Під час проведення відпрацювання території зони відчуження ЧАЕС лише протягом останніх трьох діб працівники відділу зони ЧАЕС спільно з батальйоном міліції з охорони зони радіоактивного забруднення затримали чотири автомобілі. На них жителі столиці та Бородянського району Київщини намагалися вивезти гриби. Загальна вага назбираних на забрудненій території грибів становить 130 кг.
![](/userfiles/IMG_1736(1).jpg)
Наразі транспортні засоби та гриби вилучено. Вирішується питання щодо порушення кримінальних справ за ознаками складу злочинів, передбачених ст. 267-1 Кримінального кодексу України (порушення вимог режиму радіаційної безпеки).
![](/userfiles/100_0392.jpg)
Окрім цього під час відпрацювання акваторії річки Прип’ять міліція затримала чотири човна, на яких мешканці Києва незаконно займались рибальством. На одному з них вилучено півтора десятка рибин породи судак.
![](/userfiles/100_0385.jpg)
Човни та риба вилучені. За незаконне зайняття таким промислом рибалкам загрожує кримінальна відповідальність згідно ст. 249 Кримінального кодексу України – від чималого штрафу до позбавлення волі.
Юлія Сінчак, ВЗГ ГУМВС України в Київській області
|