facebook  ДДСО

 
Новини
05-12-2012 12:39 | Переглядів: 134

Застереження від нещасних випадків у зимову пору

Зима цього року прийшла вчасно, за календарем, та все ж, мало хто був готовий до зустрічі з нею. Громадяни не вдяглися у зимовий одяг, що може спричинити обмороження навіть при незначних зниженнях температури повітря, а водії не подбали вчасно про зимове «взуття» своїх авто. В перший сніговий день працівниками Білоцерківського ДАІ було зареєстровано 10 дорожньо-транспортних пригод в яких троє учасників ДТП було травмовано і, нажаль, загинуло двоє осіб. Ці дані говорять про те, що люди знехтували правилами та рекомендаціями і втратили, як своє здоров’я, так і найголовніше – життя. Тому, хочемо надати поради всім громадянам,як пішоходам, так і водіям, про життєво необхідні заходи безпеки в зимовий період.

Заходи безпеки, що мають зменшити ризик травмувань під час ожеледиці.

Не виходьте без потреби на вулицю, зачекайте поки не приберуть сніг і не розкидають пісок на обмерзлий тротуар.
Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. Пам'ятайте, що поспішність збільшує небезпеку, тому виходьте із будинку не поспішаючи.

При порушенні рівноваги - швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.

Падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров'я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння, сконцентруйтеся, напружте м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотіться – так ви уникнете різкого падіння і значних травм.
Не тримайте руки в кишенях - це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.
Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає травмувань.

Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та вискочити на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар.

Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Пам'ятайте, що в ожеледь значно збільшується гальмівний шлях автомобіля і тому падіння перед авто, що рухається, приводить як мінімум до травмування, а можливо, і до загибелі.

Небезпечними є прогулянки в ожеледицю у нетверезому стані. У стані сп'яніння травми частіше всього важкі, всупереч переконанню, що п'яний падає завжди вдало. У стані сп'яніння люди не так чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткові проблеми та неприємності.

Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини - терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.

Тримайтеся подалі від будинків - ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже велику небезпеку являють собою бурульки. Найбільшу небезпеку бурульки становлять у період танення льоду та снігу.

Державтоінспекція застерігає - практично по всій території України на дорогах ожеледиця!

За інформацією Гідрометцентру, найближчими днями по всій території України очікуються опади у вигляді снігу, мокрого снігу, на дорогах ожеледиця.

Державтоінспекція нагадує водіям, що під час руху у несприятливих погодних умовах потрібно бути максимально уважними та обережними і дає кілька рекомендацій щодо управління автомобілем в умовах ожеледиці та снігового накату:
- на слизькій дорозі не гальмуйте різко, це небезпечно - різке гальмування призводить до блокування коліс і збільшення гальмівного шляху, а найчастіше до втрати керованості;
- проїжджаючи небезпечну ділянку, намагайтеся зберігати швидкість постійною, педаллю акселератора користуйтеся дуже обережно, плавно, м'яко, не робіть різких рухів кермом;
- при русі на мостах та естакадах будьте особливо уважні - крижаний настил на цих ділянках дороги з'являється раніше, ніж всюди, а зникає пізніше, тож уникайте різких рухів кермом, гальмами;
- на слизькій дорозі краще уникати різких маневрувань і обгонів, при русі на підйом, вибирайте таку передачу, щоб не доводилося переключатися до повного завершення підйому, під час спуску не натискайте на педаль зчеплення, при керуванні авто на швидкості плавно гальмуйте;
- не забувайте про пішоходів - люди, що переходять дорогу, можуть підковзнутися і впасти, тому намагайтеся не налякати пішохода різкими звуковими і світловими сигналами, наближаючись до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ, зменшуйте швидкість до мінімуму.

Нагадуємо водіям та пішоходам, що під час руху у несприятливих погодних умовах потрібно бути максимально уважними та обережними – ці заходи збережуть ваше здоров’я та життя.


Тетяна Гадомська, спеціаліст по взаємодії з громадськістю Білоцерківського МВ
(з обслуговування м. Біла Церква та Білоцерківського району)

 



Повернутись на головну
Замовити VPS-хостинг
Зарегистрировать домен / register domain ua
Free FTP for IP-camera