйте їхню поведінку. Придбані мотозасоби зберігайте так, щоб ними не змогли скористатися за вашої відсутності школярі. 
Державтоінспекція Київщини звертаюсь до батьків, вчителів та всіх учасників дорожнього руху з проханням вживати всіх необхідних заходів для попередження нещасних випадків з дітьми на дорогах. Бережімо дітей – вони наше продовження і надія! А водіїв просимо бути уважними в місцях можливої появи юних учасників дорожнього руху.

УДАІ ГУМВС України в Київській областіПовернутись на головну
Замовити VPS-хостинг
Зарегистрировать домен / register domain ua
Free FTP for IP-camera